Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Kurczę, ale trafiłaś w sedno. Mądrzymy się w sprawach okien, a realnej pomocy - kiedy już wiadomo co potrzeba - nie mamy nic do powiedzenia :)

Tradycyjnie odsyłam do strony zrzeszenia montażystów i szukanie firmy sprawdzonej na http://www.montaże.info ( to grupa ludzi z jakimiś ambicjami)

A może Oknotest w swojej praktyce kogoś ciekawego w Opolu spotkał? Ja bym polecił Baart Opole (ale.. ja tylko lubię i cenię tego człowieka)

 

Dziękuję, jestem wdzięczna za każdą podpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello ,

schuco system AWS75.SIFunctioneel,avantec,jak to sie ma do okien schuco czy sa one gorsze czy w schuco takie cos nie wystepuje (gorsze czy lepsze)czy wystarczy zakupic schuco z dobrym U i bedzie dobrze na lata:)dzieki za rady

 

Słuchaj - okna, drzwi aluminiowe potrzebne Ci są w Belgii w związku z tym nie zawracaj sobie głowy Schuco tylko kupuj belgijski system PROFILIS znany w Polsce pod nazwą Aliplast - marketing. Mają wszelkie dopuszczenia, kwity wymagane na terenie Beneluxu, Francji także jest bardzo znany tamtejszym architektom, nadzorom budowlanym i komu tam jeszcze. W każdym razie belgijski projektant kreśli wszystko na bazie Profilis/Aliplast.

Produkcją w Polsce zajmuje się min. firma lanko.pl. Mój Kolega inż. Resel tel. na biurku 63 279 98 89 , e-mail: [email protected] jest technologiem i kierownikiem wydziału aluminiowego - obsłuży Cię. Wyślij mu zapytanie i powołaj się na Lewickiego z firmy Rezal Łódź to pochyli się nad cyframi dla Ciebie. Lanko exportuje aluminium do tej Twojej Belgii i ją też tam montuje - ma ekipy w każdym razie polskie. Wszystko masz przez to taniej bo pewnie te Twoje 2 okna dorzucą do standardowego transportu i już.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Chciałem się was zapytać / doradzić jakie okna mam kupić do domu. Dom nie jest nowy, można powiedzieć że raczej stary (budowany pod koniec lat 70). Aktualnie mam drewniane okna, które nie były wymieniane od nowości. Kilka lat mieszkałem w Krakowie i wymiana okien w sumie nie była potrzebna, chociaż jak się zimą przyjechało czasem, strasznie przez nie wiało i czuć było zimno :) Dom jest budowany z cegły czerwonej, nieocieplony. Na oknach kompletnie się nie znam, ale tak czy inaczej wszystko co bym kupił było by lepsze od okien które obecnie posiadam. Z drugiej jednak strony chciałbym jakieś okna w rozsądnym stosunku cena/jakość. Funduszy za wiele nie posiadam, ale wymiana okien przed zimą to dla mnie priorytet. Dlatego pytanie do was. Jakie okna wybrać?? Jakiej firmy, jaki profil?? Oczywiście maja to być okna PCV, białe (takie są raczej najtańsze, jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie) Ewentualnie jeśli ktoś jest z okolic Sandomierza, Staszowa, Połańca, Tarnobrzega, Mielca, mógłby polecić sprzedawcę okien - sprawdzonego z doświadczeniem i dobra ekipą montującą okna. Także jeśli ktokolwiek mógłby pomóc, byłbym ogromnie wdzięczny, gdyż jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o budownictwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Witam

Przeszukałam cały wątek i niestety nic ciekawego nie znalazłam. Bardzo proszę o opinie o oknach PCV z firmy Witraż.

ja przeszukiwałam ostatnio internet aby znaleźć opinie na temat ich okien i większość opini była pozytywna.

Ja wstępnie zdecydowałam że to właśnie od nich kupię okna na profilu Veka, opinie dobra a i cena konkurencyjna.

Jedyny minus to taki że chciałam kolor antracyt i okazało sie że przy tym kolorze okno nie jest barwione w masie (A za ten kolor dopłacasz bo jest niestandarodwy a tu taki minus) . Tym samym nie wiem czy nie zmienimy koloru na jakiś z palety podstawowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby to samo co przyt innych kolorach

w przypadku zarysowania mam białą rysę

jeśli barwiona w masie to w środku jest taki sam kolor jak na zewnątrz i problemu nie ma, przy antracyce taka biała rysa będzie widoczna

 

A to niby jaki profil jest barwiony w masie na antracytowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohoby nie wiem czy inni producenci Veki barwią w masie, ja mam informację tylko dotyczacą jednej firmy. I u nich wszystkie kolory podstawowe okien są barwione w masie czyli cała rama na zewnątrz i wewnątrz ma identyczny kolor, przy antracycie jest tylko warstwa wierzchnia w kolorze antracytu środek jest biały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to VEKA barwi w masie, a nie "producenci Veki"

A po drugie, to dopytaj, czy te barwienie w masie, którym się się chwali sprzedawca nie jest realizowane tylko w kolorze brązowym :)

 

A tak ma marginesie, to rysa, tak głęboka rysa, która zdarłaby okleinę wygląda tak samo paskudnie, niezależnie od tego, czy okno jest barwione w masie, czy nie.

Jak jest białe, to po prostu zamaskujesz antracytowym lakierem i tyle.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam otwór pod okno 2960x 2300. Chciałbym mieć w nich drzwi uchylno-przesuwne 1200, reszta to miałby być fix (1760mm). Pakiet trzyszybowy.

 

Zaproponowano mi dwa rozwiązania

1. skrzydło przesuwne 1200 i dwa fixy po 860mm (szkło 4mm)

2. skrzydło przesuwne 1200 i jeden fix szklony w całośc (1760)i szkłem 6mm

 

Czy w drugim przypadku, od wewnątrz byłaby różnica patrzac przez otwory jeden ze szkłem 4 mm , drugi 6mm ?

Czy włozenie szkła 6mm w skrzydło uchylno-przesuwne 1200mm ma sens, biorąc pod uwagę komfort użytkowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ale trafiłaś w sedno. Mądrzymy się w sprawach okien, a realnej pomocy - kiedy już wiadomo co potrzeba - nie mamy nic do powiedzenia :)

Tradycyjnie odsyłam do strony zrzeszenia montażystów i szukanie firmy sprawdzonej na http://www.montaże.info ( to grupa ludzi z jakimiś ambicjami)

A może Oknotest w swojej praktyce kogoś ciekawego w Opolu spotkał? Ja bym polecił Baart Opole (ale.. ja tylko lubię i cenię tego człowieka)

 

Do Baarta napisałam, przysłał mi na razie wycenę okien drewnianych URZĘDOWSKIEGO jest równy kosztowi okien PCV na profilu Veka Alphaline 90 wraz z roletami:( Teraz się zastanawiam, czy rolety są mi tak naprawdę potrzebne;) Czekam jeszcze na wycenę okien PCV bluevolution. Na razie w poszukiwaniu dobrych okien i dobrych montażystów otrzymałam taką odpowiedź od firmy z Zabrza:

"Veka Alphaline jako taki posiada jeden szczegół, o którym nie wiem czy informowano Panią.Chodzi o to, że uszczelka zewnętrzna w ramie nie jest elementem doszczelniającym okno z zewnatrz co może powodować pozostawanie wody w ramie przed uszczelką środkową. Elementem doszczelniającym wiatrowo jest uszczelka wewnętrzna, a krój dołu skrzydła może powodować nawet przedostawanie się wody opadowej do wewnetrznej częsci ramy. (Veka posiada na te zjawiska odpowiednią dokumentację, która zezwala na takowe zastosowanie stolarki jako okna pełnowartościowego)." Myślałam dotąd, że Veka Alphaline jest świetnym profilem a tu taka niespodzianka. Firma proponuje mi jako alternatywę system Brugmana 5 komorowe okno z szybą k-,0,5.

 

Inny producent okien, a zarazem ich montażysta - DREWNOPLAST napisał mi: "W skład montażu ciepłego wchodzi taśma paroprzepuszczalna firmy ILLBRUCK i śruby. Dodatkowym elementem mogą być blachy do montażu w strefie ocieplenia (często stosowane w budownictwie z klinkieru)" czy to jest faktycznie ciepły montaż? i po co te blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Veka Alphaline jako taki posiada jeden szczegół, o którym nie wiem czy informowano Panią.Chodzi o to, że uszczelka zewnętrzna w ramie nie jest elementem doszczelniającym okno z zewnatrz co może powodować pozostawanie wody w ramie przed uszczelką środkową. Elementem doszczelniającym wiatrowo jest uszczelka wewnętrzna, a krój dołu skrzydła może powodować nawet przedostawanie się wody opadowej do wewnetrznej częsci ramy.

Jeśli w tym tekście zmienisz nazwę profilu na dowolny MD (czyli z uszczelką środkową) to ten opis będzie prawdziwy. Jakaś kampania piarowa , kurczę, zdyskredytować Alphaline i wypromować Softline ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poszukiwaniu dobrych okien i dobrych montażystów otrzymałam taką odpowiedź od firmy z Zabrza:

"Veka Alphaline jako taki posiada jeden szczegół, o którym nie wiem czy informowano Panią.Chodzi o to, że uszczelka zewnętrzna w ramie nie jest elementem doszczelniającym okno z zewnatrz co może powodować pozostawanie wody w ramie przed uszczelką środkową.

 

Uszczelka... nieuszczelniająca! Wiele bzdur już słyszałem i czytałem, ale ciągle ktoś potrafi mnie w tej dziedzinie zaskoczyć. Moja rada: Wymaż z pamięci wszystko, co tylko w tym Zabrzu mówiono i pisano. Szkoda miejsca na Twoim twardym dysku na takie bzdety. Zaprzestań z nimi jakichkolwiek kontaktów. Włóż do niszczarki wszelkie otrzymane od tej firmy oferty i co tam jeszcze. Uznaj ich za nieistniejących..

 

Co do "ciepłego montażu" to mam dla Ciebie jeszcze gorszą nowinę. Taki montaż nie istnieje. A prawidłowo można zamontować okno przy użyciu rozmaitych materiałów, których dobór nie zależy od tego czy montaż ma być ciepły, czy zimny, a od tego jaka jest sytuacja na budowie i jakie materiały można i warto zastosować aby uzyskać najlepszy efekt przy optymalnej cenie. A jakie można i jakie warto tego nie powie Tobie nikt, kto budowy nie widział, a pewnie i wielu tych którzy widzieli też nie powie. Tacy fachowcy jak ci z Zabrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Baarta napisałam, przysłał mi na razie wycenę okien drewnianych URZĘDOWSKIEGO jest równy kosztowi okien PCV na profilu Veka Alphaline 90 wraz z roletami:( Teraz się zastanawiam, czy rolety są mi tak naprawdę potrzebne;) Czekam jeszcze na wycenę okien PCV bluevolution. Na razie w poszukiwaniu dobrych okien i dobrych montażystów otrzymałam taką odpowiedź od firmy z Zabrza:

"Veka Alphaline jako taki posiada jeden szczegół, o którym nie wiem czy informowano Panią.Chodzi o to, że uszczelka zewnętrzna w ramie nie jest elementem doszczelniającym okno z zewnatrz co może powodować pozostawanie wody w ramie przed uszczelką środkową. Elementem doszczelniającym wiatrowo jest uszczelka wewnętrzna, a krój dołu skrzydła może powodować nawet przedostawanie się wody opadowej do wewnetrznej częsci ramy. (Veka posiada na te zjawiska odpowiednią dokumentację, która zezwala na takowe zastosowanie stolarki jako okna pełnowartościowego)." Myślałam dotąd, że Veka Alphaline jest świetnym profilem a tu taka niespodzianka. Firma proponuje mi jako alternatywę system Brugmana 5 komorowe okno z szybą k-,0,5.

 

Inny producent okien, a zarazem ich montażysta - DREWNOPLAST napisał mi: "W skład montażu ciepłego wchodzi taśma paroprzepuszczalna firmy ILLBRUCK i śruby. Dodatkowym elementem mogą być blachy do montażu w strefie ocieplenia (często stosowane w budownictwie z klinkieru)" czy to jest faktycznie ciepły montaż? i po co te blachy?

 

Cóż innego zostało?

-Szlauch + kamera+ yutube :p i sprawa zostanie wyjaśniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka... nieuszczelniająca! Wiele bzdur już słyszałem i czytałem, ale ciągle ktoś potrafi mnie w tej dziedzinie zaskoczyć. Moja rada: Wymaż z pamięci wszystko, co tylko w tym Zabrzu mówiono i pisano. Szkoda miejsca na Twoim twardym dysku na takie bzdety. Zaprzestań z nimi jakichkolwiek kontaktów. Włóż do niszczarki wszelkie otrzymane od tej firmy oferty i co tam jeszcze. Uznaj ich za nieistniejących..

 

Dzięki za wyjaśnienia, oferta w niszczarce:D

 

Co do "ciepłego montażu" to mam dla Ciebie jeszcze gorszą nowinę. Taki montaż nie istnieje. A prawidłowo można zamontować okno przy użyciu rozmaitych materiałów, których dobór nie zależy od tego czy montaż ma być ciepły, czy zimny, a od tego jaka jest sytuacja na budowie i jakie materiały można i warto zastosować aby uzyskać najlepszy efekt przy optymalnej cenie. A jakie można i jakie warto tego nie powie Tobie nikt, kto budowy nie widział, a pewnie i wielu tych którzy widzieli też nie powie. Tacy fachowcy jak ci z Zabrza.

 

Myślałam, że jednak pewne standardy są. Co ciekawe w 3 na 4 ofertach cena ciepłego montażu była niemal identyczna (ponad 2700 na 12 oknach).

Co rozumiesz przez "sytuację na budowie" - jakość wykonania murów? Bo przecież wcześniej wiadomo z czego one są/będą (porotherm 25 cm. na zaprawie winebergera, 20 cm. styro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...