Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Charlie, o czym Ty mówisz !!! Jakie standardy w Polsce. Jak sam Kierbud czytając projekt mówi że dodamy po kilka centymetrów na luz gdzie na projekcie podany jest wymiar OTWORU jaki ma być. Jedynie dokładny nadzór ze strony GUNB i kary, dotkliwe kary by wręcz zachwiać podstawą istnienia firmy, może wtedy to nauczy. Jak Inspektorzy BHP zaczną wizytować budowy zamiast siedzieć za biurkiem może wtedy każdy otwór zostanie zabezpieczony, dechy poukładane, gwoździe powyciągane - tak jak to jest na KAŻDEJ budowie w Niemczech i dalej na zachód. Tam nie na takiego burdelu jak u nas. Przekonał się o tym każdy wykonawca który choć na tydzień tan robić pojechał.

Jeden jedyny raz przyjąłem zamówienie pod wymiary wynikające z projektu ale zawarowane było w umowie że za każde odstępstwo od wymiarów uniemożliwiające montaż koszt ponosi zamawiający. Montowałem okna w kilku domach w Niemczech gdzie wszystkie okna zostały wykonane tylko na podstawie projektu i dowiezione na teren budowy od razu jak tylko można było je wstawiać.

Tu króluję prowizorka i łapownictwo. Nigdy nie będzie dobrze lub ja już poprawy nie dożyję

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, to jeszcze raz ja, ten z niemiec. Dziękuje Wam szczerze za całą dyskusje która potoczyła się na temat odprowadzania VAT´u w niemczech.

Obecnie mam przed soba chyba 4-5 ofert różnych źródeł, i porównuje. Mam właściwie we wszystkich ofertach te same parametry techniczne, wiec jest jak porównywać. Chciałbym spytać was o opinie n.t. okien DAKO, Amberline, Schüco i Kömmerling. We wszystkich wypadkach sa to modele o szerokosci 82mm i zazwyczaj przeszkleniem U = 0,5-0,6.

 

Dlatego ze wymogi energooszczednosci sa w niemczech inne (m.in. mamy test szczelnosci budynku potrzebny do uzyskania kredytu) musze miec wbudowane okna na "cieplo" - tzn nie na klinach i piance tylko systemem tasmowym. Dlatego wyceny zaczynaja sie od 55T PLN -> 105T PLN.

Dako jest w tym wypadku najtansza... ale nie wiem czy moge polegac na tej wycenie, jak wszystkie inne sa prawie 100% wyzsze...

 

Do testu szczelności potrzebujesz szczelnych okien. A parametr U o tym nie mówi! Profil też nie daje gwarancji.

Byłbym zdziwiony, aby któryś z oferentów podał Ci, jaką szczelnością cechuje się jego produkt.

 

Amberline z tego, co wiem, posiłkuje się certyfikatami Veki. Tak więc bezpośrednio dla produktu Amberline deklaracji nie zobaczysz. Taka polityka jest częsta dla mniejszych producentów. Oni oświadczają, że produkują okna zgodnie z zaleceniami Veki (czyli takie same jak referencyjne VEKI) i na tej podstawie wykorzystują niemieckie certyfikaty Veki. Czy faktycznie te okna są takie same, tego się tak na prawdę nie dowiesz.

Dako, z tego, co mi wiadomo, nie są za bardzo szczelne, ale nadrabiają ceną.

 

Poproś sprzedawców o deklaracje właściwości użytkowych dla oferowanych okien i wszystko będzie jasne (o ile ci je podeślą ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś i w Polsce jest do przeskoczenia.

Inwestor musi być uświadomiony, że podpisując umowę na wybudowanie domu zaznacza, że otwory okienno drzwiowe mają być wyprowadzone pod tzw. ciepły montaż z tolerancją - powiedzmy +- 5 mm :)

I wtedy jest wzorzec i jest standard budowania. Kierownik budowy też wie czego ma pilnować .

Dobry murarz też dzięki takiemu zapisowi wie jak ma murować.

 

Także Inwestorzy - do dzieła. Wiecie już o co chodzi w związku z tym rozumiem, że nie będzie głupich postów.

 

Potwierdzam, odpowiedni zapis w umowie zadzialal u kolegi. Mam gdzies nawet zdjecia. I gdyby nie za male "naddatki" tasmy rozpreznej w naroznikach, okna bylyby zamontowane pierwsza klasa. Ale co ciekawe producent tasm uznal reklamacje - zdjecia z montazu wykazaly ze naklejana na okna byla zgodnie z zaleceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, odpowiedni zapis w umowie zadzialal u kolegi. Mam gdzies nawet zdjecia. I gdyby nie za male "naddatki" tasmy rozpreznej w naroznikach, okna bylyby zamontowane pierwsza klasa. Ale co ciekawe producent tasm uznal reklamacje - zdjecia z montazu wykazaly ze naklejana na okna byla zgodnie z zaleceniami.

 

Kasiora to JEDYNY bat na niechlujstwo.

Nie płacić jak robota źle wykonana. Łańcuch pokarmowy przerwany co jest jedyną w dzisiejszych realiach motywacją do naprawy usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amberline z tego, co wiem, posiłkuje się certyfikatami Veki. Tak więc bezpośrednio dla produktu Amberline deklaracji nie zobaczysz. Taka polityka jest częsta dla mniejszych producentów. Oni oświadczają, że produkują okna zgodnie z zaleceniami Veki (czyli takie same jak referencyjne VEKI) i na tej podstawie wykorzystują niemieckie certyfikaty Veki. Czy faktycznie te okna są takie same, tego się tak na prawdę nie dowiesz.

Dako, z tego, co mi wiadomo, nie są za bardzo szczelne, ale nadrabiają ceną.

 

Poproś sprzedawców o deklaracje właściwości użytkowych dla oferowanych okien i wszystko będzie jasne (o ile ci je podeślą ;-) )

 

Poprosiłem o to. To znaczy ze tak naprawde okna VEKI nikt z nich nie robi. Bo ja mam w wycenie mojego wykonawcy w niemczech okna VEKA Softline 82. Tzn. moge oczekiwac ze beda to oryginalne okna VEKI, prawda?

 

TO gdzie w Polsce moge kupic prawdziwe okna VEKI, a nie producenta na licencjach VEKI? Tak zeby moc porownac naprawde 1:1 ile to by kosztowało? Czy VEKA jest produkowana w niemczech na rynek niemiecki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poprosiłem o to. To znaczy ze tak naprawde okna VEKI nikt z nich nie robi. Bo ja mam w wycenie mojego wykonawcy w niemczech okna VEKA Softline 82. Tzn. moge oczekiwac ze beda to oryginalne okna VEKI, prawda?

 

TO gdzie w Polsce moge kupic prawdziwe okna VEKI, a nie producenta na licencjach VEKI? Tak zeby moc porownac naprawde 1:1 ile to by kosztowało? Czy VEKA jest produkowana w niemczech na rynek niemiecki?

 

Oj namieszali już Ci w głowie widzę, VEKA jako dostawca systemu gwarantuje, że profile będą OK niezależnie od kraju w jakim są produkowane/sprzedawane - zresztą jak i inni producenci.

I w drugą stronę VEKA nie da Ci gwarancji na żadne okno - gwarantem jest jego producent.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jesli DAKO posiada certyfikaty VEKI i DPQ-82 jest wlasciwie Softline 82 - i cena jest konkurencyjna, to może być to faktycznie okazja aby zaoszczędzić bez utraty jakości? CHodzi tu naprawde o spore pieniądze, developer nasz za okna i drzwi z parapetami zewnetrznymi rzada 32000 EUR a tutaj dostal bym je za 15 000 EUR.

 

Czy znacie firme PARROTAD - ond nich mam wycene? Jak oceniacie ich jakość wbudowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj mnie:P

 

 

No właśnie :)

Ja też nie wiedziałem, że do montażu na taśmach potrzebne jest wyrównanie szpalet. I tylko jedna firma w ofercie podała to jako wymóg dla przeprowadzenia prawidłowego montażu z taśmami. Podali też tą pozycję w wycenie montażu (wyrównanie szpaet - 550zł)

Było to, zanim z budowy zeszła ekipa od SSO, wiec ci dostali tą dodatkową robotę (300zł) i zrobili tak:

 

image.jpg

 

Na tydzień przed montażem firma zadzwonila jeszcze z przypomnieniem, by zagruntować wyrównane szpalety , co (dwukrotnie zresztą) zrobiłem już sam.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co rzuca się w oczy to czy ekipa nanosi reppery i jak to czyni.

Czy wyznacza to odległość od wykończonej posadzki czy pełna dowolność interpretacji zapisów projektu.

To niejako podstawa utrzymania wszystkiego w ryzach.

Laser nie kosztuje już ogromnych pieniędzy jak kiedyś, choć dobry, do zastosowania także w słoneczny dzień to już wydatek idący w tysiące.

To prawda, Inwestor musi zacząć wymagać i tyle. Może wtedy papraki znikną z rynku ? Czy dalej cena będzie ich utrzymywać przy życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunek podstawowy to dokładność wykonania otworów, u nas niespotykana na żadnej budowie.

Dlaczego generalizujesz?

Jak do mnie przyjechał sprzedawca na pomiary przed sfinalizowaniem umowy to okazło się, że nawet największe otwory okienne były wymurowane z dokładnością prawie do milimetra.

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...