Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

dostałam wycenę: Witraż system Veka Efektline pięciokomorowy 2 szyby okucia maco Uw 1,0 za 2700 zł i KNS ten sam system okucia roto taki sam Uw też 2700? które będą lepsze?

 

Popytaj o montaż, jak robią, co o tym wiedzą. Zadzwoń do Producenta czy poleca tego partnera handlowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie :) czy piankę montażową przy oknach ściąć przed robieniem tynków ( i potem robieniem elewacji) na równo z ramą , czy też lepiej nie ścinać i zostawić tak jak jest ( bo wtedy ma taką skórkę ) ? Tynkarz będzie kleił na ramę taki plastikowy profil . (Myślę żeby jeszcze przykleić taśmę od wewnątrz paroszczelną choć okna są już zamontowane:rolleyes: )

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mam do Ciebie pytanie mianowicie jakie okucia są najlepsze chyba winkhaus? a między roto czy mako?

Ja zostałem wychowany w "kulcie" do Roto. Ale najwięcej okien mam na koncie na GU i też je sobie chwalę. Sporo na Winkhausie.

Nie tyle marka okuć jest istotna, co poziom techniczny Producenta. Jak "okuje" tak będzie. Analogicznie - możesz użyć cukru brązowego lub pudru, ale to czy herbata będzie słodka zależy od tego ile łyżeczek wsypiesz i jeszcze jak słodko lubisz...

 

Odpuściłbym sobie jednak Efectline. Ja przynajmniej nie proponuję tego profila, bo to typowo ekonomiczna konstrukcja - ma np. niewymienne uszczelki, a to co jest dawana w standardzie jest cieniutkie - także - nie spodziewam się dobrych wyników. Inna sprawa że tego okna raczje firmy nie badają, bo jego atutem jest cena a nie osiągi. Jak już Ci sprzedawcy to zapytaj o okno na systemie Perfectline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się coś od was o pakietach szybowych?

Pewnie się dowiesz, ale że przed świetami każdy bardziej zwraca uwagę na porządek to może rozwiń myśl tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211509-Szyby-Wszystko-na-temat-szk%C5%82a-w-stolarce-budowlanej

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu te wysokie progi są brzydkie, koszmarne i dziecko na rowerku przejechać nie może. Nie wspominając o samochodzikach ;)

Czyli co? Niski próg? Jest jeszcze coś takiego jak "niski próg łódeczkowy. Zresztą próg można zrobić, ale własny o wysokości powiedzmy 13 mm. A do tego dodać jeszcze jedną uszczelkę... i "będzie pan zadowolony".

Tylko powierzchnia progu powinna być albo przerwana na swojej ciągłości, albo w ogóle wykonana z jakiegoś materiału ciepłego. Przecież nie z terakoty, bo to będzie radiator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd mam wiedzieć czy to co będą mi opowiadać o montażu jest prawdziwe? gdzie nie mam zielonego pojęcia

 

Jeżeli masz takie same ceny i nie widzisz różnic między firmami i nikt znajomy z ich usług nie korzystał zdaj się wtedy na intuicję :)

 

Zgodzę się też z Finlandią wybrałbym bardziej okna wykonane na Perfectlinie niż na Efectlinie. Myślę, że nie ma dużej różnicy cenowej a Perfectline jest bardziej stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu te wysokie progi są brzydkie, koszmarne i dziecko na rowerku przejechać nie może. Nie wspominając o samochodzikach ;)

Czyli co? Niski próg? Jest jeszcze coś takiego jak "niski próg łódeczkowy. Zresztą próg można zrobić, ale własny o wysokości powiedzmy 13 mm. A do tego dodać jeszcze jedną uszczelkę... i "będzie pan zadowolony".

Tylko powierzchnia progu powinna być albo przerwana na swojej ciągłości, albo w ogóle wykonana z jakiegoś materiału ciepłego. Przecież nie z terakoty, bo to będzie radiator.

Eksperymentuj, powodzenia i zadowolenia :)

Masz dwa rozwiązania

Niski próg aluminiowy z przekładką termiczną o wysokości ok 20mm (zależy jak przy pomiarze zostanie wymierzone i jak później wykona się posadzkę) - często sprawia kłopoty i bardzo często jest żle montowany

Próg przy w drzwiach typu HS, ok. 8mm - dla wielu montażystów wyższa szkoła jazdy, dla pomiarowca także

A próg łódeczkowy? Żartujesz sobie? Do drzwi zewnętrznych? Totalne nieporozumienie, choćbyś nie wiem co cudował

Ale powodzenia, może Ci się uda ;) tylko nie narzekaj później że zimno Ci ciągnie od progu lub (też się zdarza) śnieg zawiewa ci do środka, lud skrzydło szoruje po podłodze bo jakiś paproch się dostał i rysuje terakotę za kilka tysi ;)

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłbym sobie jednak Efectline...

kolejna wycena

Gabaryt: 1450 x 1435

Cena: 993.46

System: Perfectline VEKA

Kolor: Biały

Szkło: 4L/12A/4/12A/4L

Listwa: Prosta

U= 1.26

Uszczelka: Czarna

Rama: 101.208 PERFECT

Skrzydło: 103.232 PERFECT

Okucie: R rozwierane, RU z mikro

Dociski: Zewnętrzne

Kolor osłonek: R07.2 BIAŁY

Klamka: Standardowa biała

 

Gabaryt: 865 x 2295

Cena: 836.81

U=1.22

 

Gabaryt: 1460 x 1430

Cena: 629.02

U=1.0

 

możesz napisać mi jeszcze co z tą ciepłą ramką? z tworzywa sztucznego czy stalowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieplejsza jest z tworzywa

z tworzywa tzn z plastiku? w salonie koleś powiedział mi że pod wpływem temperatur po kilku latach może się ten plastik zdeformować... czy to prawda? i jeszcze mówił mi że lepsza będzie ze stali wypełniona a czym to nie pamiętam a nie chcę wznawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

z tworzywa tzn z plastiku? w salonie koleś powiedział mi że pod wpływem temperatur po kilku latach może się ten plastik zdeformować... czy to prawda? i jeszcze mówił mi że lepsza będzie ze stali wypełniona a czym to nie pamiętam a nie chcę wznawiać

 

Nie wracaj już do tego Pana naprawdę szkoda Twojego czasu i pieniędzy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tworzywa tzn z plastiku? w salonie koleś powiedział mi że pod wpływem temperatur po kilku latach może się ten plastik zdeformować... czy to prawda? i jeszcze mówił mi że lepsza będzie ze stali wypełniona a czym to nie pamiętam a nie chcę wznawiać

 

Jakieś głupoty opowiada o tej ramce tworzywowej. Stalowa ma niewiele lepsze właściwości o Aluminiowej, chyba że mamy do czynienia ze stalową ze stali szlachetnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...