Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witajcie właśnie jestem na etapie wymiany okien w domu i szukam dobrej i solidnej firmy która by je dostarczyła i zamontowała. Może pomożeciebo jestem zielona w tym temacie. Nadmienię że pochodzę z okolic Myślenic w małopolsce. Pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

dostałem właśnie wycenę okien do naszego domu i jest to kwota 19000zł za pakiet 2 szybowy, 22000 za 3 szybowy i ekstra 2400zł za ciepły montaż.

zastanawia mnie czy warto dołożyć te 3000 do 3-ej szyby w całym domu i czy ciepły montaż jest wart swoich pieniędzy?

nie są to astronomiczne różnice ale każdy wie że podczas budowy każdy grosz się liczy.

dodam tylko że są to okna oknoplast platinium evolution

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dostałem właśnie wycenę okien do naszego domu i jest to kwota 19000zł za pakiet 2 szybowy, 22000 za 3 szybowy i ekstra 2400zł za ciepły montaż.

zastanawia mnie czy warto dołożyć te 3000 do 3-ej szyby w całym domu i czy ciepły montaż jest wart swoich pieniędzy?

nie są to astronomiczne różnice ale każdy wie że podczas budowy każdy grosz się liczy.

dodam tylko że są to okna oknoplast platinium evolution

pozdrawiam

 

Kwoty niewiele mówią. Podaj jeszcze jaką masz powierzchnię tych okien.

Ale generalnie - warto.

 

Montaż warstwowy. Trzeba na to patrzeć inaczej - bo czy warto kupić auto z poduszkami powietrznymi? Czy się zwrócą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam

dostałem właśnie wycenę okien do naszego domu i jest to kwota 19000zł za pakiet 2 szybowy, 22000 za 3 szybowy i ekstra 2400zł za ciepły montaż.

zastanawia mnie czy warto dołożyć te 3000 do 3-ej szyby w całym domu i czy ciepły montaż jest wart swoich pieniędzy?

nie są to astronomiczne różnice ale każdy wie że podczas budowy każdy grosz się liczy.

dodam tylko że są to okna oknoplast platinium evolution

pozdrawiam

 

co do okien to warto jeżeli Cię stać na takie okienka.

 

co do montażu to śmiem twierdzić, że to dopłata do prawidłowego montażu - wg instrukcji firmy O.

Jestem właśnie na etapie analizowania różnych instrukcji montażowych - o tym napiszę szerzej w najbliższym czasie :)

 

Co ciekawego w instrukcji O a dokładniej w Karcie Gwarancyjnej - proponuję przeczytać pkt 4 i wcześniejsze zapisy mówiące o braku gwarancji jeżeli nie zostaną spełnione zapisy itp itd - to zresztą dość oczywiste w każdej gwarancji, i co teraz z tz "ciepłym montażem" ? dopłata ? dopłata do wykonania montażu zgodnie z instrukcją :) dobre, bardzo dobre.

 

Aaaaaa i żeby nie było, takie zapisy mają nie tylko instrukcje czy karty O.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie umiem bo nie wiem jakle parametry się podaje, czy metry kwadratowe czy bieżące ramy- nigdy się z tym nie spotkałem więc się nie wygłupiam ;)

 

obie wartości są istotne:

 

m2 - pozwala ustalić powierzchnię szkła a skoro pytasz czy warto ileś tam dopłacić to łatwiej będzie stwierdzić jaka jest różnica na 1m2

 

mb - ta wartość pozwoli ewentualnie wypowiedzieć się co do ceny montażu - czy wyjdzie 10 zł/mb czy 100 zł/mb

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim domu energooszczędnym zainstalowane są okna firmy Jezierski Elita Thermo. Po wykonaniu badania termowizyjnego okazało się, że okna posiadają duże mostki termiczne na granicy szyby i profilu PCV. Na stronie internetowej Jezierski informuje , że cyt : "Ciepła ramka SwisSpacer zapobiega powstawaniu mostka termicznego" co jest kłamstwem. Na dowód przesyłam kilka zdjęć termowizyjnych. Sprawę zgłosiłem do PIH, ale po długiej mediacji Jezierski obstaje przy swoim i nie raczył zbadać sprawy na miejscu. Pozostaje sąd polubowny i powszechny. Będę walczył do końca, ale potrzebuję wsparcia ze strony innych użytkowników tych okien. Pozdrawiam.IR_8290.jpgIR_8314.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Na stronie internetowej Jezierski informuje , że cyt : "Ciepła ramka SwisSpacer zapobiega powstawaniu mostka termicznego" co jest kłamstwem. [ATTACH=CONFIG]197710[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]197711[/ATTACH]

 

..prawidłowa interpretacja zdjęć termowizyjnych to połowa sukcesu. Firma Jezierski na temat ciepłej ramki Swisspacer nie kłamie to prawda , że praktycznie likwiduje mostek termiczny jakim jest zazwyczaj aluminium czy stal szlachetna pomiędzy szybami. Na zdjęciu przy szybach widac mostek termiczny który powstaje na styku futryny z szybą , z tego co widze to tam jest pusta przestrzeń w której są miejscami podkładki do szklenia. Po za podkładkami jest tam pusto więc jest tam najzimniejszy punkt okna i widać właśnie to na zdjęciu termo. Reszta granatowego to futryna, która po prostu może być źle zaizolowana/uszczelniona przy montażu a to prowadzi do wychłodzenia ramy. Więc raczej błąd montażowy bym tam podejrzewał albo cieniutka listwa pod parapetowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim domu energooszczędnym zainstalowane są okna firmy Jezierski Elita Thermo. Po wykonaniu badania termowizyjnego okazało się, że okna posiadają duże mostki termiczne na granicy szyby i profilu PCV. Na stronie internetowej Jezierski informuje , że cyt : "Ciepła ramka SwisSpacer zapobiega powstawaniu mostka termicznego" co jest kłamstwem. Na dowód przesyłam kilka zdjęć termowizyjnych. Sprawę zgłosiłem do PIH, ale po długiej mediacji Jezierski obstaje przy swoim i nie raczył zbadać sprawy na miejscu. Pozostaje sąd polubowny i powszechny. Będę walczył do końca, ale potrzebuję wsparcia ze strony innych użytkowników tych okien. Pozdrawiam.

 

Twoja sprawa, to przykład, w którym spotkał się brak precyzji w doborze pojęć ze strony producenta i.... chyba brak dobrej woli dla zrozumienia zagadnienia ze strony nabywcy. Wartość mostka liniowego na styku szyby z kształtownikiem można "ograniczać", temu służy "ciepła ramka". Wyeliminowanie mostka przy użyciu ramki dystansowej szyby zespolonej jest niewykonalne (przynajmniej na dzień dzisiejszy). Wniosek: Jakiej sprawy i przed jakim sądem byś nie wytoczył, nie istnieje możliwość zaspokojenia Twojego roszczenia o likwidację mostka. Warto o tym pomyśleć przed wytoczeniem dział. Kolejna sprawa, to konkretna wartość mostka. Jeśli w umowie nie określiłeś takiej wartości, to raczej nie ma podstaw do zgłoszenia reklamacji, że wartość mostka jest Twoim zdaniem nieodpowiednia lub niezgodna z umową. Ta wartość jest jaka jest :-), tak naprawdę pewnie nikt nie wie jaka to wartość, bo nikt tego nie liczył. Wniosek: Zdjęcia termowizyjne to fajna rzecz tylko żeby miały znaczenie w sprawie najpierw ta sprawa... musi powstać w umowie lub musi wynikać wprost z treści przepisów techniczno-budowlanych. I to ostatnie zdanie jest moją podpowiedzią, w którą stronę powinieneś spojrzeć chcąc wchodzić w spór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po montażu okien na profilu rehau euro 86 dwustronny kolor, szyby 4*16*4*16*4 u-0,6, ciepła ramka, okucia roto, klamki secustic, wykucie starych okien wstawienie nowych z wysunieciem na pierwszy mur 1cm z "normalnym (cieplym)" montażem na taśmy, okna o powierzchni 29m2 i obwodzie 78mb wraz z parapetami zewnetrznymi z blachy zapłaciłem za wszystko 19600zl. Edytowane przez teodor2424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i.... ?

mamy powiedzieć że to dużo? tanio? dobrze? Pewnie laikom to conieco powie (np. odpowiedz na pytanie ile kosztują okna do domu) - mi natomiast mówi niewiele...

Doprecyzuj jaki producent, sprzedawca, jak montowane (np. jakie taśmy i jak klejone) itp. a będzie można coś więcej o tym myśleć:)

Ale fajnie ze się cieszysz z zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam - jakie opinie można mieć o profilu który jest od okołu roku na rynku i dopiero niektórzy producenci robią na nim okna.

Jedyne co pozostaje to zaufać marce :)

Mało tego nie ma do niego praktycznie żadnych badań - chyba że są ukryte dla wtajemniczonych, a na pytanie o nie producenci odpowiadają że są takie jak dla 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...