Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czy chłód na pewno dobiegał ze skrzydła ?

 

Tak. Siedząc tyłem do okna czuję jak delikatnie spływa chłód, nie jest to żaden przedmuch, to jest jak sączenie (myślałem, że to przez zawiasy, ale nie, wyszło, że sączenie jest na styku uszczelek listwy przyszybowej). Siedzę przy tym oknie więc jest to dla mnie dyskomfort tylko w tym miejscu.

 

PS. Jestem zadowolony z wyboru Veki, moim kryterium była izolacja akustyczna, dlatego szukałem okien ze stałą płetwą (trzecia uszczelka), "grubych "o głębokim osadzeniu pakietu we wrębie skrzydła (również z tego samego powodu co wyżej) oraz możliwości zastosowania pakietu trzyszybowego w kombinacji różnej grubości szyb.

Tylko o tym, że jest to profil "wentylowany" niestety nie wiedziałem, może wtedy dokonałbym innego wyboru (również kryterium hałasu = izolacyjność cieplna).

 

Ranking na oknotest, oczywiście jest tylko jednym z kilku źródeł informacji (przydatnych, bo tylko tam znalazłem, kilka parametrów użytkowych, których nie sposób znaleźć czasami u producenta), wiadomo, że nie wszystkie firmy uczestniczą w tego typu zestawieniach, więc nie jest to pełne odzwierciedlenie stanu rzeczy czy rynku produkowanych okien.

Dla mnie była to cenna wskazówka i potwierdzenie, że z profilu, który wybrałem, można zrobić dobre okno.

Czy wiem więcej na temat okien? - z pewnością tak, w dużej mierze również za sprawą Waszej aktywności na forum oraz rozmowach na prv - z Finlandia, który był bardzo cierpliwy i odpowiadał na moje pytania (chociaż nie zostałem jego klientem). Za takie podejście, bardzo Wam wszystkim dziękuję.

Edytowane przez gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy wiem więcej na temat okien? - z pewnością tak, w dużej mierze również za sprawą Waszej aktywności na forum oraz rozmowach na prv - z Finlandia, który był bardzo cierpliwy i odpowiadał na moje pytania (chociaż nie zostałem jego klientem). Za takie podejście, bardzo Wam wszystkim dziękuję.

Nie przypominam sobie :) Ale skoro tak mowisz? I do tego robiłem CI wycenę? Aż trudno uwierzyć - musiałeś być asertywny:D

 

CO do Twojego problemu - być może tu się kłania parametr szczelności na przenikanie powietrza. Przy takim zimnie może być czuć tak jakby przewiew. A być może wystarczy regulacja i przesunięcie skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem "wentylowania" to jest problem profilu czy tylko danego producenta okien. Jesli profilu, to jakie inne nie cierpia na ta przypadłość i sa producenci robiacy z nich bardzo dobre okna ?

 

Problem nie leży w oknach tylko w doradcach wprowadzających zamęt - piszących od rzeczy lub po łebkach. :rolleyes:

Różnego rodzaju otwory w oknach służą do odprowadzania wody (dolne) i odpowietrzania ( odprężania) komór w profilach.

Powinny być w każdym skrzydle czy ościeżnicy, w różnych miejscach, w zależności od wielkości okna, koloru, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wypowiedzi starego dodam, że w niektórych systemach, by zapobiec zasysaniu wody przez okno stosuje się też wycinanie zewnętrznych uszczelek.

W każdym systemie pierwsze zewnętrzne komory powinny być "odprężone" by w trakcie nagrzewania zamknięte w nich powietrze nie deformowało plastiku zaś zimą by wkraplająca się para wodna miała możliwość wydostania się na zewnątrz

Niestety, ostatnio pojawiło się tutaj sporo "doradców" mających znikomą wiedzę.

O Charlim nie mówimy, to specyficzny przypadek jak zauważył kolega T12345T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem filmy produkującej okna.

 

Okna będą wymieniane w ocieplonym, ale starym bloku.

 

okna jakie mam - wymiary w centymetrach

 

Drzwi balkonowe 245x85

okno przy nim 147x160 (podwójne)

 

kuchnia 85x145 (pojedyncze)

 

mały pokój 163x145 (podwójne)

 

Czytam różne poradniki, z dnia na dzień mam większy bałagan w głowie. Jeden poradnik poleca VEKA Alphaline 90 a w drugim piszą ze są stare i najlepiej brać okna 7 komorowe.

 

Potrzebuję dobrej porady.

 

Dostałem też wycenę okien firmy DEKA na profilu brigmann Okucia: Multi Trend w cenie poniżej 4000pln

 

Panowie i Panie. Jakie okna doradzacie? Okna PCV

 

Interesują mnie okna w miarę wyciszające hałas i trzymające ciepło.

Edytowane przez Tygr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem filmy produkującej okna.

 

Okna będą wymieniane w ocieplonym, ale starym bloku.

 

okna jakie mam - wymiary w centymetrach

 

Drzwi balkonowe 245x85

okno przy nim 147x160 (podwójne)

 

kuchnia 85x145 (pojedyncze)

 

mały pokój 163x145 (podwójne)

 

Czytam różne poradniki, z dnia na dzień mam większy bałagan w głowie. Jeden poradnik poleca VEKA Alphaline 90 a w drugim piszą ze są stare i najlepiej brać okna 7 komorowe.

 

Potrzebuję dobrej porady.

 

Dostałem też wycenę okien firmy DEKA na profilu brigmann Okucia: Multi Trend w cenie poniżej 4000pln

 

Panowie i Panie. Jakie okna doradzacie? Okna PCV

 

Interesują mnie okna w miarę wyciszające hałas i trzymające ciepło.

 

Proponowałbym bardziej rozejrzeć się za tańszym profilem ale w pakiecie 3 szybowym niż wyceniać Alphaline w bloku weź sobie 5 komorowy profil z 3 szybami i uzyskasz dobry parametr wyciszający i termiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

szukamy oszklenia dla naszego nowego domu w niemczech na bazie Veka Softline 82 z ciepla ramka. Obecnie otrzymalem dwie wyceny, jedna z Amberl**e a druga z Da*o - pierwsza jest ponad 100% wyzsza od drugiej 98000 PLN vs. 48000 PLN mimo tego ze podalem te same wymiary, to same oszklenie... czy to jest realistyczne? kto jest z Was gotow sprawdzic te dwie oferty, chetnie na Priv? "kolobrzeska firma" wydaje mi sie ze chce zrobic utarg bo mysli ze na eksport to mozna zarobic, przy wycenie bylo pytanie czy okna maja byc wbudowane zgodnie z wymogami niemieckimi, czy tak jak w polsce dopuszczalne. Slyszeliscie o czyms takim?

 

prosze doradzcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym bardziej rozejrzeć się za tańszym profilem ale w pakiecie 3 szybowym niż wyceniać Alphaline w bloku weź sobie 5 komorowy profil z 3 szybami i uzyskasz dobry parametr wyciszający i termiczny.

 

 

Jaki proponujesz?

 

Czy okna 3 szybowe w porównaniu do 2 szybowych powodują ze w pokoju jest dużo ciemniej?

Edytowane przez Tygr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy okna 3 szybowe w porównaniu do 2 szybowych powodują ze w pokoju jest dużo ciemniej?
zalęzy które 3 szybówki kupisz, nie muszą być ciemniejsze i w pokoju tego nie odczujesz.

Proponowałbym bardziej rozejrzeć się za tańszym profilem ale w pakiecie 3 szybowym niż wyceniać Alphaline w bloku weź sobie 5 komorowy profil z 3 szybami i uzyskasz dobry parametr wyciszający i termiczny.
Dlaczego koniecznie tańszym?Dlatego że to blok? Odczucia komfortu w bloku i w willi z basenem ;) są podobne :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki proponujesz?

 

Czy okna 3 szybowe w porównaniu do 2 szybowych powodują ze w pokoju jest dużo ciemniej?

 

Nie koniecznie muszą być ciemniejsze pakiety o przenikalności 0.5 będą przyciemniane ze względu na swoją budowe ja bym bardziej rozejżał się za 0.8 ewentualnie 0.7 one nie są na tyle ciemne żeby przeszkadzały

 

Ja osobiście bym polecił Rehau (ale to moje zdanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalęzy które 3 szybówki kupisz, nie muszą być ciemniejsze i w pokoju tego nie odczujesz.

Dlaczego koniecznie tańszym?Dlatego że to blok? Odczucia komfortu w bloku i w willi z basenem ;) są podobne :lol2:

 

Żle mnie zrozumiałeś nie chodzi mi oto żeby szukać ceny ale pytanie czy nie lepiej zainwestować w szyby jeśli chcemy uzyskać dobrą termike i akustyke??

 

Chodzi mi oto że Alphaline to chyba była by lekka przesada w bloku (ale to moja opinia) .

 

znając życie to i tak pewnie połowa ram się schowa za docieplenie więc wydaje mi się że dobre szyby bardziej będą tu odpowiadały wymogom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy okna 3 szybowe w porównaniu do 2 szybowych powodują ze w pokoju jest dużo ciemniej?

 

Ten temat przewijał się już przez forum, ale i tak widzę, że zamiast prostej metody polegającej na sprawdzeniu wartości współczynnika przepuszczalności światła dla konkretnego przeszklenia ciągle brnie się w... spekulacje. Czy to taki problem zapytać dostawcę o wartość Lt dla pakietu dwu i trzyszybowego i porównać wartości?

Przecież sporo tu będzie zależało od materiałów wykorzystanych do budowy pakietu. Można wyobrazić sobie sytuację, w której pakiet dwuszybowy będzie charakteryzował się mniejszą przepuszczalnością światła od trzyszybowego i odwrotnie. Można też wyobrazić sobie istotne różnice wartości Lt pomiędzy pakietami o podobnej konstrukcji, ale z zastosowaniem różnych materiałów. Ergo, sprawdzisz Lt, wiesz. Nie sprawdzisz możesz być zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

szukamy oszklenia dla naszego nowego domu w niemczech na bazie Veka Softline 82 z ciepla ramka. Obecnie otrzymalem dwie wyceny, jedna z Amberl**e a druga z Da*o - pierwsza jest ponad 100% wyzsza od drugiej 98000 PLN vs. 48000 PLN mimo tego ze podalem te same wymiary, to same oszklenie... czy to jest realistyczne? kto jest z Was gotow sprawdzic te dwie oferty, chetnie na Priv? "kolobrzeska firma" wydaje mi sie ze chce zrobic utarg bo mysli ze na eksport to mozna zarobic, przy wycenie bylo pytanie czy okna maja byc wbudowane zgodnie z wymogami niemieckimi, czy tak jak w polsce dopuszczalne. Slyszeliscie o czyms takim? prosze doradzcie...

Róznica mnie nie jakoś bardzo zaskakuje, ale słusznie podejrzewasz, że diabeł tkwi w szczegółach. Obie firmy są znane i raczej nie powinny się specjalnie różnić cenowo (wg mnie więcej niż 20% to byłoby dużo). Także upatrywałbym dych dysproporcji w tym, co wycenione (rodzaj przesuwek, okna stałe w ramie lub skrzydle, montaż, może kolor?) oraz cenie sprzedawcy. Często producent ma cennik krajowy, ale sprzedaż za granicę to już może być cennik eksportowy, bo jeśli ja się nie mylę, to na rynku obowiązuje gwarancja europejska. Przyznasz, że fabryce robie różnice, czy ew. reklamację ma załatwić serwisant operujący w Warszawie, czy może jednak firma będzie musiala wysłać człowieka np. na Majorkę, bo polski diler sprzedał tam komuś okna.

Znam taki przypadek z życia i kiedyś jeden z moich dostawców w umowie zastrzegł, że mogę sprzedawać stolarkę tylko na terenie RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...