Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

zapaść budownictwa? Gdzie. Szukam wykonawców budowy i ekipę do murarki dopiero na lipiec sierpień (zacząłem poszukiwania w styczniu tego roku). Mówią że jeszcze tyle ofert nigdy nie robili. Potrzebuję zrobić meble do mieszkania stolarz dopiero we wrześniu. Żadnej zapaści to nie widać. Od wielu firm budowlanych słyszę że coś się ruszyło i idzie ku lepszemu. Trochę optymizmu

 

Dzwoń do Bawarii tam 80% fachowców z Opolszczyzny arbeituje :)

Tylko cena może Ci nie odpowiadać za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapaść budownictwa? Gdzie. Szukam wykonawców budowy i ekipę do murarki dopiero na lipiec sierpień ...
Co nie oznacza, że ilość inwestycji z roku na rok spada. Dostępność kredytów jest ograniczona, pojawia się wtórny rynek tych, co oszaleli ilością kasy jaką dostali i wybudowali domy na które ich nie stać. Jeszcze jako tako ciągną developerzy, zwłaszcza Ci co budują szeregowce i coraz większej ilości.

Zmienia się powoli rynek budowania w Polsce i . . . dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw, ile % budujących odwiedza forum. Udziela się faktycznie 1%, ale na jednego piszącego przypada kilku czytających. Każdy z nich ma kilku znajomych dość zapracowanych by tu nie zaglądać i już mamy te kilkanaście % :)

 

 

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, bo pozytywnych głosów widzę wystarczająco dużo. Może nie często tu zaglądasz? Z drugiej strony rozumiem - jak kogoś nie lubię, to też patrzę tylko na chwile, kiedy się potyka..

Zapewniem Cię (a raczej potencjalnych klientów) ze serwis jest i działa i bardzo sporadycznie mam okazję go wzywać.

A to że Klienci czasem /nie/świadomie wykorzystują forum do załatwienia swoich spraw to już inna kwestia i dotyczy większości firm.

 

Pozytywne widzę i ja , tylko widzę i negatywne. I to wcale nie trzeba daleko szukać. Myślę, że klienci bardziej na forach wołają o pomoc a nie świadomie do czegoś je wykorzystują. I to bardzo dobrze widać po firmie Vetrex która po opisie na forach działa błyskawicznie. Ciekawe co z tymi co nie piszą na forach. Czy ją lubię czy nie to na pewno podziwiam za marketing jaki zrobiła w internecie, a kupno rankingu to już powinien być model biznesowy dla reszty. Niestety trochę kiepsko z jakością jak za cenę którą sobie liczy no i z serwisem. Coś o tym wiem ale to może mój przypadek.

 

 

W 100% się zgadzam. Widzę jeszcze trzecią możliwość - firma jest bardzo bogata (czyli drogo sprzedaje) i może sobie pozwolić, że zostanie jej nieodebranych całkiem dużo okien.

 

Nie rozumiem za bardzo poruszenia. Mało tu osób zostało poszkodowanych przez wykonawców i też daleko nie trzeba szukać. Pisanie o desperacji firmy w jakim sensie ?, to że nie bierze zaliczki to jest zdesperowana ? a może ta firma ma takie uczciwe podejście do klienta. Wystarczy spisać umowę, w końcu w Państwie prawa żyjemy. Nie ma co Panie i Panowie się oszukiwać, firma która jest w dobrej kondycji finansowej ( może być i bogata to tylko lepiej) zawsze jest pewniejsza od firm ledwo wiążących koniec z końcem żądającej 70 % a nieraz 90 % zaliczki. Piszecie, że klient zrezygnuje z okien a jak wykonawca weźmie zaliczkę i upadnie lub wyjedzie co teraz jest też w modzie. W końcu to wykonawca żyje z klienta a nie klient z wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spisać umowę, w końcu w Państwie prawa żyjemy.

To się uśmiałem :rotfl:

Nasze prawo kończy się w najlepszym razie uzyskaniem prawomocnego wyroku. Niestety nie jest to środek płatniczy :( Dalej zaczyna się wolna amerykanka. Gość jeździ S-klasą ale oficjalnie nie ma nic i jest na zasiłku. Znasz takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się uśmiałem :rotfl:

Nasze prawo kończy się w najlepszym razie uzyskaniem prawomocnego wyroku. Niestety nie jest to środek płatniczy :( Dalej zaczyna się wolna amerykanka. Gość jeździ S-klasą ale oficjalnie nie ma nic i jest na zasiłku. Znasz takie przypadki?

 

Coś tam nieraz słyszę. Ale tak jak pisałem wcześniej też działa to odwrotnie, że Klient albo ładniej Inwestor mieszka w kawalerce bo sprzedał mieszkanie wcześniej a np. okna się opóźniły o rok bo musiał zamówić gdzieś indziej itd itp. Działa to w dwie strony tak samo są cwaniaki po stronie Inwestorów tak samą po stronie Wykonawców. Ja tylko napisałem, że dla mnie ważnym kryterium wyboru jest brak zaliczki ( aby np. nie korzystać z naszego prawa) i są takie firmy które tak pracują i całkiem nieźle się mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zechciałby Pan wypowiedzieć się jaśniej na temat tego "kupna rankingu"? To bardzo interesujące. Za ile kupili?

 

Raczej drogo nie dali patrząc na ten ranking od strony rzetelności. Np. firma Chwil nie jest producentem, a ma 4 punkty za ISO 9001,a jeden z większych producentów w Polsce Eko-okna nie ma ISO ciekawe jak w ogóle istnieją. Aby porównywać i nie wprowadzać nikogo w błąd to niestety trzeba mieć troszkę wiedzy i czasu aby to ogarnąć. Zresztą co to za ranking w którym są nie prawdziwe informację. Następny producent Oknoteka wystarczy wejść na ich stronę i ładnie opisują kim są. Dlaczego MS mają za stronę 3 punkty a Vetrex 5. Wystarczy wejść na te strony i zobaczyć ile można się dowiedzieć z MS ( np. Kalkulatory) a ile z Vetrexu. Gdzie jest największy gracz na Vece Oknoplast. Fabryka Martom od dwóch lat nie istnieje w rankingu istnieje. Itd.............

 

Jeżeli robi się coś co ma pomagać klientowi to wypadałoby to zrobić dobrze i szczególnie rzetelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej drogo nie dali patrząc na ten ranking od strony rzetelności. ....

Jeżeli robi się coś co ma pomagać klientowi to wypadałoby to zrobić dobrze i szczególnie rzetelnie.

 

Zrozumiałbym krytykę, bo jak coś nie pasuje własnej polityce, to najłatwiej iść drogą dyskredytacji.

Ale zarzut "kupowania" to już zwykłe pomówienie i w mojej ocenie to zdanie podchodzi to pod paragrafy (narażasz twórców na utratę zaufania które jest potrzebne w wykonywaniu ich pracy) i wg mnie czym prędzej powinieneś przeprosić za te nieostrożne słowa.

 

Co do zaliczek - zdania nie zmieniam. Nie można wykluczać, że są firmy tak działające i mają się dobrze (o dziwo mi na magazynie został tylko towar- - nie licząc pomyłek - który zamówiłem właśnie bez zaliczek, bo tematy były drobne, a klienci wcześniej znajomi). Dlatego uważam, że w zdecydowanej większości nie pobieranie zaliczek źle wróży firmie. Ale zgadzam się - dla klientów to wygodne tylko że bezpieczeństwo skończy się w chwili, kiedy taka firma popłynie zamawiając np. ładne okienka dla podstawionego przez konkurencję słupa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=finlandia;6450336

 

Co do zaliczek - zdania nie zmieniam. Nie można wykluczać, że są firmy tak działające i mają się dobrze (o dziwo mi na magazynie został tylko towar- - nie licząc pomyłek - który zamówiłem właśnie bez zaliczek, bo tematy były drobne, a klienci wcześniej znajomi). Dlatego uważam, że w zdecydowanej większości nie pobieranie zaliczek źle wróży firmie. Ale zgadzam się - dla klientów to wygodne tylko że bezpieczeństwo skończy się w chwili, kiedy taka firma popłynie zamawiając np. ładne okienka dla podstawionego przez konkurencję słupa..

 

To dokładnie jak u mnie. Również mam parę drobiazgów po klientach , którzy nagle zmienili zdanie. Dlatego też od jakiegoś czasu na towary nie przekraczające wartością 450 zł biorę 100% z góry przy zamówieniu, a na te oscylujące od 450 do 1000 pobieram 50% zaliczki. Na wszystkie pozostałe 40%, a bardzo nietypowe - 65%.

Znany jest mi przypadek kiedy mały producent stolarki z aluminium przyjął 10 % zaliczki na zamówienie warte ponad 50 tysiaków. Była umowa, był pomiar. Kiedy doszło do realizacji to się okazało,że zamówienie złożył słup, a właściciel budynku przebywa od kilku miesięcy za granicą i żadnej stolarki nie zamawiał.

Firma straciła płynność finansową, a najbardziej ucieszył się z tego jej konkurent, któremu od jakiegoś czasu krzyżowali szyki . Oczywiście były domysły,ale nie było dowodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Wystarczy spisać umowę, w końcu w Państwie prawa żyjemy.

 

się uśmiałem :) W Państwie prawa? Wyegzekwowanie pieniędzy od Klienta, który nie chce zapłacić to kilka lat zmagań sądowych, a na końcu bezradność komornika:( Coś o tym wiem.

 

Według mnie przy tak nietypowych zamówieniach jak okna zaliczka jest konieczna. Przed montażem natomiast odbiór jakościowy stolarki przez Klienta i następnie zapłata za tą stolarkę. Potem montaż i zapłata. Tak to powinno wyglądać. Jeżeli ktoś robi inaczej to jego problem, który wcześniej czy później się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej drogo nie dali patrząc na ten ranking od strony rzetelności. Np. firma Chwil nie jest producentem, a ma 4 punkty za ISO 9001,a jeden z większych producentów w Polsce Eko-okna nie ma ISO ciekawe jak w ogóle istnieją. Aby porównywać i nie wprowadzać nikogo w błąd to niestety trzeba mieć troszkę wiedzy i czasu aby to ogarnąć. Zresztą co to za ranking w którym są nie prawdziwe informację. Następny producent Oknoteka wystarczy wejść na ich stronę i ładnie opisują kim są. Dlaczego MS mają za stronę 3 punkty a Vetrex 5. Wystarczy wejść na te strony i zobaczyć ile można się dowiedzieć z MS ( np. Kalkulatory) a ile z Vetrexu. Gdzie jest największy gracz na Vece Oknoplast. Fabryka Martom od dwóch lat nie istnieje w rankingu istnieje. Itd.............

 

Jeżeli robi się coś co ma pomagać klientowi to wypadałoby to zrobić dobrze i szczególnie rzetelnie.

 

Co do tego rankingu też mam wątpliwości, właśnie co do MS-u. Nie wiem dlaczego np. okno MsEvolution ma zero pkt za przenikalność cieplną, kiedy jako jedno z nielicznych na rynku ma certyfikat pasywności z IFT Rosenhaim. Chciałbym dodać, że nie jestem sprzedawcą okien MS :)

 

Poza tym ranking nie jest aktualizowany, mamy rok 2014 a niektóre dane np. z roku 2009. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej drogo nie dali patrząc na ten ranking od strony rzetelności.

 

Faktycznie drogo nie dali, bo nic nie dali:-).

 

Np. firma Chwil nie jest producentem, a ma 4 punkty za ISO 9001

 

Firma pisze o sobie, że produkuje. A za ISO kiedyś otrzymali 3 pkt. Jak rzetelność, to rzetelność. Faktem jest, że ISO nie jest wieczne, więc mogą już nie mieć ISO. To się daje sprawdzić i mam nadzieję, że Pan sprawdził. W sumie o to chodzi, żeby czytelnicy zaczęli sprawdzać:-).

 

a jeden z większych producentów w Polsce Eko-okna nie ma ISO ciekawe jak w ogóle istnieją.

 

Niestety ze strony tego producenta nie dowie się Pan czy w ogóle mają ISO i ewentualnie które. Ranking bazuje na informacjach ze stron http://www..

 

Aby porównywać i nie wprowadzać nikogo w błąd to niestety trzeba mieć troszkę wiedzy i czasu aby to ogarnąć

 

Rozumiem, że Pan ma jedno i drugie, ale po prostu zapomniał Pan doczytać jak ten ranking powstaje i skąd biorą się w nim dane:-).

.

Zresztą co to za ranking w którym są nie prawdziwe informację.

 

Szanowny Panie każda informacja jest ważna i aktualna tylko w chwili jej podawania. Wszystko się starzeje i zmienia. Może się więc zdarzyć, że w Rankingu znajdują się informacje nie tyle nieprawdziwe co zwyczajnie nieaktualne. Przy tej ilości producentów okien nie ma sposobu by ktoś na bieżąco mógł śledzić zmiany na wszystkich stronach internetowych. Jeśli producent dba o swój wizerunek internetowy powinien zasygnalizować zmiany, a z pewnością znalazłyby odzwierciedlenie w rankingu.

 

Następny producent Oknoteka wystarczy wejść na ich stronę i ładnie opisują kim są

 

Faktycznie nie są już producentem. Wylecą z rankingu. Strata to niewielka, bo 1 pkt nie robił chyba wrażenia na czytelnikach. Dziękuję za podpowiedź.

 

Dlaczego MS mają za stronę 3 punkty a Vetrex 5. Wystarczy wejść na te strony i zobaczyć ile można się dowiedzieć z MS ( np. Kalkulatory) a ile z Vetrexu.

 

No właśnie ile się można dowiedzieć? Ranking bazuje i ocenia informacje o oknach rozumiane jako opis ich właściwości użytkowych wynikających z badań produktów. Kalkulatory? Są potrzebne, jak wodotryski. Proszę więc pominąć wodotryski i sprawdzić oraz porównać czego o zbadanych właściwościach użytkowych okien dowie się Pan na stronach obu producentów i co Pan tam znajdzie na potwierdzenie tych informacji, a wtedy punktacja Pan dziwić nie będzie.

 

Gdzie jest największy gracz na Vece Oknoplast.

 

Oknoplast poprosił o chwilowe zawieszenie publikacji danych ponieważ jest w trakcie realizacji badań ITT dla produktów. Myślę, że jeszcze będzie:-).

 

Fabryka Martom od dwóch lat nie istnieje w rankingu istnieje

 

A to ciekawostka. Wydaje mi się że aktualnie na stronie tego producenta kurczak rodzaje wielkanocne promocje. Czy to oznaka nieistnienia?

 

Jeżeli robi się coś co ma pomagać klientowi to wypadałoby to zrobić dobrze i szczególnie rzetelnie.

 

Tu się zgadzamy. Jeśli uważa Pan nasze starania za niedobre i nierzetelne, trudno, będziemy musieli z tym żyć. Pan ze sobą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;6450505]Co do tego rankingu też mam wątpliwości, właśnie co do MS-u. Nie wiem dlaczego np. okno MsEvolution ma zero pkt za przenikalność cieplną, kiedy jako jedno z nielicznych na rynku ma certyfikat pasywności z IFT Rosenhaim.

 

Pańskie wątpliwości są efektem Pańskiego zaniechania. Gdyby łaskaw Pan był zapoznać się z informacją o rankingu łatwo dowiedziałby się Pan, że właściwości użytkowe konstrukcji jednodzielnych nie są w nim uwzględniane. Od zawsze:-).

 

Poza tym ranking nie jest aktualizowany, mamy rok 2014 a niektóre dane np. z roku 2009. Dlaczego?

 

Ponieważ wiele stron www producentów również nie jest aktualizowana i zawiera ciągle te same, często nieaktualne dane i informacje. Przykre to, ale prawdziwe. Nie mniej mogą zdarzyć się przypadki, że to my nie odnotujemy zmian. Na usprawiedliwienie mamy tylko to, że nas jest raz, a ich tysiące. Przepraszamy i dziękujemy czytelnikom, bo to często oni wskazują nam potrzebę dokonania modyfikacji konkretnych danych. W sumie o to chodzi żeby czytali, analizowali, a jak jeszcze podpowiadają, to już... bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pańskie wątpliwości są efektem Pańskiego zaniechania. Gdyby łaskaw Pan był zapoznać się z informacją o rankingu łatwo dowiedziałby się Pan, że właściwości użytkowe konstrukcji jednodzielnych nie są w nim uwzględniane.

Na stronie Vetrexa widzę tylko parametry dla okien jednodzielnych. Słabo szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Vetrexa widzę tylko parametry dla okien jednodzielnych. Słabo szukam?

 

Może i dobrze, ale ponownie musiałbym Ciebie odesłać do informacji o pozyskiwaniu danych do rankingu. Mogą pochodzić ze stron www lub sprawozdań przesyłanych bezpośrednio do nas. Co prawda deklarujemy, że będziemy je ujawniać, ale nie zawsze jest to możliwe ze względu na wymogi publikacyjne związane z ochroną praw autorskich i pokrewnych oraz tajemnice handlowe przedsiębiorstw. Przyznaję tego utrudnienia nie przewidziałem tworząc Ranking. W tabelach rankingu informujemy jakiej konstrukcji dotyczą wyniki. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy musi wierzyć, że faktycznie dysponujemy tymi wynikami, ale cóż mogę począć. Przecież nie będę publikował po forach 30 stronicowych opracowań... na dowód, zresztą z wyżej podanych powodów mogłoby to być nie możliwe. Pozostaje pokładać nadzieję w odrobinę zaufania. Niniejszym pokładam.

Inna sprawa, że w dobie CPR ranking nie powinien mieć już takiego znaczenia jak w chwili gdy powstawał. Wtedy pojęcie właściwości użytkowych brzmiało dla branży dziwnie obco. Teraz już jest zdecydowanie lepiej, więc i potrzeba mniejsza promowania umiejętności korzystania z właściwości użytkowych. Kto chciał mógł się nauczyć i wie, kto nie chciał ten pewnie już nigdy tego nie zrobi i zostanie gdzie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałbym krytykę, bo jak coś nie pasuje własnej polityce, to najłatwiej iść drogą dyskredytacji.

Ale zarzut "kupowania" to już zwykłe pomówienie i w mojej ocenie to zdanie podchodzi to pod paragrafy (narażasz twórców na utratę zaufania które jest potrzebne w wykonywaniu ich pracy) i wg mnie czym prędzej powinieneś przeprosić za te nieostrożne słowa.

 

Bądźmy poważani. Jak ja mogę twórców narażać na brak zaufania jak twórcy nie podają prawdziwych informacji wprowadzając w błąd innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...