Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Chyba nie myslisz, że jestem gość :) co ma w domu cała szafę z dokumentacja systemową?

Mam akurat (z trudem zdobyty) jeszcze jeden wykres z ograniczeniem wysokości do 2100, ale zauważ że wówczas nalezałoby zastosować wzmocnienie 2mm! grubości dodatkowo zagięte.

szkoda - wielka szkoda ze nie zachowalem sobie na pamiatke wzmocnienia gr.VI w Schuco AS - to byl majstersztyk - nie dosc ze z balchy 2,5 mm to wywalcowane w takie esy-floresy ze az milo bylo patrzec a ciezkie...........jak diabli

Skrzydlo (Ministerstwo Budownictwa - o ile jeszcze istneje) wazylo prawie 90 kg choc takie duze wcale nie bylo - raptem 1100/2400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - witaj - drewnem o ile mnie pamiec nie myli wszystkie usztywniane byly - ale w latach 60-tych :)

A co do wzmocnien :)

fajna kiedys byla ich droga :) Walcowane u nas szly (o ile dobrze pamietam Huta Sandomierz) do niemiec by za inne pieniadze znow sprzedawac je producentom u na w kraju - to tak jak z aspiryna Bayer - ktora miast w niemczech w calosci produkowana byla w Polfie w Wa-wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://okna4you.w.interia.pl/forum/wzmocnienie_zmiana_wymiaru.jpg

 

Jezeli wierzyc podanym wyliczeniom to zmniejszenie tylko o 8mm gabarytu wzmocnienia bez zmiany jego grubości zmniejsza jego sztywność o 50% :o

 

Chciałem tylko zwrócić uwagę (co zresztą potwierdza wykres salamandra) że w wypadku małych wymiarów komory na wzmocnienie (w salamandrze ok. 30-31x28mm), zastosowanie naprawdę grubego wzmocnienie (jak np 2mm), z dodatkowym zagięciem, spełnia dopiero odpowiednie wymagania (niech będzie, że od obciażenia wiatrem) wysokich okien.

 

Skoro tyle osób odwiedza stronę z salamandrem, czy nie byłoby dobrze gdybyś (Jareko) ich uświadomił jakiego wzmocnienia powinni wymagać od producenta w kupowanych oknach, a jakiego w drzwiach balkonowych. Jezeli ceownik 1,5 mm grubości moze być akceptowalny w typowych oknach, o tyle taki sam ceownik w drzwiach balkonowych już nie powinien mieć zastosowania. Czyż nie tak???

Przy takich małych wymiarach komory na wzmocnienie zastosowanie podstawowego wzmocnienia (ceownik) grubości poniżej 1,5 mm to juz zupełne przegięcie.

 

W tym miejcu należy powiedzieć, że wiele systemów ma takie małe gabaryty wzmocnienia. Jezeli jeszcze producent okien doda od siebie dodatkowe oszczedności w grubości wzmocnienia (o innych nie wspomnę) to .......

 

 

Pchelku.

Wyprodukowanie w Polsce wzmocnienia do (prawie) każdego systemu z blachy dowolnej grubości pewnie nie stanowi problemu. Spróbuj jednak znależć producenta, który wzmocnienie z blachy grubszej niż 1,5 mm ma w swojej ofercie. Nikt specjalnie dla Ciebie nie wyprodukuje w odpowiednio atrakcyjnej cenowo ofercie kilkadziesiąt, lub kilkast mb. Nie ma zapotrzebowania na takie mocne wzmocnienia. Pozostaje dostawa oryginalnych wzmocnień od systemodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu - masz calkowita racje ale co z tego? Zarowno ty jak i ja czy Pchelek palce tracimy tutaj by cos nie cos do potencjalnych klientow doitarlo. Pomijam reakcje w stylu tej pwp. Ludzie wchodza, cztaja i generalnie slowo pisane maja w d.... Szukaja ofert nawet w danym systemie najtanszych gdyz wydaje im sie ze zrobia zyciowy interes. Sformuowanie iz ma sie doczynienia z uczciwym producentem nie dociera - raczej reaguja tak - no facet chcesz kase na nas zbic - fortuny sie na nas dorobic a my swoje wiemy. Stad tak wielu jest madrych po szkodzie. Pisalo juz tu kilku do wiatru wystawionych przez "dobrych" producnetow - a dobroc ta sprowadzala sie do tego ze byli tansi. Generalizuje - fakt. ALe kazdy kto dokladnie przesledzil ten watek jak i inne w tym temacie przyznac mi racje musi. To jest najsmutniejsze w tym wszystkim a nasze porady poza wyjatkami ida w proznie

Stad moj pomysl by przestrzegac i zarazem innych promowac w tym kraju nigdy sie nie przyjmie - mimo, ze moja strone na wp oglada juz dziennie ponad 100 osob, chetnych do podzielenia sie info o wykonawcach czy producentach brak. A tylko ta droga oszustow uda sie wyeliminowac z rynku. Tylko tak a nie inaczej. Chyba, ze nad kazdym postawimy policmajstra z pala lub bejzbolem ;) i jak cos zrobi nieuczciwie lub zle to po lbie dostanie, az w koncu nauczy sie

 

cholera - znow rozpisalem sie - wszedles na mojego konika - jak uzmyslowic ludziom zeby byli ostrozni i uwazali, gdyz branza okienna, to teraz, niestety, najbardziej bandycki interes jaki mozna sobie wymarzyc. I bedzie coraz gorzej, gdyz dla wielu firm nie ma alternatywy. Juz nie maja gdzie szukac oszczednosci i musi sie to odbic na jakosci wyrobu lub plajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu najlepszego profila powiem tak;

Dwie rzeczy wyrózniaja salamandra sposród konkurencji:

 

Jedna to nieprzeciętny wygląd kombinacji systemu 2D z 3D (na marginesie nie posiadajacego AT na okna, a wiec produkowanego przez wszystkich jego producentów niezgodnie z prawem)

*Dla niewtajemniczonych jest to oscieżnica od systemu 2D, skrzydło natomiast od systemu 3D

Niektórzy stosują ościeżnicę z podzieloną dodatkowo na połowę jedną komorą i oferują go jako system 4-ro komorowy. :lol:

 

Druga to "brylantowa biel" (bym powiedział sina biel), nie wystepujaca w innych systemach poza chyba deckenikiem (ale juz chyba z niej zrezygnował w nowym systemie zendow),

 

Ale ja na co innego chciałem jeszcze zwrócic uwagę.

 

http://okna4you.w.interia.pl/forum/Salamander2Dplus.jpg

 

Tak kiedyś przygladając się tym profilom zwróciłem uwagę że jak nigdzie indziej oś szyby zdecydowanie jest przesunięta wzgledem osi wzmocnienia. Szklenie szyby praktycznie opiera sie na profilu pvc, a nie na zbrojeniu. Przecież w miejscu takiego szklenia profil pvc wcześniej czy później musi się odkształcić (pod wpływem temperatury i ciezaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu - masz calkowita racje ale co z tego? Zarowno ty jak i ja czy Pchelek palce tracimy tutaj by cos nie cos do potencjalnych klientow doitarlo. Pomijam reakcje w stylu tej pwp. Ludzie wchodza, cztaja i generalnie slowo pisane maja w d.... Szukaja ofert nawet w danym systemie najtanszych gdyz wydaje im sie ze zrobia zyciowy interes. Sformuowanie iz ma sie doczynienia z uczciwym producentem nie dociera - rac.......

 

A ja w pewnym momencie przestałem się dziwić. Spójrz na to z drugiej strony. Gdybyś był (kiedyś byłeś) laikiem w temacie okien. Czy byś dał się tak łatwo przekonać na zakup takich samych, ale droższych okien?

Plastik wszędzie taki sam (jak twierdzi Pchelek), wzmocnienie w oknie jest, zawiasy są, klamka tyż, "okno o współczynniku przenikania ciepła= 1,1" Się tak zastanawiam i myslę że też bym uważał okno to okno, cóż w nim mozna spieprzyć.

Czasami zaraz po montażu (niekiedy po miesiacach czy latach) okazuje się że coś jednak nie tak.

Efekt jest taki: gosciu co sprzedawał takie okna kasiory natrzepał. Ty jak dotrwasz to moze załapiesz się na ich wymianę.

 

Jakiś rok temu trafiłem na strone http://www.jareko.cośtam Poczytałem i sobie myslę dobrze poukładane ma gość w głowie, tak jakbym siebie czytał, tylko co on tak oczadział z tym salamandrem :lol: :lol: :lol:

 

Ludzie chyba na wakacje powyjeżdzali nikt dziś przez cały nie szukał dobrych okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze jestes przygotowany prawie dobrze by totalnie zdyskredytowac Salamandra - pozwol ze przegrupuje wojska i w czwartek do kontrataku pzrejde gdyz to co mowisz tutaj ma sie nijak do stanu faktycznego - zaprezentuje ci inne profile gdzie osie szyby i wzmocnienia nie sa zgodne gdyz nie musza takimi byc.

Tak jak za pierwszym razem opublikowales tu dosc tendencyjne tylko jeden wykres dla jednej grupy wzmocnienia i skometowales tak jak ci wygodniej tak samo teraz mowisz banialuki - sorki za tak ostra reakcje ale cos nie cos zdolalem lyknac statyke okien i jak one pracuja gdyz nie tylko sprzedaza ich sie zajmuje

Tak samo zawias ktory utrzymuje ciezar okna nie jest w osi (bo nie musi) nie jest takze mocowany do wazmocnieia gdyz tez nie musi

Prawie w kazdym systemie profili os szyby nie pokrywa sie z osia wzmocnienia - dotyczy to zwlaszcza profili wiecej niz trzykomorowych ale w takiej sytuacji zawsze jedna z szyb zespolonych opiera sie na podkladkach bedacych nad wzmocnieniem i ta szyba przejmuje na siebie najbardziej funkcie konstrukcyjna okna - gdyz szyba JEST elementem konstrukcyjnym KAZDEGO okna

Powiem tak - ktos kiedys sie nameczyl by cos opracowac (i nie chodzi tu tylko o Salamandra ktorego tak nie cierpisz ;)) Przeprowadzill badania. Wylozyl kupe kasy by wyrob gotowy wszelkim obciazeniom sprostal - i ani ty ani ja nie jestesmy az takimi specami by te prace negowac i zarzucac cos co tylko nam sie wydaje a potwierdzenia w praktyce nie ma. Wiem jedno - Slamander dla mnie jest ladny, ma biel ktora mi sie podoba (jako jedyny profil - deckenik jednak ma inny odcien bieli), statyke ma naprawde bardzo dobra - porownywalna ze starym dobrym Schuco AS (nie tylko jesli chodzi o wysokosc skrzydla ale takze przy maksymalnej wysokosci takze szerokosc dopuszczalna jest prawie identyczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu - sezon ogorkowy nastal - okna poszly na ziolona trawke a my tematy zastepcze wymyslac musimy

Nie oczadzialem na punkcie salamandra - po prostu z wielu powodow ten profil do mnei przemowil - nie tylkonim handluje jak wiesz - ale polubilem go gdyz ma swoje zalety ktorych jak widze nie dostrzegasz realnie - ale co mi tam - masz prawo do wlasnych sadow tak jak ja do obrony czegos co naprawde dobre jest

Kiedys uwazalem ze Schuco i pozniej nic wiecej - niestety - Schuco kiedys a Schuco dzis to dwa rozne profile stad dorownywac mu zaczyna i Slamander i Aluplast IDEAL-6000 i zapewne znow ktos cos nowego wymysli i na gornej polce zacznie sie robic ciasno

swoja droga z jakim profilem miales najczesciej doczynienia?gdyz jestes czlek z branzy ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............

Stad moj pomysl by przestrzegac i zarazem innych promowac w tym kraju nigdy sie nie przyjmie - mimo, ze moja strone na wp oglada juz dziennie ponad 100 osob, chetnych do podzielenia sie info o wykonawcach czy producentach brak. A tylko ta droga oszustow uda sie wyeliminowac z rynku. Tylko tak a nie inaczej. Chyba, ze nad kazdym postawimy policmajstra z pala lub bejzbolem ;) i jak cos zrobi nieuczciwie lub zle to po lbie dostanie, az w koncu nauczy sie

......

Wbrew pozorom wyeliminować oszustów z rynku byłby bardzo prosty sposób. Wystarczyłoby by wsztscy produkowali okna zgodnie z aprobatą techniczną.

Każdy producent powinien posiadać dokument stwierdzający zgodność swojego wyrobu z AT. Brak aprobaty karany byłby wysokimi karami. Oprócz wyrywkowej (niezapowiedzianej :lol: ) kontroli, klient po stwierdzeniu że jego okno zostało wyprodukowane niezgodnie z AT zgłaszałby to do odpowiedniego nadzoru budowlanego. Po potwierdzeniu takiego faktu oprócz kary finansowej traciłby ważnośc dokument stwierdzajacy zgodnośćność z AT. Producenrt nie mógłby już produkować bubli. Proste?

Każdy by się pilnował ze ho, ho ! ! ! !

 

A dziś co z tego że ktoś ma lub nie ma dokumentu stwierdzajacego zgodność. Jedynie to że ktoś kto nigdy nie badał swoich okien tak naprawdę do końca nie wie czy produkuje dobrze czy źle.

Prawdę powiedziawszy to każdy szanujacy się producent powinien przynajmniej co jakiś czas (np. nowa dostawa profili) sprawdzić nośność zgrzewów, czy spełniają wymagane parametry (może sie trafić gorsza jakość profili tak jak ostatnio w Oknoplaście, zgrzewaraka może być nie do konca sprawna itp....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje - tak kiedys bylo w Mage Polska - i dzieki temu wylapali od razu spiep.... profile jak niemcy probowali Schuco w polsce robic - byl to bodajze 98 rok - okna schodzily takie ze prawie sie rozsypywaly samoistnie - zgrzewy pekaly, sruby mocujace zawiasy wychodzily jakby w maslo byly wkrecane, okna byly krzywe i biel nie stabilna

Nie wiem czy to o czym mowisz mialoby racje bytu u nas w kraju - pelnym korupcji i naduzyc. Przykladme niech bedzie gora dystrybutorow Slalamndra co juz kilka domow za lapowy wybudowala, ze nawet najwiekszy producent ucieka w inny profil by haraczu nie placic. Gdzie juz niebawem Salamander zniknie z rynku gdyz producenci zaczynaja sie powoli burzyc - jeden po drugim a metody na tych panow nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze jestes przygotowany prawie dobrze by totalnie zdyskredytowac Salamandra - pozwol ze przegrupuje wojska i w czwartek do kontrataku pzrejde gdyz to co mowisz tutaj ma sie nijak do stanu faktycznego - zaprezentuje ci inne profile gdzie osie szyby i wzmocnienia nie sa zgodne gdyz nie musza takimi byc.

Tak jak za pierwszym razem opublikowales tu dosc tendencyjne tylko jeden wykres dla jednej grupy wzmocnienia i skometowales tak jak ci wygodniej tak samo teraz mowisz banialuki - sorki za tak ostra reakcje ale cos nie cos zdolalem lyknac statyke okien i jak one pracuja gdyz nie tylko sprzedaza ich sie zajmuje

Tak samo zawias ktory utrzymuje ciezar okna nie jest w osi (bo nie musi) nie jest takze mocowany do wazmocnieia gdyz tez nie musi

Prawie w kazdym systemie profili os szyby nie pokrywa sie z osia wzmocnienia - dotyczy to zwlaszcza profili wiecej niz trzykomorowych ale w takiej sytuacji zawsze jedna z szyb zespolonych opiera sie na podkladkach bedacych nad wzmocnieniem i ta szyba przejmuje na siebie najbardziej funkcie konstrukcyjna okna - gdyz szyba JEST elementem konstrukcyjnym KAZDEGO okna

Powiem tak - ktos kiedys sie nameczyl by cos opracowac (i nie chodzi tu tylko o Salamandra ktorego tak nie cierpisz ;)) Przeprowadzill badania. Wylozyl kupe kasy by wyrob gotowy wszelkim obciazeniom sprostal - i ani ty ani ja nie jestesmy az takimi specami by te prace negowac i zarzucac cos co tylko nam sie wydaje a potwierdzenia w praktyce nie ma. Wiem jedno - Slamander dla mnie jest ladny, ma biel ktora mi sie podoba (jako jedyny profil - deckenik jednak ma inny odcien bieli), statyke ma naprawde bardzo dobra - porownywalna ze starym dobrym Schuco AS (nie tylko jesli chodzi o wysokosc skrzydla ale takze przy maksymalnej wysokosci takze szerokosc dopuszczalna jest prawie identyczna)

 

 

Żeby była jasnoś nie chodzi mi żeby oś szyby i wzmocnienia leżały dokładnie w jednej lini. Akurat w wypadku salamandra prawie cała szyba wychodzi poza wzmocnienie.

Oj cieżko będzie znaleźć podobny przypadek. I wcale akurat w tym wypadku nie chodzi mi o deskredytacje, a jedynie o wyrazenie swoich watpliwości. Ale widze, że słusznie czy nie słusznie, będziesz bronił go do ostatniej kropli krwi.

Czekam na przegrupowanie.

 

A pierwszy wykres nie był wcale taki tendencyjny. Wydaje mi się, że większość (żeby nie powiedzieć wszyscy oprócz twojego producenta :lol: ) produkują z wykorzystaniem przedstawianego wzmocnienia stosujac w dodatku grubości góra do 1,5 mm. Z bardzo prostej przyczyny CENA ! ! !

Zobacz wykonanie tego wzmocnienia z 2 mm blachy z tym dodatkowym zagięciem to nie to co wygięcie zwykłego ceownika z blachy 1,5 czy 1,2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec w 3D tak jest - ze szyba wewnetrzna jest w obrebie wzmocnienia - i nie bede sie tu wykrwawial by bronic Salamandra - zbyt cenna jest moja krew by tak goopio sie jej pozbawiac - wole juz honorowo ja oddac innym - bardziej potrzebujacym a grupe ma dobra "0" Rh+ :)

Wracajac do wykresu i twojej uwagi - poruszyles wlasnie kwestie ktora jest powodem dla ktorego nie podpisalem umowy z najwiekszym producentem w tym systemie gdyz mialem watpliwa przyjemnosc okna ich u klienta montowac. A moj producent hmmm..... juz o nimm mowilem - stad tez salamander powoli znika z jego oferty zastepowanu Gealanem i czyms nowym - ale poki co to tajemnica. Znika wlasnie dlatego ze tam gdzie trzeba wzmocnienie ma 2mm i jest oryginalne a nie jakas tam namiastka. Facet ma podobne podejscie do tego co robi jak ja i to takze mi sie podoba :) Woli stracic klienta niz miec przez oszczednosci klopoty. Mozesz go nazwac tchurzem ;) ale oby takich cykorow jak najwiecej bylo na rynku to i okna dobre beda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by jeszcze dokonczyc kwestie 3D i usytuowania szyby wzgledem wzmocnienia - ostatnio pojawia sie tendencja w europie by ramka dystansowa w szybie zespolonej miala conajmniej 18 mm - wrecz standardem powoli staje sie 20 - przy takiej grubosci pakiet ma 26-28mm i tym samym wewnetrzna szyba jeszcze bardziej wchodzi na wzmocnienie

Najwazniejsze jest jednak co innego - by choc jedna tafla szyby byla "nad" wzmocnieniem i wraz z podkladkami pelnila funkcje usztywniajaca calosc - by po prostu stala sie elementem konstrukcyjnym okna i tak wlasnie nawet przy pakiecie 24mm jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz - wybacz - w tym momencie zlosliwy bede ;)

wiesz ze dzwonia ale koscioly ci sie pomylily ;) Co innego zle podkladke dystansowa podlozyc a co innego wzgledem wzmocnienia szybe ustawic na prawidlowo ulozonych podkladkach - nigdy nie peknie - nie ma tkiej mozliwosci

a po co ramki wiekszej niz 16mm? Jak sadze powod jest taki. Powietrze jest bardzo dobrym izolatorem - ktos kiedys wyliczyl ze najwiekszy opor stawia gdy jego "grubosc" wynosi 2cm - cholera - sam nie wiem skad i jak on to wyliczyl ale te 2cm wciaz sie w wielu publikacjach pojawia

Nie jestem az takim specem od szyb - mimo ze troszku sie na nich znam ;) ale sadze ze chodzi tu o zwiekszenie izolacyjnosci calego pakietu - tutaj wiecej powie Pchelek gdyz z teori jest on The Besciak :) a i z praktyki ostatnimi czasy tez -w koncu sam okna zamontowal ;) (sorki Jurku za ten przytyk :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra - na dzis koniec polemiki - jutro mnie tu nie bedzie - trzecia rocznica narodzin pierworodnego jest od Was wazniejsza :)

jak goscie sobie pojda i on skonany padnie spac moze sie jutro tyz pojawie ;) Jejku - trzy lata temu za godzine sie rodzil - echhh.... to byl dzien i jakie widoki :) jak na swiat sie pchal

Gosciu - kolorowych snow - ja juz dzis odpadam - dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - ktos kiedys sie nameczyl by cos opracowac (i nie chodzi tu tylko o Salamandra ktorego tak nie cierpisz ;)) Przeprowadzill badania. Wylozyl kupe kasy by wyrob gotowy wszelkim obciazeniom sprostal - i ani ty ani ja nie jestesmy az takimi specami by te prace negowac i zarzucac cos co tylko nam sie wydaje a potwierdzenia w praktyce nie ma. Wiem jedno - Slamander dla mnie jest ladny, ma biel ktora mi sie podoba (jako jedyny profil - deckenik jednak ma inny odcien bieli), statyke ma naprawde bardzo dobra - porownywalna ze starym dobrym Schuco AS (nie tylko jesli chodzi o wysokosc skrzydla ale takze przy maksymalnej wysokosci takze szerokosc dopuszczalna jest prawie identyczna)

 

Nie jest tak że go nie cerpie, a jedynie nie mogę się pogodzić z tym że przedstawiasz Go jako profili najlepszy w Polsce i na świecie.

Gdyby tak było do końca z ta kasą badaniami itp to wszystkie profile i systemy byłyby super, a tak przecież nie jest.

 

Żeby nie było, że nic dobrego o salamandzrze nie mówię to powiem, że ze wzgledu na 76 mm szerokość (w 3D) skrzydła powinien mieć dużą wytrzymałość naroża. Jedyne czego sie obawiam to to czy miekkość profilu (na razie jedno w czym sie zgadzamy) nie wpływa negatywnie na tą wytrzymałość. Bo jezeli w pokojowej temperaturze profil jest miekki (łatwo go zarysować w produkcji, przy montażu), to jak to wygląda na elewacji w temperaturze 40-80 st C (np. profile okleinowane).

 

 

Prawie w kazdym systemie profili os szyby nie pokrywa sie z osia wzmocnienia - dotyczy to zwlaszcza profili wiecej niz trzykomorowych ale w takiej sytuacji zawsze jedna z szyb zespolonych opiera sie na podkladkach bedacych nad wzmocnieniem i ta szyba przejmuje na siebie najbardziej funkcie konstrukcyjna okna - gdyz szyba JEST elementem konstrukcyjnym KAZDEGO okna

 

Rozumiem, że jak piszesz że jedna szyba przejmuje na siebie funkcję konstrukcyjna tzn że sama przenosi cały cieżar. Na mój chłopski rozum :lol: wydaje mi się że zdecydowanie korzystniej jest gdy obie szyby opieraja sie poprzez podkładki na stalowym wzmocnieniu, niż jak w tym wypadku jedna z nich przenosi cieżar na pvc które to pod wpływem temperatury i statycznego obciazenia lubi sie trwale odkształcić.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wszystkiego najlepszego dla pierworodnego, a także jego mamy (w sumie to Ona najwiecej w tym dniu sie napracowała -ty tylko sobie patrzyłeś :lol: )

Chociaż jak było w komedi Co mi zrobisz... Ojciec jest tak samo ważny jak matka, a może nawet w a ż n i e j s z y . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . jak matki nie ma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowo pod adresem parcujacej ciezko tamtego dnia mojej polowki :)

A teraz do boju:) gdyz tylko w boju mozna do jakis wnioskow dojsc ;)

NIgdy nie mowilem ze Salamaner jest najlepszym - mowilem ze w mojej ocenie jest jedynym ktory Schuco z lat 90-tych zaczyna dorownywac - czyli najlepszemy moim zdaniem Schuco AS - oczywiscie to moja opinia !!! Choc nie tylko hehehehe

Tzw latwosc zaryswoanie powierzchni profila nie oznacza ze na zgrzewie odksztalca sie tak jakby z plasteliny byl wykonany - Znajde dla ciebie dane dotyczace ciezaru jaki przeniesc moze zgrzew byz czarno na bialym pokazac - z pamieci cytuje:

Schuco AS - max 100kg

Salamander - max 90kg

Rehau, KBE - max 50 lub 70kg - dokladnie nie pamietam

Panorama - max 25kg

Dane te dotycza profili z lat :od 96-jak zaczynalem swa kariere, do 99-gdy bardzo intensywnie wiedze swa o oknach i ich produkcji oraz montazu uzupelnialem - watpie jednak by cos na lepsze sie zmienilo gdyz oszczednosci w grubosci scianek dotykaja powoli wszystkie profile,

Wracajac do Salamandra - jak takie okna wygladaja w elewacji naslonecznionej jak cholera? Balkon dwuskrzydlowy 1765/2520 oczywiscie z poprzeczka system 2D zorientowany na poludnie w sloncu od 10 do 20 - po montazu w 99 nastepnego tygodnia (w trakcie fali upalow i bardzo duzego naslonecznienia) konieczna byla lekka regulacja okuc i spokoj do dzis

 

Co do szyby zespolonej - tak - teoretycznie ;) masz racje - tylko jakos dziwnym trafem we wszystkich znanych mi profilach 5komorowych (i wiecej) - a tu mamy doczynienia z taka sytuacja - szyba zewnetzrna w pakiecie wystaje poza obrys wzmocnienia - znany mi wyjatek jest jeden - ALuplast IDEAL-4000 - bo juz 5000 i 6000 szyba poza wzmocnieniem jest

Idac dalej - konstrukcyjnie i wytrzymalosciowo wystarczy jedna szyba - nawet nie pakiet - tylko 1 szyba 4 mm by statyke okna zagwarantowac taka jak w diagramach

Szyba nie przejmuje ciezaru - szyba tylko usztywnia ksztalt ramy - to co ona w ciezarze przenosi jest wlasciwie pomijalne - i przede wszystkim pracuje tylko na sciskanie (!!!!) poprzez podlozone miedzy nia o rama podkladki i temat tu wlasciwie nigdy nie poruszony - ulozenie podkladek przy szkleniu okna - wbrew pozorom ma tez istotny wplyw na to co sie z oknem dzieje - bledy wychodza przede wszystkim w drzwiach balkonowych.

Okniarzy ktorzy wiedza jak szklic drzwi przesuwne heheheeh ze swieczka szukac - szkla jak zwykle skrzydlo i dopiero bajka sie w sloneczny dzien z czyms takim zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuco AS - max 100kg

Salamander - max 90kg

Rehau - max 70kg

Panorama - max 25kg

a ktoś niedawno pisał, że panorama niesłusznie złą opinie posiadała?

jezeli dodać do tego że zdażały sie partie gdzie wzmocnienia do środka nie było można włożyć, profil pofalowany w kazdej płaszczyźnie, że gdzie poziomicę nie przyłozyć to inny pion wychodził :o .

 

Masz dobre chody w ITB nie mógłbyś skombinować wyników badań nośności naroży w różnych systemach okiennych. Wtedy można byłoby rzeczywiscie wytrzymałość obiektywnie porównać.

 

 

Nie powiesz mi że w salamndzrze i podawanym za przykład aluplascie tak samo szyba jest przesunieta

 

http://okna4you.w.interia.pl/forum/sal_alupl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha chody w ITB ;) Tak mam - wspominaja mnie tam czasem jak im okna wymienialem - w jaskini Lwa :lol:

Jak sadze takich badan nie czynili gdyz do badan dostaja okno jako calosc. Pchelek moze powie dokladnie jak to badaja - ztego co pamietam jak okno przygotowywano do testow w ITB w pewnej firmie to sprawdzaja tam przede wszystkim szczelnosc i by reakcje wywolac u Pchelka moze na tym skoncze ze tylko szczelnosc ;) ;) ;) Pchelek - sprowokowany - wypowiedz sie :) :) :)

Do rzeczy - jednak nie powiesz mi ze w Aluplascie szyba jest w plaszczyznie wzmocnienia - tak naprawde to nie ma znaczenia - sadze ze jutro Pchelek swoje dorzuci. Ona naprawde wystarczylaby jedna gdyz na sciskanie tylko dziala. Po za tym grubosc uzytej szyby wlasnie z uwagi na zdolnosc do odksztalcen pod wplywem ciezaru skrzydla (realnie od jego powierzchni) zalezy

A co do Panoramy ;) jeszcze kilka innych profili z ktorymi taki sam klopot jest bym dorzucil - profili ktore wciaz dobra marke maja hehehee ale o tym sza - po coz ludzi straszyc ?

A teraz zdekonspiruj sie - Gosciu - ktoz ty jestes? bo wiedze masz w temacie niezla :) Jak wstydzisz sie ;) na ogolnym - zapraszam na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...