Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

UFF!!! Trochę mi głowa już puchnie od ilości informacji.Ale jestem twardy i nadal czyta i czytam. Chyba zejdzie mi dłużej niż tydzień ale się nie poddaje. Dzisiaj był u nas w firmie przedstawiciel producenta okien. I jutro poszukam na forum informacji.Może coś już o nich było.

Myślałem,że wiem trochę o oknach ale teraz "Wiem,że nic nie wiem"

No i dobrze -poduczę się dzięki Wam -zawodowcom na forum.

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFF!!! Trochę mi głowa już puchnie od ilości informacji.Ale jestem twardy i nadal czyta i czytam. Chyba zejdzie mi dłużej niż tydzień ale się nie poddaje. Dzisiaj był u nas w firmie przedstawiciel producenta okien. I jutro poszukam na forum informacji.Może coś już o nich było.

Myślałem,że wiem trochę o oknach ale teraz "Wiem,że nic nie wiem"

No i dobrze -poduczę się dzięki Wam -zawodowcom na forum.

Pozdrawiam! :D

spoko - calkiem normalna reakcja :)

 

a co do rankingu - wyglada na to ze najlepiej byloby go stworzyc w formie promujacej firmy i wykonawcow niz zestawienia dobrzy-zli

faktycznie jak juz jeden z forumowiczow mnie przestrzega - moglbym calymi dniami po sadach sie wloczyc za cos takiego - ale pomysle jeszcze jak to obejsc i zlych takze publikowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do rankingu - wyglada na to ze najlepiej byloby go stworzyc w formie promujacej firmy i wykonawcow niz zestawienia dobrzy-zli

faktycznie jak juz jeden z forumowiczow mnie przestrzega - moglbym calymi dniami po sadach sie wloczyc za cos takiego - ale pomysle jeszcze jak to obejsc i zlych takze publikowac[/color]

 

Jareko, bardzo dobry pomysl! Moze do tego wykorzystac Forum Muratora? Mozna by poprosic o stworzenie pod-Forum "Ranking Firm", ktorego Ty bylbys Moderatorem. Trzeby by tez wymyslic sposob wpisywania postow, np. kazdy nowy wpis musialby w tytule miec nazwe firmy, slowo "kluczowe" (dobra/zla) i co firma robi, np:

 

Dobra: Jareko, montaz okien, Mazowieckie

Zla: Pieczara Sp. z o.o, poszukiwania wody, cala Polska

Dobra: Pieczara Sp. z o.o, korepetycje :wink:

 

i w srodku krotki opis zdarzenia. Pod takie linki mozna by dalej slac komentarze.

 

Sa co prawda osoby, ktore by wolaly pozostac anonimowe, ale obawiam sie, ze tu nie mozna sobie pozwolic na anonimowosc. Ew. priv. do Moderatora i Moderator-Jareko moglby umiescic informacje znajac poszkodowanego (bo jak ktos chce pochwalic, to po co byc anonimem).

 

No nie wiem. Trzeba by dobrze wymyslec Regulamin takiego Forum "Ranking Firm". Ale jest na nie spoleczne zapotrzebowanie, na Murator by splynal splendor a jednoczesnie sam by umywal rece (bo Forum byloby prowadzone przez Forumowiczow, a nie Redakce), a Ty bys mial mase roboty :D i wszyscy byliby zadowoleni!

 

Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiam

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczara - wlasnie o cos takiego mi chodzi - sadze ze kazdy kto zla opinie wyraza musialby sie pod tym podpisac - podajac swoj mail - by zainteresowani u niego szczegolow mogli sie dowiedziec - dlaczego zle sie o firmie wyraza

Ja faktycznie mialbym wiecej pracy ale sadze ze musi ktos sie dla ogolu poswiecic ;) gdyz zli bija wrecz mnie po kieszeni - brutalne to stwierdzenie ale tak samo jest z innymi dobrymi firmami - nam chleb zabieraja partacze a Wam krew psuja (co nie oznacza ze chce ta droga jakies stawki czy inne rzeczy ustalac - firmy nawet dobrze dzialajace a biorace ceny z sufitu sadze ze tez warto by tam umieszczac - choc kto tam sie pojawi od Was zalezec bedzie) - chocby posty dotyczace firmy Mirolet z Bydgoszczy - to jest nauczka - a dzieki czemu oni juz w Salamandrze nic nie zdzialaja - tylko dzieki naglosnieniu calej sprawy

postaram sie przez weekend cos wymyslec - by nie zabierac chleba Muratorowi - sadze ze albo moja albo nowa strone trzebaby stworzyc dla takich jak Wy i My

mam juz kilka koncepcji - teraz musze tylko znalesc czas by je na papier przelac a juz kilka maili w tej sprawie dostalem i sadze ze jest to strzal w 10!

jednego jestem pewny - kazdy mail ktory okazalby sie reklama mlasnej firmy bylby od razu kasowany - ale jaka bylaby tego skutecznosc - jeszcze sam nie wiem

proponowalbym otworzyc nowy watek tu - na forum - by sposob organizacji nas przedyskutowac

zaraz go zaloze :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam" firmę co sprzedaje okna z meranti z drewna porażonego przez robale [otworki w drewnie] bez impregnacji od strony ościeży, bez gruntu i lakierowane starym lakierem bez utwardzacza [lakier złazi] Okna mają 3 dni.

mam też firmę co nie klei okien drewnianych w narożach a tylko wbija blaszane sztyfty. W fabryce okna są cacy, po wbudowaniu rozłażą się jak stary materiał.

Mam firmę co nie daje w plastikach usztywnień.

To informacje z ostatniego miesiąca.

Kto da więcej.

Tylko jak podać nazwy firm bez obawy o życie.

pchelku ja sie doloze

co powiesz o firmie co nie daje usztywnienia i na dodatek nie daje gwarancji na luki, wykonuje balkony szersze niz dopuszcza to producent profili poza tym robi szyby na ramce 10mm i twierdzi ze wspolczynnik dla takiego pakietu to 1,1. jak wygram sprawe to napisze jaka to firma,mam jeszcze kilka kwiatkow ale to innym razem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam" firmę co sprzedaje okna z meranti z drewna porażonego przez robale [otworki w drewnie] bez impregnacji od strony ościeży, bez gruntu i lakierowane starym lakierem bez utwardzacza [lakier złazi] Okna mają 3 dni.

mam też firmę co nie klei okien drewnianych w narożach a tylko wbija blaszane sztyfty. W fabryce okna są cacy, po wbudowaniu rozłażą się jak stary materiał.

Mam firmę co nie daje w plastikach usztywnień.

To informacje z ostatniego miesiąca.

Kto da więcej.

Tylko jak podać nazwy firm bez obawy o życie.

pchelku ja sie doloze

co powiesz o firmie co nie daje usztywnienia i na dodatek nie daje gwarancji na luki, wykonuje balkony szersze niz dopuszcza to producent profili poza tym robi szyby na ramce 10mm i twierdzi ze wspolczynnik dla takiego pakietu to 1,1. jak wygram sprawe to napisze jaka to firma,mam jeszcze kilka kwiatkow ale to innym razem

pozdrawiam

Sadze ze nie powinienes czekac az sparwe wygrasz - juz majac opinie rzeczoznawcy - a sadze ze taka masz - nalezy innych przestrzec i to jak najszybciej

przeciez oni psuja krew nastepnym !!!!

 

nowy temat:

Ranking Firm - tam to opisz

ku przestrodze innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - PILNA sprawa - kurcze - ze tez swej komorki mi nie mozesz podac mimo mych prosb

 

Mam klienta co chce balkon 1500 x 2750 dwukskrzydlowy w Schuco - cholerka nie pamietam ale chyba maksimum w CT-60 przekroczone nawet w profilu balkonowym a technolog poszedl sobie na urlop

 

Odpisz szybciutko lub zadzwon 608-019-654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestbtakie specjalne usztywnienie - podwójnie wyginane. Ale drzwi dwuskrzydłowe to jest kaplica - tak wysokie. Skleszczy się natychmiast - nawet bez udziału nagrzewania. max w SCHUCO to 2600 i tylko rozwierane. Na uchyle to by było 6 metrów okucia - ciekawe jakie to okucie tyle potrafi.

Zrobią mu w tanim systemie - jego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek - te "Twoje" okna są niezgodne z aprobatą. Więc sprawę masz wygraną. Proponuję byś się podparł pismem z ITB. Dostaniesz informacje, że takich okien nie można "dopuszczać do obrotu i stosowania"

Pozdrawiam

dzieki za rade i poparcie to ze mam racje wiedzialem od poczatku dlatego walcze z oszustami bo inaczej ich nazwac nie mozna ale do poki sprawa jest nie zakonczona nie moge opublikowac pelnych informacji takie jest niestety nasze kochane prawo pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestbtakie specjalne usztywnienie - podwójnie wyginane. Ale drzwi dwuskrzydłowe to jest kaplica - tak wysokie. Skleszczy się natychmiast - nawet bez udziału nagrzewania. max w SCHUCO to 2600 i tylko rozwierane. Na uchyle to by było 6 metrów okucia - ciekawe jakie to okucie tyle potrafi.

Zrobią mu w tanim systemie - jego problem.

wiem ze jest - pamietam z Ministerstwa - grupa 6 - to majstersztyk ksztaltu i wagi :) (okno 1150 x 2650 bez poprzeczki, RU - ale w schuco AS) - juz mu odpowiedzialem, ze nie podejme sie i wytlumaczylem dlaczego - wiesz - szokujace jest czasem podejscie klienta - a sasiadowi zrobili to czemu mnie nie? a argumentacja nie przemiawia - jego klopot za dwa do trzech lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku, jareko ratujcie, nasza architekt twierdzi,ze mozna zrobic drzwi balkonowe dwuskrzydlowe o wysokosci 2,50 i szerokosci okolo 1 metr kazde skrzydlo, plus obok takie samo skrzydlo fix, oczywiscie bez poprzeczki. Widziala niejeden raz na budowie. Sytuacja jak ta powyzej. Ja jejz na to, ze to niebezpieczne, a ona na to, ze sa firmy ktore to robia. Czy mam racje? Ile maksymalnie moze miec takie rozwiaralne skrzydlo bez poprzeczki? Dodam, ze szyby bd p2 lub p4 i stosowne okucia, okna drewniane. W Gebauer robia takie wysokie skrzydla, ale szyba zaczyna sie sporo nad podloga, najnizsza czesc jest zabudowana. Tak mi mowili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku, jareko ratujcie, nasza architekt twierdzi,ze mozna zrobic drzwi balkonowe dwuskrzydlowe o wysokosci 2,50 i szerokosci okolo 1 metr kazde skrzydlo, plus obok takie samo skrzydlo fix, oczywiscie bez poprzeczki. Widziala niejeden raz na budowie. Sytuacja jak ta powyzej. Ja jejz na to, ze to niebezpieczne, a ona na to, ze sa firmy ktore to robia. Czy mam racje? Ile maksymalnie moze miec takie rozwiaralne skrzydlo bez poprzeczki? Dodam, ze szyby bd p2 lub p4 i stosowne okucia, okna drewniane. W Gebauer robia takie wysokie skrzydla, ale szyba zaczyna sie sporo nad podloga, najnizsza czesc jest zabudowana. Tak mi mowili.

tu pomocny moze byc tylko Pchelek - na drewnie sie nie znam ;)

Ale pamietaj ze to Ty placisz a nie Pani Architekt i ty mieszkac bedziesz a nie ona - poza tym na budowach rozne dziwne rzeczy mozna ujrzec co nie oznacza ze mozna je wykonac tak by lata sluzyly. Oni maja swoje wizje ..... czesto z kosmosu wziete

ale zastanawiam sie czy w takich gabarytach nie wartoby zastosowac drzwi przesuwnych - sadze ze i ladniej i na pewno bardziej funkcjonalnie - ale decyzja do ciebie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi ulżyło. Pierwszemu niesolidnemu architektowi podziękowaliśmy i juz się przestraszyłam, że drugi nie jest lepszy. Dzięki :D

O tym podwójnym ramiaku mówili mi właśnie w przedstawicielstwie Gebauer w Milanówku, z tym,że rozmawialiśmy wtedy o oknie 220cm

Ramiak mi nie przeszkadza i na pewno będzie.

serdecznie pozdrawiam

 

Jareko- napisałam Cię wcześniej z małej literki :evil: , a Pchelka obok z dużej - przeoczenie, jestem pewna,że się nie obraziłeś :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...