Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

no i właśnie tego się boję, właśnie pomierzyłam wnęki wewnętrzne i zewnętrzne i wygląda to w ten sposób że wymiary każdej wnęki wewnętrznej są mniejsze na wysokości i szerokości średnio o 15 cm .

poszerzanie wnęki zewnętrznej nie wchodzi w rachubę bo nie chcemy naruszyć tynków /tynk baranek z gładką obwódką wokół okna/

w grę ewentualnie wchodzi podniesienie parapetów wewnętrznych i obróbka ścian wnęki wewnętrznej celem wyrównania do wymiarów wnęki zewnętrznej jeśli się mylę to proszę o sugestie. dodam że są to głównie parapety z grubego drewna i chyba nie będzie problemu z ich demontażem celem podniesienia dlatego właśnie boję się ,,firm kogucik,, i robię rozeznanie w temacie bo jakość wykonania montażu w tym wypadku nie podlega dyskusji.

nie chcę też wymieniać żadnego z wewnętrznych i zewnętrznych parapetów .

zewnętrzne są wykonane masywnie z lastryka a wewnętrzne 7 sztuk z grubego 5 cm drewna a 4 z marmuru i nie mało mnie kosztowały.

a tak na marginesie uszczelki są ogólnie dostępne na klej z gąbki lub profilowane z gumy. jednak moje okna zostały pomalowane na palisander i od strony południowej słońce swoje zrobiło porobiły się szpary w niektórych miejscach nawet ponad centymetr mimo że drzewo do ich wykonanie było bardzo dobrej jakości.

Reasumując na bazie własnego doświadczenia stanowczo odradzam robienia stolarki na ciemne kolory teraz to wiem szkoda że jak budowaliśmy się 25 lat temu nikt mi tego nie powiedział. Dziś muszę chyba wymienić wszystkie bo te cztery największe okna /śr 206 cm x 145 lub 135 cm zewnętrzny wymiar/

od południowej strony nadają się tylko do wymiany, a że nie chcę popełnić po raz drugi tego błędu muszę chyba wymienić wszystkie żeby zmienić kolor stolarki na biały. I co Wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konserwowałaś? malowałaś co jakiś czas? Na słońcu drewno wysuszone zostaje o wiele bardziej niż gdzie indziej. A co do reszty, nie wiem, poszukaj fachowca bo to naprawdę wyższa szkoła jazdy. I chyba parapety i tak będą do wyrzucenia bo skrzynka szersza od okna i to dość znacznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre okna to na pewno VEKA i Brugmann. Ale Veka z pełnym wzmocnieniem w ramie, i Brugmann w klasie B+/A, nie z recyklatów, okuwany w Siegenię Titan AF. Gdybym miała wstawiać okna do siebie do domu to wybrałabym Alphaline Veki z pakietem 3 - szybowym i dociepleniem w ramie. Ale jeśli ktoś chce dobre okna dwuszybowe to na pewno godny uwagi jest Brugmann.

Prawda jest taka, że największą rolę dla przeciętnego klienta odgrywają wzmocnienia i okucia, od tego głównie zależy ile nam okno posłuży i jak będzie chodzić. Profil to sprawa drugorzędna, chyba, że mówimy o "ciepłych" oknach, wtedy jak najbardziej trzeba się i temu bardziej przyjrzeć. I niewątpliwie jest ogromna przepaść pomiędzy Drutexem, a dobrze zrobionym Brugmannem czy Veką.

Moja wypowiedź w żadnym stopniu nie jest reklamą, czy też antyreklamą, jest tylko moją obiektywną opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewątpliwie jest ogromna przepaść pomiędzy Drutexem, a dobrze zrobionym Brugmannem czy Veką.

 

"Ogromna przepaść"... i wszystko jasne! A ten ogrom, to widziany oczyma skrzata leśnego, czy olbrzyma? :-)

 

Moja wypowiedź w żadnym stopniu nie jest reklamą, czy też antyreklamą, jest tylko moją obiektywną opinią.

 

To taki przykład obiektywizmu subiektywnego:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre okna to na pewno VEKA i Brugmann. Ale Veka z pełnym wzmocnieniem w ramie, i Brugmann w klasie B+/A, nie z recyklatów, okuwany w Siegenię Titan AF. Gdybym miała wstawiać okna do siebie do domu to wybrałabym Alphaline Veki z pakietem 3 - szybowym i dociepleniem w ramie. Ale jeśli ktoś chce dobre okna dwuszybowe to na pewno godny uwagi jest Brugmann.

Prawda jest taka, że największą rolę dla przeciętnego klienta odgrywają wzmocnienia i okucia, od tego głównie zależy ile nam okno posłuży i jak będzie chodzić. Profil to sprawa drugorzędna, chyba, że mówimy o "ciepłych" oknach, wtedy jak najbardziej trzeba się i temu bardziej przyjrzeć. I niewątpliwie jest ogromna przepaść pomiędzy Drutexem, a dobrze zrobionym Brugmannem czy Veką.

Moja wypowiedź w żadnym stopniu nie jest reklamą, czy też antyreklamą, jest tylko moją obiektywną opinią.

 

Oj to jesteś w błędzie i to dużym jak profil to sprawa drugorzędna. Trochę to co piszesz nie ma sensu najpierw piszesz, że profil nie ma znaczenia a zaraz, że jest ogromna przepaść pomiędzy Drutexem a Veką. Ja montuje Vekę, Schuco i Aluplasta. A Brugmana znam ze szkolenia i co można o nim powiedzieć to jakie szkolenie taki profil. Ogólnie szkolenie polegała na tym, że gość przyniósł profil Schuco i mówił że Brugman jest lepszy i tak w koło. Niezły ubaw był. Takie same zbrojenie można włożyć do danego profilu i będzie różnica i to duża w sztywności. Siedząc w tej branży ładnych parę lat w domu zmontowałem Schuco CT 70 na pakiecie U-0,7 z ciepłą ramką koniecznie na Roto broń boże żadnych Sigeni ze skrzypiącymi rolkami. Niestety na szybę U-0,5 nie starczyło kaski taki los montera w tym kraju. Oczywiście montaż na taśmach, z ciepłym parapetem bo to podstawa. Nieraz jak widzę te wypasione okna na pianie i z listwa pod parapetowa lub transportowa to śmiech mnie ogarnia. Kasa w okna wywalona a montaż tragedia. A za cegły pod balkonami to już kryminał powinien być. Jak ktoś szuka dobrych okien niech najpierw znajdzie dobry montaż w rozsądnej cenie wcale nie musi dużo kosztować. Bo naprawdę czy w tych oknach będzie klin czy nie to tak naprawdę w złotówkach ma znaczenie żadne. Powiedzmy 20 zł rocznie oszczędności. Chcecie dobre okna to kupcie Schuco mniej "wypasione" niż najlepszą Vekę. Niestety tylko ta cena no i termin ale bierze tez się z tego, że Schuco oryginalnie produkuje w Niemczech co tez o czymś świadczy. Głupie porównanie ale proszek z Niemiec jest bardziej ceniony od tego Polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane okna w ościerzu i tylko na pianę ( bez taśm, ciepłych parapetów ) a nie mam mostków termicznych ( "kamerowane" w mrozy ok. - 8 *C a wewnątrz 21*C).

Raczej z tego co wiem to taśma nie odpowiada za mostki jest tylko zabezpieczeniem piany przed szkodliwym działaniem itd. Możliwe, że za parę lat kamera pokaże coś innego bo piany nie będzie i będą mostki. Dlatego w stanie surowym poco ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jakiś wysyp monterów, którzy uważają, że profil to wszystko. A nie jest dla Was ważne kto i jak to wykona okno z tych profilii?

 

z prostego powodu dobry monter poradzi sobie z każdym producentem hehe

 

a tak poważnie Schuco montowałem od trzech producentów Jezierski, Eurokolor, Oknostyl i czwarty od niedawna Nowy Dom i każde okno było zrobione dobrze. Jedno wymagało regulacji drugie nie. Bo jak może wykonać źle okno producent który ma do dyspozycji dobry profil, dobre okucie i dobry park maszynowy. Powiedzmy producent średni który ma produkcje na poziomie 3-5 tyś okien miesięcznie. Przecież ręcznie nie będzie tych okien składał i grzał na dwu głowicówce tylko ma do tego centra obróbcze itd. itp. Zwłaszcza w tych czasach doinwestowanych przez UE. Jak to leci u producenta powtarzalność, powtarzalność, powtarzalność .... Oczywiście drugą sprawą jest termin, serwis itp. no i płynność finansowa o którą coraz gorzej. Ale trafić okno jako produkt już wyprodukowany i oklejony cudownym znaczkiem CE na Vece lub Schuco źle zrobione to trzeba mieć naprawdę pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prostego powodu dobry monter poradzi sobie z każdym producentem hehe

....

'

Z tego samego powodu mgłbym pochwalić Salamandra, Brugmana, Aluplasta, Vekę itd. Ale to nie znaczy, ze każde okno będzie dobre. Szczególnie w czasach kryzysowych, gdzie walka cenowa wymusza na niektórych źle pojęte oszczędności zuobożenie okna na podstawowych skłądnikach, np. stosując tańszą stal.

 

Po prostu nie zgadzam się z przesłaniem Twojej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...