Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

....Gdzieś w Polsce montował MOWO więc chyba działa i siły ma. Facet walczy by wyjść z doła i dobrze. Trzymam za niego kciuki...

MOWO Pan Jarek montowal u mnie, ma sie calkiem dobrze i sporo montazy przed koncem roku. Jutro bedzie u mnie osadzal reszte okien na poddaszu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam konkretne pytanie , mam do wyboru cztery opcje i nie wiem którą wybrać?

 

1. Veka alfaline 90 pakiet trzy szybowy , szyba 0,5 , ciepła ramka z tworzywa ,okucia activPilot Concept , klamka hp luks 099 z t40 bł sec logo/2k , szprosy 18 mm = 20 tys.

2. to co w punkcie pierwszym tylko na softline 82 cena również 20 tys.

3.to samo tylko na bluevolution 92 (w ogóle nie znam profilu) cena tez kolo 20 tys.

4. oknoplast winchester premium szyba 0,6 i ciepła ramka w standardzie (tylko pewnie aluminiowa a taka podobno gorsza od tworzywowej tak przynajmniej twierdzi konkurencja), okucie rup , klamki jakie chce sekustic tak jak wyżej albo inne, szprosy = ok 23,5 tys.

 

 

Ja bym poszukał jeszcze innej opcji. Dako to kiepska jakość a Oknoplast niby jakość ma dobrą ale jak dla mnie cena nie adekwatna do wyposażenia okien.

Edytowane przez ClNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Siedem lat, pięć lat i tak za długo. Branża okienna jest chora i dużo w niej patologi. Producenci ścigali się w długości udzielanej gwarancji świadomie zdając sobie sprawę że i tak 90% roszczeń klienta załatwia firma sprzedająca gotowy produkt. Zgodzę się że gwarancja może być kilkuletnia na wady produktu wynikające z użytych materiałów, np rozhermetyzowanie pakietów szybowych, odbarwienia czy wady okleiny profila, itp. Niestety regułą jest że klient oczekuje również w ramach gwarancji regulacje okien co jest ich naturalną specyfiką patrząc że normą są już ciężkie skrzydła z trzema szybami, ciemne kolory i duże gabaryty. Jeśli gwarancja ma być wydłużona to tylko pod warunkiem przeprowadzania obowiązkowych PŁATNYCH przeglądów okresowych, tak jak ma to miejsce w branży motoryzacyjnej. Na wybrane modele Kia jest 7 lat gwarancji, tylko pod warunkiem że co 10-15 tyś km zostawisz w serwisie 1tyś złotych na bieżącą eksploatację. A jak się coś zepsuje to na to oczywiście i tak nie ma gwarancji :)

 

hmmm ciekawe bardzo ciekawe, jednak ja się z tym nie mogę zgodzić, co to znaczy, że klient OCZEKUJE ? chyba każdy potrafi czytać prawda ? ja kupując koreańskie auto konkretnie dopytałem CO i JAK jest ujęte w 5-cio letniej gwarancji i teraz z tego korzystam oczywiście zostawiając w serwisie jakieś 700 zł co 30.000 tm :)

i znam firmy okienne, które mają podobny "serwis" i jakoś klienci się nie skarżą - ale są informowani o wszystkim przed zakupami - więc według mnie można - wszak na okna wydaje się czasami podobne pieniądze jak na auto :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Ty jak się odezwiesz to... :)

Bardzo ważne słowa. Tego właśnie nie rozumieją Klienci. Zagryzam zęby kiedy po telefonie Klienta że "drzwi się opuściły" jadę godzinę tylko po to, by zdrapać z progu drzwi tynk, którego komuś się nie chciało posprzątać po budowie.. Należałoby za to liczyć pieniądze, bo to nie tylko nasz czas, wiedza, sprzęt, ale przede wszystkim koszty dojazdu. Jestem frajerem, bo nie mam odwagi walczyć o swoje.

Pół biedy kiedy jest to faktyczna regulacja, która wymaga jakiejś tam wiedzy lub w ogóle już temat określany mianem "regulacja" ale w praktyce my wiemy, że to wada którą spokojnie możemy zgłośić do fabryki, ale załatwiamy temat regulując okno;)

Taki okresowy przegląd który jestem w stanie zrobić raz na rok/dwa w ciągu godziny w zupełności wystarczy by zapewnić oknom właściwą opiekę.

 

Janoush ,

teraz rozumiesz moją niechęć jeżdżenia w nieswoje tereny. Inna moja wada- nie potrafię odmawiać;)

 

Idzie zima, czasu więcej to i się troszkę po udzielam. Czytam forum od kilku lat, czasami coś napiszę. Miałem ponad 100 postów ale o dziwo zniknęły, może i dobrze bo nie byłem łaskawy dla Jareko za jego wychwalanie swojego poprzedniego dostawcy okien. Generalnie nie lubię jak ktoś wykorzystuje forum do reklamowania siebie bądź swojego dostawcy więc może się zdarzyć że nie będę łaskawy również dla kogoś innego. Podziwiam niektórych doradców za wytrwałość i cierpliwość przez te wszystkie lata. Mam już ponad 10 lat wypracowanych w tej branży, więc i mądrości trochę. Ja również jestem miętki bo prawie zawsze ulegam klientowi, i wykonuję za darmo to czego nie powinienem. Na kilka tysięcy zrealizowanych inwestycji na palcach jednej ręki mogę policzyć kiedy się postawiłem bo miałem już dość niesprawiedliwości. Ostatnio zmieniam podejście i zaczynam bardziej szanować siebie i swój portfel. Odpowiednie zapisy w umowie, nie owijanie w bawełnę i bez czarowania podczas rozmów z klientem na pewno przyniosą efekty w przyszłości. Również producentów przestałem finansowo oszczędzać, chociaż współpracuję z prawie najlepszymi :)

Samemu świata nie zmienię, ale pierwszy krok jest ważny a zapewniam że i klient nabierze większego szacunku do firmy jak trzeba będzie zapłacić wynagrodzenie za naszą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniam podejście i zaczynam bardziej szanować siebie i swój portfel. Odpowiednie zapisy w umowie, nie owijanie w bawełnę i bez czarowania podczas rozmów z klientem na pewno przyniosą efekty w przyszłości. Również producentów przestałem finansowo oszczędzać, chociaż współpracuję z prawie najlepszymi :)

Samemu świata nie zmienię, ale pierwszy krok jest ważny a zapewniam że i klient nabierze większego szacunku do firmy jak trzeba będzie zapłacić wynagrodzenie za naszą pracę.

Ostrzegam bój będzie ciężki i momentami frustrujący. Przyjdzie często piekarz, hydraulik czy jakiś inny co obejrzał film jak się to robi i za pól ceny to zrobi. Zwalczysz jednego to na jego miejsce dwóch następnych wskoczy co będzie się im wydawało że to takie proste. W swojej branży też tego doświadczam więc wiem co mówię. U mnie teraz każdy kto sobie kupił aparat za 5K uważa że jest fotografem. Przecież taki aparat sam robi zdjęcia.

Ale powodzenia:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dwa pytanka:

 

1. Będę wymieniał okna skrzynkowe na SI82. Obecne są zamontowane w połowie muru+ ocieplenie (gazobeton+pustka powietrzna+cegła=ok. 40cm + styropian 10cm).

Nowe okna też chciałbym zamontować z połowie ze względów estetycznych.

Czy montaż z zastosowaniem taśm paroizolacyjnych i paroszczelnych też jest w takim przypadku wskazany czy raczej montaż standardowy?

 

2. Czy ktoś z Was analizował informacje z kilku ostatnich lat nt. promocji na okna? Zastanawiam się czy zamawiać do końca roku czy czekać np. na marzec (okna montowane w maju). Skłaniam się w kierunki pierwszej opcji.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Edytowane przez robercikzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałoby by się nie wiem co stać, by w lutym było taniej niż teraz. Ale kto wie - moze jakś totalny kryzys i sroga zima w całej Europie. Nasze firmy są mocnymi eksporterami, więc tak naprawdę polska zima ich ani specjalnie ziębi - ani grzeje.

Bo marzec to już wiosna i zwykle promocji już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam konkretne pytanie , mam do wyboru cztery opcje i nie wiem którą wybrać?

 

1. Veka alfaline 90 pakiet trzy szybowy , szyba 0,5 , ciepła ramka z tworzywa ,okucia activPilot Concept , klamka hp luks 099 z t40 bł sec logo/2k , szprosy 18 mm = 20 tys.

 

2. to co w punkcie pierwszym tylko na softline 82 cena również 20 tys.

 

3.to samo tylko na bluevolution 92 (w ogóle nie znam profilu) cena tez kolo 20 tys.

 

4. oknoplast winchester premium szyba 0,6 i ciepła ramka w standardzie (tylko pewnie aluminiowa a taka podobno gorsza od tworzywowej tak przynajmniej twierdzi konkurencja), okucie rup , klamki jakie chce sekustic tak jak wyżej albo inne, szprosy = ok 23,5 tys.

 

Pierwsze trzy punkty to fabryka okien Dako Nowy Sącz (nie znalazłem większych opinii na temat fabryki), ostatnia pozycja wiadomo oknoplast i teraz co wybrać . Pierwsze trzy trochę cieplejsze bo na szybie 0,5 , oknoplast 0,6 ale profil 7 komorowy nie 6, aha ekipy montażowe maja własne po 10 lat ci sami ludzie podobno żadnych podwykonawców . Ceny po rabacie zimowym mam czas do wtorku, srody najdalej , pomóżcie co wybrać ?

 

Jak korzystasz z promocji zimowej to się nie spiesz. Może ceny jeszcze spadną:) Jeszcze bym policzył okna z firm MS, Hekaplast, Jezierski, Avante, Vetrex jeżeli działają w twoim rejonie :)

Edytowane przez ok**t
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz do działu technicznego firmy Bruegmann we Włocławku i poproś o podanie granicznej wielkości kolorowego (okleinowanego) kształtownika skrzydła o takim, to a takim numerze i grubość stalowych kształtowników wzmacniających niezbędnych do wykonania konstrukcji.

Myślę, że MS wie co można zrobić i robi to zgodnie z technologią Bruegmanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że MS wie co można zrobić i robi to zgodnie z technologią Bruegmanna.

 

A ja słysząc o takich wymiarach kolorowej jednoskrzydłówki z najzwyklejszego AD i nie znając zakładanej grubości stali, jednak bym zapytał. Firma, to firma, a system to system. Wiele razy słyszałem firmy, które coś tam broiły poza systemem bo to przecież ich gwarancja. Może i racja. Gwarancja firmy, ale kłopot użytkownika. Ja jednak wolę z gwarancją, ale bez kłopotów:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał Luq

Panowie mam konkretne pytanie , mam do wyboru cztery opcje i nie wiem którą wybrać?

 

1. Veka alfaline 90 pakiet trzy szybowy , szyba 0,5 , ciepła ramka z tworzywa ,okucia activPilot Concept , klamka hp luks 099 z t40 bł sec logo/2k , szprosy 18 mm = 20 tys.

 

2. to co w punkcie pierwszym tylko na softline 82 cena również 20 tys.

 

3.to samo tylko na bluevolution 92 (w ogóle nie znam profilu) cena tez kolo 20 tys.

 

4. oknoplast winchester premium szyba 0,6 i ciepła ramka w standardzie (tylko pewnie aluminiowa a taka podobno gorsza od tworzywowej tak przynajmniej twierdzi konkurencja), okucie rup , klamki jakie chce sekustic tak jak wyżej albo inne, szprosy = ok 23,5 tys.

 

Pierwsze trzy punkty to fabryka okien Dako Nowy Sącz (nie znalazłem większych opinii na temat fabryki), ostatnia pozycja wiadomo oknoplast i teraz co wybrać . Pierwsze trzy trochę cieplejsze bo na szybie 0,5 , oknoplast 0,6 ale profil 7 komorowy nie 6, aha ekipy montażowe maja własne po 10 lat ci sami ludzie podobno żadnych podwykonawców . Ceny po rabacie zimowym mam czas do wtorku, srody najdalej , pomóżcie co wybrać ?

 

Panowie został tylko oknoplast 23,5 tys ale chyba troche za duzo chca oraz ten alfaline 90 albo softline 82 w cenie 19500 utargowałem jeszcze 500 zł , co wybrać jutro do 12 muszę dać odpowiedź potem wyjeżdżam a jak wrócę może nie być już promocji zimowej 10 % tylko 8 % (tak twierdzi gość z oknoplastu w grudniu może być już 8 %). W sumie to jestem zdecydowany na te okna dako tylko nie wiem na jakim profilu , bo mam w tej samej cenie , alfaline niby stary sprawdzony ale ten softline nowsza konstrukcja jedna komora więcej i sam nie wiem co wybrać , poradźcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie został tylko oknoplast 23,5 tys ale chyba troche za duzo chca oraz ten alfaline 90 albo softline 82 w cenie 19500 utargowałem jeszcze 500 zł , co wybrać jutro do 12 muszę dać odpowiedź potem wyjeżdżam a jak wrócę może nie być już promocji zimowej 10 % tylko 8 % (tak twierdzi gość z oknoplastu w grudniu może być już 8 %). W sumie to jestem zdecydowany na te okna dako tylko nie wiem na jakim profilu , bo mam w tej samej cenie , alfaline niby stary sprawdzony ale ten softline nowsza konstrukcja jedna komora więcej i sam nie wiem co wybrać , poradźcie proszę.

Nie patrz tylko na ilość komór. Zarówno softline 82 z Dako jak i Winergetic z Oknoplastu mają szerokość ram 82mm i 7 komór :rolleyes:

Alphaline ma 90mm !!! i sześć komór. Za Alphaline przemawia poza tym uszczelka środkowa umieszczona na skrzydle.

Edytowane przez ok**t
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie został tylko oknoplast 23,5 tys ale chyba troche za duzo chca oraz ten alfaline 90 albo softline 82 w cenie 19500 utargowałem jeszcze 500 zł , co wybrać jutro do 12 muszę dać odpowiedź potem wyjeżdżam a jak wrócę może nie być już promocji zimowej 10 % tylko 8 % (tak twierdzi gość z oknoplastu w grudniu może być już 8 %). W sumie to jestem zdecydowany na te okna dako tylko nie wiem na jakim profilu , bo mam w tej samej cenie , alfaline niby stary sprawdzony ale ten softline nowsza konstrukcja jedna komora więcej i sam nie wiem co wybrać , poradźcie proszę.

 

Skoro już chcesz Dako to wybierz Alphaline.

Tu masz sporo na ten temat

http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-z-veki-czy-z-veki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale MS to solidna firma, z tego co się orientuję to przy tych wymiarach wklejają szybę, więc konstrukcja jest stabilna.

 

Nie mam podstaw by kwestionować solidność firmy, ale... sam musisz przyznać, że o ile wklejanie szyby do skrzydła AD nie jest nie możliwe, to raczej jest poza "starym" systemem. Jako legalista:-) i techniczna maruda wolałbym usłyszeć zdanie działu technicznego Bruegmanna, że wiedzą o wklejaniu, zalecili taki to a taki rodzaj kleju i że w ich ocenie po badaniach wklejanie umożliwia zmianę dopuszczalnej szerokości wszystkich odmian skrzydeł AD o ...%. Byłoby jakoś tak porządniej, bez zgadywania. A tu na stronie MS i B na ten temat.... cichosza jakaś. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak patrzę na moje okna wykonane z profilu Alphaline90 z klinem docieplającym trzyszybowe i dwuszybowe /w garażu, kotłowni, poddaszu/ -to teraz widzę, że Alphaline dwuszybowy z klinem docieplającym nie byłby wcale najgłupszym rozwiązaniem.

 

 

Panowie został tylko oknoplast 23,5 tys ale chyba troche za duzo chca oraz ten alfaline 90 albo softline 82 w cenie 19500 utargowałem jeszcze 500 zł , co wybrać jutro do 12 muszę dać odpowiedź potem wyjeżdżam a jak wrócę może nie być już promocji zimowej 10 % tylko 8 % (tak twierdzi gość z oknoplastu w grudniu może być już 8 %). W sumie to jestem zdecydowany na te okna dako tylko nie wiem na jakim profilu , bo mam w tej samej cenie , alfaline niby stary sprawdzony ale ten softline nowsza konstrukcja jedna komora więcej i sam nie wiem co wybrać , poradźcie proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak patrzę na moje okna wykonane z profilu Alphaline90 z klinem docieplającym trzyszybowe i dwuszybowe /w garażu, kotłowni, poddaszu/ -to teraz widzę, że Alphaline dwuszybowy z klinem docieplającym nie byłby wcale najgłupszym rozwiązaniem.

???

Tłumaczę sobie, że ta ocena podyktowana jest kwetiami wyglądu.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...