Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Może i dobrze, ale ponownie musiałbym Ciebie odesłać do informacji o pozyskiwaniu danych do rankingu.

Trochę zastanawiające jest, że w twoim rankingu V90+ ma zadeklarowane Uw=0,8W/m2K i jak sugerujesz dotyczy to okna przynajmniej 2-skrzydłowego a tymczasem producent na własnej stronie publikuje certyfikat IFT Rosenheim dla okna jednoskrzydłowego 1230x1480, dla którego Uw wynosi 0,9! Od kiedy dodanie słupka poprawia Uw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli mielibyście czas i siły :) no i chęci:)

Chodzi o zdjęcia bramy i drzwi ,

zapraszam tu :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52330-Brama-garażowa-Wiśniowski-czy-Horman-ceny&p=6451896#post6451896

i jeszcze tu :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?86424-Jakie-drzwi-zewnętrzne/page63

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna zima za oknem:)

a tak odnośnie tematu to napisać lub zadzwonić do firmy montującej albo do tej skąd masz fakturę

powinni przyjechać i sprawdzić jak zaszklony jest pakiet .może się okazać że ktoś nie dał podkładek itp

a z fotki wygląda jak by szło od dolnego narożnika (chyba że moje okulary przekłamują );)

 

 

 

Witam,

 

Wrócę na chwilę do sprawy mojej pękniętej szyby. Chciałam tylko napisać, że sprawa zakończyła się dla nas pozytywnie, szyba została wymieniona :) Szyba chyba jednak sama nie pękła... ;)

W tym miejscu po raz kolejny już chciałam napisać, że firma Okna Mróz (nie po raz pierwszy zresztą) stanęła na wysokości zadania. Polecam wszystkim z Łodzi i okolic - taka mała reklama ;)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez oliwkawawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zastanawiające jest, że w twoim rankingu V90+ ma zadeklarowane Uw=0,8W/m2K i jak sugerujesz dotyczy to okna przynajmniej 2-skrzydłowego a tymczasem producent na własnej stronie publikuje certyfikat IFT Rosenheim dla okna jednoskrzydłowego 1230x1480, dla którego Uw wynosi 0,9! Od kiedy dodanie słupka poprawia Uw?

 

Podana przeze mnie wartość pochodzi ze sprawozdania LTB 351/B-2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wrócę na chwilę do sprawy mojej pękniętej szyby. Chciałam tylko napisać, że sprawa zakończyła się dla nas pozytywnie, szyba została wymieniona :) Szyba chyba jednak sama nie pękła... ;)

W tym miejscu po raz kolejny już chciałam napisać, że firma Okna Mróz (nie po raz pierwszy zresztą) stanęła na wysokości zadania. Polecam wszystkim z Łodzi i okolic - taka mała reklama ;)

 

Pozdrawiam :)

 

mógłbym powiedzieć " a nie mówiłem " no ale po co :)

skądinąd wiem że firma jak firma ale i producent:P

p.s. nie można sprawdzić kto lubi to na FB:( :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana przeze mnie wartość pochodzi ze sprawozdania LTB 351/B-2010.

 

:)

Podsumujmy :

1.Mamy ranking , promowany na rzetelny

2Ale trochę historycznie nie aktualny :) to sam autor przyznaje , tylko zapomniał dać duży baner dla czytających informujący o tym :)

3.Dane troszkę rozbieżne -zależy kto i jak czyta i co chce wyczytać - ale to tajemnica układających ranking

4Dane pobierane z różnych źródeł -w zależności jaki parametr chcemy pokazać :) - patrz wyżej

5Okna jednoskrzydłowe - które są najczęściej badane - w rankingu nie istnieją :) ( są pomijane , ale nikt nie wie dlaczego )

6Wybór firm które znalazły się w rankingu - to wszyscy producenci ?:) Inni nie istnieją , a podobno jest ich setki :)

7 " Ranking wyprzedził prawo europejskie " :) . Co autor tego stwierdzenia miał na myśli -temat rozprawki w liceum :)

 

ps

Reklamy na stronie na pewno nie mają wpływu na rzetelność rankingu - to wszyscy wiedzą i nie jest to próba pomówienia :) lub sygnał do przemyśleń :) tylko stwierdzenie oczywistego dla każdego faktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

ps

Reklamy na stronie na pewno nie mają wpływu na rzetelność rankingu - to wszyscy wiedzą i nie jest to próba pomówienia :) lub sygnał do przemyśleń :) tylko stwierdzenie oczywistego dla każdego faktu ;)

Ja najczęściej widuję tam reklamę Oknoplastu, Elwizu. Chyba tez Drutexu, ale nie mam pewności :) i nie widzę przełożenia tego na pozycję w rankingu.

O temacie mam zdanie takie jak Wałęsa o demokracji - to nie jest system idealny, ale wskażcie mi lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mamy ranking , promowany na rzetelny

 

Ranking w ogóle nie jest promowany. A czy rzetelny? Każdy musi to sam ocenić.

 

2Ale trochę historycznie nie aktualny :) to sam autor przyznaje , tylko zapomniał dać duży baner dla czytających informujący o tym :)

 

Panie faneuro pretensje o brak aktualizacji stron internetowych, to nie do mnie:-). Wierzę, że na Pańskiej stronie ( o ile istnieje) wszystko i zawsze jest świeżuteńkie:-).

 

3.Dane troszkę rozbieżne -zależy kto i jak czyta i co chce wyczytać - ale to tajemnica układających ranking

 

Rozbieżne z czym? Z Pańską wiedzą? To możliwe i nie dziwi. Z wynikami badań? Nie sądzę.

 

4Dane pobierane z różnych źródeł -w zależności jaki parametr chcemy pokazać :) - patrz wyżej

 

To zdanie świadczy, że nie ma Pan szczypty pojęcia jak wykonuje się badania okien. Nie sposób w jednym badaniu sprawdzić kilkunastu różnych właściwości. Dlaczego? A choćby dlatego, że część badań to badania niszczące próbkę i kolejne trzeba wykonywać na innej konstrukcji.

 

5Okna jednoskrzydłowe - które są najczęściej badane - w rankingu nie istnieją :) ( są pomijane , ale nikt nie wie dlaczego )

 

Gdyby miał Pan jakieś pojęcie o oknach i badaniach okien wiedziałby Pan dlaczego. Sprawa jest banalna i związana z ewentualną możliwością przenoszenia wyników badań pomiędzy konstrukcjami. Można to robić zawsze przyjmując wyniki "konstrukcji słabszej" (wielodzielnej) i przenosząc je na "konstrukcję lepszą" (jednodzielną). Nigdy na odwrót. Ergo, najlepsze wyniki badań zawsze będą związane z oknami jednodzielnymi, a zatem nie ma ich w rankingu, bowiem zbadany poziom właściwości nijak się ma w odniesieniu do konstrukcji okiennych o większej ilości podziałów.

 

6Wybór firm które znalazły się w rankingu - to wszyscy producenci ?:) Inni nie istnieją , a podobno jest ich setki :)

 

Rzeczywiście wybór firm był przypadkowy i wyrywkowy. Jeżeli w późniejszym czasie producent zgłaszał chęć zaistnienia w rankingu i dosyłał badania, to się w nim znajdował. Jeżeli nie zgłaszał i nie zgłasza, to zwyczajnie go nie było i pewnie nie będzie, bo nie ma w Polsce takiego co znałby wszystkie firmy produkujące okna:-). Inna sprawa, że w naszej ocenie nie było sensu zamieszczać w rankingu setek firm przyznając im jednocześnie wyłącznie 1 pkt tylko z powodu posiadania strony http://www., bo cóż z tego za informacja o produkcie dla nabywcy?

 

7 " Ranking wyprzedził prawo europejskie " :) . Co autor tego stwierdzenia miał na myśli -temat rozprawki w liceum :)

 

Jak już Pan dotrze na ten poziom edukacji, chętnie przeczytam. A stwierdzenie o tyle jest uprawnione, że w roku 2009 o właściwościach użytkowych okien wiedzieli i mówili nieliczni, co potwierdzają wyniki firm w rankingu. W 2013 na mocy CPR powinni je deklarować wszyscy.

 

Reklamy na stronie na pewno nie mają wpływu na rzetelność rankingu - to wszyscy wiedzą i nie jest to próba pomówienia :) lub sygnał do przemyśleń :) tylko stwierdzenie oczywistego dla każdego faktu ;)

 

Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej widuję tam reklamę Oknoplastu, Elwizu. Chyba tez Drutexu, ale nie mam pewności :) i nie widzę przełożenia tego na pozycję w rankingu. O temacie mam zdanie takie jak Wałęsa o demokracji - to nie jest system idealny, ale wskażcie mi lepszy.

 

No to masz podobne zdanie do mojego. To nie jest twór idealny o czym sami informujemy od początku istnienia rankingu. Od tego czasu prosimy też o konstruktywne uwagi i wskazywanie firm które znaleźć się tam mogą lub powinny. A malkontentom przypominamy - nie marudźcie, zróbcie coś lepszego. Pokażcie, że potraficie coś więcej niż grymasić, wybrzydzać lub insynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Podsumujmy :

1.Mamy ranking , promowany na rzetelny

2Ale trochę historycznie nie aktualny :) to sam autor przyznaje , tylko zapomniał dać duży baner dla czytających informujący o tym :)

3.Dane troszkę rozbieżne -zależy kto i jak czyta i co chce wyczytać - ale to tajemnica układających ranking

4Dane pobierane z różnych źródeł -w zależności jaki parametr chcemy pokazać :) - patrz wyżej

5Okna jednoskrzydłowe - które są najczęściej badane - w rankingu nie istnieją :) ( są pomijane , ale nikt nie wie dlaczego )

6Wybór firm które znalazły się w rankingu - to wszyscy producenci ?:) Inni nie istnieją , a podobno jest ich setki :)

7 " Ranking wyprzedził prawo europejskie " :) . Co autor tego stwierdzenia miał na myśli -temat rozprawki w liceum :)

 

ps

Reklamy na stronie na pewno nie mają wpływu na rzetelność rankingu - to wszyscy wiedzą i nie jest to próba pomówienia :) lub sygnał do przemyśleń :) tylko stwierdzenie oczywistego dla każdego faktu ;)

 

Popieram w 100% ranking został zrobiony w jednym celu jakim nie będę pisał bo już mnie paragrafami straszą, nawet nazwę proponują zmienić. Ludzie Putina hehe "żartuje". Autor po prostu ma czas opisywać każdy zarzut ze szczególną starannością, ale na aktualizację już czasu nie ma. A może tak uczciwie napisać przed rankingiem " Nie aktualny cześć danych z 2009 roku" i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Przemku. Zarzucasz komuś kłamstwo, nieuczciwe działanie a nie masz na to dowodów a jedynie przypuszczenia.

My tu w większości nie jesteśmy anonimowi i mamy przez to niemało wrogów, więc ja jestem wyczulony na takie działalnia.

Mówiąc tak swoicm klientom zwyczajnie kłamiesz.Czy to jest fair?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin, dzięki za wsparcie.:-). Okazuje się jednak, że nie ma tego złego co by na dobre wyjść nie mogło. Informatyka, to nie moja domena, a forumowi malkontenci całkiem nieświadomie odkryli pewną niedoskonałość programu. Ranking pokazuje datę wprowadzenia danych, ale nie pokazuje już dat ewentualnych modyfikacji i stąd to wrażenie rzekomej "nieaktualności". Zapytam programistów, co można z tym zrobić i poproszę o zmiany. Oczywiście w żaden sposób nie wpłynie to na poziom naszej przekupności, bo przecież wiadomo, że jesteśmy opłacani przez ....................................*

 

* Proszę wpisać nazwę dowolnej firmy na pasku której rzekomo jesteśmy, którą niesłusznie wspieramy, kochamy, szanujemy lub odwrotnie itp. itd:-).

 

Wszystkim Państwu życzymy spokojnych Świąt i obyśmy zdrowi byli:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin, dzięki za wsparcie.:-). Okazuje się jednak, że nie ma tego złego co by na dobre wyjść nie mogło. Informatyka, to nie moja domena, a forumowi malkontenci całkiem nieświadomie odkryli pewną niedoskonałość programu. Ranking pokazuje datę wprowadzenia danych, ale nie pokazuje już dat ewentualnych modyfikacji i stąd to wrażenie rzekomej "nieaktualności". Zapytam programistów, co można z tym zrobić i poproszę o zmiany. Oczywiście w żaden sposób nie wpłynie to na poziom naszej przekupności, bo przecież wiadomo, że jesteśmy opłacani przez ....................................*

 

* Proszę wpisać nazwę dowolnej firmy na pasku której rzekomo jesteśmy, którą niesłusznie wspieramy, kochamy, szanujemy lub odwrotnie itp. itd:-).

 

Wszystkim Państwu życzymy spokojnych Świąt i obyśmy zdrowi byli:-)

 

myślę że kieruje ktoś tym z grupy trzymającej władzę więc zapewne jest to łódzka ośmiornica pruszków wołomin kilku polityków czyli pozostaje przemilczeć :D

od siebie życzę tylko takich problemów jak te tutaj i spokojnych i wesołych :):stirthepot: <---- żurek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek ma rację, Finlandia - RANKING nie jest aktualny - autor przyznaje sam, że posiłkuje się netem, który jako źródło nie jest w wielu przypadkach wiarygodny.

W mojej opinii na początku rankingu powinna być stosowna klauzula o ograniczonej wiarygodności danych na dzień ich odbioru przez zainteresowanych.

Swoją drogą nie świadczy to o odpowiedzialności publikującego tego typu zestawienia a o jego malkontenctwie bo de facto wprowadza w błąd niczego nie świadomych.

A tłumaczenie się, że z informatyką jest się na bakier to poziom piaskownicy.

Tak to się można z braku kompetencji wyłgać ze wszystkiego w stylu Panie ja się na tym nie znam.

Jak się jest czegoś autorem to ponosi się odpowiedzialność w 100% a nie jakąś odcinkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...