Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jeżeli potrzebne mi dane można znaleźć na poprzednich stronach, to sorry, ale mi umknęło....

 

Proszę o opinię na temat:

- profil Aura 4-komorowy,

- okucia ROMB,

- jeżeli ktoś zna: firma REMTECH z Sosnowca.

 

Znajomi mają problem z wyborem... a u mnie w domciu okienka trzymają się dzielnie... :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Byłem ostatnio u znajomego i zachwalał ( zamówił już okna SCHUCKO - nie wiem czy to się tak pisze, pewno przez niemieckie u-umlaut )

Opinie ma bardzo pozytywne, dom obok też ma takie okna, ludzie są podobnież zadowoleni.

Na formu nie ma prawie nic na ten temat - jedynie w tym wątku parę pytań, że ktoś tam ma jkieś wyceny i jedna wypowiedź, że raczej dobre. Czy kotś ma może też takie okna ? Albo np. Pchelek mógłby się wypowiedzieć na ten temat ... ?

Wielkie dzięki za wszelkie informacje,

Pozdrawiam, Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Byłem ostatnio u znajomego i zachwalał ( zamówił już okna SCHUCKO - nie wiem czy to się tak pisze, pewno przez niemieckie u-umlaut )

Opinie ma bardzo pozytywne, dom obok też ma takie okna, ludzie są podobnież zadowoleni.

Na formu nie ma prawie nic na ten temat - jedynie w tym wątku parę pytań, że ktoś tam ma jkieś wyceny i jedna wypowiedź, że raczej dobre. Czy kotś ma może też takie okna ? Albo np. Pchelek mógłby się wypowiedzieć na ten temat ... ?

Wielkie dzięki za wszelkie informacje,

Pozdrawiam, Majki

Dla wielu Schuco (przez u-umlaut ;) czyli u z dwoma kropeczkami na gorze ;) ) jest wciaz niedoscignionym wzorem jak powinno byc skonstrowane okno PCV - swego czasu jedyny w europie profil spelniajacy takie wymagania statyczne jak i dynamiczne o jakim inne marzyc tylko mogly

Dorby wybor - to jedyne co powiedziec mozna

Pchelek tez to potwierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, liczyłem na odpowiedź kogoś kompetentnego.

Pytanie mam tylko teraz jedno : czy jest jeden producent, który robi te okna w Polsce, czy też jest kilku - czyli który najlepszy / godny polecenia ?

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, pozdrawiam, Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... OK ....odpowiedz kompetentna dostaniesz od Pchelka jak laskawie tutaj zawita - zapewne poda ci takze namiary na firme nie daleko Lodzi ktora ci te okna sprzeda i zamontuje

Moge sie wypowiedziec tylko o producentach z warszawy i najblizszych jej okolic

Producentow w polsce majacych jakby zielone swiatlo od Schuco jest ponad 40-tu

Moze wyslij zapytanie wprost do przedstawiciela na Polske - kogo w twoim rejonie moze ci polecic

Wbrew pozorom firmy produkujace profile (te lepsze) dbaja o swoj wizerunek i co jakis czas weryfikuja producentow - szkoda ze czynia to tak rzadko

a ja znowu zasnac nie moge :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szewc bez butów chodzi", "dentysta ma szczerbate zęby".

Ja przez 10 lat nie miałem porządnych okien.

Wreszcze podjąłem decyzję - wymiana.

Od strony ogrodu sam wymieniłem dwuskrzydłowe na fixa - widok na ogród mam wspaniały - i drzwi balkonowe.

W kuchni i sypialni zamówiłem SCHUCO CT 70 [sześciokomorowe szerokie] na szybach o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Będzie je mocować producent przy moim udziale. Będzie zderzenie teorii z praktyką - myślę, że bez stłuczki. Firma jest OK!!!!

I z jednego montażu i z drugiego zdam fotograficzną relację.

Jeśli chodzi o okna SCHUCO to zamówiłen je w firmie MARK-BUD [znajoma firma]. Ale można je zamówić u jareko [druga znajoma firma]. Polecam Go - jest dobry. A do Łodzi nie jest daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szewc bez butów chodzi", "dentysta ma szczerbate zęby".

Ja przez 10 lat nie miałem porządnych okien.

Wreszcze podjąłem decyzję - wymiana.

Od strony ogrodu sam wymieniłem dwuskrzydłowe na fixa - widok na ogród mam wspaniały - i drzwi balkonowe.

W kuchni i sypialni zamówiłem SCHUCO CT 70 [sześciokomorowe szerokie] na szybach o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Będzie je mocować producent przy moim udziale. Będzie zderzenie teorii z praktyką - myślę, że bez stłuczki. Firma jest OK!!!!

I z jednego montażu i z drugiego zdam fotograficzną relację.

Jeśli chodzi o okna SCHUCO to zamówiłen je w firmie MARK-BUD [znajoma firma]. Ale można je zamówić u jareko [druga znajoma firma]. Polecam Go - jest dobry. A do Łodzi nie jest daleko.

ach ty zdrajco ;) od konkurencji bierzesz ;)

OCZYWISCIE ZARTUJE - bo znow ktos mnie o nieuczciwa konkurencje posadzi i psy zacznie na mnie wieszac a ja padliny nie lubie ;)

Ale profil wybrales naprawde piekny - przynajmniej mi sie podoba - na jakich okuciach?

w_dlugii podejrzewam ze twoje zdanie dotyczy firmy Mirolet po lekturze postow Pyzi o jej przejsciach

Nie wszystkie firmy az tak dokladnie sprawdzaja swoich producentow - ale jesli tego nie czynia co miesciac to tych do ktorych z roznych wzgledow maja zaufanie (np, czeste kontrole itp "naloty") w jakis sposob staraja sie wyprowmowac - np. na http://www.salamander.com.pl cala liste producentow w tym systemie ujrzysz - bynajmniej nie bylo tam Miroletu przez ostatnie pol roku (czy byl wczesniej nie wiem - gdyz tam nie zagladalem)

Mam swoj sposob weryfikowania firm - ale chcac rozszerzyc oferte o Aluplasta szukalem dostawcy i o kazdego pytalem sie u zrodla - nie bybl ich wielu ale jednego mi polecili - stad niedlugo Aluplast takze w calej swojej ofercie u mnie takze bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bordoś - sam czekam.

Jak na razie to mój montaż kosztował mnie - butla pianki - 11 zł [w promocji], 6 kotew [darmowe], garść wkrętów, 5 kg zaprawy do fugowania [15 zł], kilka klocków z drewna na pod okna [kijek drewniany], listwa na styk okna i drzwi [stara z zapasów z poprzedniej roboty].

Cały montaż - dwa popołudnia, a ile frajdy.

Te z markbudu to będą mocowali fachowcy bo okna z montażem to 7% VAT a bez montażu 22%.

Montaż to nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku oczywiście montaż jest prosty, ale gdy kupujemy okna to z montażem i dlatego ciekewa jestem jak firma MARK-BUD montuje - czy tak jak większość (niestety :( ) tylko kotwy i pianka a o taśmie uszczelniającej zapominają, która jak sam mówisz i piszesz :wink: jest bardzo ważna :D Może już widziałeś wcześniej okna przez nich montowane?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jareko!

Firma Blachliński z Toszka k/Gliwic, w której zakupiłem okna i która też mi je montowała niestety jest na liście Salamandra. Z resztą pisałem już o tym na forum. Sama firma Slamander poproszona o pomoc w rozstrzygnięciu sprawy wypięła się na mnie. Piszę wypięłą, ponieważ zostało to załatwione w bardzo nieelegancki sposób: najpierw byłem zwodzony obietnicami przez dwa miesiące, aby na końcu usłyszeć, że to nie ich sprawa i mają to gdzieś.

Przepraszam za ton wypowiedzi, ale odpowiada on mojemu stanowi nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polecania firm na stronie systemodawcy - spytajcie o o Certyfikat Zgodności lub Deklarację Zgodności z Aprobatą. Oczywiści potwierdzili mi że mają, bo przecież inaczej nie mogliby produkować i sprzedwać. Ale gdy poprosiłem o przdstawienie mi któregoś z dokumentów, nic nie mieli. Nawet gdy zwróciłem się pisemnie, nie dostałem żadnej odpowiedzi. Dlatego proponuję podchodzić z rezerwą do takich list prezentowanych na stronach producentów. Wątpię czy ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa klientów. Raczej idzie tu o zwiększenie sprzedaży tego dziadostwa bez atestów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, firma w której zakupiłem okna i która też mi je montowała niestety jest na liście Salamandra. Z resztą pisałem już o tym na forum. Sama firma Slamander poproszona o pomoc w rozstrzygnięciu sprawy wypięła się na mnie. .....

Mam ogromna prosbe - z tonu Twej wypowiedzi mozna wysnuc wniosek ze ze mna maaz jakies klopoty - prosze ....bardzo prosze - sprecyzuj o co chodzi by niedomowien nie bylo

Poza tym nie ma mnie na liscie producedntow w Salamandrze gdyz nie jestem producentem - mozna to sprawdzic - http://www.salamander.com.pl

Poza tym nie przypominam sobie bys pisal do mnie jakiekolwiek listy i zglaszal reklamacje. Najlepiej przeredaguj ten post

 

A co do przedstawicielstawa Salamandra w Polsce. Juz pisalem jacy to Panowie - na dystrybucji prywatne fortune chca zbic i zbijaja - stad maja wszystko w d.... i tylko uczciwosc i profesjonalizm sprzedawcy moze jakosc finalna wyrobu zagwarantowac - po prostu sprzedajac okna spelniajace swoje wymogi

Pchelek i inni :)

Co do montazu na tasmy - montowalem juz tak kilka razy - niebawem zdjecia opublikuje jak to wyglada - a wyglada makabrycznnie

Szczerze mowiac tylko i tylko na zyczenie klienta tak montowac bede gdyz;

- stare okna sa tak niechlujnie zamontowane ze sa mmiejsca gdzie tasma nawet w pelni rozprezona zbyt mala sie staje (np. odchylki od pionu sa - w oknie o wysokosci 1.2 m szczelina na dole 5 mm a na gorze 2 cm - jak pieknie ;) to wyglada)

- robocizna sie tak wydluza ze rece opadaja

- koszt tasmy to ponad 9 zl za metr biezacy netto w zakupie - chyba ze idzie sie na skroty i stosuje tasme 10mm - co realnie nadaje sie na plaster na...... ;). Szerokosc tasmy to minimu 15mm

- efeklt finalny jest hmmm.... malo estetyczny przy nierownosciach otworow i odchylkach od pionu

 

to tyle

w_dlugi - prosze - sprecyzuj to co napisales gdyz na chalturszczyka wychodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...