Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

Czy to "kiepski" interes to się okaże :)

 

Co do montażu to i tu i tu powinien być PRAWIDŁOWY i oszczędzanie na nim to nie jest najlepszy pomysł.

 

Pomyśl jeszcze o samym komforcie przebywanie w pomieszczeniach wszak okna to nie tylko osławiony współczynnik UW ale o tym zapewne więcej powiedzą sprzedawcy stolarki nie ja :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co uważacie o wyborze klamek?

 

Klamki trzeba wybrać - niwątpliwie. Chyba że towar nie przewiduje takiej opcji. A to się zdarza zwykle tylko tam, gdzie liczy się najniższa cena, bo jest jasne, że klamka będzie tam najtańśza, za 2 zł i jest szansa że jeśli będzie używana to nie wytrzyma 2 lat i sprzedawca będzie musiał ją wymienić. O ile będzie nadal istniał, bo mam wątpliwości - systematycznie przychodzą do mnie tacy klienci z resztkami klamek szukając nowych.

Jeśli najtańsza klamka kosztuje 2-4zł, to zamiennik metalowy będzie dostępny za 6-8. Za 12-20zł można mieć klamkę Hoppe, zwykle z funkcją secustic która nie tylko będzie ładna, trwała ale przede wszystkim sprawi że okno będzie działało płynnie i lekko (to wrażenie subiektywne, w dodatku zależy od okna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w kilku firmach dostałam oferty z klamkami hoppe a w kilku zwykłe za ok 4zł netto

Do tego niektórzy chcą dopłaty za kolor szary lub antracyt, u niektórych jest on w palecie podstawowej, średnia dopłata za kolor to 600-900zł. Już zaczynam się zastanawiać czy taki nietypowy kolor mi potrzebny ;) Dla orientacji napiszę, że wszystkie te oferty o których pisze dotyczą okien na profilu Veka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie przy montazu okien w MOWO tynkarz nie bedzie mial co spie....c ;)

 

 

Chodzi Ci o montaż z taśmami rozprężnymi? Przecież wówczas trzeba przewiercać ościeżnice i je tak przymocowywać do muru?

To nie szkoda okien, a jak one będą pracowały przy ogromnych zmianach temperatury. U mnie, np największe okna są od południa i zachodu /na avatarku widać tylko wschodnią stronę i południe/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klamek secustic (czy to firmy Hoppe czy Roto obojętne, taka sama jakość, tutaj decyduje kwestia gustu) warto nawet dopłacić te 200-300 złotych, odczucie działania przy takim samym oknie z klamkami secustic i zwykłymi zupełnie rożnie, oczywiście na korzyść secucticów ;)

 

A jakie klamki najlepiej zamawiać do białego PCV, aby wszystkie skrzydła miały kluczyki? :)

 

Czy klamka z kluczykiem jest trudniejsza do zniszczenia i wtargnięcia z zewnątrz?

 

Miłego dnia.

Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o montaż z taśmami rozprężnymi? Przecież wówczas trzeba przewiercać ościeżnice i je tak przymocowywać do muru?

To nie szkoda okien, a jak one będą pracowały przy ogromnych zmianach temperatury. U mnie, np największe okna są od południa i zachodu /na avatarku widać tylko wschodnią stronę i południe/.

W systemie MOWO oscieznica jest przykrecana do profili a nie do muru.

Wejdz na tego linka, pozdrawiam.

http://www.jareko.pl/montaz/montaz-w-warstwie-ocieplenia-mowo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W systemie MOWO oscieznica jest przykrecana do profili a nie do muru.

Wejdz na tego linka, pozdrawiam.

 

i jeśli uważasz, że taki sposób montażu załatwia problemy z dalszymi pracami jak ocieplenie i tynkowanie to jesteś w błędzie. Zarówno ten system jak i każdy inny wymaga odpowiednio wykonanych prac wcześniejszych jak i bardzo dużej dokładności w wykonaniu takiego montażu co biorąc pod uwagę "kulturę" budowania w naszym kraju jest wielce wątpliwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Czy warto dopłacić 4000zł do okien (ten sam producent) o profilu 88, szyba 0,5. Rzecz jasna będzie to z kredytu. Więc cena x2. Jeśli wybór pada na tańszą wersję, czy może zrezygnować z montażu na taśmy. Kwota pomniejszy się o ok tysiaka :).

...

Rafał

 

Oczywiście, że warto - oszczędnośći na ogrzewaniu gazem u mnie spore.

Wymieniłem okna pvc z szybami 1,1 na 0,7 w profilu drewnianym 78 mm.

Wymieniłem na drewno bo się pvc powyginały po 10 latach intensywnego użytkowania - skrzydło balkonowe i skrzydła okienne. Wiało aż się foranki ruszały a zimą we mrozy lód się tworzył od wewnątrz na oknach.

Walcz o każe U okna bo za 10 lat m3 gazu będzie kosztował ze 3 x więcej niż dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto - oszczędnośći na ogrzewaniu gazem u mnie spore.

Wymieniłem okna pvc z szybami 1,1 na 0,7 w profilu drewnianym 78 mm.

Wymieniłem na drewno bo się pvc powyginały po 10 latach intensywnego użytkowania - skrzydło balkonowe i skrzydła okienne. Wiało aż się foranki ruszały a zimą we mrozy lód się tworzył od wewnątrz na oknach.

Walcz o każe U okna bo za 10 lat m3 gazu będzie kosztował ze 3 x więcej niż dzisiaj.

U jest oczywiście też ważne ale ten parametr u mnie jest akurat na trzecim miejscu a na pierwszym klasa szczelności, na drugim wodoszczelność.

W moim przypadku jak tu już pisałem zmiana parametru U z 0,63 na 1,3 powoduje uszczerbek w wydatkach na ogrzewanie rzędu 100 zł/rocznie przy pompie i około 300 przy czystym prądzie - Przynajmniej tak mówi sławne OZC.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Wymieniłem na drewno bo się pvc powyginały po 10 latach intensywnego użytkowania - skrzydło balkonowe i skrzydła okienne. Wiało aż się foranki ruszały a zimą we mrozy lód się tworzył od wewnątrz na oknach.......

Jakież poświęcenie ? Aż noc musiałeś zarwać, aby przestrzec maluczkich przed obrzydliwym plastikiem?:wave:

Może jakiś konkurs ogłoszę na temat: wskaż jedną różnicę w poradach udzielanych przez Charliego i wizjonera występującego ostatnio pod nickiem sunrise121 !!!! :wink:

Miejsce zamieszkania owych cudotwórców pomijamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U jest oczywiście też ważne ale ten parametr u mnie jest akurat na trzecim miejscu a na pierwszym klasa szczelności, na drugim wodoszczelność.

W moim przypadku jak tu już pisałem zmiana parametru U z 0,63 na 1,3 powoduje uszczerbek w wydatkach na ogrzewanie rzędu 100 zł/rocznie przy pompie i około 300 przy czystym prądzie - Przynajmniej tak mówi sławne OZC.

Dla ilu okien czy m2 podałeś te różnice w wydatkach? Dla całego domu? Albo masz tak mało okien albo jest gdzieś błąd! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakież poświęcenie ? Aż noc musiałeś zarwać, aby przestrzec maluczkich przed obrzydliwym plastikiem?:wave:

Może jakiś konkurs ogłoszę na temat: wskaż jedną różnicę w poradach udzielanych przez Charliego i wizjonera występującego ostatnio pod nickiem sunrise121 !!!! :wink:

Miejsce zamieszkania owych cudotwórców pomijamy.

 

A Tobie co ? Plastik Ci się nie sprzedaje ? Wyluzuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez garażu jest 30m2 okien w tym jeden taras 2,4*3m i dwoje drzwi balkonowych 1,6*2,4m.

Nie sprawdzałem tego w sławnym OZC...ale na zwykłym kalkulatorze i wychodzi rocznie, teoretycznie około 2000 kWh, czyli znacznie więcej niż 300 zł :rolleyes:

O czymś takim jak komfort wspominam tylko przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uw 0,65:

Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania Q!-h!=: 6641 kWh/rok

Uw 1,3:

Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania Q!-h!=: 7986 kWh/rok

Tak mi pokazuje OZC ale dodałem do tego zestawienia jeszcze okno dachowe i świetlik gdzie uzyskanie parametru 0,65 jest bardzo kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...