Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

I znów Jareko i Pchełek - pomocy!!

Zgłosiłam reklamację, w piątek byli montazyści, obejrzeli, podumali i stwierdzili, ze fakt okna są powypaczane.

 

...masz problem i to spory z tymi oknami - sugerował bym Ci nie dopuszczać do poprawek ekipy, która spartoliła montaż. Niech producent wystawi nową ekipę. Śmiem twierdzić, że poprawianie dyblami należy zrobić umiejętnie natomiast myślę, że najpierw należałoby spróbować wyjąć okna i ponownie je spasować do ościeża. Czuję, że chłopaki montując żle wypoziomowali i dodatkowo masz za duże otwory - pianka uszczelniająca powinna zajmować max. 2,5 cm pomiędzy ramiakiem ościeżnicy a murem ościeża. Jeśli jest większa odległość to należy zastosować profil poszeżający - pianowanie powoduje wybrzuszenie profili PVC

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak oni zamierzają pościągać te okna dyblami. Przecież dybel nie ściąga. .....

Umiejetnie stosowany sciaga :) uwierz mi Pchelku - sciaga i to ladnie :)

A co dych okien nieszczesnych :( ja bym tam jednak odzalowal te tynki i do ponownego monmtazu ich zmusil

Hmmm.... tylko patrz im dokladnie na rece gdyz wyjac w calosci okno z PCV to dopiero jest sztuka - naprawde sztuka - nie zartuje sobie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - ato to Ty wiesz i ja [że dybel ściąga]. Przy pewnej zasadzie jego osadzania. Jaka to zasada to nasza tajemnica.

:) :) :) Dlatego Jureczku nas sie pytaja :) :) :)

Ale czasem mam dosc ;) Po cos mnie tu sciagnal? Palce od pisania mnie bola czasem ;) Zwlaszcza ostatnio - ludziska wygodni sie staja - miast poczytac w temacie - wiedze swa zglebic ogolna - rzucaja pytanie na ktore odpowiedz znajda tydzien moze miesiac wczesniej - na dodatek bardzo wyczerpujaca gdyz prawie burza mozgow za kazdym razem miedzy nami sie odbywa

Och - Gosciu - przepraszam - TY jak i Charlie takze bierzecie w tym swoj udzial - ze zapomnialem o Was - przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich fajnych ludzi się poznaje. A ponadto MURATOR organizuje spotkania forumowiczów. Piwo, romanse, dyskusje do rana.

Ja mam też profilty zawodowe - ścigane przez forumowiczów firmy zlecają badania, jest bardzo dużo ekspertyz od forumowiczów - to mała kasa - ale daje dużo innych zleceń. Często wystarczą pisemne porady lub telefoniczne - to bezpłatnie. Ale jest to sposób na porządkowanie rynku. Słabe firmy wypadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - Nie zartuj - piwko? romanse? rozpusta? ;) kiedy najblizsze takie spotkanie?[/b]

romanse? jakie romanse?

ja myślałam że to bardzo przyzwoite forum - budowlane ...

ale wracając do konkretów - czy ktoś coś może powiedzieć o firmie- o oknach firmy- DAKO. Poza tym okna sprzedawane przez firmę Prym_Pol z Wrocławia (mają Aluplast i Roplasto). Szczególnie interesowałyby mnie jakieś ewentualne negatywne opinie ...

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podjęłam decyzję co do okien. Dziś jednak dostałam ciekawą ofertę cenową na okna z firmy słowińscy http://www.slowinscy.pl . Nie wiem jednak czego mogę się spodziewać po tej firmie. Czy ktoś miał doświadczenia z tą firmą. (okna drewniane) Proszę o pomoc i radę.

 

Bardzo dobra firma - mają niezłe notowania w branży. Siedziba w Słupcy. Wybierz mahoń - jest śliczny (wg. mnie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podjęłam decyzję co do okien. Dziś jednak dostałam ciekawą ofertę cenową na okna z firmy słowińscy http://www.slowinscy.pl . Nie wiem jednak czego mogę się spodziewać po tej firmie. Czy ktoś miał doświadczenia z tą firmą. (okna drewniane) Proszę o pomoc i radę.

 

Bardzo dobra firma - mają niezłe notowania w branży. Siedziba w Słupcy. Wybierz mahoń - jest śliczny (wg. mnie).

 

Pozdrawiam

 

Dzięki

 

A jakieś negatywne opinie ktoś słyszał?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz ten watek uciekl z pierwszej strony i pojawiaja sie podobne, ktorych rozwiazanie tutaj znalesc mozna - celem przypomnienia, ze temat wlasciwie tylko okienny istnieje to napisalem - pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow :)

zanim zapytasz - poszukaj odpowiedzi :)

 

A czy nie wydaje Ci się, że temat okien nie powinien stać sie wkońcu odzielnym forem w wymianie doświadczeń. Jeden temat szukam dobrych okien posiada prawie 2 600 !odpowiedzi i prawie 100 000 wyświetlen, 44 strony.

Gdyby istniało oddzielne forum dotyczące okien, drzwi, bram rolet i tego wszystkiego co jest ze stolarka zwizazanego, nie było by takiej sytuacji że temat niedawno wałkowany ze wzgledu ze spada na drugą, trzecią stronę jest od początku zaczynany przez nowego forumowicza. Pozatym znalezienie tego co nas interesuje w szukam dobrych okien nie jest sprawą łatwą. Przy takiej ilości odpowiedzi niejednego może zniechęcić.

Ciekaw jestem co Redakcja Forum na to?

dla porównania inne fora na wymianie doćwiadczen:

- co w muratorze, skomentuj 2900 postów (odpowiedzi)

- co w muratorze, skomentuj 2950 postów,

- zrób to sam 2600,

- dokumenty własne 650,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobić "DOBRZE" okno czy drzwi i je jeszcze "DOBRZE" zamontować - to jest naprawdę sztuka !!!

 

W Polsce robimy to lepiej niż w Itali, Hiszpani, Francji czy Grecji. Jedynie Niemcy nas wyprzedzają w jakości maszyn i tzw. myśleniu technicznym.

 

Anglicy są sprawni inaczej to się nie będę wypowiadał. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam dlaczego ITB nie kontroluje firm okniarskich mających ich aprobaty na wyrób gdzie wiadomo, że firmy te nie dotrzymują ich parametrów

stosując np. ciensze wzmocnienia lub przesówając słupek stały (w celu zaoszczędzenia na okuciach). Tyle pieniędzy zarabiają na tych aprobatach - taki to kraj ta Polska. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...