Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jak planujesz tego typu gabaryty okien to bierz aluminium:

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

Charlie ale Kolega buduje dom a nie salon VW. Uważam że najlepszym kompromisem jeżeli szukasz okien o bardzo dobrych parametrach termicznych, a zarazem wyglądem przypominające aluminium, są okna PCV z nakładkami aluminiowymi. Jest kilka firm które takie okna wykonuje na przyzwoitym poziomie. Jest również jedna firma która powala jakością, parametrami i doświadczeniem w wykonaniu takich okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po kiego nakładki aluminiowe na okna PVC ?

 

Po co nakładki aluminiowe ? Kolega pisze "Przyjęłam to grzecznie do wiadomości choć wizualnie aluminium podoba mi się o wiele bardziej." więc po pierwsze

po drugie dom ma nowoczesny charakter wiec okno wyglądające z zewnątrz jak aluminiowe na pewno przyczynia się do lepszego wyglądu całości.

po trzecie trwałość i wytrzymałość takiego okna jest zdecydowanie wyższa od okna pcv laminowanego, można by jeszcze wiele wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałam pod uwagę rownież nakładki aluminiowe ale ceny są praktycznie porownywalne z aluminium. Różnica w kosztach prawie żadna niestety. Wiem o jaką firmę chodzi ....."Jest również jedna firma która powala jakością, parametrami i doświadczeniem w wykonaniu takich okien" i zgadzam się z przedmowcą, że powala rownież niestyty ceną. Zależy mi na ciepłych oknach i nawet byłabym sklonna zaplacić więcej za aluminium ale żebym była przekonana, że to naprawdę najlepsze rozwiązanie a tu w każdym salonie mi mowią, że aluminium jest zimniejsze, gorsze i nigdy nie uzyskam tak dobrych parametrów jak przy PCV. A z drugiej strony widzę, że ludzie decydujący się na duże okna biorą jednak aluminium. Chyba nie każdy jest megabogaczem zupełnie nie liczącym się z kosztami zarowno zakupu jak i użytkowania domu.

 

Szukam czegoś dla przeciętnego człowieka, żeby było w miarę ciepłe, w miarę ładne i w miarę ekonomiczne. Możecie polecić jakąś konkretną firmę - chodzi o teren Zagłębia no może być też Śląsk. Mogę prosić o jakąś podpowiedź i nazwy firm, które robią takie nakładki a nie powalaja ceną?

Edytowane przez artastral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałam pod uwagę rownież nakładki aluminiowe ale ceny są praktycznie porownywalne z aluminium. Różnica w kosztach prawie żadna niestety. Wiem o jaką firmę chodzi ....."Jest również jedna firma która powala jakością, parametrami i doświadczeniem w wykonaniu takich okien" i zgadzam się z przedmowcą, że powala rownież niestyty ceną. Zależy mi na ciepłych oknach i nawet byłabym sklonna zaplacić więcej za aluminium ale żebym była przekonana, że to naprawdę najlepsze rozwiązanie a tu w każdym salonie mi mowią, że aluminium jest zimniejsze, gorsze i nigdy nie uzyskam tak dobrych parametrów jak przy PCV. A z drugiej strony widzę, że ludzie decydujący się na duże okna biorą jednak aluminium. Chyba nie każdy jest megabogaczem zupełnie nie liczącym się z kosztami zarowno zakupu jak i użytkowania domu.

 

Szukam czegoś dla przeciętnego człowieka, żeby było w miarę ciepłe, w miarę ładne i w miarę ekonomiczne. Możecie polecić jakąś konkretną firmę - chodzi o teren Zagłębia no może być też Śląsk. Mogę prosić o jakąś podpowiedź i nazwy firm, które robią takie nakładki a nie powalaja ceną?

 

Okien z aluminiowymi nakładkami nie kupisz w dobrej cenie bo się nie da.

Boisz się aluminium z powodu niewiedzy a każdy sprzedawca swoje chwali i przez to masz mętlik w głowie.

 

W związku z tym kup sobie wypasione PVC i odzyskasz wewnętrzny spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

mam prośbę o pomoc w określeniu przyczyny powstania mostka termicznego w miejscu listew przyszybowych, widocznych na zdjęciach (o tyle wady montażu są jasne, tu nie wiem co może być przyczyną)

Okna alphaline 90 z dociepleniem, Petecki, Swisspacer, climatop 8/12/4/12/6

na obwodzie ramki jest tak samo, w jednym ramka zasłonięta jest przez patyk żaluzji

dzięki za pomoc,

 

sypilania.jpgokno_podwojne3.jpg

 

na zewnątrz (max przy uszczelce przyszybowej)

balkon_zewnatrz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc przy wyborze okien. Waham się pomiędzy :

1

profilem Bluevolution 5, 3 szyby, 3 uszczelki, okucia Maco Multi Matic

 

2. profilem Salamander SL2

 

montaż piana + dyble ??? czy to dobre rozwiązanie

obie oferty od firmy Domolux z Raciborza

 

mieliśmy jeszcze wycenę od Thermoprofil z Wodzisławia ale Bluevolution 82 wychodziła podobna w cenie do tej powyżej a tamta jest szerokości 92. Ponadto w termo profilu profil był biały w środku.

 

A może macie do polecenia jakiegoś lepszego producenta i ekipę montującą, albo proponujecie lepsza opcję od tych powyżej.

 

z okolic Rybnika, Raciborza - woj. śląskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam prośbę o pomoc w określeniu przyczyny powstania mostka termicznego w miejscu listew przyszybowych, widocznych na zdjęciach (o tyle wady montażu są jasne, tu nie wiem co może być przyczyną)

Okna alphaline 90 z dociepleniem, Petecki, Swisspacer, climatop 8/12/4/12/6

na obwodzie ramki jest tak samo, w jednym ramka zasłonięta jest przez patyk żaluzji

dzięki za pomoc,"

 

..przyczyną jest konstrukcja tego profila okiennego. Jeśli przyjrzysz się zdjęciom w przekroju tego profilu to zobaczysz, że pod szybami nie ma tam żadnego wypełnienia ani uszczelki która by dzieliła przestrzeń pod szybami na dodatkową przegrodę . Więc można by powiedzieć, że w tym obszarze są tak naprawdę 2 komory jedna w skrzydle (obok uszczelki zewn.) a druga jest pod szybą. Stąd kiepskie parametry cieplne w tym obszarze nawet przy zastosowaniu ciepłych ramek.

 

Inną sprawą jest że przy dolnej listwie przyszybowej , powietrze z grzejnika czy z podłogi , ma ograniczoną możliwość do ogrzania listwy więc tak czy siak na zdjęciu zawsze ten obszar wyjdzie gorzej niż górna listwa przyszybowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam prośbę o pomoc w określeniu przyczyny powstania mostka termicznego w miejscu listew przyszybowych, widocznych na zdjęciach (o tyle wady montażu są jasne, tu nie wiem co może być przyczyną)

Okna alphaline 90 z dociepleniem, Petecki, Swisspacer, climatop 8/12/4/12/6

na obwodzie ramki jest tak samo, w jednym ramka zasłonięta jest przez patyk żaluzji

dzięki za pomoc,"

 

..przyczyną jest konstrukcja tego profila okiennego. Jeśli przyjrzysz się zdjęciom w przekroju tego profilu to zobaczysz, że pod szybami nie ma tam żadnego wypełnienia ani uszczelki która by dzieliła przestrzeń pod szybami na dodatkową przegrodę . Więc można by powiedzieć, że w tym obszarze są tak naprawdę 2 komory jedna w skrzydle (obok uszczelki zewn.) a druga jest pod szybą. Stąd kiepskie parametry cieplne w tym obszarze nawet przy zastosowaniu ciepłych ramek.

 

Inną sprawą jest że przy dolnej listwie przyszybowej , powietrze z grzejnika czy z podłogi , ma ograniczoną możliwość do ogrzania listwy więc tak czy siak na zdjęciu zawsze ten obszar wyjdzie gorzej niż górna listwa przyszybowa.

 

dzięki za odp.,

czy można wykonać dodatkowe docieplenie (i czym) wewnątrz skrzydła pod listwami i wokół pakietu szybowego, aby uszczelnić ten obszar?

Siedząc przy oknie czuję jak spływa to zimo, co nie jest komfortowe:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Z tego co widać problem (choć nie wielki) występuje na narożnikach - sprawdź jak ułożona jest tam uszczelka zewnętrzna, często może się zagiąć i źle ułożyć lub są to okna gdzie uszczelka jest zgrzewalna i mocno ściśnięta przez formatyzer co daje mniejszą szczelność w samym narożniku.

 

Można "coś" dać pod szybę jak pisze Brass, ja bym z tego wybrał taśmę rozprężną - na moje najbezpieczniejsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz idziemy w tym kierunku, to powiedzcie mi co powkladacie w srodek okna typu AD - czyli bez srodkowej przegrody?? Tam tez jest jedna wielka dziura i do tego wentylowana otworami odwodniajacymi? Tam tez jest de facto nie wiecej niz 3komory.

 

Wg mnie na niebiesko swieci tam ramka dystansowa i tez mi sie wydaje ze to wcale nie jest zly wynik - na zdjeciu zawsze jest jedna skala kolorow i nie zawsze najciemniejszy kolor oznacza tą samą temperaturę. Jesli ja sie dobrze orientuje, to w rozpietosci wynikow 15-20stopni 15 st bedzie mialo ta sama barwe co ZERO na zdjeciu pokazujacym przedzialy rzedu 0-20st.

Nie wszystko zloto co sie swieci, nie wszystko co niebieskie to mostek.

Jedynie wiedze dwa ciemne punkty: naroznik przy szybie - moze uszczelki na siebie nachodza i jest minimalny przedmuch. Dwa: pod slupkiem - taka jakby okno bylo oparte na klinach PCW pomiedzy ktorymi jest luz a moze i okno montowane bylo bez listew podparapetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na niebiesko swieci tam ramka dystansowa i tez mi sie wydaje ze to wcale nie jest zly wynik - na zdjeciu zawsze jest jedna skala kolorow i nie zawsze najciemniejszy kolor oznacza tą samą temperaturę. Jesli ja sie dobrze orientuje, to w rozpietosci wynikow 15-20stopni 15 st bedzie mialo ta sama barwe co ZERO na zdjeciu pokazujacym przedzialy rzedu 0-20st.

Nie wszystko zloto co sie swieci, nie wszystko co niebieskie to mostek.

Jedynie wiedze dwa ciemne punkty: naroznik przy szybie - moze uszczelki na siebie nachodza i jest minimalny przedmuch. Dwa: pod slupkiem - taka jakby okno bylo oparte na klinach PCW pomiedzy ktorymi jest luz a moze i okno montowane bylo bez listew podparapetowych.

 

skala kolorów powinna być zgodna z zakresem temperatur obok zdjęcia (trzeba odpowiednio ustawić wartości skrajne), kolory można zmieniać, one mają tylko zobrazować sytuację, bardziej chodzi o rozpiętość temperatur. Kamera "nie widzi" już ramki dystansowej, tylko powierzchnię szyby (nieszczelność przy listwach). Zaniepokoiło mnie to, że przy listwach jest zimniej niż tam gdzie są niedoróbki montażowe (mam wrażenie, że nowe okna pcv są zimniejsze niż stare nieszczelne drewniaki - odczucie subiektywne siedząc w tym samym miejscu od lat, albo człowiek się już starzeje i coraz zimniej się wydaje:p)

Parapety wew., będą docieplane, listwa montażowa jest na moje życzenie i wydaje mi się, że to jest słaby punkt termiczny (cieńsza niż profil). Zresztą jak się dociepla taką listwę przy wymianie okien? Tylko pianką?

 

dzięki Panowie za swoje spostrzeżenia, właśnie dostałem wiadomość, ze po obejrzeniu zdjęć, przyjadą z Veka Polska i sprawdzą, spiszą protokół z zaleceniami do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...