Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wydaje mi się że wymagasz jednak zbyt wiele od projektanta. Aby spełnić Twoje życzenia potrzeba nie tylko wiedzy teoretycznej ale kilku lat praktyki w branży okiennej.

Na razie projektanci malują okna w projekcie nie kierując się technologią.

Rozwiązaniem jest wykonanie tego zakresu projektu przez osobę kompetentną w zakresie stolarki okiennej.

 

Trzeba wymagać, bo inaczej dalej będą projektowane okna niewykonalne. Projektant nie musi do końca posiadać dogłębnej wiedzy w tej tematyce, wystarczy że skonsultuje się z najbliższym sprzedawcą okien lub producentem.

Jeżeli Inwestor wykona otwory okienne zgodnie z projektem i nie można do nich wykonać stolarki to kto powinien za to brać odpowiedzialność? Wg mnie tylko i wyłącznie Projektant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeżeli Inwestor wykona otwory okienne zgodnie z projektem i nie można do nich wykonać stolarki to kto powinien za to brać odpowiedzialność? Wg mnie tylko i wyłącznie Projektant.

Najświeższy przykład z projektu: balkon łukowy z plastiku, dwuskrzydłowy 220x235 ... przy oczekiwaniach klienta w cenniku taka pozycja kończy się praktycznie na szerokości 180cm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najświeższy przykład z projektu: balkon łukowy z plastiku, dwuskrzydłowy 220x235 ... przy oczekiwaniach klienta w cenniku taka pozycja kończy się praktycznie na szerokości 180cm..

 

Jak się nie da z plastiku to zaproponuj z aluminium. Praktycznie wszystkie gabaryty przeniesie amelinium :)

 

Drewnem nie zawracaj sobie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogaci kupują aluminium i dobrze robią - trzeba przyznać sprawiedliwość.

To najrozsądniejszy wybór jeśli chodzi o okna. Drogi wybór ale najlepszy.

Drewno ma też swoje plusy ale oddając rację to aluminium jest wieczne .

Takich doświadczam realizacji okien wielkogabarytowych w rezydencjach, że szok - szyba 2700 x 4500. Zaj...ste konstrukcje - chałupa cała w szkle. Pięknie to wygląda.

61 sztuk szkła = 200 m2 = 130.000 PLN - profil Yawal. Przesuwki po 400 KG na siłownikach.

Montażyści mają ssawkę próżniową + kopara + przyzwoita kasa. Szklarz podwozi szyby na budowę, rozładowuje stojaczek HDS-em, chłopaki montują leciutkie słupy i rygle aluminiowe, ssawka na ramieniu koparki podstawia szybkę 800 KG pod otwór, dopychają, wkrecają tylko stopery blokujące szybki.

Montażyści uśmiechnięci, żartujący, zero przeklinania, że pot im zalewa czoła.

Ja pierniczę w innym świecie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja niedzisiejszy jestem, ale zacząłbym od tego spotkania albo chociażby telefonu mimo że wynik z góry jest do przewidzenia. 5 minut roboty, a wszystko jakby inaczej...:-).

 

Wszystko co napisałeś na ten temat uznaje za kiepski żart. Projekt gotowy czy indywidualny za który zapłaciłem jest mój i mogę sobie z nim zrobić co chce. Mogę go sobie zmienić jak chcę bo jest on mój. Co innego jeśli chce ten zmieniony projekt realizować. Jakie zmiany są możliwe i jaka jest procedura ich wprowadzania określa prawo. A prawa autorskie nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli sobie kupię książkę to mogę z nią zrobić co chcę, mogę przeczytać, mogę odłożyć na półkę, mogę spalić lub zrobić z jej kartek origami. I jeśli chce to mogę ją przepisać i zmienić jej treść i nikt mi tego nie zabroni bo książka jest moja. Co innego jeśli taką zmienioną książkę podpisałbym własnym imieniem i chciał sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogaci kupują aluminium i dobrze robią - trzeba przyznać sprawiedliwość.

To najrozsądniejszy wybór jeśli chodzi o okna. Drogi wybór ale najlepszy.

Drewno ma też swoje plusy ale oddając rację to aluminium jest wieczne .

Takich doświadczam realizacji okien wielkogabarytowych w rezydencjach, że szok - szyba 2700 x 4500. Zaj...ste konstrukcje - chałupa cała w szkle. Pięknie to wygląda.

61 sztuk szkła = 200 m2 = 130.000 PLN - profil Yawal. Przesuwki po 400 KG na siłownikach.

Montażyści mają ssawkę próżniową + kopara + przyzwoita kasa. Szklarz podwozi szyby na budowę, rozładowuje stojaczek HDS-em, chłopaki montują leciutkie słupy i rygle aluminiowe, ssawka na ramieniu koparki podstawia szybkę 800 KG pod otwór, dopychają, wkrecają tylko stopery blokujące szybki.

Montażyści uśmiechnięci, żartujący, zero przeklinania, że pot im zalewa czoła.

Ja pierniczę w innym świecie jestem.

Zejdź na ziemię. Ilu takich klientów możesz mieć w roku? Na mnie na pewno nie zarobisz bo zanim przyklepałem projekt pod względem okien uzgodniłem wszystkie szczegóły okienne. Z pełną premedytacją obniżyłem balkony by nie płacić za droższe profile, zmniejszyłem powierzchnie szyby by nie iść z grubsze, droższe i zimniejsze. Długo uzgadniałem szczegóły z jednym z Was, Jareko szacun za cierpliwość wobec mnie.

Gdybym zaklepał okna zgodnie z wizją architekta popłynąłbym dwukrotnie drożej na samych oknach i Charlie, w każdym szczególe jest podobnie. Na etapie projektu można albo poszaleć i postawić Inwestora przed dylematem, sprzedać bo mnie nie stać czy "rzeźbić" i wprowadzać zmiany. Nawet nie wiesz jaką walkę toczyłem ze ślubną by zrezygnować z HS na rzecz dwuskrzydłowego balkonu i witryn po bokach. Taniej, ciepło tak samo a próg? Nie dajmy się zwariować, nóżkę nawet w szpilce unieść kilka cm można - czyż nie ? I dzięki temu kolejnych kilka okien jakbym za darmo miał

Nie każdego stać na aluminium, nie każdego stać na HSy z siłownikami czy z napędem elektrycznym

Nawet jak wygram w Lotto i gest Kozakiewicza światu pokaże nie będę wydawał bezsensownie kasy na gadżety tylko po prostu korzystać zacznę z życia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brass - niestety jesteś w błędzie. O ile dobrze pamiętam, projekt architektoniczny jest objęty prawami autorskimi i nie życzę Ci, byś wprowadził zmiany w elewacji bez zgody i akceptacji architekta. Jak trafisz na pazernego na kasę to może Cię z torbami puścić. Jeśli nie chcesz mieć kłopotów to w każdym przypadku, zmiany w projekcie miej przyklepane przez Twórcę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź na ziemię. Ilu takich klientów możesz mieć w roku? Na mnie na pewno nie zarobisz bo zanim przyklepałem projekt pod względem okien uzgodniłem wszystkie szczegóły okienne. Z pełną premedytacją obniżyłem balkony by nie płacić za droższe profile, zmniejszyłem powierzchnie szyby by nie iść z grubsze, droższe i zimniejsze. Długo uzgadniałem szczegóły z jednym z Was, Jareko szacun za cierpliwość wobec mnie.

Gdybym zaklepał okna zgodnie z wizją architekta popłynąłbym dwukrotnie drożej na samych oknach i Charlie, w każdym szczególe jest podobnie. Na etapie projektu można albo poszaleć i postawić Inwestora przed dylematem, sprzedać bo mnie nie stać czy "rzeźbić" i wprowadzać zmiany. Nawet nie wiesz jaką walkę toczyłem ze ślubną by zrezygnować z HS na rzecz dwuskrzydłowego balkonu i witryn po bokach. Taniej, ciepło tak samo a próg? Nie dajmy się zwariować, nóżkę nawet w szpilce unieść kilka cm można - czyż nie ? I dzięki temu kolejnych kilka okien jakbym za darmo miał

Nie każdego stać na aluminium, nie każdego stać na HSy z siłownikami czy z napędem elektrycznym

Nawet jak wygram w Lotto i gest Kozakiewicza światu pokaże nie będę wydawał bezsensownie kasy na gadżety tylko po prostu korzystać zacznę z życia. :)

 

Słuchaj - ja też jestem minimalistą. Jeżdżę Hyundaiem a mógłbym np. Mercedesem GLK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź na ziemię. Ilu takich klientów możesz mieć w roku? ... :)

Myślę ze w skali kraju jest miejsce dla takich firm. Może nawet ciut więcej niż dla salonów Porsche;)

Ja jednak wolę biedaków i nosić dla nich na swoim garbie 034+ balkon.

 

DomowyC,

Chętnie odniósł bym się do każego zdania w Twoim poście, ale ogólnie powiem - popieram w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z architektów/projektantów z którym spotkaliśmy się na kilku budowach podpytał mnie jak to wszystko wygląda z wymiarami okien w PCV

wysłałem mu ładną tabelkę z wymiarami granicznymi dla różnych rozwiązań i jak widzę realizuje to dobrze bo tarasy nie mają więcej jak 180/230:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z architektów/projektantów z którym spotkaliśmy się na kilku budowach podpytał mnie jak to wszystko wygląda z wymiarami okien w PCV

wysłałem mu ładną tabelkę z wymiarami granicznymi dla różnych rozwiązań i jak widzę realizuje to dobrze bo tarasy nie mają więcej jak 180/230:)

 

W naszym projekcie były okna RU 110 x 235 bez poprzeczki. W trakcie powstawania murów i nadproży, tchnęło mnie na kontakt ze średniej klasy producentem okien. Dowiedziałem się oczywiście, że ten rozmiar jest trudno osiągalny w PVC.

I tak ze wszystkim przez cały czas budowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - to czego uczą na studiach? Tylko jak zedrzeć z klienta? Przecież tego typu sprawy jak maksymalne wymiary pewnych elementów to powinna być podstawa.

 

Jeżeli chodzi o graniczne wymiary wykonania okien to zależą one od systemu okiennego i jego możliwości. Myślę, że na studiach tego nie uczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym projekcie były okna RU 110 x 235 bez poprzeczki. W trakcie powstawania murów i nadproży, tchnęło mnie na kontakt ze średniej klasy producentem okien. Dowiedziałem się oczywiście, że ten rozmiar jest trudno osiągalny w PVC.

I tak ze wszystkim przez cały czas budowania :)

 

Na skrzydle pośrednim i wklejaną szybą do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Veki Alhaline nie trzeba wklejać i na skrzydle standardowym

Cinek rozbawiłeś mnie, oczywiście że można i to nie tylko na Vece. Co drugi producent to wykona tylko czy to będzie wykonane zgodnie z dopuszczalnymi wymiarami producenta profila? Na pewno nie ! Pomijam już kwestie szklenia, okuć oraz zastosowanego wzmocnienia. Okno to nie tylko profil. Ja bym sobie takiego balkonu do domu nie zamontował. Jeśli przeszklenie ma być duże i ciepłe to tylko FIX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...