Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pieczara. Podziel to na cztery części. [Lub na trzy - dół raz i góra dwa razy]

Części dolne nieotwierane a myte przez wychylenie się na zewnątrz [tylko barierka musi być trochę odsunięta]. Część dolna może być całoszklona - bez podziału. Części górne otwierane lub uchylane [najpraktyczniej]. Ich wysokość 230 - 110 [100szyba + 10 poprzeczka] = 120 cm [samo skrzydło będzie jeszcze mniejsze]. To nie jest dużo. Klamka opuszczona do dołu. Ewentualnie zamykacz dźwigniowy ręczny lub elektryczny. Idzie zrobić. W SCHUCO np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko i Pchelku!

 

Dziekuje! Jak zwykle jestescie nieocenieni. Moze faktycznie najlepiej jak zrobie cztery niezalezne okna. Pewnie wybierzemy drewno, wiec ze sztywnoscia powinno byc OK. Pozioma poprzeczka bedzie konieczna, ale czy pionowe slupki tez?

 

Najpierw chcialem miec te "drzwi do stajni", zeby otwierac sobie raz drzwi, a raz ich gorna polowe, ale moze to zbyt wielka komplikacja. Poza tym jak znam zycie nigdy bysmy z tej opcji nie korzystali...

 

Tak czy inaczej DZIĘKI!!!

 

Pozdrawiam

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooooranyyyyy

moze nei tuz po ale w ciagu maks 6 miesiecy a jesli naslonecznienie jest duze to wczesniej

na kazdym systemie profili ten czas opisany jest

Dlaczego?

Bys wogole mogl ja zdjac - pod wplywem temperatury i slonca wtapia sie w profil (czy tez inaczej to zjawiasko sie nazywa ale efekt ten sam) a pozniej juz tylko zyletka i chemia by takie okno do porzadku doprowadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normach niemiekich i w dokumentach RAL też nic się o tych ściankach wewnętrznych nic nie mówi. Mogą mieć dowolną grubość - nawet 0,3 mm. To nie ścianka izoluje tylko komora powietrzna. A polskie profile są tak samo "odchudzane" jak francuskie, włoskie, brytyjskie.

 

Są trzy klasy grubości ścianek Klasa "C" - ścianki zewnętrzne widoczne nie mniej niż 2,8 mm, zewnętrzne niewidoczne nie mniej niż 2,5 mm

Klasa "B" - ścianki zewnętrzne widoczne nie mniej niż 2,5 mm, zewnętrzne niewidoczne nie mniej niż 2,0 mm. I klasa A - 2,0 mm.

 

...chodziło mi o odległości pomiędzy ściankami (ryflami) wewnątrz profilu.

Ze względu na "ciśnienie" cenowe polskich producentów okien część producentów profili zdecydowała się na produkcję wersji na europę wschodnią. Nie nadarmo okna wyprodukowane w Polsce są najtańsze w Europie co pozwala min. na ekspansję rynków Czech , Słowacji czy Węgier nie mówiąc o Ukrainie i Europie Zach.

Część producentów profili trzyma technologię wg. zachodnich norm i cenowo są z wyższej półki przez co okna są droższe np. Salamander.

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powinieneś uderzyć do prezesa Wiglav na Bysławskiej - to jest koszmar co hala wyprawia z szybami. Może on nie wie co się u niego dzieje piętro niżej ?!

Pisz pisma do nich, nic nie uzgadniaj na słowo, żądaj potwierdzeń dostaw na papierze itp.. Gromadź w segregatorze i rób zdjęcia. Taki materiał bardzo jest przekonywujący dla sądu.

 

Niech pokażą tzw. normy zakładowe na poparcie słów tego kierownika , że coś tam jest standardem a coś innego ponadstandardem.

Powinieneś dostać tzw. protokół reklamacyjny jak nie dali tzn., że bałagan mają - zresztą mają. To widać, słychać i czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie

cytata slow Pani Prezes

"....szyba ma byc szczelna i na to udziela sie gwarancji, zas estetyka jest sprawa drugorzedna. Jakosc szyb poprawi sie w listopadzie gdy uzupelnimy park maszynowy...."

zapewne sa w trakcie wymiany czegos tam - ale do cholery - gdyby tak bylo to tym bardziej powinni byc wyczuleni na bledy i jesli sie zdarza to zamiast brnac w koszty bez szemranai je usuwac a nie idiotyczna walke toczyc

na dzien dzisiejszy w przyblizeniu kalkulacja zareklamowanych szyb:

- wartosc zamowienia szyb ok.23.000

- wartosc poprawionych szyb ( sadze ze 1/3 tej sumy gdzy odzyskali szprosy i jak sadze szklo) czyli ok 7.000

- wartosc poprawy luku (trzy razy krojone szklo bezpieczne i inne) sadze ze ok.3.000

 

podsumowujac - juz stracili ok 10.000 zl

zakladajac ze wykonuja szyby ze 100% narzutem - na tym zamowieniu nie zarobili ani zlotowki

 

by wszystko w jednym miejscu bylo - nowy temat otworzylem z tym WIGLAW-em - jak chcesz cos dodac w tym temacie - prosze - zrob to tam

Watek specjalnie dla pracownikow i dyrekcji firmy stworzony :)

 

A co norm zakladowych - nikt nie wymaga przy szkle dokladnosci do 0.1 mm - badzmy realistami - ale to co tu pokazali to nawet +- 1mm nie trzyma

a poza tym co klienta ktory kase wyklada normy interesuja? chce miec towar satysfakcjonnujacy i basta - a jak widzisz te szprosy sa tak spieprz..... ze chyba tylko po pijaku prostymi wydawac sie moga

zwlaszcza ze piersze ktore zobaczyl byly naprawde perfekcyjne - uwierz mi - chodzilem dumny jak paw gdyz wiem jak na estetyce i szczegolach klientowi zalezy

juz polecil mnei dalej - nastepnego klienta do mnie podeslal ale ten widzac te cuda zrezygnowal - przeszlo mi kolo nosa zamowienie na ponad 10 tys - do cholery - czy to malo by sie wkurzyc na takich brakorobow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooooranyyyyy

moze nei tuz po ale w ciagu maks 6 miesiecy a jesli naslonecznienie jest duze to wczesniej

na kazdym systemie profili ten czas opisany jest

Dlaczego?

Bys wogole mogl ja zdjac - pod wplywem temperatury i slonca wtapia sie w profil (czy tez inaczej to zjawiasko sie nazywa ale efekt ten sam) a pozniej juz tylko zyletka i chemia by takie okno do porzadku doprowadzic

Może i pytanie było głupie, może i tam jest napisane, ale ja chciałem przeczytać coś z praktyki, a tu zaraz oooooooooooooranyyyyy :cry: .

 

Mój brat już dwa lata ma folię na profilach i ostatnio sprawdzał czy daje się odkleić i jest ok. Folia schodzi. Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość między ściankami [ryflami charliego] nie powinna być mniejsza niż 5 mm - taka powinna być pustka powietrzna. Mniej to nic nie daje.

Dlatego profil 3-komorowy szerokości ramy 60 mm można najwyżej zamienić [dodając jedną ściankę wewnątrz] w profil 4-komorowy.

Dla profili więxcej komorowych trzeba poszerzać profile. Nie można bowiem przewężać komory na usztywnienia. Chociaż SCHUCO wymyśliło coś na ten problem.

Tanie okna w Polsce to tania robocizna, zatrudnianie na czarno na produkcji, unikanie podatków, niepłacenie dostawcom, PRANIE pieniędzy przez mafię. Polskie okna nie są złe, tak naprawdę. Problem leży w pojedynczych producentach - oszustach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooooranyyyyy

moze nei tuz po ale w ciagu maks 6 miesiecy a jesli naslonecznienie jest duze to wczesniej

na kazdym systemie profili ten czas opisany jest

Dlaczego?

Bys wogole mogl ja zdjac - pod wplywem temperatury i slonca wtapia sie w profil (czy tez inaczej to zjawiasko sie nazywa ale efekt ten sam) a pozniej juz tylko zyletka i chemia by takie okno do porzadku doprowadzic

Może i pytanie było głupie, może i tam jest napisane, ale ja chciałem przeczytać coś z praktyki, a tu zaraz oooooooooooooranyyyyy :cry: .

 

Mój brat już dwa lata ma folię na profilach i ostatnio sprawdzał czy daje się odkleić i jest ok. Folia schodzi. Stąd moje pytanie.

wiec uwazaj gdyz wiekszosc foli juz po kilku miesiacach sie nie nadaje do sciagniecia

Rehau, KBE, Schuco, Aluplast wlasnie takie folie ma ze po 6 miesiacach na sloncu juz tylko zyletka zostaje

Ok - sorki za to oraaaany - ja ostatnio podminowany przez Wiglaw chodze - o wybaczenie prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wpadnij sobie znienacka na halę jakiegoś producenta szyb izo., i "porwij" ze stojaka szybę 1,1 - przebadaj na zawartość % argonu w komorze - Ty wiesz o czym mówię. Myślę, że zmienisz wyidealizowane zdanie na temat realu w tym kraju.

Charlie - daj spokoj. Pchelek dobrze wie jakie okna firmy mu wstawiaja na badania - ale coz mmoze zrobic? Czasy lotnych brygad robotniczo-chlopskich minely i akurat w tej materii szkoda gdyz dopiero wyrywkkowe badanei tego co producent robi faktycznie prawdziwy atest dac moze

Juz kiedys pisalem jak jedna firma - a kurcze - co mi tam - teraz powiedziec moge gdyz ne istnieje od kilku lat - okno bardzo dokladnie wykonala na badania i jednych nie przeszla wiec po raz kolejny je wykonano juz jakby na zapas - firma Mage Polska - profil w sumie nie za bardzo nadajacy sie do mieszkan gdzie balkony czasem i 2480 maja - Dimex Komfort

Jedno tylko musze przyznac - MAGE Polska w Schuco bylo wzrorem nie doscignionym dla wielu (o ile nie wszystkich) producentow w tym profilu. jedyny znany mi producent, ktory sztywno trzymal sie zalecen systemu, a w Schuco pole manewru ze wzmocnieniami jest ogromne (maja 6 grup) ale o tym juz kiedys tu pisalem a powtarzac sie nie wypada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Tanie okna w Polsce to tania robocizna, zatrudnianie na czarno na produkcji, unikanie podatków, niepłacenie dostawcom, PRANIE pieniędzy przez mafię. Polskie okna nie są złe, tak naprawdę. Problem leży w pojedynczych producentach - oszustach.

Pozdrawiam

i wlasnie do tego wielokrotnie tutaj nawiazuje w swoich wypowiedziacg

Okno w tym samym profilu raz idealne od jednego a od drugiego dostawcy gnie sie jak hmmm..... ;) I do czorta nie ma na tych drani sposobu - ani ITB ani prawo - wszyscy sa bezsilni i beda bezlislni jak klient nieswiadom zagrozen tylko kasa kierowac sie przy zakupie bedzie. Pomijam tu bywalcow forum ktorzy temat zglebic pragna - mowie o 99% klientow kupujacych okna co duza czesc wsrod nich internetu nie ma a o isteniu forum tez nie wie.Choc wsrod Was szanowni odwiedzajacy te strony sa tez tacy ktorzy nie pomni ostrzezen Pchelka, opinii Goscia czy innych brna w najwieksze oszczednosci gdy mowi sie jesli w danym proflu oferta jest atarkcyjna o wiecej niz 5% to juz powinno dac do myslenia - ale jakby nasza cecha narodowa jest myslenie po szkodzie :(

Pchelek - pamietasz tych co sprawe wygrali w 2000 i wyslales mnie bym im oferte przedstawil i ewentualnie okna wykonal zgodnie ze sztuka? Wybrali kogos z ulicy bo byl 1000 zl tanszy w gownianym profilu przy wartosci wyceny 70.000. (pamietasz te okna? w salonie 5 metrow szerokie i 6 wysokie - zrobione bez slupow statycznych - rozsypaly sie prawie tuz po montazu - do montazu tego cus zuzyto 10 (!!!) kotew !!! )) Sprawa znow trafila na wokande. Po co sobie takie klopoty robic? Nie pojme mentalnosci co poniektorych ludzi - ale ja tu nie od tego, by cos pojmowac

nie wracam juz do takich warkow bo tylko krew sie gotuje

 

poradami w rozwiazywaniu sie zajme li tylko i ............. walka z tym Wiglawem (dla nie wtajemniczonych - producent szkla zespolonego - przestrzegam wszystkich producentow przed tym dostawca - jesli nie chcecie miec klopotow z niezadowolonymi klientami nagminnie reklamujacymi ich szyby. Chyba ze cos w tej firmie sie zmieni i to jak najszybciej - moze nie cos tylko ktos ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wpadnij sobie znienacka na halę jakiegoś producenta szyb izo., i "porwij" ze stojaka szybę 1,1 - przebadaj na zawartość % argonu w komorze - Ty wiesz o czym mówię. Myślę, że zmienisz wyidealizowane zdanie na temat realu w tym kraju.

Charlie - daj spokoj. Pchelek dobrze wie jakie okna firmy mu wstawiaja na badania - ale coz mmoze zrobic? Czasy lotnych brygad robotniczo-chlopskich minely i akurat w tej materii szkoda gdyz dopiero wyrywkkowe badanei tego co producent robi faktycznie prawdziwy atest dac moze

Juz kiedys pisalem jak jedna firma - a kurcze - co mi tam - teraz powiedziec moge gdyz ne istnieje od kilku lat - okno bardzo dokladnie wykonala na badania i jednych nie przeszla wiec po raz kolejny je wykonano juz jakby na zapas - firma Mage Polska - profil w sumie nie za bardzo nadajacy sie do mieszkan gdzie balkony czasem i 2480 maja - Dimex Komfort

Jedno tylko musze przyznac - MAGE Polska w Schuco bylo wzrorem nie

doscignionym dla wielu (o ile nie wszystkich) producentow w tym profilu. jedyny znany mi producent, ktory sztywno trzymal sie zalecen systemu, a w Schuco pole manewru ze wzmocnieniami jest ogromne (maja 6 grup) ale o tym juz kiedys tu pisalem a powtarzac sie nie wypada ;)

 

Mage to się musiała trzymać technologii bo produkowała na Niemcy okna z Schucco - jak niemiec przeniósł produkcję do Czech to firma padła !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was znae okna firmy Okfens z Czeladzi (PCV), albo zna opinie ich użytkowników? Dostałem interesująca wycenę, ale jestem ciekaw zdania tych co już je użytkuja jakiś czas. Z góry dziękuje

okien tej firmy nie uzytkuje ale z tego co slyszalem okna jak okna nic szczegolnego zadnych plusow ale i zadnych karygodnych bledow nie robia tak na marginesie sprzedaja okna w sieciach sklepow budowlanych daje to do myslenia dla mnie nic specialnego ta firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...