Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witam szanownych kolegów forumowiczów...

pomóżcie rozwiać dylemat, do wyboru mam:

1. DAKO na profilu alphaline 90 z klinem docieplajacym i dodatkową uszczelką

pakiet trzyszybowy szyba U=0.6 kolor obustronny

całość za 17000

 

2. OKNO+ na profilu ArtThermo

pakiet trzyszybowy szyba U=0.6 kolor obustronny

całość za 18000

 

decyzja musi być podjęta na wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

decyzja musi być podjęta na wczoraj

 

To masz problem;)

Obie firmy mają swój poziom i miejsce w szerszej czołówce krajowych Producentów.

Na podstawie przedstawionych danych (cena, profil szyba) ja nic obiektywnego nie potrafię powiedzieć. Domyślam się, ze samych parametrów okna nie możesz porównać, bo nie masz ku temu danych?

To może bardziej zwróć uwagę na to, co CI wycenion - np. dodatki, kwestie montażu itp. Kieruj się też opiniami o sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj najlepiej wychodzi oknopol - jeśli chodzi o montaż a i produkt z wysokiej półki jakościowej (i nie mówię tutaj o profilu ale o całych konstrukcjach)

 

Nie ma czegoś takiego jak "ciepły montaż na piance" :p

 

Gdy doliczysz do dako taśmy rozprężne i ciepłe parapety to zobaczysz że różnicy żadnej nie będzie a nawet Dako wyjdzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, jak robiłem juz wyceny to u wszystkich trzymałem sie tych samych parametrów i nie wymyslałem z dodatkami żeby mieć potem porównanie,

a że ewentualnie jak się już zdecyduje to sie nad dodatkami bede zastanawial...

jeśli chodzi o parametry poszczególnych okien to na wycenach mialem już policzone U dla każdego okna osobno i był bardzo bardzo podobne...

to co mi główę zawracało to to że oknoplus właśnie jakby lepsza sieć sprzedaży, lepiej mnie tam umieli przekonać do swojego produktu i blisko mam producenta,

ale z drugiej strony niby ta sama jakość, funkcjonalność(te same okucia), parametry za mniejsze pieniądze a i gwarancja dłuższa... wiec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w sumie już decyzja podjęta...

nie miałem wiele czasu. musiałęm okna kupić w tym roku a po świętach cały czas do pracy...

wybrałem DAKO.

-profil VEKA DPT90 z klinem docieplającym i trzecią uszczelką

-pakiet trzyszybowy

-szyba U=0.5

-ciepła ramka w kolorze

-klamki secustik

-kolor obustronny

-w sumie 29m/2 okien w tym jedno duże przesuwne

całość z montażem za 17000

teraz jeszcze tylko myślę nad tym ciepłym montażem na taśmach soudal,wyszło by mnie gdzieś tak tysiac wiecej- tylko czy warto...

najlepsza opinia bylaby kogos kto robil a inajlepiej ze juz mieszka, bo z tych kłótni filozoficznych i rozwazan pare stron wstecz to nic nie wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze opinie.

 

U mnie również decyzja podjęta. Po drodze analizowaliśmy również ofertę Vetrex i szczerze mówiąc mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia :) Ostatecznie wybraliśmy Oknopol.

 

Okna miały najlepsze parametry dla wsp. przenikania ciepła. Na podstawie http://oknotest.pl/poradnik-okienny-2009/wspolczynnik_przenikania_ciepla_w_praktyce obliczyłem różnice strat ciepła podanych ofert i przykładowo dla oferty Oknopolu i Yest wyszło ponad 1300kWh na korzyść Oknopol!

 

W Oknopolu zaproponowano nam w cenie również poszerzenia na całkowitej wysokości(22cm) dla okien balkonowych, przygotowanie otworów okiennych (wyrównanie i tynkowanie itp).

 

Jedyna rzeczą nad którą się teraz zastanawiam jest montaż. Montaż na rozprężnych taśmach mulitfunkcyjnych + ciepłe parapety ( + wysunięcie 2cm w warstwę ocieplenia) jest droższy od warstwowego z pianką o 1500zł. Suma obwodów okien to ~90m. Generalnie czytając inne tematy na forum widze, że opinie są podzielone. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dwóch dobrych producentów, choć i skrajność w produktach lekka jeżeli chodzi o parametry choć nim należało by się przyjrzeć najbardziej. Poproś o współczynniki przenikania poszczególnych okien i porównaj.

A dlaczego decyzja ma być podjęta na wczoraj ( syndrom nagonki vatowej ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...