Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

 

Ja też pracuję w usługach. Zawsze staram się przedstawić klientowi kilka rozwiązań i zasugerować to najbardziej optymalne do jego potrzeb. Często zdarza się tak, że klient wybiera co innego niż moje sugestie. Wynika to po prostu z faktu, że klient nie zdradza wszystkich motywów, które kierują jego wyborami... choćby sprzedawca starał się bardzo wszystkie je poznać.

 

skoro tak do dlaczego nie podejdziesz do zakupu okien w ten właśnie sposób ?

Podaj sprzedawcy SWOJE POTRZEBY i niech zaproponuje Ci dwa czy trzy rozwiązania i po problemie, chyba, że wolisz dręczyć biedaków i wymuszać przedstawiania wszelakich właściwości :)

Chyba, że chcesz posiąść wiedzę w temacie okien aby całkowicie samodzielnie wybrać to co Ci potrzebne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konsultowała Pani stolarkę, tak okna jak i drzwi na etapie projektu, np. z architektem

Ja wiem, ze masz płatny profil i twoja obecność na forum ma charakter czysto reklamowy. Ale przed zadaniem pytania by tylko nabić kolejny post należy się zastanowić nad jego treścią... Bo niby projekt to robił inwestor, czy jak? Czy architekta to "się bierze" już po etapie stanu surowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj sprzedawcy SWOJE POTRZEBY i niech zaproponuje Ci dwa czy trzy rozwiązania i po problemie, chyba, że wolisz dręczyć biedaków i wymuszać przedstawiania wszelakich właściwości :)

 

Michale, to z pewnością świetna rada gdyby nie fakty. Wczoraj zadzwonił do mnie gościu i pytał, czy to prawda, że w szybach lepiej zastosować ramkę aluminiową, bo mu sprzedawca powiedział, że te tworzywowe się mocniej wyginają i... gaz z szyby ucieka. Dzisiaj odwiedziłem pewną miłą i mocno zdezorientowaną Panią, której firma uszczelniła połączenie okno - węgarek taśmą rozprężną. Niby nic w tym dziwnego, (a może takie wykonanie jest już dziwne samo w sobie), poza tym, że szerokość szczeliny w przebiegu na całym obwodzie okna waha się od 4,9mm do 29,9mm. Nie słyszałem nic o taśmach rozprężnych, które są wstanie spełnić swoją funkcję w takich warunkach. Aktualnie taśma klejona od węgarka do okna. Pech chciał, że ktoś ją przyklejał do starego tynku na węgarku, a nie do ściany konstrukcyjnej lub uprzednio przygotowanej konstrukcji nośnej. Tynk odpadł, taśma wylazła na zewnątrz całkowicie się rozprężając. Dobra, błąd montażysty, się poprawi. Panią odwiedził przede mną przedstawiciel firmy dostarczającej taśmy rozprężne i zalecił wymianę taśmy (brawo!), jednak wedle jego oceny nada się taśma katalogowo przeznaczona do szczeliny 5/12. Ktoś upadł na łeb, ja? Przecież problem nie w taśmie, a w.... przygotowaniu otworu do montażu z taśmą. Nadal myślisz, że jak się już "wypotrzebisz" przed takimi sprzedawcami, to oni ci coś sensownego doradzą? Z kim tu rozmawiać o... potrzebach? Oczywiście tych budowlanych:-). Chyba nie ma wyjścia, musisz wiedzieć co i jak, bo inaczej marny Twój los i los Twoich okien. Może nie zawsze, ale tak w 9 przypadkach na 10. C'est la vie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Michale, to z pewnością świetna rada gdyby nie fakty. Wczoraj zadzwonił do mnie gościu i pytał, czy to prawda, że w szybach lepiej zastosować ramkę aluminiową, bo mu sprzedawca powiedział, że te tworzywowe się mocniej wyginają i... gaz z szyby ucieka. Dzisiaj odwiedziłem pewną miłą i mocno zdezorientowaną Panią, której firma uszczelniła połączenie okno - węgarek taśmą rozprężną. Niby nic w tym dziwnego, (a może takie wykonanie jest już dziwne samo w sobie), poza tym, że szerokość szczeliny w przebiegu na całym obwodzie okna waha się od 4,9mm do 29,9mm. Nie słyszałem nic o taśmach rozprężnych, które są wstanie spełnić swoją funkcję w takich warunkach. Aktualnie taśma klejona od węgarka do okna. Pech chciał, że ktoś ją przyklejał do starego tynku na węgarku, a nie do ściany konstrukcyjnej lub uprzednio przygotowanej konstrukcji nośnej. Tynk odpadł, taśma wylazła na zewnątrz całkowicie się rozprężając. Dobra, błąd montażysty, się poprawi. Panią odwiedził przede mną przedstawiciel firmy dostarczającej taśmy rozprężne i zalecił wymianę taśmy (brawo!), jednak wedle jego oceny nada się taśma katalogowo przeznaczona do szczeliny 5/12. Ktoś upadł na łeb, ja? Przecież problem nie w taśmie, a w.... przygotowaniu otworu do montażu z taśmą. Nadal myślisz, że jak się już "wypotrzebisz" przed takimi sprzedawcami, to oni ci coś sensownego doradzą? Z kim tu rozmawiać o... potrzebach? Oczywiście tych budowlanych:-). Chyba nie ma wyjścia, musisz wiedzieć co i jak, bo inaczej marny Twój los i los Twoich okien. Może nie zawsze, ale tak w 9 przypadkach na 10. C'est la vie.

 

Andrzeju - pełna racja ale przez to, że oknami (zarówno sprzedażą jak i montażem) zajmują się ludzie, którzy powinni ewentualnie sprzedawać krawaty i montować karmniki dla ptaków to chcesz wyedukować wszystkich inwestorów ? Nie lepiej jednak edukować "okniarzy" ?

Co do kompetencji pozostałych fachowców to się nie wypowiadam :) oczywiście każdy z nas popełnia błędy trzeba je jedynie naprawić i po problemie.

A tak na marginesie jak będziesz w okolicach Bydgoszczy to wjedź na budowę o której pisałeś ostatnio - myślę, że bardzo mocno byś zweryfikował zarówno swój artykuł jak i swoje poglądy w pewnych tematach :)

 

Ja wiem, że bardzo ciężko trafić do naprawdę dobrych sprzedawców czy montażystów ale trzeba ich szukać a nie samemu stawać się "fachowcem". Oczywiście chwała osobą, którzy chętnie pomogą, wyjaśnią, doradzą ale nie jest to raczej sytuacja normalna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja wiem, że bardzo ciężko trafić do naprawdę dobrych sprzedawców czy montażystów ale trzeba ich szukać a nie samemu stawać się "fachowcem". Oczywiście chwała osobą, którzy chętnie pomogą, wyjaśnią, doradzą ale nie jest to raczej sytuacja normalna.

 

 

Witaj,

 

To, o czym piszesz, to, niestety, taki wyimaginowany świat. Problem fachowego sprzedawcy to problem nie tylko budowlanki. Nie chcę robić studiów przy każdej próbie zakupu czegoś poważniejszego / droższego. Niestety, jestem do tego zmuszony przez panujące realia. Szybciej mi jest wyedukować się w temacie i świadomie podjąć decyzję samemu, niż znaleźć fachowego sprzedawcę (skąd będę wiedział, że jest fachowy, jak nie znam się na temacie i nie mogę tego zweryfikować?).

 

Przekonuję się o tym często, kiedy to po "liźnięciu" tematu idę na rozmowę ze sprzedawcą i wiem więcej niż on. A potem temat zaczynam zgłębiać i robi się przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witaj,

 

To, o czym piszesz, to, niestety, taki wyimaginowany świat. Problem fachowego sprzedawcy to problem nie tylko budowlanki. Nie chcę robić studiów przy każdej próbie zakupu czegoś poważniejszego / droższego. Niestety, jestem do tego zmuszony przez panujące realia. Szybciej mi jest wyedukować się w temacie i świadomie podjąć decyzję samemu, niż znaleźć fachowego sprzedawcę (skąd będę wiedział, że jest fachowy, jak nie znam się na temacie i nie mogę tego zweryfikować?).

 

Przekonuję się o tym często, kiedy to po "liźnięciu" tematu idę na rozmowę ze sprzedawcą i wiem więcej niż on. A potem temat zaczynam zgłębiać i robi się przepaść.

 

może i masz rację a raczej masz ją na 100% ale ja jak taki głupek usiłuję to zmienić :) walka to jednak ciężka i czasami beznadziejna - jak z wiatrakami osławionego rycerza :)

ale ... próbuję i nie jest aż tak źle, znam już kilka ekip montażowych i kilku sprzedawców, którzy naprawdę wiedzą co mówią, śmieszne to trochę, że znam kilka na kilka tysięcy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę na okna deceunicka arcade. Dwie szyby 4/16/4 jest tanszy o ok. 1,5tys od pakietu trzech szybek 4/12/4/12/4. Okucia roto. Czy warto brać w tych parametrach trzy szyby? Dom jest nowy w budowie. Pozdrawiam

 

Nie warto. Bo jak CI pomóc, jak nic konkretnego nie wiemy.

Po pierwsze - nic o oknach (tylko nazwa profila i okuć.

Nie podałeś jaki współczynnik Uw będą miały te okna (co najwyżej moża zgadywać współczynnik szyby - i od razu wydaje mi się, ze będzie dość słaby jak na trzyszybówkę).

Po trzecie - najważszniejsze: by szacować czy warto wydać 1500zł na trzeciąszybę trzebo wiedzieć ile tych okien jest (ile m2, a może tylko to dopłata za jedno?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raz kolejny mam pytanie nt okien.

 

Już na dniach miałem podpisywać umowę na okna w Oknoplusie - Brugmann AD ze stalowym wzmocnieniem i pakietem trzech szyb, kiedy to przedstawiciel poinformował mnie o nowym produkcie Okno+ - okna na profilu Gealan ~80mm z klejeniem szyb do profilu w cenie ok 5-7% większej od Brugmanna.

Klejenie ma podnieść sztywność konstrukcji - zdaje egzamin? Jakieś minusy tego profilu okiennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do całości taka kwota. Współczynnik przy dwóch szybkach jest 1,0 natomiast trzyszyby 0,7. Całego okna nie jest podany . Powierzchnia 17,291m2. Natomiast obwód 56,14 m. Takie mam wartości podane. Tarasowe mam na innej wycenie i nie jest w tym ujete bo to juz odstaje od reszty.Pozdrawiam

Troche slaba ta szyba - pozwala sadzic, ze cale okno moze nie zjesc ponizej Uw 1,0 podczas gdy standardowe bedzie mialo w okolicach 1,4 lub wiecej (nic nie wiemy o tych oknach).

Doplata za m2 jest rzedu 90zl za m2 szyby, a to wcale nie jest jakas okazja.

Do tego sama oszczednosc w ogrzewaniu nie jest ogromna - szyba bedzie sie "zwracac" w czasie 15-20lat. Mowię to na podstawie ogólnych szacunków a nie obliczeń - bo zwyczajnie nie dajesz danych do kompetentego liczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...