Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Znajomy prosił o pomoc .Z moich nie do końca jestem zadowolony, więc szukam kogoś kto jest. Szukam dla niego raczej okien i montażystów.

 

Co do ramki z XPS-a. Moim zdaniem zużycie energii cieplnej przez dom to suma mostków termicznych.Chcesz tanio ogrzewać to szukaj i eliminuj mostki.

Te oczywiste jak balkon,czy mniej oczywiste jak brak ramki z izolacji w murze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba musi mieć możliwość wymiany z kilku przyczyn. W związku z tym musi być jakiś system, który pozwoli na w miarę bez szkodową dla innych konstrukcji taką operację.

Montując szybę w XPS , w strefie docieplenia to ewentualna jej wymiana spowoduje destrukcję elewacji zewnetrznej. W związku z tym pomysł do d...py.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba musi mieć możliwość wymiany z kilku przyczyn. W związku z tym musi być jakiś system, który pozwoli na w miarę bez szkodową dla innych konstrukcji taką operację.

Montując szybę w XPS , w strefie docieplenia to ewentualna jej wymiana spowoduje destrukcję elewacji zewnetrznej. W związku z tym pomysł do d...py.

Pozdrawiam

 

Na FB dalbym like :)

Przekonujacy argument przeciwko. Ale to o samej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba musi mieć możliwość wymiany z kilku przyczyn. W związku z tym musi być jakiś system, który pozwoli na w miarę bez szkodową dla innych konstrukcji taką operację.

Montując szybę w XPS , w strefie docieplenia to ewentualna jej wymiana spowoduje destrukcję elewacji zewnetrznej. W związku z tym pomysł do d...py.

Pozdrawiam

 

Moim zdaniem ,pomysł jeden z lepszych na tym forum w obronie portfela inwestora. Wymaga jedynie opracowania-dopracowania technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ,pomysł jeden z lepszych na tym forum w obronie portfela inwestora. Wymaga jedynie opracowania-dopracowania technologii.
Oczywiście jako ojciec tego pomysłu, rozumie obawy o wymianę szyby w mej dziatwie :)

Kto powiedział że XPS'a trzeba za pier ... klejem i siatką ?

Jest tak zaje twardy ... jak wyrwiesz z niego wkręta obcęgami toś zuch :)

Coś takiego widział jak blacha T-Z czy M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jako ojciec tego pomysłu, rozumie obawy o wymianę szyby w mej dziatwie :)

Kto powiedział że XPS'a trzeba za pier ... klejem i siatką ?

Jest tak zaje twardy ... jak wyrwiesz z niego wkręta obcęgami toś zuch :)

Coś takiego widział jak blacha T-Z czy M?

 

O wilku mowa.Może jaki schemacik-koncepcja,bo rozumiem,że masz to przemyślane.

Próbowałem kiedyś kawałek XPS złamać ( a dziadek giął rękoma podkowy). Zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF.07.00.00.11-A1d2 Szczegół D6 obróbka przeźroczystej zabudowy balkonu.jpg

Szczegół pochodzi z mojej pracy inż :) wersja pierwsza z pierwszych... teraz to prosto pisząc ciut dalej zaszło :)

Przykład zabudowy balkonów :) kto już widzi gdzie jeszcze można wykorzystać ...

np w ogrodach zimowych itp ... szyba ta tu ma parametry U max... 0,47 W/m^2*K dla formatki 25x25cm... badana na PRz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co kombinować skoro takie a nawet leprze parametry można mieć na normalnym oknie.
oczywiście :)

jakie to jest normalne okno ?

http://www.bauelemente-prause.de/html/fenster.html zobacz ... jak dokładają do cienkich ram...

bo ramy w oknach ... to puki co najbardziej choo element !

http://www.baulinks.de/webplugin/2010/0512.php4 ... widać nie tylko ja zapoczątkowałem takie kombinowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że to będą długo rozwiązania dla pasjonatów. Pokonanie oporu materii będzie mozolne.Przekonanie montażysty do zamontowania zwykłego okna w murze oklejonego XPS-em jest z tego co słyszałem problemem,bo gwarancja bo.... . Podobno kotwy nie wytrzymają naporu wiatru gdy otwór okleimy 50mm XPS-a.Musi być słabe kotwy albo czegoś nie rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bede mial okno przesuwne o wym. 270/230 na elewacji zachodniej kopnietej o ok 30-40 stopni na polnoc. Zastanawiam sie czy musze sie specjalnie martwic letnimi zyskami slonecznymi. Jesli tak to jakie szklo zastosowac - bo rolet z roznych wzgledow raczej nie bedzie.

 

Jedna reklama i tak namieszała w głowach.

I co komu po tych zyskachm, jak jest duża szansa, że tak pomieszane szyby mogą mieć inny odcień. Jeśli kolory Wam nie przeszkadzają to proszę bardzo.

Ps. Szyba skierowana na północy zachód raczej za dużo zysków Ci nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ostatnie linki :) z Rzeszy ? jak już kombinują aby to łajno 7 komorowe polepszać ?

Mnie :mad: bierze jak się na słuchałem tych gości ... co te cacka produkują, sprzedają i sobie zamontowali czystego orgazmu dostają ... że mają pięć komór w ramie ... a siedem to już ... i gazy zimno przechodzi ... ściany oddychają ... ja to znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...