Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

no nie, ale z kołem zapasowym :) oczywiście :)

A może sam sprzedający nie zwraca uwagi na taki duperel? Masz okno dachowe z tworzywa może to jest powodem że dla tej szerokości, by zagwarantować szczelność, konieczne są dwie klamki?

 

raczej nie gdyż takie same okno (gabaryty) w pokoju mam z jedną klamką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam ogromną prośbę, o jakiekolwiek sugestie i podpowiedzi - które okna wybrać: V90+ (Veka) firmy Vetrex, czy Rehau Geneo firmy Nexbau? Muszę w tym tygodniu podjąć ostateczną decyzję. Obie oferty wydają mi się porównywalne pod względem jakości i parametrów produktu (cenowo też podobnie, chociaż trochę na korzyść Vetrexu)... Jestem jednak laikiem w kwestii okien, dlatego też za wszelkie uwagi i porównania będę bardzo wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są np. nowe wersje to ktoś tu zawalił, że nie zadbał o ten szczegół. Fabryka? Sprzedawca który miał w magazynie rózne dostawy? Inwestor, który takie okno zamontował (lub tylko pozwolił na montaż) - na każdym etapie należało to wyłapać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam ogromną prośbę, o jakiekolwiek sugestie i podpowiedzi - które okna wybrać: V90+ (Veka) firmy Vetrex, czy Rehau Geneo firmy Nexbau? Muszę w tym tygodniu podjąć ostateczną decyzję. Obie oferty wydają mi się porównywalne pod względem jakości i parametrów produktu (cenowo też podobnie, chociaż trochę na korzyść Vetrexu)... Jestem jednak laikiem w kwestii okien, dlatego też za wszelkie uwagi i porównania będę bardzo wdzięczna :)

 

Obie firmy trzymają się standardów.

Widziałem obu firm wyroby i są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdyż zamówiłem okna dachowe z firmy FAKRO U5 i jedno łazienkowe przyszło mi z dwiema klamkami, nigdzie sie nie spotkałem z takim oknem by były zamontowane dwie klamki. Wydaje mi sie że wcisnęli mi BUBEL mam racje?

 

[ATTACH=CONFIG]236229[/ATTACH]

 

O żesz - dwie klamki to jak trzy cycki - mutant okno :)

 

Obie działają ? czy tylko jedna a druga to atrapa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Jak czasem się czyta niektórych tutaj to doprawdy żal d... ściska, że taka tępota w Narodzie.

 

Kultura techniczna Narodu na dzień dzisiejszy jest fatalna. Mówi się do człowieka i jak grochem o ścianę. Technicznych jest duuużo mniej niż humanistów :)

 

A co do sposobu PROJEKTOWANIA i budowania to w mojej opinii króluje w Polsce podstawowa zasada - chałupa ma wytrzymać tyle ile Zamek w Malborku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A co do sposobu PROJEKTOWANIA i budowania to w mojej opinii króluje w Polsce podstawowa zasada - chałupa ma wytrzymać tyle ile Zamek w Malborku :)

 

A sie dziwisz ? Jak wiekszosc narodu musi sie zarzynac zeby go zbudowac, to sobie tak mysla ze dla dzieci zostanie ...

Ja tez tak mysle podswiadomie. I zapominam ze ostatnio postep taki ze moja chalupa to juz nie czasy tych strzecha krytych, przez 500 lat budowane tak samo. Ze moja chalupa bedzie pozeraczem energii i zacofanym kurnikiem ktory pewnie do rozbiorki bedzie jeszcze w drugiej czesci mojego zywota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę więc wymagam.....

 

No teraz to przesadziłeś :( Udaj się jutro do rzecznika praw konsumenta po poradę czy z umową którą masz na zakup i montaż tego okna

jesteś w stanie odstąpić od umowy i zażądać wymiany okna na takie z jedną klamką. Czy gdziekolwiek masz zapisane że okno będzie miało jedną klamkę ?

Na pewno nie, więc przy następnych zakupach radzę Ci być ostrożniejszy skoro takie niuanse spędzają Ci sen z powiek i spisuj szczegółową specyfikację produktu gdzie wszystko będzie wyszczególnione.

 

A panowie specjalisci to z tym sprawdzaniem zapisow umowy to se jaja robią? To sie nazywa frontem do klienta :p

Czy kpiny nie zlapalem ?

Umowe sie spisuje na produkt i co ma zawierac a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś miał styczność z oknami firmy Profitech z Opola

 

profil S 8000 IQ profil 6 komorowy 83 mm

środkowe uszczelkowanie ( 3 uszczelka ruchoma )

szklenie w systemie STV -NOWOŚĆ

współczynnik dla szyby 0,5

ciepłe ramki

okucia SIEGENIA

 

Współczynniki okna U dość dobre cena atrakcyjna proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa mam pytanie, ktore tym bardziej mnie nurtuje im bardziej zagłębiam się w temat wyboru okien. Buduję dom typowo nowoczesny, rozlożysty, z plaskim dachem, dużymi przeszkleniami. Przy wyborze okien bardzo zwracam uwagę na ich energooszczędność a mniej na piękne wielkie tafle. Od różnych firm, gdzie robię wyceny (biorę pod uwagę PCV i aluminium) zazwyczaj dowiaduje się, że polecaja PCV bo jest o wiele cieplejsze a aluminium nie o=siąga tak dobrych parametrów, ma zimne ramki itp. Ogolnie w 99% przypadkow słyszę, że aluminium to gorsza opcja i nie ma się nad czym zastanawiać - chyba, że upierałabym się pod kątem podziałów okiennych np. że chcę mieć jedną wielką taflę. Wtedy ze względów typowo konstrukcyjnych trzeba wybrać aluminium bo PCV ma ograniczenia. I ok. Przyjęłam to grzecznie do wiadomości choć wizualnie aluminium podoba mi się o wiele bardziej. Rozwaga jednak tu wygrywa nad romantyzmen. Ale jakież jest moje zdziwienie, gdy śledzę na tym formum kilka projektow budowy domow w tym samym stylu co mój i co widzę....wszyscy ale to wszyscy ci ludzie biorą aluminium. Zakladam oczywiście margines, że wystąpują na świecie snoby co chcą mieć tylko rzeczy najdroższe, modne i trendy ale żeby wszyscy? Gdzie tkwi sedno sprawy?

Dodam, że w moim przypadku różnica w cenie między oknami PCV a aluminium jest naprawdę niewielka a głównym parametrem na jakim mi zależy jest ciepło okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby powiedzieć coś wiecej na temat montażu, serwisu okien przez firmę M&S Okna z Łomianek ?? Zastanawiam się nad zakupem okien u tego dystrybutora ale nie mogę znalezc opinii na temat jakosci montazu i serwisu po sprzedazy( jestem z grupy budujacej w okolicach Minsk Maz), w ogóle to moze ktoś z Was Drodzy montował okno HS z firmy M&S lub Vertrex?? ciekaw jestem Waszych opini na temat "pracy" takiego okna oraz podpowiedzi na co zwracac szczegolna uwage przy montazu ? Podpowiedzcie rowniez, ktore okna wybrac M&S evolution czy Vertrexa 90+ , a moze innej firmy na takim profilu (zalezy mi tez aby serwis byl w miare blisko) ?? z góry " dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...