Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

Bardzo proszę o pomoc ponieważ jestem całkiem zielony w tym temacie.

Dostałem właśnie wycenę okien z firmy "Pagen" z Gnojnika (Małopolskie)

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą.

Moje drugie pytanie dotyczy produktu jaki mi zaoferowali i tu postaram się podać jak najwięcej informacji.

Profil Brugmann arte

gł. zabudowy 73mm skrzydło 84mm

profil klasa A

szyba 4-16-4 +ciepła ramka

okucia obwiedniowe Winkhaus Activ pilot

stopniowany uchwyt

2 zaczepy antywyważeniowe na skrzydło

Mam nadzieje że te informacje są wystarczające

 

To przyzwoita firma - kupuj.

 

Profil o`k

Okucia - o`k

Szyba - mogłaby być z lepszym współczynnikiem przynajmniej Ug = 0,7 W/m2xK

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o pomoc ponieważ jestem całkiem zielony w tym temacie.

Dostałem właśnie wycenę okien z firmy "Pagen" z Gnojnika (Małopolskie)

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą.

Moje drugie pytanie dotyczy produktu jaki mi zaoferowali i tu postaram się podać jak najwięcej informacji.

Profil Brugmann arte

gł. zabudowy 73mm skrzydło 84mm

profil klasa A

szyba 4-16-4 +ciepła ramka

okucia obwiedniowe Winkhaus Activ pilot

stopniowany uchwyt

2 zaczepy antywyważeniowe na skrzydło

Mam nadzieje że te informacje są wystarczające

 

firmy osobiście nie znam ale przy takie profilu warto zamontować 3szyby

bo to chyba już standard ,a dopłata w większości firm jest nie znaczna

skrzydło 84mm to spokojnie pakiet 4/16/4/16/4 się zapnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyjrzałem się takim oknom bardzo dokładnie...

Tomek, Tobie wierzę. Ale w te wczesniejsze pseudo posty reklamujace Intercostam są po prostu na niskim poziomie zupełnie nie licującym z powagą tej firmy. Ja już ich nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sytuacje były, są i będą.

Ja się przyzwyczaiłem a walkę z tego typu kryptoreklamą powinien Administrator Forum uskuteczniać.

Także luzik dla nas i aż do zwyciestwa dla Admina :)

 

A czy nie wpadliście na to że te niby kryptoreklamy może pisać konkurencja ?

Jest to normalne zjawisko że jeśli coś jest przedstawione w bardzo nachalny sposób, wręcz niemożliwy do uwierzenia to wzbudza Nasze negatywne nastawienie i niechęć. Czy uważacie że tego typu sposób antyreklamy nie jest wykorzystywany przez firmy konkurujące. Oczywiście ze tak i to nie tylko w branży budowlanej. Za chwilę napiszę po zarejestrowaniu nowego konta że produkt firmy x jest czymś wyjątkowym, pięknym, wspaniałym i olśniewającym cudenkiem, i spytam co wy o tym sądzicie. Bez względu jaki to byłby produkt biorąc moją wiarygodność po napisaniu jednego czy dwóch postów, oczywiście będziecie krytykować nie mnie tylko ten produkt i firmę. I o to właśnie chodzi w budowaniu negatywnego postrzegania przez konkurencję wizerunku innej firmy. Tak było, jest i będzie. Wspomniana i krytykowana przez Was firma jak by chciała się reklamować to podejrzewam że mogła by wykupić wszystkie banery na portalu FM przez najbliższe pół roku, na pewno ją stać na to. Z tego co ja się jednak orientuję ich produkty są skierowane do klienta bardzo wymagającego, którego stać na różne fanaberie i najlepsze światowe produkty w trakcie budowy. Czy taki klient czyta FM ?, też wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że wydawnictwo MURATOR + jego narzędzie do komunikacji elektronicznej ze społeczeństwem czyli FOrUM jest pozycjonowane dla obszaru max. średniej klasy czyli tych, którzy mają dochody na otrzymanie kredytu budowlanego w okolicy 300.000,00PLN.

Widać to też po reklamodawcach produktów z maxymalnie średniej półki cenowej.

Natomiast Inwestorzy z najwyższej półki cenowej to ludzie,którym architekci prowadzą inwestycję. Rezydencja o powierzchni 600 m2 - okna za około 500.000,00 PLN.

:) różnice inwestycyjne olbrzymie - jakość budowania NIEPORÓWNYWALNA .

W związku z tym są powody do tego aby z ironią traktować część postów jakie ukazuje się na Forum w temacie oszczędności w budowaniu czyli tak naprawdę skrótów.

Wartość domów budowanych w dzisiejszych czasach nie jest wysoka tak jakby mogła być ze względu na ich trwałość z czego większość potencjalnych kupców zdaje sobie sprawę.

 

P.S inwestor,który zastanawia się czy szyba ma mieć 1,1 czy 0,5 to wybaczcie ale "tylko w Polsce"

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pogadajmy sobie o tych domach Charlie.

Chyba tylko w Polsce buduje się ciężko, drogo i na wyrost. Cały rozsądny świat buduje lekko, szybko i tanio. Nie mówimy o rezydencjach , tu masz całkowitą rację i rynek u nas się powiększa co widać jeżdżąc po kraju. I chyba tylko u nas aż tylu przesadza z budową chałupy. Powstają domy za duże jak na potrzeby budujących, drogie albo w wybudowaniu albo w utrzymaniu. Niedługo na rynku wtórnym będą sprzedawane domy tych, których nie stać na spłaty kredytu oraz tych których nie stać na ich utrzymanie. Nigdzie nie jest powiedziane, że każdy musi mieć swój własny dom.

A co do twego ostatniego zdania, nie wiem czy tylko w Polsce ale faktem jest, że naród w swej większości jest porażająco głupi. Ile może zaoszczędzić na trzeciej szybie na całym domu? Tysiąc? Dwa a niech nawet taki zaoszczędzi i pięć tysięcy gdzie wiadomo z wiarygodnych wyliczeń że trzecia szyba zwraca się po maksimum pięciu latach, a później daje już tylko realne oszczędności. Ale nie, bo Panie drogo, za dwa tysiące wiesz Pan co ja mogę ? G... możesz Inwestorze. Jak czasem się czyta niektórych tutaj to doprawdy żal d... ściska, że taka tępota w Narodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdyż zamówiłem okna dachowe z firmy FAKRO U5 i jedno łazienkowe przyszło mi z dwiema klamkami, nigdzie sie nie spotkałem z takim oknem by były zamontowane dwie klamki. Wydaje mi sie że wcisnęli mi BUBEL mam racje?

 

[ATTACH=CONFIG]236229[/ATTACH]

 

normalnie możesz linkę do suszenia bielizny rozwiesić :) fajne też bym chciał takie mieć, od razu bubel. Zadzwon na infolinię Fakro podaj symbol okna i niech Ci powiedzą czy przypadkiem nie powinieneś dopłacic za opcję drugiej klamki. Ludzie czemu jesteście tacy rozczeniowi, rozumie jak by klamki wcale nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie możesz linkę do suszenia bielizny rozwiesić :) fajne też bym chciał takie mieć, od razu bubel. Zadzwon na infolinię Fakro podaj symbol okna i niech Ci powiedzą czy przypadkiem nie powinieneś dopłacic za opcję drugiej klamki. Ludzie czemu jesteście tacy rozczeniowi, rozumie jak by klamki wcale nie było.

 

Jak bym chciał mieć 2 klamki to bym sobie wcześniej zamówił taki bajer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak widzisz masz w gratisie, nic tylko się cieszyć. Inni tyle szczęścia nie mają.

Tak na poważnie przerzuciłem google i powiem szczerze że nie znalazłem okna z dwoma klamkami.

Może to jakaś wersja eksportowa, lub prototyp nowego okna Ci się trafił.

 

Dokładnie

Tez pierwsze co to szukanie w google ale nic nie ma

jutro dzwonie do fakro

o co chodzi z tymi dwiema klamkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę więc wymagam.....

 

No teraz to przesadziłeś :( Udaj się jutro do rzecznika praw konsumenta po poradę czy z umową którą masz na zakup i montaż tego okna

jesteś w stanie odstąpić od umowy i zażądać wymiany okna na takie z jedną klamką. Czy gdziekolwiek masz zapisane że okno będzie miało jedną klamkę ?

Na pewno nie, więc przy następnych zakupach radzę Ci być ostrożniejszy skoro takie niuanse spędzają Ci sen z powiek i spisuj szczegółową specyfikację produktu gdzie wszystko będzie wyszczególnione.

Edytowane przez forrest
korekta tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak widzisz masz w gratisie, nic tylko się cieszyć. Inni tyle szczęścia nie mają.

Tak na poważnie przerzuciłem google i powiem szczerze że nie znalazłem okna z dwoma klamkami.

Może to jakaś wersja eksportowa, lub prototyp nowego okna Ci się trafił.

 

Okna z dwoma klamkami sa popularne na wyspach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...