Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko, firma w której zakupiłem okna i która też mi je montowała niestety jest na liście Salamandra. Z resztą pisałem już o tym na forum. Sama firma Slamander poproszona o pomoc w rozstrzygnięciu sprawy wypięła się na mnie. .....

Mam ogromna prosbe - z tonu Twej wypowiedzi mozna wysnuc wniosek ze ze mna maaz jakies klopoty - prosze ....bardzo prosze - sprecyzuj o co chodzi by niedomowien nie bylo

Poza tym nie ma mnie na liscie producedntow w Salamandrze gdyz nie jestem producentem - mozna to sprawdzic - http://www.salamander.com.pl

Poza tym nie przypominam sobie bys pisal do mnie jakiekolwiek listy i zglaszal reklamacje. Najlepiej przeredaguj ten post

 

.....

to tyle

w_dlugi - prosze - sprecyzuj to co napisales gdyz na chalturszczyka wychodze

 

Może to nie moja sprawa, ale obawiam się, że źle odczytałeś wypowiedź w_dlugi. "Jareko" na początku zdania to nie w kontekście nazwy firmy która montowała okna, lecz zwrócenie się do osoby, o nicku Jareko.

Ja to odczytałem tak"

Panie Jareko , firma w której zakupiłem okna i która też mi je ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie o ile (procentowo) zapłacę więcej za szyby i okucia antywłamaniowe?Okna drewniane,M&S ,Gebauer?

mozesz latwo sobie obliczyc

doplaty do P-4 liczone z powierzchni calego okna wahaja sie od 180 do 240 zl za metr kwadratowy

doplaty do okuc kl.IV (WK-II) od 80 do 190 zl za 1 skrzydlo

ceny podane sa cenami netto - dolicz jeszcze 22% VAT(lub 7 - zalezy jak bedziesz mial fakturuwane okna - czy jako material czy jako usluge)

Procentowoo wlasciwie nie sposob tego wyliczyc gdzy zalezy to przede wszystkim od powierzchni okien i ilosci skrzydel ale mozesz przyjac ze taka doplata jest od 25 do 70%

jak sie domyslam dodatkowy metlik w glowie zrobilem - najlepiej popros o wycene w dwu wariantach - standard i antywlam

Sa to ceny obowiazujace w woj Mazowieckim - jak w innych nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jareko.

Chciałbym Cię bardzo przeprosić, ale nie pisałem o Tobie, ale odniosłem sie do twojej wypowiedzi na temat Salamandra - stad zwrot do Ciebie na początku postu. Przepraszam też za formę postu, ale jak zaczynam wracać do sprawy wzrasta u mnie poziom adrenaliny co objawia sie troche nieskładnym pisaniem. Chciałem sie tylko podzielić moimi doświadczeniami, ponieważ gdybym miał informacjektóre zebrałem na forum (dzięki Pchełkowi i Tobie) w czasie gdy kupowałem okna, teraz spałbym spokojnie, nie gwizdałby mi wiatr przez szczeliny w oknach, nie urywałbym klamek przy otwieraniu okien itd. Dobrze, że w czasie montażu miałem minimum wiedzy, dzięki czemu nie pozwoliłem na montaż okien kotwami przybijanymi do ściany z gazobetonu gwoździami - a tak to chciała wykonać firma Blachliński. Potem wykonywali montaż na nowo, ale to było jeszcz przed wypłatą należności za okna i montaż. Później gdy okna zaczęły się krzywić, nie chcieli ze mną rozmawiać. Przeprowadziłem niezliczoną ilość rozmów telefonicznych z szefem produkcji, z właścicielem (do czasu jak nie zmienił komórki, bo później nigdy go nie było w firmie, a sam nigdy nie miał czasu do mnie oddzwonić). Wymyślali sobie zabawy: przyjeżdżamy w sobotę rano; sobota - czekam cały dzień, dzwonię do firmy - nikt nie odpowiada; poniedziałek - moje pretensje a w odpowiedzi "przecież się z panem nie umawialiśmy"). Kilkanaście wezwań pisemnych do usunięcia wad - zero odpowiedzi. W tej sytuacji licżę na wyrozumiałość i wybaczenie wszystkich, których uraziłem, szczególnie Twoją Jareko.

Do wszystkich którzy są przed albo w trakcie kupna okien: "prześwietlajcie" firmę, jak mówią że coś mają - każcie pokazać, jeżeli coś obiecują - zapiszcie to na kartce papieru i każcie im to podpisać. Wykorzystajcie dobre rady Pchełka i Jareko i bądźcie Polakami modrymi przed szkodą a nie po szkodzie (tak jak ja :cry: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Salamander w straszliwy sposób pieprzy profile do okien kolorowych. coś jest, że się gną jak guma. Dobra dotychczas firma knoci produkcję. Nie wiem co jest grane. I skąd tyle reklamacji na ten dobry system. W-długi SPRAWDŹ czy w Twoich oknach [one chyba są kolorowe] są otwory odprężające - to takie dziurki w górnych ramach ościeżnic - podobnie wyfrezowane jak otwory odwadniające w ramach dolnych. Twoje pokrzywnienie okien może wynikać z tego, że nie ma tych otworów i nagrzewane powietrze w komorach nie ma gdzie uchodzić i profile się przegrzewają [są kolorowe]. A ponadto mocowanie okien kolorowych powinno być szywniejsze jak białych. Cy oni zamocowali Ci te okna w progach i w nadprożach. najczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w-długi. Podaj mi dokładne namiary [na priva] na tę oszukańczą firmę.

Mam prawnika - bardzo wysoka figura w ważnym urzędzie co takich załatwia w prosty sposób. Podaje ich namiary na Powiatowych Inspektorów Nadzoru Budowlanego - oni już się rozprawiają prosto. Podają informację do Urzędu Skarbowego a Ci wiadomo. Nie ma zmiłuj. Firma zwija manatki - najczęściej bo kary są niesłychanie wysokie. To rodzaj policji budowlanej co działa od 1 lipca. Dam Ci do niego telefon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ramy poziome są faktycznie nieumocowane i niepodparte. Wygięły się tak, że zeszły z parapetu zewnętrznego, uszkodzily uszczelnienie, i przy zacinjącym deszczu zalewa mi ściany wewnątrz budynku. Powiginane są całe ramy, tak że przy zamykaniu/otwieraniu elementy trą o siebie. Skrzydła wygięte są w łuk, tak że przy zamykaniu dopiero się je prostuje dosiągając okucia i przy okazji urywając klamkę. Okazuje się, że przy oknach kolorowych rozstaw wkrętów łączących profil PCF z wzmocnienim stalowym powinien wynosić 25cm (wytyczne firmy SALAMANDER), Firma Blachliński stosuje 42cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w_dlugi i Pchelek oraz inni :)

ale po kolei

w-dlugi - dzieki za sprostowanie :) wybacz - ale staram sie dbac o swoje dobre imie a tekst bylniejednoznaczny - jeszcze raz dzieki

Co do Salamndra - Pchelek - nie zauwazylem by zaczeli cos w profilu knocic - knoca albo producenci albo montazysci. Juz kiedys opisywalem tutaj na czym firmy zaoszczedzic moga. Nawet jedna srobka to zysk kilku groszy ale i czasu ktory takze kosztuje i pradu potrzebnego do jego wkrecenia. Mocowanie wzmocnienia jest tak samo wazne jak jego obecnosc w profilu. Zbyt daleko od sebie wkrecone sruby powoduja ze wlasciwie takie wzmocnienie mimo ze jest to tak jakby jego nie bylo. Nie wypelnia ono profila na wcisk, jest luz ktory tylko zespolenie z profilem niweluje i powoduje tym samym ze takie wzmocnienie pracuje a nie jest tylko tak sobie

a co do montazu - jejku - juz nie chce mi sie o tym pisac - tylko zalamac sie przyjdzie a Ty Pchelku jeszcze tutaj mowisz ze montaz to takie proste ;) (zartuje oczywiscie gdyz tak naprawde masz racje - to nic trudnego tylko olej w glowie a nie sieczke miec trzeba)

Coz mozna jeszcze Ci w-dlugi poradzic zanim okan w totalny szmelc sie zamienia - wiertarka i wiertlo cirka fi-4-5 o w narozu od wewnatrz oscieznicy wykonaj otwory by powietrze nagrzane nie rozsadzilo ci profile i chinskie 9 nie powyginalo juz na stale

odkuj tynk na gorze i kotwy zamontuj - to naprawde jest banalnie proste - lub jeszcze szybciej i bez dewastacji mieszkania wiertlem fi-10 przewierc oscieznice i pozniej przez ten otwor wiertlem fi-10 i udarem w scianie wywierc gniazdo w ktore wloz dybel mminimum 10/112 a najlepiej 10/132

wiem ze szlag cie trafia - oni powinni to zrobic ale jakie masz inne wyjscie zanim w sadzie wygrasz?

Na dole ramiaka jesli juz masz parapety tylko dyble ci zostaja

sposob ich umieszczenie juz kiedys opisywany przeze mnie byl - tu lekko roznimy sie z Pchelkien co do ich ustytuowania (chodzi o ilosc)

tylko tyle doradzic moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Skrzydła wygięte są w łuk, tak że przy zamykaniu dopiero się je prostuje dosiągając okucia i przy okazji urywając klamkę.....

Po tym co tutaj napisales podejrzewam ze zamiast wzmocnienia stalowego przewidzianego przez system masz tylko zwykly katownik wsadzony - tak pro forma by czujnik stal wykryl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jareko za przestrogi co do taśm - no i jestem głupsza niż na początku ale posłucham rady starego (bez obrazy :oops: ) doswiadczonego praktyka i chyba też pozostanę tylko przy piance i mam nadzieje, że będzie OK :D

ja tak latwo sie nie obrazam :) malzestwa nauczyly mnie chodzenia na kompromisy ;) i puszczania czasem jakis uwag mimo uszu ;) :lol:

ale do rzeczy :)

Jak dadza ci jej odpowiednia ilosc, jak odsuna okno od wegarka i te szczeline piana wypelnia bedzie na pewno OK - wierz mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taka wypowieź na inny watku nie zwiazanym bezposrednio z oknami.

bnardzo szczytna idea. ja , z racji branży jaką się zajmuję , moge polecić okna. jeśli niski współczynnik to:

--okna skrzynkowe

--szyba niskoemisyjna , nawet 0,7

--szyby w oknach na ramkach tworzywowych (aluminium słabym punktem.

-- specjalna konstrukcja okien (jeśli wzmocnienie stalowe nie ma wpływu na trwałość i użytkowanie to go nie stosować

--na oknach rolety, co pozwoli w porach nocnych i nieobecności w domu na dodatkowe zminimalizowanie strat.

przy takiej konstrukcji mozna uzyskać termoizolacyjność okna w granicach 0,6, a w nocy nawet do 0,5.

 

myślę, że warto to skomentować.

Okna do domów pasywnych

-- nie musza być skrzynkowe, są specjalne systemy okien z komorami wypełnionymi pianką 0,7-0,8,

-- szyby niskoemisyjne produkowane są nawet do 0,4

-- wzmocnienie stalowe zawsze ma wpływ na trwałość i użytkowanie, zawsze powinno być stosowane i to odpowiedniej sztywności, (ewentualnie wzmocnie np z włókien szklanych)

-- rolety zdecydowanie polepszają izolacje termiczna szczególnie nocą gdy są najwyższe spadki temperatur.

 

Wszystko wspaniałe ale ile to razem wszystko kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taka wypowieź na inny watku nie zwiazanym bezposrednio z oknami.

bnardzo szczytna idea. ja , z racji branży jaką się zajmuję , moge polecić okna. jeśli niski współczynnik to:

--okna skrzynkowe

--szyba niskoemisyjna , nawet 0,7

--szyby w oknach na ramkach tworzywowych (aluminium słabym punktem.

-- specjalna konstrukcja okien (jeśli wzmocnienie stalowe nie ma wpływu na trwałość i użytkowanie to go nie stosować

--na oknach rolety, co pozwoli w porach nocnych i nieobecności w domu na dodatkowe zminimalizowanie strat.

przy takiej konstrukcji mozna uzyskać termoizolacyjność okna w granicach 0,6, a w nocy nawet do 0,5.

 

Wszystko wspaniałe ale ile to razem wszystko kosztuje ?

no wlasnie - ile? POzniej moze okzac sie ze naklady poniesione na jak najwieksza oszczednosc okaza sie przesadzone gdyz nigdy nam sie nie zwroca

Tak ogolnie :)

Obserwujac to co sie tutaj czasem pisze zaczynam dochodzic do wniosku ze walka o kazda dziesiata na wspolczynniku k ponizej o.25 pochlania takie dodatkowe koszty nie proporcjonalnie wieksze od zyskow liczonych na 50 lat i zastanawiam sie czy watro?

A moze jestem w bledzie? I trzebaby spojrzec na to wszystko globalnie? w skali swiata? w koncu kazde zaoszczedzone w sezonie grzewczym widerko koksu to tony w skali kraju

Kurcze - jakbym wiadomosci z lat III wojny krajowej sluchal ;) Tacy piekni wtedy byli....w mindurkach do nas mowilli (czytali z kartek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w-dlugi. Reklamuj te okna. Z moich, niestety negatywnych doświadczeń, takich okien nie da się poprawić. jak się ramy powyginały to już nie wrócą do poprzedniego kształtu. Jak się profile popaczyły to jest to już trwałe [reologia tworzywa się odzywa]. Ta firma nie miała prawa [budowlanego] by Ci [i innym też] te okna wbudować - nie mają dopuszczenia.

Podejrzewam, że jest potrzebna ekspertyza. Z jakiego regionu Polski jesteś - trzeba to zobaczyć. Będzie tylko coraz gorzej. Pewno stal ma 1 mm

jareko - w Norymberdze widziałem okna 0,35. A 0,8 to już standard.

Opisałem to w kwartalniku OKNO [3 numer]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas już mnie tu nie było, ale wracam, żeby się pochwalić. Dzisiaj montują mi okna!!!!! Jutro kończą, mam nadzieję, że przez noc okna już zamontowane nóg nie dostaną. Sąsiad się zadeklarował spoglądać przez płot i psy szczekaczki wypuścić na noc. Okna (pod wpływem pchelka) z AP Żory, narazie super!!! oby tak dalej, co do montażu to na oko robią dobrze, ale ja zbytnio po tych poradnikach to nie zmądrzałam, więc na pewno to nie wiem. Jedne co mnie martwi (na razie i oby tak zostało) to to, że te drewienka na dole i z boków nie są impregnowane. A w poradniku było, że mają być. Tu też coś na ten temat było pisane, ale nie umiem na szybko znaleźć. Panowie twierdzą, że one i tak są w piance to nic im nie będzie. Domek wygląda pięknie z oknami!!! Dziękuję Wam za rady i ten wątek!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...