Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

a gdzie wyczytałeś że ma być paroprzepuszczalne?

Nawet w instrukcji ITB jest napisane, że pod parapety, tarasy itp należy stosować materiały szczelne

Taras, balkon to te miejsca gdzie należy z zewnątrz wykonać dokładna izolacje wodoszczelną

Piankę możesz zasilikonować i nic się nie stanie

 

to ja sprecyzuje - wodoszczelność a przepuszczalność pary wodnej to nie to samo - tak samo zresztą jak przepuszczalność pary wodnej a przepuszczalność powietrza.

 

Ogólnie KAŻDY materiał jest paroprzepuszczalny - różny jest tylko zakres - parametr Sd i aby zaizolować połączenie zgodnie z zaleceniami należy wykonać izolację z rozgraniczeniem tego parametru dla izolacji wew i zew. Izolacja zew ma mieć Sd mniejsze niż wew.

Guma ma zasadniczo większe Sd - do zastosowań zewnętrznych na poziomie 3-5 m dla porównania folie dedykowane mają 0,05-0,07m ale materiały do izolacji wew mają Sd na poziomie 50, 80 czy nawet 1000, 1500m.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponieważ wątek HekaPlast-Awilux trochę się na forum rozkręcił, zdecydowałam doprecyzować kwestię zmiany nazwy. Faktycznie, nazwa została zmieniona, tak jak informuje część forumowiczów. Obecnie firma nazywa się Awilux sp. z o.o.Sp.k i nie skutkuje żadnymi negatywnymi zmianami dla klientów. Wszystkie świadczenia gwarancyjne zostają zachowane. Nie ma podstaw do żadnych obaw związanych z zakupem i montażem okien, zakupionych w naszej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

i jeszcze bardziej namieszałeś :)

Czyli.... na tarasie zastosować (tak jak ja to czynię) taśmę butylową, często dodatkowo pokrytą aluminium czy zwykłą folię paroprzepuszczalną ?

Proponowałbym stosować wypowiedzi bardziej zrozumiałe dla czytających :)

 

namieszałem - no trudno ale takie są suche dane i fakty a jak ktoś ma problem i pytanie to zawsze odpowiadam na PW :)

 

a na tarasie butyl czy alu-butyl i owszem ale od środka od zewnątrz ja zalecam fartuch gumiasty :)

alu-butyl ma Sd na poziomie 1500m więc zastosowanie go od zewnątrz nie jest najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek, idąc trochę pod prąd - to akurat miejsce jest zazwyczaj głęboko pod wylewkami więc ... co innego jak widuję alu-butyl pod oknem na zewnątrz pod parapetem zewnętrznym to już może przynieść spore problemy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam,

 

Ponieważ wątek HekaPlast-Awilux trochę się na forum rozkręcił, zdecydowałam doprecyzować kwestię zmiany nazwy. Faktycznie, nazwa została zmieniona, tak jak informuje część forumowiczów. Obecnie firma nazywa się Awilux sp. z o.o.Sp.k i nie skutkuje żadnymi negatywnymi zmianami dla klientów. Wszystkie świadczenia gwarancyjne zostają zachowane. Nie ma podstaw do żadnych obaw związanych z zakupem i montażem okien, zakupionych w naszej firmie.

 

właśnie AUTOR AUTOR !!! :) i wiarygodność w górę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się montuje. Ciepły montaż za dużo pieniędzy znanej firmy. Ciepłe parapety przyklejone do podłoża na PIANKĘ MONTAŻOWĄ !!!!!

 

1. Profesjonalne łączenie ciepłych parapetów. UWAGA oczywiście pianą montażową.

 

http://images64.fotosik.pl/911/a96732c670114ef3gen.jpg

 

2. Najważniejsza jest szczelność w montażu. A może to nowej technologi nawiewak działający od spodu. PORAŻKA

 

http://images65.fotosik.pl/911/58413fe433f3fcb6gen.jpg

 

3. Szereg szkoleń uznany Producent i gigant problem. Taśmy nie podoklejane, łączenia dziurawe.

 

http://images61.fotosik.pl/909/bf54ef318f711af0gen.jpg

 

Klient zapłacił przedpłatę 90 % dostał aż 3% większy rabat. Teraz ma przez swoją głupotę gigant problem. Co lepiej montażyści inaczej ( papraki) twierdzą, że jest tak jak ich uczyli. Reklamacja poszła do producenta który twierdzi, że montowała inna firma i ma gdzieś.

 

Musze to w bardzo krótki czasie poprawić. I chyba zostaje mi demontaż, oczyszczenie i montaż na nowo. Jak myślicie te podkłady będą się do czegoś nadawały czy nie bardzo? Nie chce inwestora naciągać na jakieś chore koszty za swoją głupotę już zapłacił. NIESTETY

Edytowane przez przemek1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się montuje. Ciepły montaż za dużo pieniędzy znanej firmy. Ciepłe parapety przyklejone do podłoża na PINKĘ MONTAŻOWĄ !!!!!

 

1. Profesjonalne łączenie ciepłych parapetów. UWAGA oczywiście pianą montażową.

 

http://images64.fotosik.pl/911/a96732c670114ef3gen.jpg

 

2. Najważniejsza jest szczelność w montażu. A może to nowej technologi nawiewak działający od spodu. PORAŻKA

 

http://images65.fotosik.pl/911/58413fe433f3fcb6gen.jpg

 

3. Szereg szkoleń uznany Producent i gigant problem. Taśmy nie podoklejane, łączenia dziurawe.

 

http://images61.fotosik.pl/909/bf54ef318f711af0gen.jpg

 

Klient zapłacił przedpłatę 90 % dostał aż 3% większy rabat. Teraz ma przez swoją głupotę gigant problem. Co lepiej montażyści inaczej ( papraki) twierdzą, że jest tak jak ich uczyli. Reklamacja poszła do producenta który twierdzi, że montowała inna firma i ma gdzieś.

 

Musze to w bardzo krótki czasie poprawić. I chyba zostaje mi demontaż, oczyszczenie i montaż na nowo. Jak myślicie te podkłady będą się do czegoś nadawały czy nie bardzo? Nie chce inwestora naciągać na jakieś chore koszty za swoją głupotę już zapłacił. NIESTETY

 

Tak duza przedplata, montazysta sie dobrze zabezpieczyl. Po przelaniu naleznosci nie mial czasu na pozadny montaz. Pewnie inni inwestorzy w kolejce to po co tracic czas na "glupoty". Ta firma powinna znalezc sie na czarnej liscie FM.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przemek, obetnij pianę, kilka kartonów silikony i masz dobrze, szybko i w miarę tanio

 

NIE NIE NIE - wzywaj tych którzy to w tak piękny sposób spier....li robotę i niech sami poprawiają, a jeżeli nie podeprą odpowiednio okien to siądą i dupa zbita będzie - no chyba, że te kliny powpychali głęboko aż pod profil i dopiero potem pianowali - ale osobiście mocno w to wątpię :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

NIE NIE NIE - wzywaj tych którzy to w tak piękny sposób spier....li robotę i niech sami poprawiają, a jeżeli nie podeprą odpowiednio okien to siądą i dupa zbita będzie - no chyba, że te kliny powpychali głęboko aż pod profil i dopiero potem pianowali - ale osobiście mocno w to wątpię :)

 

Pozdrawiam

 

Problem jest w tym, że nie chcą bo twierdzą że tak jest dobrze. A fabryka w sumie nie jej sprawa, ale też tak nie powinno być. Generalnie od poniedziałku ma wejść ekipa od elewacji i jest trochę problem. Będę chyba demontował, równał podłoże, dam nowe parapety ciepłe tak jak powinno być. Bo kurcze nie da się inaczej, chociaż jakby na kleju to było posadowione to jeszcze jeszcze no ale na pianie to już masakra. Aż się prosi napisać czyje to dzieło, ale to już Inwestora sprawa w końcu to jego pieniądze, czas itp. Ja tylko zastanawiam się jak tak można komuś spie...... robotę i jeszcze wmawiać, że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem jest w tym, że nie chcą bo twierdzą że tak jest dobrze. A fabryka w sumie nie jej sprawa, ale też tak nie powinno być. Generalnie od poniedziałku ma wejść ekipa od elewacji i jest trochę problem. Będę chyba demontował, równał podłoże, dam nowe parapety ciepłe tak jak powinno być. Bo kurcze nie da się inaczej, chociaż jakby na kleju to było posadowione to jeszcze jeszcze no ale na pianie to już masakra. Aż się prosi napisać czyje to dzieło, ale to już Inwestora sprawa w końcu to jego pieniądze, czas itp. Ja tylko zastanawiam się jak tak można komuś spie...... robotę i jeszcze wmawiać, że jest ok.

 

Hmmm co do fabryki do napisz mi na PW aby nie robić kryptoreklamy - kto to ma takie podejście.

 

Co do ratowania tematu - wyciąć pianę pod blokiem podparapetowym dać tam podparcie kliny itp zapianować na nowo i wykleić folie - to najszybszy i chyba najtańszy sposób - oczywiście do ideału daleko ale ... zawsze jakieś podratowanie sytuacji.

DSC_0506x.jpgDSC_0518x.jpg

 

masz przykład jak to powinno wyglądać po poprawkach - od środka i od zewnątrz - oczywiście okna są już dodatkowo podparte !!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMichal - fabryka w tym przypadku nie jest stroną konfliktu. Także bez względu kto to jest nie należy tu podawać jej nazwy, bo osoby czytające zapamietają właśnie producenta a nie wykonawcę tego montażu.

 

P.S. Czy jak kupię u Ciebie kawałek taśmy rozprężnej to też będziesz jeździł na poprawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMichal - fabryka w tym przypadku nie jest stroną konfliktu. Także bez względu kto to jest nie należy tu podawać jej nazwy, bo osoby czytające zapamietają właśnie producenta a nie wykonawcę tego montażu.

 

P.S. Czy jak kupię u Ciebie kawałek taśmy rozprężnej to też będziesz jeździł na poprawki ?

 

Troszkę moim zdaniem nie masz racji. Jeżeli jest to fabryka która opiera się głównie na swojej nazwie i ładnie podaje jak to ma ekipy wyszkolone i w ogóle to odpowiada za to. Mimo, ze sprzedaje okna podmiotom. Jeżeli toleruje partactwo i pozwala swój produkt tak montować to współczuje klientom. Nazwy nie będę pisał bo to nie moje pieniądze. Jak mi by coś takiego odwalili to już bym pisał wszędzie i zapewne by podziałało natychmiast.

Dzisiaj monterzy działają od rana i tak jak Michał doradziłeś wycinają wszystko inaczej dłubią, dają takie jakby dystanse pod całość i klejem do styropianu wypełniają, plus oklejenie. Wrzucę później więcej fotek bo to co zobaczyłem na początku to kropla w morzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

MMichal - fabryka w tym przypadku nie jest stroną konfliktu. Także bez względu kto to jest nie należy tu podawać jej nazwy, bo osoby czytające zapamietają właśnie producenta a nie wykonawcę tego montażu.

 

P.S. Czy jak kupię u Ciebie kawałek taśmy rozprężnej to też będziesz jeździł na poprawki ?

 

To nie tak, jeżeli producent sprzedaje swoje wyroby to ma jednak wpływ na to jak one są montowane, i nie mówię o tym aby fabryka wykonywała poprawki ale aby w odpowiedni sposób "wpłynęła" na sprzedawcę/montażystę, który takowy montaż popełnił. Jeżeli producent "zapomina" o swoim produkcie zaraz po opuszczeniu fabryki to ... trudno :)

 

Jeżeli kupisz u mnie taśmę i zamontujesz ją źle to grzecznie poproszę Cię o poprawienie ale nie powiem klientowi, że to nie moja sprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...