Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Oczywiscie, zastosowanie specjalnego szkła moze to spowodować, ale my tu mowimy o typowych zestawach szyb, wtedy przez 3-szybowe przechodzi mniej światla.

Dla mnie różnica jest niewielka, a ponieważ w domu nie planuję póki co klimatyzacji -korzystna.

Ja jednak pozostanę przy uogólnieniu. Jeśli "zwykła" szyba U 1,1 ma ok 80% przepuszczalności światła to trzyszybowka ma ok Lt 70 % (łatwo można policzyć, że każda szybka zabiera ok 10% światła).

Oczywiście są pakiety dwuszybowe tak "ciemne" jak trzyszybówka i trzyszybówka o wsp. Lt 57% (podglądam teraz katalog szyb Effectora), ale uważam że róznice pomiędzy 70 a 80% są niezauważalne w normalnym użytkowaniu.

 

Za to jak widzę Oknoplast rozpoczął kolejną wojnę - szybową i klienci mają od razu większy mętlik. A wiadomo - jak się zamiesza, to łatwiej upolować ofiarę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osob użytkujących okna trzyszybowe - czy to prawda,ze przez takie okienka mniej dostaje sie swiatla do wnetrza domu niz w opcji dwóch szyb.

 

Tak - im więcej szyb i im grubsze są tym transparencja ( Tl) pogarsza się.

Polepsza się współczynnik U i g.

Przykłady:

1. FLOAT 4 mm pojedyncza szybka w oknie:

Tl = 90%

g = 87%

Ug = 5,8 W/m2xK

2. 4/16AR/4 LE (dwuszybówka) w oknie:

Tl = 80%

g = 63%

Ug=1,1 W/m2xK

3A. 4LE/18AR/4mm/18AR/4LE (trzyszybówka) w oknie:

Tl=71%

g=50%

Ug=0,5 W/m2xK

3B 4LE+/16AR/4mm/16AR/4LE+ (trzyszybówka) w oknie:

Tl=57%

g=37%

Ug=0,5 W/m2xK

 

Jak widzisz transparencja spada ale polepszają się współczynniki energooszczędne.

Coś za coś - tak to jest w technice

Pozycja 3B jest mocno ciemna. Oko ludzkie reaguje na zmiany odcienia szkła tak od 70 - 75 % w dół. Z tym,że po miesiącu od zakupu przyzwyczaisz się :)

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRUTEX i OKNOPLAST Kraków to najwięksi producenci okien w Polsce.

Drutex to poziom tanich okien

OknoPlast Kraków to poziom najdroższych okien

Jest zbyt na taniochę i odrobinę luxusu :)

Zakładam, że nawet półanalfabeta ogarnia co stoi za taniochą. W związku z tym niech sam do siebie ma pretensję co robi a nie obarcza innych swoimi problemami z Dacią Logan.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W trzech punktach nawet usłyszałam, po co Pani trzyszyby jak Pani zaklada rolety...No tak ale czy zawsze beda spuszczane-jeszcze jest dzien a w dzien tez sa zimne dni... Takze sprzedawcy potrafia zrobic metlik

 

więc te trzy punkty omijaj z dala, skoro sprzedawcy tam nie wiedzo "po co" montuje się rolety i niby roletą chcą zastąpić szybę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) i mam pytanie odnośnie parametrów użytkowych okna. Dla przypomnienia chodzi o Veka 90 MD Petecki, gdzie producent u mnie w domu po montażu, dokonał wymiany uszczelki przylgowej zewnętrznej.

Czy w przypadku kiedy jest deszczowa i wietrzna pogoda, woda może i powinna dostawać się do pierwszej części okna (tam gdzie są kanały odwodnieniowe) w sytuacji gdy jest ono zamknięte (nie rozszczelnione)?

Czy tylko w sposób laboratoryjny można zmierzyć parametry okna, czy można je sprawdzić również np. po montażu u klienta?

Innymi słowy jak jako klient mogę sprawdzić czy produkt jest zgodny z deklaracją producenta?

W załączeniu deklaracja zgodności (brak zgodności z moim numerem zamówienia)

Deklaracja Właściwości Użytkowych 03.09.2013r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzech punktach nawet usłyszałam, po co Pani trzyszyby jak Pani zaklada rolety...No tak ale czy zawsze beda spuszczane-jeszcze jest dzien a w dzien tez sa zimne dni... Takze sprzedawcy potrafia zrobic metlik

 

MMichał dobrze doradził ,moje zdanie jest identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam ponownie:) i mam pytanie odnośnie parametrów użytkowych okna. Dla przypomnienia chodzi o Veka 90 MD Petecki, gdzie producent u mnie w domu po montażu, dokonał wymiany uszczelki przylgowej zewnętrznej.

Czy w przypadku kiedy jest deszczowa i wietrzna pogoda, woda może i powinna dostawać się do pierwszej części okna (tam gdzie są kanały odwodnieniowe) w sytuacji gdy jest ono zamknięte (nie rozszczelnione)?

Czy tylko w sposób laboratoryjny można zmierzyć parametry okna, czy można je sprawdzić również np. po montażu u klienta?

Innymi słowy jak jako klient mogę sprawdzić czy produkt jest zgodny z deklaracją producenta?

W załączeniu deklaracja zgodności (brak zgodności z moim numerem zamówienia)

[ATTACH=CONFIG]214008[/ATTACH]

 

z tego co się orientuję to wodoszczelność sprawdza się poddając okno naporowi wody (jakoś nie po polsku ale...) i zwiększając ciśnienie tejże, w momencie kiedy woda pojawi się po 2 stronie znaczy to, że danego ciśnienia nie wytrzymało, do komory w której są odwodnienie woda może się dostać i jest to normalne - po to są tam odwodnienia aby ją odprowadzić na zewnątrz - a jeżeli jest inaczej to mnie zapewne zaraz Test poprawi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku kiedy jest deszczowa i wietrzna pogoda, woda może i powinna dostawać się do pierwszej części okna (tam gdzie są kanały odwodnieniowe) w sytuacji gdy jest ono zamknięte (nie rozszczelnione)?

 

Może, ale nie powinna:-). Deklarowane 8A, to całkiem sporo. Według mnie przy tym poziomie wodoszczelności byle deszcz nie powinien powodować przedostawania się wody do wnętrza konstrukcji.

 

Czy tylko w sposób laboratoryjny można zmierzyć parametry okna, czy można je sprawdzić również np. po montażu u klienta?

 

Jedno z laboratoriów proponuje wykonanie badań poligonowych dla wody i powietrza.

 

...jak jako klient mogę sprawdzić czy produkt jest zgodny z deklaracją producenta?

 

Sądząc po dacie deklaracji, w przypadku ewentualnej reklamacji, udowodnienie właściwości produktu na razie leży po stronie dostawcy (art.4 ust.1 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam dwa pytania.

Pierwsze to czy możecie polecić firmę z oknami w okolicach Bydgoszczy.

Drugie .Co sądzicie o fixach w ramce z XPS? Lansuje ten pomysł czołgista.Osobiście bardzo mi się podoba,ale chętnie posłuchał bym kontrargumentów na takie rozwiązanie.

 

A mnie bardziej interesuje pomysl podrzucony mi przez jednego wykonwce domow i konstruktora plyt fundamentowych, a mianowicie okna w licu muru w powiekszonym otworze okiennym i w ramce z XPS. Podnioslem ten temat winnym watku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?197033-Monta%C5%BC-okien-wysuni%C4%99tych-poza-lico-muru&p=6129327&viewfull=1#post6129327

ale rzeklbym nie zostal wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardziej interesuje pomysl podrzucony mi przez jednego wykonwce domow i konstruktora plyt fundamentowych, a mianowicie okna w licu muru w powiekszonym otworze okiennym i w ramce z XPS. Podnioslem ten temat winnym watku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?197033-Monta%C5%BC-okien-wysuni%C4%99tych-poza-lico-muru&p=6129327&viewfull=1#post6129327

ale rzeklbym nie zostal wyczerpany.

 

Widzisz karolek 75.Mi się wydaje,że psisko leży w nawykach.Skoro wszyscy tak robią,to odstępstwo od ,,wszyscy" jest niepopularne.

Skoro z energetycznego pkt. widzenia montaż okien rozwieralnych w ramce z XPS-a w murze jest słuszny,to mechaniczny-wytrzymałościowy problem kotew jest banalny. Trzymam kciuki abyś znalazł kogoś kto w ten sposób da radę.

A może ty znasz dobrego producenta z okolic Bydgoszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem link i odpowiedzi kolego T coś tam. Dlaczego nie bierzecie jej pod uwagę? Faktycznie dybel będzie się wyginał jak mu wygodniej, pomijam kwestię jego zamocowania blisko lica sćiany. Ytong na pewno się wyszczypie, poroterm sądzę, że też nie wytrzyma, silka? obawiam się, że także.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nydar: Masz na mysli producenta czy firme/montazystow? Z tego co sie tu nauczylem okna to nie problem, montazysci to gwoźdź programu. Ale ja to raczej po tej samej stronie barykady co ty. Po ci ci okna - ty sie juz zbudowales ??? A.... pierwszy dom nie wyszedl to teraz juz drugi miarkujesz robic ? :p

 

Co do ramki z XPS - jak pisalem jest to rozwazana przeze mnie opcja - panowie okniarze krytykujcie albo i nie....

 

Edit

Dzieki za kolejny glos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...