Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Michał no tak, trzeba sobie odpowiedzieć czego oczekujemy i jaki dom budujemy, jak go będziemy ogrzewać, czy będzie rekuperator itd itp

Ważne aby każdy z nas ze swojego wyboru był finalnie zadowolony. A takich trudnych wyborów na budowie to bez liku

 

Jakiego zatem wyboru dokonać, żeby inwestycja w okna się opłaciła? Ja mam do ogrzania dom 130 m, reku, ocieplenie podłogi 15 cm. ścian 20 cm., okna o obwodzie 64 m. i wątpliwości, czy warto zainwestować w ciepły montaż, jego koszt w moim przypadku to prawie 3000 zł. Znalazłam kalkulator, z którego wynika, że dzięki ciepłemu montażowi okien zaoszczędzę 800 zł., ale czy to realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepły montaż, jego koszt w moim przypadku to prawie 3000 zł. Znalazłam kalkulator, z którego wynika, że dzięki ciepłemu montażowi okien zaoszczędzę 800 zł.,

Przepraszam ale muszę zapytać, czy określenie "ciepły" w Twoim przypadku oznacza warstwowy czy w warstwie ocieplenia? Bo jeśli ten pierwszy to ten kalkulator razem z jego twórcą .......może do kompostu dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zatem wyboru dokonać, żeby inwestycja w okna się opłaciła? Ja mam do ogrzania dom 130 m, reku, ocieplenie podłogi 15 cm. ścian 20 cm., okna o obwodzie 64 m. i wątpliwości, czy warto zainwestować w ciepły montaż, jego koszt w moim przypadku to prawie 3000 zł. Znalazłam kalkulator, z którego wynika, że dzięki ciepłemu montażowi okien zaoszczędzę 800 zł., ale czy to realne?

 

Ciepły montaż... nie istnieje, więc i oszczędności z tytułu ciepłego montażu nie istnieją. Jeśli planujesz wentylację mechaniczną, to Twoim podstawowym zmartwieniem powinna być szczelność rozwiązań! To co nazywasz "ciepłym montażem" nie ma nic wspólnego z ciepłem jako takim. Jest to po prostu lepszy sposób zabezpieczenia warstwy termoizolacji wokół okna. Im ona lepiej zabezpieczona, tym trwalsza. Im trwalsza, tym dłużej nie ponosisz strat z tytułu niekontrolowanej infiltracji powietrza i... to jest Twój zysk z "ciepłego montażu". Nie ośmielę się rzucać kwotami, bo to po prostu nie policzalne w dniu inwestowania.

 

Z tym prawidłowym montażem, to trochę tak jak z ubezpieczeniem. Możesz latami płacić, "na wszelki wypadek" i nie ponieść szkody, którą ubezpieczenie pokryje. Inwestycja w prawidłowe rozwiązania montażowe, to coś na kształt wykupienia polisy. Jesteś ubezpieczona, więc bezpieczniejsza. Nie musisz być. Prawidłowy montaż to nie to samo co obowiązkowe OC. Prawidłowe rozwiązania są dla przewidujących i patrzących na budynek w perspektywie dłuższej niż... jutro.

 

Wyobraź sobie, że szczeliny dylatacyjne wokół Twoich okien mają tylko 1 cm szerokości. Razem jest to powierzchnia 6400 cm2. Jeśli to się okaże nieszczelne, to tak jakbyś gdzieś w ścianie miała dziurę o powierzchni 0,64 m2. Policz sobie straty ciepłą przez dziurę i koszty naprawy w zamieszkałym obiekcie, odejmij początkowy koszt wykonania i już będziesz wiedziała, co się opłaca bardziej. Mieć dziurę w murze, czy jej nie mieć wcale lub mieć ją zdecydowanie później i z szansą na w miarę tanie załatanie? A odpowiedzi szukaj we własnym rozsądku i bez pomocy bzdurnych internetowych kalkulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ciepły montaż... nie istnieje, więc i oszczędności z tytułu ciepłego montażu nie istnieją. Jeśli planujesz wentylację mechaniczną, to Twoim podstawowym zmartwieniem powinna być szczelność rozwiązań! To co nazywasz "ciepłym montażem" nie ma nic wspólnego z ciepłem jako takim. Jest to po prostu lepszy sposób zabezpieczenia warstwy termoizolacji wokół okna. Im ona lepiej zabezpieczona, tym trwalsza. Im trwalsza, tym dłużej nie ponosisz strat z tytułu niekontrolowanej infiltracji powietrza i... to jest Twój zysk z "ciepłego montażu". Nie ośmielę się rzucać kwotami, bo to po prostu nie policzalne w dniu inwestowania.

 

Z tym prawidłowym montażem, to trochę tak jak z ubezpieczeniem. Możesz latami płacić, "na wszelki wypadek" i nie ponieść szkody, którą ubezpieczenie pokryje. Inwestycja w prawidłowe rozwiązania montażowe, to coś na kształt wykupienia polisy. Jesteś ubezpieczona, więc bezpieczniejsza. Nie musisz być. Prawidłowy montaż to nie to samo co obowiązkowe OC. Prawidłowe rozwiązania są dla przewidujących i patrzących na budynek w perspektywie dłuższej niż... jutro.

 

Wyobraź sobie, że szczeliny dylatacyjne wokół Twoich okien mają tylko 1 cm szerokości. Razem jest to powierzchnia 6400 cm2. Jeśli to się okaże nieszczelne, to tak jakbyś gdzieś w ścianie miała dziurę o powierzchni 0,64 m2. Policz sobie straty ciepłą przez dziurę i koszty naprawy w zamieszkałym obiekcie, odejmij początkowy koszt wykonania i już będziesz wiedziała, co się opłaca bardziej. Mieć dziurę w murze, czy jej nie mieć wcale lub mieć ją zdecydowanie później i z szansą na w miarę tanie załatanie? A odpowiedzi szukaj we własnym rozsądku i bez pomocy bzdurnych internetowych kalkulatorów.

 

Hehe coś jakbym siebie słyszał :) więc ja już tu nie odpowiem tylko się PODPISUJĘ WIELKIMI LITERAMI pod wypowiedzią :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cieszę się że wszyscy dobrze odczytali moje intencje i zwrócili uwagę na to iż szczelność zarówno okien jak i montażu a w zasadzie prze de wszystkim montażu jest podstawowym parametrem na który powinni zwrócić uwagę inwestorzy.:yes:

 

to ja się cieszę, że rośnie grono osób dla których okna to nie wszystko :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wyobraź sobie, że szczeliny dylatacyjne wokół Twoich okien mają tylko 1 cm szerokości. Razem jest to powierzchnia 6400 cm2. Jeśli to się okaże nieszczelne, to tak jakbyś gdzieś w ścianie miała dziurę o powierzchni 0,64 m2.

 

Aby taka sytuacja nastąpiła musiałaby jakimś cudem wyparować cała pianka wokół okien, Takie stwierdzenia to zwykłe straszenie, bez pokrycia w faktach. Nie lobbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby taka sytuacja nastąpiła musiałaby jakimś cudem wyparować cała pianka wokół okien, Takie stwierdzenia to zwykłe straszenie, bez pokrycia w faktach. Nie lobbuj.

 

I tu się mylisz. Żadne straszenie. Zajrzyj za kilka dni na moją stronę zobaczysz, że temat nie jest mi zupełnie obcy :-) Artykuł będzie nosił tytuł "Wymiana okien".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz. Żadne straszenie. Zajrzyj za kilka dni na moją stronę zobaczysz, że temat nie jest mi zupełnie obcy :-) Artykuł będzie nosił tytuł "Wymiana okien".

 

Witam.

Chetnie wszedlbym na Twoja strone intrnetowa, tylko nie wiem jaka. Prosilbym o jej podanie moze byc na PW.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów trzeba włożyć kij w mrowisko. Tak siedzę i bawię się swoim OZC. Dochodzę do wniosku że jedynym istotnym elementem w oknach jest ich prawidłowy montaż. Te wszystkie parametry U można sobie w buty wsadzić:p. Mam obliczone okna z Uw na poziomie 0,63 a drzwi tarasowe (3*2,4 m) 0.93. Zmieniam je wszystkie na 1,3 i co się okazuje? A no że grzejąc pompą rocznie stracę 100,- zł (słownie sto zł). A ile drożej zapłacę za okna? Kuźwa gdzie tu sens:mad:

Kij w mrowisko? Sądzisz że my tego nie wiemy? Nie pamiętam by licząc zyski ciepła na pakietach trzyszybowych wyszły mi gdzieś większe oszczędności niż 300 zł/rocznie dla domu.. Zauważ że większość firm w reklamach podaje kwoty skumulowane dla cyklu życia okna - czyli ok 20lat.

 

W tym tygodniu na jakiejś budowie spotkałem tynkarza (który zarazem budował swój dom). Od słowa do słowa doszło do folii.. ów Pan wybuchł ze złości - dla niego to samo zło. Z dumą powiedział, że ostatnio je powycinał u klienta, bo tynk mu odpadał..

Zmierzam do tego, że rozmawiając o montażu warstwowym trzeba pytać jak się ma ta taśma trzymać muru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kij w mrowisko? Sądzisz że my tego nie wiemy? Nie pamiętam by licząc zyski ciepła na pakietach trzyszybowych wyszły mi gdzieś większe oszczędności niż 300 zł/rocznie dla domu.. Zauważ że większość firm w reklamach podaje kwoty skumulowane dla cyklu życia okna - czyli ok 20lat.

 

W tym tygodniu na jakiejś budowie spotkałem tynkarza (który zarazem budował swój dom). Od słowa do słowa doszło do folii.. ów Pan wybuchł ze złości - dla niego to samo zło. Z dumą powiedział, że ostatnio je powycinał u klienta, bo tynk mu odpadał..

Zmierzam do tego, że rozmawiając o montażu warstwowym trzeba pytać jak się ma ta taśma trzymać muru..

 

tynkarza "pod sąd" :)

 

a co do tematów to niestety coraz częściej widzę, że inwestorzy chcą i stosują tego typu rozwiązanie ale montaż jest ..... delikatnie mówiąc kiepski.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że głównym problemem był sam montaż taśm. Odniosłem wrażenie, że wycięcie odbyło się za zgodą Inwestora, a to by świadczyło że ten został jedynie naciągnięty na "ciepły montaż" bez wdawanie się w zrozumienie tematu.

A ja notorycznie widzę "latające" taśmy których nikt nawet nie próbuje kleić do muru (bo zapewne nie wie po co miałby to robić?).

Jeszcze jedno - w cenniku jednej z firm z branży nie znalazłem takiej pozycji jak klej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To, żeby awantur w domu nie było godzę się na okna drewniane (początek budowy - jesień 2013). Tzn zawsze bardziej misię podobały, jednak mniej funduszy ostanie się na piwka przy wykańczaniu ;) :).

Ściany BK 24 + 20 styropian (myślę jeszcze o silikatach), wentylacja grawitacyjna, ogrzewanie gazowe podłogowe po całości. Powierzchnia okien - ok 18,5 m2.

Najtańszą wycenę jaką otrzymałem (dobra sprawdzona firma, z dala od wielkiego miasta) to 14,500zł (wliczony szpros wiedeński dzielący okno na pół, montaż na taśmy). Profil 68, szyba 1,1, okucia Roto.

I teraz pytanie moje pytanie.

Czy warto dopłacić 4000zł do okien (ten sam producent) o profilu 88, szyba 0,5. Rzecz jasna będzie to z kredytu. Więc cena x2. Jeśli wybór pada na tańszą wersję, czy może zrezygnować z montażu na taśmy. Kwota pomniejszy się o ok tysiaka :).

Będę wdzięczy za wszelakie rady i sugestie.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...