Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

Jestem zainteresowany oknami z Profilem Alphaline Neo+ VEKA z klinem docieplającym, trzy uszczelki i okuciami Wink Hausa Activ. Ug szyby w wycenie to 0,6 a całego okna Uw pomiędzy 0,80 a 0,86 w zależności od okna. Pakiet trzy szybowy 4T/16Ar/4/16Ar/4T.

 

Dodatkowo mamy okno przesuwne o tych samych parametrach w modelu Wink Hausa duoPort SK-Z.

 

Czy to dobry wybór - więcej info udzielę jutro po spotkaniu z przedstawicielem odnośnie szczegółów technicznych.

 

Składowe elementy jak najbardziej dobre, ale patrz głównie na Producenta oraz EKIPĘ MONTAŻOWĄ - z takich komponentów można również zrobić bubla:yes:

spytaj ich o referencje od Klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiarował mi monter - o większość o czym jest w tym wątku powiedział na budowie, poszerzenia, ciepły montaż, docieplenie rolet, porządne zamocowanie w progu itp.

 

Byłem na dwóch budowach z tej firmy - OK (wtedy porównywaliśmy sam design ale o resztę podpytaliśmy)

 

Firma z kołobrzegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiarował mi monter - o większość o czym jest w tym wątku powiedział na budowie, poszerzenia, ciepły montaż, docieplenie rolet, porządne zamocowanie w progu itp.

 

Byłem na dwóch budowach z tej firmy - OK (wtedy porównywaliśmy sam design ale o resztę podpytaliśmy)

 

Firma z kołobrzegu :)

 

Bardzo dobre podejście:) a nie tylko cena:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stavka VAT na usługi montażowe sie nie zmieni. Przy zakupie materiałów bedzie brak mozliwosci zwrotu rożnicy pomiedzy 23 a 8 % VAT dla zuczków takich jak ja. A dla Was jeszcze zmiany w sposobie rozliczania VAT-u, ponoc korzystne...

 

"Spośród zmian VAT, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2014 r., najdalej idące dotyczą przepisów określających powstawanie obowiązku podatkowego w VAT. W tym zakresie czeka podatników mała rewolucja, gdyż wiele zmian jest bardzo istotnych.

...

Od 1 stycznia 2014 r. znacznie częściej niż obecnie będzie miała zastosowanie zasada, że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania dostawy towaru lub wykonania usługi.

..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że Wy-Klienci jesteście czujni i prostujecie oczwywiste błędy które tu się pojawiają:) Dziękuję

 

 

Ps. Charlie - jak widzisz - przez całe dnie w dziale potrafi być cisza - tzn. ze mamy co robić:)

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycja zmian jest tak niespójna i posiadająca niezgodne z Konstytucją zapisy jak choćby uzależnienie zwrotu VATu od wieku - do 36 lat można, powyżej już nie.Nie ma co się nad tym VATem teraz zastanawiać i nim straszyć. Vincent szuka kasy ale mimo wszystko wydaje mi się że nie zarżnie budownictwa do reszty. Poza tym, ma pozostać sprzedaż usługi zgodnie z obowiązującymi zasadami, czyli 8% za wykonaną pracę z materiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o opinie za / przeciw odnośnie porównania okien:

 

Opcja nr 1:

System: NorskStil

Profil: Brugmann IQ PLUS S7000 klasa A 82,5mm 6 komór (Uf <1,0W/m2K)

Szkło: 48 mm Ug=0,5 4/18BC/4/18BC/4 Glassolutions (Saint Global Glass)

Okucia: Select 2G Winkhause

Kolor: dwustronny (różny)

Montaż: taśma rozprężna Illbruck

 

Opcja nr 2:

System Winergetic Premium

Profil: Veka Softline, klasa A, 82 mm 7 Komór (Uf <1,0 W/m2K)

Szkło: 41mm Ug < 0,6 3TF/16/3/16/3TF szyby Warm lub Energy w zależności od elewacji

Okucia: Maco design +

Kolor dwustronny taki sam

Montaż: taśmy Soudal

 

Moje spostrzeżenia:

 

Opcja nr 1

 

Na plus: dwustronny kolor na ktorym dosyć mocno nam zależy

 

Neutralnie: Nowy nie sprawdzony jeszcze system NorskStil

 

Na minus: Subiektywne odczucie gorszej jakości i designu NorskStil w porównaniu z Winergeticiem

 

Opcja nr 2

 

Na plus: Design, jakość wykonania

 

Na minus: Bardzo duża dopłata za dwustronny, różny kolor.

 

Pozostają jeszcze współczynniki U które sa na korzyść NorskStil, jednak jest małe ale: przy tym samym wspólczynniku dla profilu i minimalnie lepszym współczynniku pakietu szybowego, współczynnik dla całego okna jest w NorskStilu znacznie lepszy niż w Winergeticu (różnica na poziomie 0,1 - 0,15). Czy ktoś stosuje kreatywne wyliczenia czy ja o czymś nie wiem?

 

Odnośnie montażu to w obu opcjach jest ciepły. Lepsza taśma rozprężna czy tasmy wewnątrz i na zewnątrz? Pewnie nie ma specjalnie równicy ważne będzie dobre i staranne wykonanie.

 

Komentarze, uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosiłbym o opinie na temat okien.

Podam jeden przykłada z oferty:

 

Okno 1 kwaterowe 1470mmx1440mm

Kolor: (std)-Złoty Dab

System Winergetic Premium

Uszczelki wew/zew :BrazowaBrazowa

1: H3TF/16s/H3/16s/H3TF U=0,6

Dodatki :

PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z brazowa uszczelka

osłonki kolor złoty F4

Klamka okienna Kl.Zlota

Okna z OknoPlasta.

 

OKNA EVO BRUGMANN S system 6 komorowy o szrokości 82mm,

3 szyby, system z 3MD /trzy uszczelki

okucie ROTO NT / opcje rozwieralno uchylne

KOLOR: Orzech 2x /dwustronny/ ,

KLAMKI: secustik TYTAN /srebrne/,

ciepła ramka Super Spacer,

Okna z Eurokolor.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez trafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostają jeszcze współczynniki U które sa na korzyść NorskStil, jednak jest małe ale: przy tym samym wspólczynniku dla profilu i minimalnie lepszym współczynniku pakietu szybowego, współczynnik dla całego okna jest w NorskStilu znacznie lepszy niż w Winergeticu (różnica na poziomie 0,1 - 0,15). Czy ktoś stosuje kreatywne wyliczenia czy ja o czymś nie wiem?

.

 

..przecież jak masz minimalną różnicę w pakiecie szybowym (0,6 i 0,5) to ona właśnie sprawia różnicę na całym oknie - tym większą im więcej szyby w takim oknie w stosunku do ramy...

 

NorskStil to nie Brugmann a Gealan IQ S8000+ , z tego co wiem w tym systemie szyby są wklejane do skrzydeł co też jest jakimś plusem dodatnim patrząc na zachowanie się okna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o opinie za / przeciw odnośnie porównania okien:

 

Opcja nr 1:

System: NorskStil

Profil: Brugmann IQ PLUS S7000 klasa A 82,5mm 6 komór (Uf <1,0W/m2K)

Szkło: 48 mm Ug=0,5 4/18BC/4/18BC/4 Glassolutions (Saint Global Glass)

Okucia: Select 2G Winkhause

Kolor: dwustronny (różny)

Montaż: taśma rozprężna Illbruck

 

Opcja nr 1

 

Na plus: dwustronny kolor na ktorym dosyć mocno nam zależy

 

Neutralnie: Nowy nie sprawdzony jeszcze system NorskStil

 

Na minus: Subiektywne odczucie gorszej jakości i designu NorskStil w porównaniu z Winergeticiem

 

Komentarze, uwagi mile widziane.

 

Opcja 1 to nie profil Brugmann'a tylko Gealan'a.

 

Już za max tydzień powinienem móc się pochwalić bądź wyżalić odczuciami co do nowego produktu okno+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że Wy-Klienci jesteście czujni i prostujecie oczwywiste błędy które tu się pojawiają:) Dziękuję

 

 

Ps. Charlie - jak widzisz - przez całe dnie w dziale potrafi być cisza - tzn. ze mamy co robić:)

 

:) powiem Ci, że szkło idzie jak przysłowiowa woda. Nawet garażowcy mają co robić - grzeją jak szaleni plastik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozostają jeszcze współczynniki U które sa na korzyść NorskStil, jednak jest małe ale: przy tym samym wspólczynniku dla profilu i minimalnie lepszym współczynniku pakietu szybowego, współczynnik dla całego okna jest w NorskStilu znacznie lepszy niż w Winergeticu (różnica na poziomie 0,1 - 0,15). Czy ktoś stosuje kreatywne wyliczenia czy ja o czymś nie wiem?

Komentarze, uwagi mile widziane.

 

Różnica współczynnika Ug między Winergetic a Norskil o 0,1 na szybie nie może dawać różnicy na całym oknie o 0,1-0,15:yes: 0,1 by było gdyby powierzchnia szyby stanowiła 100% powierzchni okna :)

Spytaj jeszcze o zastosowane ramki dystansowe w pakietach szybowych u obu producentów to może mieć jeszcze wpływ na współczynnik Uw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosiłbym o opinie na temat okien.

Podam jeden przykłada z oferty:

 

Okno 1 kwaterowe 1470mmx1440mm

Kolor: (std)-Złoty Dab

System Winergetic Premium

Uszczelki wew/zew :BrazowaBrazowa

1: H3TF/16s/H3/16s/H3TF U=0,6

Dodatki :

PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z brazowa uszczelka

osłonki kolor złoty F4

Klamka okienna Kl.Zlota

 

Okna z OknoPlasta.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

 

A do czego to porównujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...