Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Zaczne od tego ze sie usmialem tymi insynuacjami ze to reklama vetrexu :)Jednak rozumiem przypuszczenia bo sam czytam to forum i widze moim zdaniem duzo reklamy.Dlatego tez w 100 % nie wierze nikomu z was ale zwyczajnie zbieram opinie.

Postanowilem ze kupie okna oparte na profilu veka i szukajac w trojmiescie firmy ktora takowe sprzedaje trafilem na gdanska fabryke okien

http://oknagdanskie.pl/

Cene jaka mi zaoferowano bo ok 1700 zl uznalem za korzystna i juz bylem niemal zdecydowany gdy uzytkownik "melleczka" zasugerowal mi bardziej znana firme vetrex.

Nie ukrywam ze wolalbym gdanska fabryke okien bo maja fajna oferte czyli raty 0 % na zakup okien.Patrzac jednak na zaplecze vetrexu i gdanskiej fabryki okien stwierdzilem ze mniejsza szansa ze zniknie vetrex.

 

 

melleczka -

dziekuje za pomoc ale chyba nie do konca rozumiesz o co mi chodzi z gwarancja.Ja nigdzie nie napisalem ze chce dluzszej niz 5 lat.

Mi wystarcza 5 letnia gwarancja i to nie autoruzowanego punktu tylko producenta.

Co do wymiarow to szukam okien tzw. balkonowych do mieszkania w bloku 10 pietrowym.

Jest to dwuczesciowe okno ok 1,5x1,5 m i drzwi balkonowe ok 2,20 x 0,85m.

Moze teraz latwiej bedzie Ci okreslic czy za 2 tys dostane cos lepszego niz ta veka z vetrexu.

Edytowane przez tmk2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent daje gwarancje na produkt jakim jest okno ,firma która ci montuje okna daje gwarancje na montaż jeśli montaż będzie skopany to producent ci nic nie musi naprawiać i analogicznie w druga stronę

Mylisz sie.

Vetrex jest producentem okien na ktore daje 5 letnia gwarancje.

Firma ktora zaklada okna vetrexu bedac jego autoryzowanym salonem sprzedazy jest odpowiedzialna za to jak zamontuje okna.

Tak wiec bez znaczenia czy wadliwe beda same okna czy montaz to odpowiedzialnosc ponosi vetrex bo salon sprzedazy jest jakby sklepem vetrexu.

Sam vetrex (fabryka) przeciez nie sprzedaje bezposrednio do rak klienta.

 

Jakbys kupil tv danej firmy w mediamarkt to masz przeciez gwarancje producenta tego tv a nie sklepu/sprzedawcy.

 

Ponizej salony sprzedazy:

http://www.vetrex.com.pl/kontakt/siec-sprzedazy-vetrex.html

Edytowane przez tmk2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec bez znaczenia czy wadliwe beda same okna czy montaz to odpowiedzialnosc ponosi vetrex bo salon sprzedazy jest jakby sklepem vetrexu.

 

I to jest niestety błędna interpretacja odpowiedzialności gwaranta:-). Pisałem o tym już nie jeden raz także na FM i nie tylko, więc wystarczy poszukać, jak to jest z tą ochroną gwarancyjną w przypadku gwarancji fabrycznej oraz gwarancji handlowej, komercjalnej, europejskiej, czy jak tam ją jeszcze nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest niestety błędna interpretacja odpowiedzialności gwaranta:-). Pisałem o tym już nie jeden raz także na FM i nie tylko, więc wystarczy poszukać, jak to jest z tą ochroną gwarancyjną w przypadku gwarancji fabrycznej oraz gwarancji handlowej, komercjalnej, europejskiej, czy jak tam ją jeszcze nazwać.

No to zle pisales.Widac ze nie jestes prawnikiem :)

Prosze nie wprowadzaj ludzi w blad bo jak widac nie znasz sie akurat na tym.

Dobrze ze akurat w dziedzinie prawa nie musze zasiegac porad na forum :)

Edytowane przez tmk2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie.

Vetrex jest producentem okien na ktore daje 5 letnia gwarancje.

Firma ktora zaklada okna vetrexu bedac jego autoryzowanym salonem sprzedazy jest odpowiedzialna za to jak zamontuje okna.

Tak wiec bez znaczenia czy wadliwe beda same okna czy montaz to odpowiedzialnosc ponosi vetrex bo salon sprzedazy jest jakby sklepem vetrexu.

Sam vetrex (fabryka) przeciez nie sprzedaje bezposrednio do rak klienta.

 

Jakbys kupil tv danej firmy w mediamarkt to masz przeciez gwarancje producenta tego tv a nie sklepu/sprzedawcy.

 

Ponizej salony sprzedazy:

http://www.vetrex.com.pl/kontakt/siec-sprzedazy-vetrex.html

 

nie musisz mi tego przedstawiać jako tv z media ...

i odpowiem ci tak jak ty mi

mylisz się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=

Dobrze ze akurat w dziedzinie prawa nie musze zasiegac porad na forum :)[/quote]

 

Może powinieneś zacząć ? To Ty nie siej fermentu . Jeżeli jesteś prawnikiem to się dokształć. Jeżeli korzystasz z porad prawnika to go zmień bo dezinformując Cię robi Ci krzywdę . Nie utożsamiaj autoryzowanego dealera z fabryką . To dwa oddzielne podmioty gospodarcze. Za wady wyrobu odpowiada fabryka. Za skopany montaż odpowiada monter, a w przypadku jeżeli kupowałeś okna z montażem to sprzedawca tejże usługi.

Ja prawnikiem nie jestem,ale jako sprzedawca z kilkunastoletnim stażem z różnorakimi przypadkami do czynienia miałam i się w zakresie prawa dotyczącego mojej działalności wyedukowałam. Mam za sobą dwie wygrane sprawy sądowe . Klienci odwoływali się do wszystkich możliwych instancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś zacząć ? To Ty nie siej fermentu . Jeżeli jesteś prawnikiem to się dokształć. Jeżeli korzystasz z porad prawnika to go zmień bo dezinformując Cię robi Ci krzywdę . Nie utożsamiaj autoryzowanego dealera z fabryką . To dwa oddzielne podmioty gospodarcze. Za wady wyrobu odpowiada fabryka. Za skopany montaż odpowiada monter, a w przypadku jeżeli kupowałeś okna z montażem to sprzedawca tejże usługi.

Ja prawnikiem nie jestem,ale jako sprzedawca z kilkunastoletnim stażem z różnorakimi przypadkami do czynienia miałam i się w zakresie prawa dotyczącego mojej działalności wyedukowałam. Mam za sobą dwie wygrane sprawy sądowe . Klienci odwoływali się do wszystkich możliwych instancji.

Z pewnoscia nie bo jak widze pare osob tu nie ma pojecia o prawie.

Proponuje takze tobie nie pisac bzdur bo widac ze sie nie znasz na prawie.

Krzywde to robia klientom tacy pseydofachowcy jak ty.

Firma vetrex jest producentem okien i to ona odpowiada za gwarancje za nie.

Ja kupuje okna w autoryzowanym salonie sprzedazy vetrex i nie interesuje mnie czy salon montuje dobrze czy zle.

To juz jest kwestia dogadania sie fabryki vetrexa ze swoim salonem sprzedazy wszak sklep w ktorym kupuje jest w mysl prawa sklepem vetrexu.

Dlatego tez moja 5 letnia gwarancja dotyczy wszystkiego co zwiazane z oknami firmy vetrex.

Widac ze nie jestes prawnikiem dlatego lepiej nie pisz czegos o czym nie masz pojecia.

A wygrac to ty mogles najwyzej "slownie" z kims kto nie ma pojecia o prawie bo zaden sad by ci nie przyznal racji.Sadze jednak ze zwyczajnie zmyslasz.

 

Producent nie odpowiadalby za montaz w sytuacji gdybym kupil od nich okna ale montowal na wlasna reke czyli np. poprzez inny podmiot gospodarczy.

Mozliwe ze nie zwrociles uwagi ze ja kupuje okna vetrex i montaz wykonywany przez autoryzowany salon firmy vetrex.

Edytowane przez tmk2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcacych powielac bzdury pisane przez paru uzytkownikow tego forum mam pytanie.

Macie samochody ?

Zapewne macie.

Kupujecie w fabryce czy autoryzowanym salonie ?

Kto odpowiada prawnie w sprawie gwarancji za samochod ?

Salon czy producent auta ?

Dlatego prosze by niektorzy przestali sie osmieszac.

Znacie sie na montazu okien ale nie probujcie byc prawnikami.

Przykre tylko ze niektorzy dezinformuja potencjalnych klientow.

Edytowane przez tmk2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zle pisales.Widac ze nie jestes prawnikiem :) Prosze nie wprowadzaj ludzi w blad bo jak widac nie znasz sie akurat na tym.

Dobrze ze akurat w dziedzinie prawa nie musze zasiegac porad na forum :)

 

Myli się Pan zarówno co do mojego wykształcenia jak i interpretacji obowiązujących przepisów Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, ale nie mnie Pana pouczać zarówno w kwestiach obrotu konsumenckiego jak i techniki okiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmk - błąd w rozumowaniu i znajomości przepisów w Rp, co zresztą wytknął CI już T12345T. I akurat robiąc mu zarzuty z nieznajomości prawa sam się ośmieszyłeś i to maksymalnie. Poczytaj o nim, dowiesz się z kim masz doczynienia i lepiej nie wypowiadaj się tak autorytatywnie w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia.

Strona w umowie jest podmiot sprzedający okna i on odpowiada gwarancyjne za towar i montaż. Jeśli masz podpisaną umowę z Vetrexem, nie ma sprawy, jeśli z firmą "Józio i krzak" to ona odpowiada przed Tobą za całokształt. I jak nie może sobie poradzić, bądź fabryka coś spierniczyła dopiero wtedy do gry wchodzi producent. I wbrew pozorom tak jest w przypadku sprzedaży samochodów w salonach dealerskich. Jak sobie kupisz np. Merloa w salonie Zasady to on cię obsługuje gwarancyjne a nie bezpośrednio producent, a jak oni się między sobą rozliczają to zupełnie inna bajka i klienta to nie obchodzi.

 

I tak jak powiedział już tu Samar - wypowiedzi osób nie mających pojęcia w poruszanym temacie robią więcej szkody niż pożytku. Sieją zamęt w naszych głowach, które i tak siwieją od trudów codziennego bytu i budowania.

Reasumując przypomnij sobie Waść cytat z Potopu, kiedy to Kmicic rzekł do Wołodyjowskiego kończ Waść, wstydu oszczędź

Edytowane przez domowy cieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie kupisz np. Merloa w salonie Zasady to on cię obsługuje gwarancyjne a nie bezpośrednio producent, a jak oni się między sobą rozliczają to zupełnie inna bajka i klienta to nie obchodzi.

tutaj akurat zły przykład podałeś, bo kupując auto w autoryzowanym salonie MB w np. Bydgoszczy, gwarancję uznaje takżę MB Berlin, Monako, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to wpaść w nowe miejsce, zabłysnąć kompletnym brakiem wiedzy w temacie, nawyzywać od nieuków wszystkich udzielających się na forum i mieć jeszcze dobry humor. Swoją drogą - zawód prawnika też się dewaluuje, bo jak trzeba już szukać okien tańszych o 3 stówki..

W sumie - większość ludzi też woli darmową poradę studenta niż przepłacać za opinię renomowanej kancelarii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko do panow okniarzy dotyczace okuwania okien: czy okuwanie jak rozwierno-uchylne okien planowanych poczatkowo jako rozwierne ma sens ? O ile pamietam, w tym watku wczesniej byla mowa ze RU daje wieksze mozliwosci regulacji i zapewnia lepszy docisk... ale pamiec bywa zawodna.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myli się Pan zarówno co do mojego wykształcenia jak i interpretacji obowiązujących przepisów Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, ale nie mnie Pana pouczać zarówno w kwestiach obrotu konsumenckiego jak i techniki okiennej.

Nie myle sie ale wiem ze ty sie mylisz i nawet powolujesz sie na zle przepisy.Tutaj ustawa o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej nie ma nic do tego.Kupujac produkt finalny a takim sa okna vetrexu jestesmy ich klientem i przysluguje nam normalna gwarancja jak na kazdy inny produkt.

Okna nie sa tutaj zadnym szczegolnym przypadkiem.To zwykly produkt jak kazdy inny.

Podkreslam kolejny raz.W mysl prawa i zwyczajowych warunkow gwarancji salon sprzedazy okien vetrex jest sprzedawca reprezentujacym wlasnie ta firme.

Dlatego tez w zaden sposob nie zmienia to warunkow gwarancji okien vetrex.

Rozumiem ze znacie sie na oknach ale na prawie nie.Dlatego apeluje do ciebie i innych ktorzy powielaja te bzdury nie mylcie ludzi.

A dla tych co maja watpliwosci polecam proste rozwiazanie.Zadzwoncie do firmy veterex i spytajcie czy nie biora odpowiedzalnosci za wskazane na ich stronie internetowej salony sprzedazy ich okien.

Salony sprzedazy vetrex:

http://www.vetrex.com.pl/kontakt/siec-sprzedazy-vetrex.html

 

Szkoda ze jak sie was pyta o sprawy okien to nie piszecie nic a w sprawach na ktorych sie nie znacie probujecie sie wymadrzac.

 

lubie to

 

A ja nie lubie forumowych medrkow twojego typu ktorzy maja male pojecie w danym temacie ale chca robic za autorytet bo maja duzo postow.

 

Jakby jeszcze ktos chcial sie osmieszac to powodzenia ale dla zainteresowanych tematem mam info ze kupujac w autoryzowanym salonie vetrexu dostajemy normalna karte gwarancyjna na ich okna.Taka jak ponizej.

http://www.vetrex.com.pl/sites/default/files/vetrex-gwarancja.pdf

 

Jesli salon sprzedazy vetrex zle zamontuje okna to przysluguje nam roszczenie prawne zarowno w stosunku do salonu jak i firmy vetrex ktora reprezentuje dany salon.

Domyslam sie ze pewnego rodzaju oburzenie paru forumowiczow wynika z tego ze oferuja uslugi montazu i wola bajerowac uzytkownikow forum ze salony takich firm jak vetrex nie gwarantuja wiekszego bezpieczenstwa podczas montazu.

Jednak prawda jest taka ze gwarantuja i dlatego nalezy wybierac duze sprawdzone firmy z autoryzowanymi salonami sprzedazy niz korzystac z uslug takich ludzi jak ci z tego forum.

Czlowiek nie ma pojecia o prawie a medrkuje a to sugeruje ze podobnie zachowuje sie w swojej branzy.

 

tmk - błąd w rozumowaniu i znajomości przepisów w Rp, co zresztą wytknął CI już T12345T. I akurat robiąc mu zarzuty z nieznajomości prawa sam się ośmieszyłeś i to maksymalnie. Poczytaj o nim, dowiesz się z kim masz doczynienia i lepiej nie wypowiadaj się tak autorytatywnie w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia.

Strona w umowie jest podmiot sprzedający okna i on odpowiada gwarancyjne za towar i montaż. Jeśli masz podpisaną umowę z Vetrexem, nie ma sprawy, jeśli z firmą "Józio i krzak" to ona odpowiada przed Tobą za całokształt. I jak nie może sobie poradzić, bądź fabryka coś spierniczyła dopiero wtedy do gry wchodzi producent. I wbrew pozorom tak jest w przypadku sprzedaży samochodów w salonach dealerskich. Jak sobie kupisz np. Merloa w salonie Zasady to on cię obsługuje gwarancyjne a nie bezpośrednio producent, a jak oni się między sobą rozliczają to zupełnie inna bajka i klienta to nie obchodzi.

 

I tak jak powiedział już tu Samar - wypowiedzi osób nie mających pojęcia w poruszanym temacie robią więcej szkody niż pożytku. Sieją zamęt w naszych głowach, które i tak siwieją od trudów codziennego bytu i budowania.

Reasumując przypomnij sobie Waść cytat z Potopu, kiedy to Kmicic rzekł do Wołodyjowskiego kończ Waść, wstydu oszczędź

Akurat przepisow to nie znasz ty i zastanawiam sie czy robisz to razem z paroma kolegami z forum celowo czy naprawde nie macie wiedzy.

Osmieszacie sie nie znajomoscia prawa ale to juz wam pisalem.

Szkoda tylko ze nie ma tutaj kogos kto zabroni pisania takich bzdur bo wprowadzacie wielu nieswiadomych ludzi w blad.

Mam nadzieje ze nie czytales poprzednich postow bo jesli czytales to oznacza ze masz problem z rozumowaniem i znajomoscia podstawowych przepisow prawa.

Zrobie to jednak dla ciebie i ci przypomne.Strony umowy zakupu towaru jakim sa okna sa dwie.Jedna to klient a druga to firma vetrex.

Posredniczacy salon sprzedazy bedacy w mysl prawa reprezentantem firmy vetrex jest dla nas sklepem producenta.

Mam nadzieje ze w koncu pojmiesz to ty i paru twoich kolegow z tego forum i przestaniecie wprowadzac ludzi w blad.

Naucz sie takze analitycznego myslenia to moze zaczniesz odrozniac jakis tam sklep "juzio i krzak" od autoryzowanego salonu sprzedazy firmy vetrex.

Reasumujac uzyje skrotu myslowego ktory moze naprowadzi cie w koncu na wlasciwy tok meyslenia.

Kupujac okna firmy vetrex i montujac je w posredniczacym ale autoryzowanym salonie sprzedazy klient zawiera umowe z firma vetrex.

Sytuacja wyglada dokladnie tak samo jak z autami czego przyklad opisalem powyzej.

Nie sprzedawca odpowiada za gwarancje ale producent.

Per analogiam jak kupujesz tv w sklepie np. mediamarkt to otrzymujesz gwarancje producenta tv a nie firmy mediamarkt.

W sytuacji vetrexu sprawa jest prostsza wszak sprzedawca bezposrednim poprzez salon sprzedazy jest wlasnie firma vetrex.

 

Co do wstydu to powinienes sie wstydzic ty i paru innych piszacych bzdury.

Piszecie sporo postow na duzym i znanym forum internetowym i osmieszacie siebie i to forum takimi brakami wiedzy.

 

Grunt to wpaść w nowe miejsce, zabłysnąć kompletnym brakiem wiedzy w temacie, nawyzywać od nieuków wszystkich udzielających się na forum i mieć jeszcze dobry humor. Swoją drogą - zawód prawnika też się dewaluuje, bo jak trzeba już szukać okien tańszych o 3 stówki..

W sumie - większość ludzi też woli darmową poradę studenta niż przepłacać za opinię renomowanej kancelarii..

 

Grunt to byc stalym bywalcem forum i doradzac w sprawach o ktorych nie ma sie bladego pojecia.

Co do oszczednosci to jak widac klasa robotnicza szasta kasa ale prcujacy glowa w tym kraju oszczedzaja.

No ale jesli sie zarabia na braku wiedzy naiwnych klientow to mozna szastac kasa.

To co piszecie wlasnie wskazuje na to ze korzystaliscie z darmowej porady studenta.

Osmieszacie sie na tym forum.

Edytowane przez tmk2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze pamiętasz. RU jest tak jakby "lepiej" okute. Ale też w razie jakeikolwiek krzywizny więcej siły trzeba użyć by zamknąć skrzydło:)

 

Drążąc temat i logicznie wnioskujac - w razie krzywizny okno okute tylko jako R, łatwiej sie zamknie, ale zniwelowanie efektow krzywizny bedzie trudniejsze badz niemozliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj akurat zły przykład podałeś, bo kupując auto w autoryzowanym salonie MB w np. Bydgoszczy, gwarancję uznaje takżę MB Berlin, Monako, itd.

Kupujac okna w autoryzowanym salonie wskazanym przez producenta przysluguje ci gwarancja bez wzgledu na to w jakim miescie mieszkasz.

Fabryka vetrexu jest pod Tczewem i nie oferuje sprzedazy bezposrednio w fabryce.

Dlatego tez ma w Polsce sporo salonow sprzedazy w tym niektore autoryzowane.

Jesli autoryzowany salon vetrex zle zamontuje okna to rzecz jasna kontaktujemy sie z salonem a nie fabryka.

Jesli jednak w okresie gwarancyjnym pojawi sie usterka wynikajaca z wady okien a owy salon w ktorym zakupilismy okna przestanie istniec to roszczenia kierujemy wobec centrali vetrexu.

Edytowane przez tmk2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...