Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam ponownie,

 

Mam kolejny problem, a mianowicie okazało się, że musze obniżyć wysokość okna od góry o 3cm. Jak to najlepiej zrobić, aby okna dobrze zamontować górą? W jaki sposób obniżyć nadproże?

Podobną sytuacje mam przy drzwiach zewnętrznych, ale tutaj w grę wchodzi 7 cm.

 

Edit:

 

Wyszukałem płyty do ocieplania od wewnątrz oraz do glifów przy oknach o nazwie Mulipor.

Może coś takiego można by zastosować? Okna wtedy musiałyby być zamontowane kotwami gorą przez tą warstwę 3cm, a drzwi 7cm.

Edytowane przez robercikzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Mam kolejny problem, a mianowicie okazało się, że musze obniżyć wysokość okna od góry o 3cm. Jak to najlepiej zrobić, aby okna dobrze zamontować górą? W jaki sposób obniżyć nadproże?

Podobną sytuacje mam przy drzwiach zewnętrznych, ale tutaj w grę wchodzi 7 cm.

 

U mnie też musiałem obniżyć nadproże. Wykorzystaliśmy do tego XPS'a, ale teraz mam mieszane uczucia :)

Poczekam do wiosny z tym, a później się zobaczy czy nie zmienić tego mocowania.

7292_2013-11-15_11-44-38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak patrzę na moje okna wykonane z profilu Alphaline90 z klinem docieplającym trzyszybowe i dwuszybowe /w garażu, kotłowni, poddaszu/ -to teraz widzę, że Alphaline dwuszybowy z klinem docieplającym nie byłby wcale najgłupszym rozwiązaniem.

 

Przede wszystkim szyba - to ona nadaje Uw okna. Im lepsza czyli cieplejsza tym przenikalność cieplna całego okna ma lepszy współczynnik.

 

Nie ma w systemach profili PVC współczynnika 0,7 ram nie mówiąc już o 0,5 .

Dlatego tylko odpowiedniej jakości termicznej szyba uśredni ciepłotę okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie też musiałem obniżyć nadproże. Wykorzystaliśmy do tego XPS'a, ale teraz mam mieszane uczucia :)

Poczekam do wiosny z tym, a później się zobaczy czy nie zmienić tego mocowania.

[ATTACH=CONFIG]226966[/ATTACH]

 

Zmienić - jak na moje o ile dopuszczasz taką ewentualność - zmienić !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta , białe okna ze szprosami na profilu alfaline fabryka Dako, tylko zastanawiam się jakie klamki do tego coraz bardziej podobają mi się srebne albo tytanowe , takie odcień lub dwa ciemniejsze niż białe. Co wy o tym myślicie będzie to pasowało , poradźcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po zebraniu ofert na drzwi przesuwne, prosiłbym o informację który system drzwi przesuwnych jest najbardziej zaawansowany mechanicznie i ergonomiczne dla wymiaru otworu 2750x2300.

 

PSK Duoport Z

Duoport PAS (comfort)

Patio Automatic

Duoport SK 200

PSK Hautau

Kilka wyjaśnień:

1.PSK Duoport Z - okucie z automatem z funkcją przesunięcia i uchylenia firmy Winhaus

2.Duoport PAS (comfort) - nowe okucie Winhausa z funkcją odstawienia (nie ma tutaj uchyłu tylko odstawienie skrzydła na całym obwodzie o 6mm) oraz przesuwania

3.Patio Automatic - okucie z automatem z funkcja przesunięciai uchylenia firmy Roto

4.Duoport SK 200 to samo co w pkt 1 tylko mówi o tym, że skrzydło może ważyć 200kg

5.PSK Hautau - nie podajesz konkretnego modelu tylko producenta, do swojego patio wybierz PSK 200Z - funkcja uchylna i przesuwna z automatem

 

Podsumowując, tylko okucie Duoport PAS (Comfort) wyróżnia się spośród tych okuć innowacyjną funkcją odstawienia. Ja bym wybrał właśnie to okucie.

Pamiętaj, że najważniejszy jest montaż PSK, aby dobrze działały. Zwróć tutaj uwagę zwłaszcza na podparcie na całej długości szyny jezdnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem ofertę na okna trzyszybowe firm MS (N.ergo), Adams (Bruegman) i Drutex (Iglo 5). Wyceny są bardzo podobne. Na co zwrócić uwagę przy ostatecznym wyborze? Które z tych okien Wy rekomendujecie?

 

MS i Adams ten sam profil okienny, firmy o dobrej jakości. Okna masz w kolorze? Jeżeli tak to z MS-u powinieneś wycenić produkt Msline i wtedy porównać cenę do Adamsa.

D.. inna półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie,

czy w kwestii działania mechanizmów między PSK Duoport Z a Patio Automatic czyli między rozwiązaniami Winhausa a Roto jest istotna różnica w działaniu ?

Duoport PAS (comfort) niestety cenowo odstaje

 

Ja osobiście lepiej oceniam okucie Winhausa, no ale to moje zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodaje się jakieś dodatkowe profile, poszerzenia o ile dobrze pamiętam, że tez od razu montażyści tak nie zrobili. A swoją drogą nie prościej było okno podnieść do góry by dziura była mniejsza?

 

Ale ze mnie trąba. Zapomniałem o profilach poszerzających. Będę je stosował do drzwi balkonowych od dołu, a nie wpadłem na to, że od góry też można :-)

 

Ciekawe czy Krispol ma takie profile do drzwi aluminiowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, ja mam wycenione 5 okien RU o wymiarze jakoś 1450 x 1430 mm od MS, wszystkie w kolorze obustronnym z pakietem 3-szybowym i nikt nic na temat wytrzymałości nie wspominał. raczej będą otwierane tylko do mycia, ale i tak mnie teraz zaniepokoiliście.

Nie mas się czego obawiać. Taki rozmiar jest zgodny z siatką statyczną systemodawcy (Brugmann/Salamander) przy zastosowaniu wzmocnienia VS105. Nie wiem dlaczego TEST się tak przyczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałam się przyłączyć do dyskusji ostatnio kupiłam okna firmy Adams w okolicach Grodziska na profilach Brugmann okucia sigenia 3 szybowe. Jestem z nich bardzo zadowolona, a szczególności z firmy która mi je sprzedała i montowała.Moja znajoma kupiła aluplasta też w tej samej firmie, ale ja zdecydowałam się z mężem na Brugmanna ze względu na lepszą sztywność mamy wysokie balkony 2,38m oraz duże pojedyńcze okna akurat takie same okna w kuchni 1,5mx 1,4m i Pan który nam doradzał zasugerował Brugmana różnica w cenie była niewielka około 1400zł.(dodatkowo zmacniana stal).Okna pracują jak narazie bez zarzutów. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ale jak czytam takie bzdury to zastanawiam się, czy autorzy naprawdę uważają nas z a debili czy co? Zarejestrowani w październiku, jeden jedyny post wychwalający dealera pod Grodziskiem i takie tam bla bla bla o oknach

Z czego jesteście zadowoleni? Że macie okna? Bo z niczego więcej, nawet nie otwieracie ich i co możecie o nich powiedzieć?

Spece od marketingu, pomyślcie, postarajcie się uwiarygodnić a tak tylko debil w taki post uwierzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...