Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jestem właśnie po montażu okien drewnianych. No i niestety mam problem:

Czy to dobrze i jak temu zaradzić, gdy:

1. silikon uszczelniający pomiędzy szybą a ramą jest popękany wzdłuż (rozwarstwił się) :-?

2. gdy naciskam palcem na silikon (niekoniecznie ten rozwarstwiony) to szyba "trzeszczy" :o (nie wszędzie)

 

pocieszcie mnie, że to nic wielkiego :)

lub dobijcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo juz zlgupialem albo mnie ogarnela ciemnota jasna, ta tasma jest zamiast pianki, czy miedzy oscieznica okna a warstwa tynku ?

Oj :) do zwariowania to chyba miesiac takiej pogody jak dzis - mnie tez z upalu zwoje sie zagotowaly a ze malo ich jakos ;) to i prostymi sie staly ;)

a na powaznie :)

to co widzisz na zdjeciach to tasma na zwenatrz okna - miedzy oscieznica a wegarkiem jai w tym wypadku tworzy tynk - zeby bylo ciekawiej BETONOWY - jakis szaleniec po prostu zrobil tam wylwke miast po prostu cegly wysunac - ale co mi tam - jest jak jest

zas od srodka szczeline miedzy oscieznica a murem wypelnia oczywiscie pianka poliuretanowa

 

Tak - ta tasma jest zamiast pianki na zyczenie klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po montażu okien drewnianych. No i niestety mam problem:

Czy to dobrze i jak temu zaradzić, gdy:

1. silikon uszczelniający pomiędzy szybą a ramą jest popękany wzdłuż (rozwarstwił się) :-?

2. gdy naciskam palcem na silikon (niekoniecznie ten rozwarstwiony) to szyba "trzeszczy" :o (nie wszędzie)

 

pocieszcie mnie, że to nic wielkiego :)

lub dobijcie :D

gdzie masz gwozdzie i wieko by dobic? ;)

jak rozumiem silikon oddzielil ci sie od szyby? ale spoko - szyba jest zespolona i silikon wlasciwie w oknie drewnianym pelni taka sama funkcje jak usczelka przy PCV, Jesli to jest od srodka - jakos mozna z tym zyc jesli zas od zewnatrz......hmmmm....... woda wnikac bedzie miedzy szybe a drewno tak sobie powoli wnikac - coraz glebiej i glebiej i tu spece od srtolarki drewnianej dodadza swoje - dla mnie jest to powod do relkamacji

a trzeszczenie szyby hmmm..... nie wiem - naprawde nie wiem co moze byc tego przyczyna

chyba ze temperatury w piecu nie osiagneli odpowiedniej i zamiast szkla masz piasek nie do konca ze soba zwiazany i ziarenka trzeszcza jak je poruszysz ;)

Za luzny ton wypowiedzi - wybacz - juz pozno ;) Pchelek jako najwiekszy spec takze od drewna w poniedzialek lepiej niz ja Ci odpowie

 

Powoli u mnie wraca wszystko do normy - dzieciak miast 40 ma juz tylko 37 stopni i zdrowieje - tym samym chyba zaczne bywac tu o jakiejs rozsadnej porze. Milej niedzieli ..........o kurcze - toz to juz niedziela

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po montażu okien drewnianych. No i niestety mam problem:

Czy to dobrze i jak temu zaradzić, gdy:

1. silikon uszczelniający pomiędzy szybą a ramą jest popękany wzdłuż (rozwarstwił się) :-?

2. gdy naciskam palcem na silikon (niekoniecznie ten rozwarstwiony) to szyba "trzeszczy" :o (nie wszędzie)

 

pocieszcie mnie, że to nic wielkiego :)

lub dobijcie :D

gdzie masz gwozdzie i wieko by dobic? ;)

jak rozumiem silikon oddzielil ci sie od szyby? ale spoko - szyba jest zespolona i silikon wlasciwie w oknie drewnianym pelni taka sama funkcje jak usczelka przy PCV, Jesli to jest od srodka - jakos mozna z tym zyc jesli zas od zewnatrz......hmmmm....... woda wnikac bedzie miedzy szybe a drewno tak sobie powoli wnikac - coraz glebiej i glebiej i tu spece od srtolarki drewnianej dodadza swoje - dla mnie jest to powod do relkamacji

a trzeszczenie szyby hmmm..... nie wiem - naprawde nie wiem co moze byc tego przyczyna

chyba ze temperatury w piecu nie osiagneli odpowiedniej i zamiast szkla masz piasek nie do konca ze soba zwiazany i ziarenka trzeszcza jak je poruszysz ;)

Za luzny ton wypowiedzi - wybacz - juz pozno ;) Pchelek jako najwiekszy spec takze od drewna w poniedzialek lepiej niz ja Ci odpowie

 

Powoli u mnie wraca wszystko do normy - dzieciak miast 40 ma juz tylko 37 stopni i zdrowieje - tym samym chyba zaczne bywac tu o jakiejs rozsadnej porze. Milej niedzieli ..........o kurcze - toz to juz niedziela

Dobranoc

 

 

Nie zapominaj, że okna drewniane, choć przepuszczają powietrze :lol: w przeciwieństwie do plastikowych :lol: też mogą zarosić się od wewnątrz i tak samo wilgoć może dostać się do środka.

A co do trzeszczenia; szyba ma luz (źle położony silikon, lub cóś podobnego do silikonu) i jak się szybę naciska to trzszczy suwając sie na podkładkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się czytać tych wszystkich wypocin czy juz ktos chwalił Szewpol z Przeworska, bo jeśli nie to ja słyszałem że to dobra firma oferujaca duży wybór drewna, w przystępnej cenie.

 

Ktoś w końcu docenił wkład Pchelka, Jareko (mojej skromnej osoby) i innych forumowiczów w pomoc na temat okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pilnie infoprmacji na temat zachowań okiem Awans z Oknoplastu Kraków.

nasze ramy okienne kształtem przypominają banana

a dzielone okna... ich skrzydła rozchodzą się na gorze i dole a w srodku zblizają do siebie

montażyści robili co mogli ale ni w ząb nie da sie tych okien prosto osadzić

czy mieliście podobne problemy

już nie wiemy na co zgonić... może za ciepło może stal za droga i oszczedzają na profilach albo... woda sodowa uderzyła im do głowy

myslą ze jak reklamują sie w telewizji to wolno im sprzedawać buble...

dodam tylko że okna zamówione były w kwietniu data produkcji 7.07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volak,

my zamowilismy u PINUSa okan drewniane mahon meranti w kolorze mahoniu + konstrukcje ogrodu zimowego. Jeszcze nie mamy zamontowanych tych okien (pewno dopiero jesienia), ale z tego co widzialam, to robia oni ladne okna.

Dzięki za list. Natchnęłaś mnie do wybrania PINUSA. Zamówiłem, czekam z zamkniętymi oczami - niech się dzieje. Tak naprawdę to oprócz zebranych informacji znaczenie miały drzwi tarasowe - w Pinusie standardem jest rozwiązanie niskoprogowe. No i ich zaangażowanie na etapie ostatecznych decyzji co do podziału szprosami i wyglądu drzwi.

Kiedy montujecie i kim? Ja na przełomie IX/X i ekipą PINUSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się czytać tych wszystkich wypocin czy juz ktos chwalił Szewpol z Przeworska, bo jeśli nie to ja słyszałem że to dobra firma oferujaca duży wybór drewna, w przystępnej cenie.

 

Ktoś w końcu docenił wkład Pchelka, Jareko (mojej skromnej osoby) i innych forumowiczów w pomoc na temat okien.

 

No coz - czasem tak bywa ze miast docenic mile slowo sie uslyszy ;)

Coraz bardziej zaczynam dochodzic do wniosku ze niesienie kaganka ;) oswiaty w tym watku mija sie z celem

Od kilku dni koresponduje z forumowiczem- zwrocil sie o porade - ma w sumie klopot - gdyz jedno jego okno ma wymary w granicy dopuszczalenj przez najmocniejsze profile - na dodatek mocno naslonecznnione - juz nie mam slily wyjasniec gdyz co chwila zaskakiwany jestem nowym pytaniem - a wszystko sprowadza sie do zaoszczedzenia kilku zlotych

Tym glupsza sytuacja ze moge zostac posadzony o stronniczosc by swoje wcisnac. Ale w sumie to nie moj problem - kto inny bedzie mial klopot - tylko po co tutaj porady czynic i przyblizac problemy skoro i tak trafia to w proznie - a pozniej ktos w stylu pwp dosadnie to skomentuje

zibibyk - trzebaby to zobaczyc - gdyz albo jest to po prostu efektem zlego przeszklenia szyby (jest dos znaczacym elementem konstrukcyjnym okna :) ) albo faktycznie cos tam pop..... np. "zapomnieli" dac wzmocnienie lub - co zapewne zaskoczy nie jednego tutejszego bywalca - wzmocnienie jest ale slabo lub wcale nie przymocowane do profila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich -proszę o pomoc w wyborze okien tarasowych i balkonowych:

taras- światlo muru 2600mm -sprzedawca proponuje mi drzwi 2-u skrzydłkowe 1600mm + dwie witryny po 600mm

balkon- 1600mm-dwuskrzydłowe.

Drzwi te chcę zrobić ze stabilnego profila więc przymierzam się do systemu Veka perfectline, 5-o komorowe, całość w kolorze, wysokość 2200mm, drzwi od strony południowej, szyby K1,1.

Natomiast resztę okien proponuję mi się 4-o komorowe ale już w innym systemie o jakim jeszcze nie słyszałem: SPECTUS???

pRODUCENCI 5-o komorówki to AVA Krzaczek z Góry puławskiej oraz WITRAŻ z Białegostoku, natomiast moim sprzedawcą jest Polański -"FART" z Radomia.

Na co w szczególności zwrócić uwagę????Bardzo proszę o pomoc i wszelkie uwagi- będę bardzo wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...