Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mój budżet z demontażem/montażem wszelakie materiały do zamontowania okna + ciepłe parapety + parapet nie plastikowy, na to chce wydać około 3000 zł na dodatek trzeba u mnie siding ściągać, więc robocizna mało nie będzie kosztować.

 

Nikt tu nie pisze o 50 zł, ale o 3000 zł, dla mnie to nie jest mało, a za okno plastikowe z szyba 47 db policzyli sobie 2000 zł z czego dowóz będzie wynosić kilkaset zł , bo sam sprzedawca z salonu firmowego rehau powiedział ze nie opłaca się kupować 1 okna. Więc za takie okno ze wszystkim wyniesie mnie 4000 zł ? :bash:

 

 

 

 

 

bwojtek

 

Prawdopodobnie znacznię większe niż ty.

 

 

 

No oczywiście, tam gdzie zamawiam wkład szybowy nikt nie zna się na szybach tak jak ty, takiego fachowca to ze świeczką trzeba szukać.

 

bwojtek

Jakie to szczęście, że nie jesteś moim klientem

 

Nie widzi mi się korzystanie z usług kogoś, dla którego kasa jest ważniejsza od klienta.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bwojtek, jak zdążyłem się zorientować po jego wypowiedziach, na 99% jest producentem okien i temat szklenia i reszty głupot jakie tu wypisywałeś zna od podszewki.

T12345T to kolejny specjalista na Forum i gdybyś miał choć odrobinę oleju w głowie i pokory, wiedziałbyś z kim masz do czynienia, choćby odwiedzając jego stronę oknotest.pl i nie negował bardzo ważnej odpowiedzi na Twój dylemat

finlandia to dla odmiany salon okienny i montaż i chyba ma więcej w głowie niż nie jeden tu się udzielajacy

Charlie to dla odmiany spec od szyb

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam alternatywy dla okna Rehau Geneo, no ale jak widać odp nie dostanę, bo nikt nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

 

Sam prowadzę sklep internetowy i odpowiadam na wszystkie pytania klienta, bo nie mam zwyczaju kogoś olewać i gnojnic jak wy to robicie, to świadczy głównie o waszym braku kultury osobistej, a zarazem pokazaniu, kto jest lepszy. Gówniarskie zachowanie. ;)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie jesteś na odpowiednim forum. Napisz to samo na forum oknonetu. Tam jest pełno producentów i sprzedawców a także handlowców, którzy tylko czekają na klienta. I na pewno zostaniesz odpowiednio dopieszczony..

Proponowałem Ci też zasięgnąć opinii Twojego kontaktu u producenta szkła - ale sądzę że zwyczajnie Cię zbył odsyłając na fora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na telefon od pośrednika, który wycenia mi okno ze stolbudu takie jakie mnie interesuje, lecz jak przywali mi cenę z kosmosu, to chce mieć alternatywę.

 

Zapewne wiele razy padało tu słowo stolbud capital, po jakich cenach te okna schodzą ?

 

 

Dopieszczony to ja jestem w każdym sklepie z oknami, ale co z tego, jak dane na temat oka i cenę uzgadnia pośrednik, który ma na to czas 2 tygodnie ? + na okno czeka się 5 tygodni ? Tak jest w stolbud i ich sklepami partnerskimi, jak dla mnie jest to żałosne, no ale taka polityka firmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwyczajnie wyceń to okno w dwóch salonach. Będziesz wiedział czy masz cenę przywaloną, czy realną - rekomendowaną przez producenta.

Ps. I tak uważam, że Twoje posty wyrażają błędne podejście do sprawy oraz są obraźliwe dla większości udzielających się tu fachowców. Wielu klientów potrafi to docenić i to dla takich postaw jest przyjemnie się udzielać- np. ostatni post Domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wielu klientów potrafi to docenić i to dla takich postaw jest przyjemnie się udzielać- np. ostatni post Domowego.
Dziękuję za miłe słowo. Od tego jest Forum i Ci co nam doradzają, czyż nie? pytam i czekam a nie od razu z awantura, że nie mam natychmiast odpowiedzi. Szanuję innych i chciałbym by mnie szanowano. Natomiast jak coś wiem lub mam jakiś pomysł i rzucam go w eter to ewentualnie dyskutuję a nie atakuję czepiając się słówek. Już miałem tu starcie z Arturo w wątku o płycie fundamentowej, teraz tu pojawił się następny zakompleksiony gołodupiec (bo dla mnie całe jego podejście jest próbą podcierania się szkłem) na dodatek tak naprawdę nie wiadomo o co się czepia, odpowiedzi już dostał.

No dobra, to tak celem podziękowania za miłe słowo a pytań pojawia się coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dni mijają, niczego się tu nie dowiedziałem, przykre, na wszelakich forach sfd, benchmark, pclab, darkwarez ludzie są bardziej uprzejmi i pomocni.

 

No ale czego tu się można było spodziewać, wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem bez łaski, arogancji, jak widać, nie warto marnować czasu na ludzi niekompetentnych, jakich tutaj spotkałem.

 

 

Pozdrawiam, a zarazem żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dni mijają, niczego się tu nie dowiedziałem, przykre, na wszelakich forach sfd, benchmark, pclab, darkwarez ludzie są bardziej uprzejmi i pomocni.

 

No ale czego tu się można było spodziewać, wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem bez łaski, arogancji, jak widać, nie warto marnować czasu na ludzi niekompetentnych, jakich tutaj spotkałem.

 

 

Pozdrawiam, a zarazem żegnam.

 

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dni mijają, niczego się tu nie dowiedziałem, przykre, na wszelakich forach sfd, benchmark, pclab, darkwarez ludzie są bardziej uprzejmi i pomocni. .

Czasem wchodzę gdzieś w sieć ze swoim drobnym, niezarobkowym problemem (z komputerem, ubezpieczenem) i niestety mam odmienne wrażenie :)

Co innego fora hobbystyczne.

 

.. wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem bez łaski,....

No nareszcie właściwy ruch, bo okno to okno i dla wielu firm jesteś Klientem dla którego staną na głowie by zdobyć zamówienie. Na rynku nie jest różowo i każde zlecenie jest dla handlowców polem do popisu.

 

Dla potomnych trzeba sprostować coś by w świat nie szedł błędny przekaz - 50% rabat na szyby jest zwykłym bełkotem marketingowym. Ten segment rynku jest wyjątkowo "wyżyłowany" i sądzę że nawet najmniejsi odbiorcy mają ceny nie wyższe niż 10% w stosunku do potentatów rynkowych.

Ktoś z Was chciałby sprzedawać swój produkt/nie usługę/ odliczając od ceny rynkowej 50%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że Forum Muratora + wątek o oknach to najbardziej rzetelna strona z poradami za free.

Jeśli coś jest za free to w myśl starej ludowej zasady nie powinno się "darowanemu koniowi patrzeć w zęby". Mam nadzieję, że ogarną tę metaforę co poniektórzy :)

 

A tam.... chłopaki nic się nie przejmujcie :no:

Ja tu Was lubię czytać:yes: , dużo się dowiedziałam dzięki temu że się tu udzielacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że Forum Muratora + wątek o oknach to najbardziej rzetelna strona z poradami za free.

Jeśli coś jest za free to w myśl starej ludowej zasady nie powinno się "darowanemu koniowi patrzeć w zęby". Mam nadzieję, że ogarną tę metaforę co poniektórzy :)

 

z tych które znam to na pewno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stanąłem przed wyborem okien do domu. Stan surowy, ściany Silka 24 cm, ocieplenie styro grafitowy 15 cm (w planach), będzie wentylacja mechaniczna. Interesują mnie okna w miarę energooszczędne. Jak narazie mam dwie oferty, obydwie z montażem. Ilość okien/drzwi balkonowych 12 szt., powierzchnia ok. 45m2.

 

Oferta I:

 

Okna Avante Forte Uw =0,8

1. Producent Technika Okienna (Elbląg)

2. Profil 6-komorowy Inoutic. Okucia Roto NT Multi, klamki Secustik

3. Szyba Superclima Ug=0,5 4/18/4/18/4 + ciepła ramka Swisspacer

Montaż na kotwach w warstwie muru. + taśmy Illbruck+pianowanie. Ciepły profil podparapetowy do każdego okna.

 

Oferta II:

 

Okna Vetrex Aplhaline 90+ Uw=0,75, Rw=33

1. Producent Vetrex

2. Profil Veka Alphaline 90+, 6-komorowy 90mm (uszczelka środkowa+wkładka termoizolacyjna w ramie). Okucia Roto Designo, klamka Secustik.

3. Szyba Superclima Ug=0,5 4/18/4/18/4 + ciepła ramka Swisspacer

"Ciepły montaż" w warstwie muru + "energooszczędne" podkłady podparapetowe.

 

Poproszę o ocenę, którą z ofert zainteresować się bardziej szczegółowo ew. na co jeszcze zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy godne zaufania zarówno Avante (Technika okienna) jak i Vetrex. Ważniejsze jest to kto to zamontuje. Poproś oba biura o referencje od Klientów ostatecznych lub nr telefonów, wygoogluj ich i poczytaj opinie. Jeżeli wszystko w obu firmach ok to wówczas kieruj się już wartością ostatecznej oferty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O referencje pytałem już firmę od oferty na Avante. Zasłaniają sie ochroną danych i nie chcą podać namiarów na klientów. Poza tym właśnie znalazłem w Internecie informacje o ich słabych montażystach. Co do drugiej firmy nie znalazłem ani pozytywnych, ani negatywnych informacji (istnieją 10 lat na rynku). W obu przypadkach udzielana jest gwarancja na 7 lat, chociaż domyślam się, że trzeba się wczytać w warunki gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...