Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wielka prośba o opinie o tych oknach. Dostalam naprawdę dobrą, konkurencyjną cenę. Parametry U są OK. Na to bardzo zwracam uwagę bo okna duże i wysokie (na 2500). Co myślicie o tym?

 

Okna Profitech Sp. z o.o. z Opola:

• system GEALAN S 9000,

• głębokość 83mm,

• OKUCIA SIEGENIA AF

• ŚRODKOWE RUCHOMA USZCZELKA

• PAKIET 3 SZYBOWY 0,5

• CIEPŁE RAMKI

• ZABEZPIECZENIE ANTYWŁAMANIOWE

• Typ: PRO910 (6002/6003) MD, Słupki pionowe: 1 x 6006

• Typ okuć: U 2 GAVM/GAM SW1/K,

• Abdeckkappen

• Szklenie: 4/18cr/4/18cr/4 U=0,5

 

Witam ja też niedawno pytałem na tym forum o okna z tej firmy i echo nikt nic nie wie. Ja też się nad nimi zastanawiam. Nie znalazłem nigdzie żadnych opinii, ani użytkowników tych okien. Firma jest na rynku wiele lat w Opolu i sie trzyma może warto kupić, może ktoś coś napisze.

Edytowane przez adi1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie odzywa, bo pewnie nie ma nic do powiedzenia. A ja zawsze mówię, że na forum brak wiadomości to dobra wiadomość.

 

CHcesz wiedzieć więcej - pytaj na lokalnej grupie budującej - na pewno ktoś się znajdzie, kto ma te okna. Niewielu klientów tu zagląda przed wyborem okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj ze swoim lekarzem alergologiem lub poczytaj w sieci. Zalecenia dla alergika przekazane przez poradnię alergologiczna w CZD w Międzzylesiu

- wentylacja mechaniczna z wymienianymi zgodnie z zaleceniami filtrami, a najlepiej dwa razy częściej

- nawilżanie powietrza by nie zejść zimą poniżej 50 %

- brak firan, zasłon i dywanów

- ogrzewanie podłogowe w każdym pomieszczeniu (sypialnia bez kaloryferów !!!)

- częste odkurzanie pomieszczeń - albo odkurzacz centralny z centralą w garażu lub innym zamkniętym pomieszczeniu albo Rainbow

 

O kurcze Brass mnie ubiegł :)

A co do VATu w 2014 to nie ma już odliczeń

 

Nheh, takie rzeczy to ja wiem nie od dziś , niestety z jednych rzeczy można zrezygnować z innych nie.

Tylko ze ja się pytałem o opinię na temat okna, a nie co zrobić jak się ma w domu alergika.... bo to jest forum muratora tak? czy jakieś zdrowotne.

Czytając ten wątek liczyłem na waszą wiedzę w temacie i fachową poradę a nie uszczypliwości. Jest to jakaś nowinka, marka internormu znam tyle co z internetu i wpisów, generalnie kojarzyła mi się z jakością. Na takich wynalazkach jak wspominana przeze mnie wentylacja w oknach się nie znam, chciałem poznać obiektywne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś nowinka, marka internormu znam tyle co z internetu i wpisów, generalnie kojarzyła mi się z jakością. Na takich wynalazkach jak wspominana przeze mnie wentylacja w oknach się nie znam, chciałem poznać obiektywne opinie
Firma i okna znana i uznana a nawiewnik . . . jak nawiewnik dlatego zwróciliśmy Ci uwagę, że lepszym rozwiązaniem będzie wentylacja mechaniczna niż grawitacyjna. Nie tylko z racji mniejszej zawartości pyłko w zasysanym powietrzu lecz także zmniejszeniem ogólnych strat ciepła w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma i okna znana i uznana a nawiewnik . . . jak nawiewnik dlatego zwróciliśmy Ci uwagę, że lepszym rozwiązaniem będzie wentylacja mechaniczna niż grawitacyjna. Nie tylko z racji mniejszej zawartości pyłko w zasysanym powietrzu lecz także zmniejszeniem ogólnych strat ciepła w domu.

 

Uznana.. chyba do niedawna, bo ostatno bardzo popsuła sobie opinie wystawiając sztuczne, pozytywne opinie. Dlatego już nie wierzę we wszystko co piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie polecam okien firmy Avante Forte.

Po kilku dniach od montażu do wymiany była większość uszczelek, które niewłaściwie przylegały do profilu.

Podczas pierwszej zimy nastąpiło ugięcie profili w strefach środkowych przyściennych drzwi tarasowych co spowodowało duże przewiewy.

Druga zima ugięcia profili występują w kolejnych oknach, powodując przewiewy i wychłodzenia pomieszczeń.

Drugi rok użytkowania i trzecia naprawa gwarancyjna. Firma która dokonała montażu zrezygnowała ze współpracy z producentem. Tak to się kończy jeżeli chce się przesadnie oszczędzać na materiałach. Obawiam się, że niebawem producent może zniknąć z rynku - na cóż mi wtedy ta 7-letnia gwarancja.

 

Szczerze... to mnie to przeraża, bo też mamy te okna. I dzieje się to samo. Mamy fabrykę tych okien pod nosem i myśleliśmy, że nie będzie problemów. A tu takie kwiatki. Ktoś pytał czy tanio... dla nas nie było tanio. Widocznie dla producenta miało być tanio. Najgorsze jest to, ze oni olewają... Przy zakupie byli tacy "mili"... zobaczymy co będzie z naszymi roszczeniami gwarancyjnymi. Na razie czekamy na serwisanta... ma być w przyszły piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze... to mnie to przeraża, bo też mamy te okna. I dzieje się to samo. Mamy fabrykę tych okien pod nosem i myśleliśmy, że nie będzie problemów. A tu takie kwiatki. Ktoś pytał czy tanio... dla nas nie było tanio. Widocznie dla producenta miało być tanio. Najgorsze jest to, ze oni olewają... Przy zakupie byli tacy "mili"... zobaczymy co będzie z naszymi roszczeniami gwarancyjnymi. Na razie czekamy na serwisanta... ma być w przyszły piątek.

 

Ile czekaliście na serwisanta od momentu zgłoszenia usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek liczyłem na waszą wiedzę w temacie i fachową poradę a nie uszczypliwości.

 

Jakie uszczypliwości? Wspomniałeś, że interesuje Cię to rozwiązanie Internormu ze względu na alergików, więc ci doradziliśmy abyś nie szedł w jakieś "gadżety" tylko zrobił to co rzeczywiście da jakiś efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Tylko ze ja się pytałem o opinię na temat okna, a nie co zrobić jak się ma w domu alergika.... bo to jest forum muratora tak?

[...]

Na takich wynalazkach jak wspominana przeze mnie wentylacja w oknach się nie znam, chciałem poznać obiektywne opinie

Obiektywnych opinii nie poznasz bo nie sądzę, żeby ktoś to instalował.

Wg mnie przy dobrej instalacji mechanicznej z rekuperacją w nowym domu, nie ma potrzeby dokładać tego wynalazku, który zapewne będzie kosztował tyle co WM w całym domu :)

No może warto przy wymianie okien w domach bez WM (ale zapewne cena też zniechęci potencjalnego inwestora).

 

Postaw na dobra instalację wentylacji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba o opinie o tych oknach. Dostalam naprawdę dobrą, konkurencyjną cenę. Parametry U są OK. Na to bardzo zwracam uwagę bo okna duże i wysokie (na 2500). Co myślicie o tym?

 

Okna Profitech Sp. z o.o. z Opola:

• system GEALAN S 9000,

• głębokość 83mm,

• OKUCIA SIEGENIA AF

• ŚRODKOWE RUCHOMA USZCZELKA

• PAKIET 3 SZYBOWY 0,5

• CIEPŁE RAMKI

• ZABEZPIECZENIE ANTYWŁAMANIOWE

• Typ: PRO910 (6002/6003) MD, Słupki pionowe: 1 x 6006

• Typ okuć: U 2 GAVM/GAM SW1/K,

• Abdeckkappen

• Szklenie: 4/18cr/4/18cr/4 U=0,5

 

No to może jak nikt nie zna tej firmy to proszę o opinie o samych oknach - ocene parametrów, szklenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jak nikt nie zna tej firmy to proszę o opinie o samych oknach - ocene parametrów, szklenia itp.

 

Problem w tym, ze nie podałes żadnych parametrów a jedynie składniki z jakich to okno ma być zrobione. I z nich może byc dobre okno, pod warunkiem, że producent nie pójdzie na żadne skróty (wystarczy niedokładność maszyn, slabsza stal, cieńsze uszczelki lub słaby montaż by zepsuć efekt końcowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że AVANTE to wcale nie był najtańszy producent. Raczej średnia półka - kierowałem się zasadą - dobry produkt za rozsądną co nie znaczy najniższą cenę. Dodatkowo w okresie zakupu nie doszukałem się na forach branżowych negatywnych opinii.

Natomiast trudno sobie wyobrazić że firma oferuje produkt, którego prawdopodobnie nie testowała w takich warunkach w jakich będzie eksploatowany. a tak najprawdopodobniej było.

Edytowane przez miplomar
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...