Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...Jeżeli kupisz u mnie taśmę i zamontujesz ją źle to grzecznie poproszę Cię o poprawienie ale nie powiem klientowi, że to nie moja sprawa. ....
Powiesz, tylko grzecznie.

No chyba, że dla dobrego imienia własnej firmy sprzedającej materiał zatrudnisz innego wykonawce i z własnej kieszeni zapłacisz za poprawki

Od dawien dawna odwieczny problem jak i kto jest wzywany do tablicy przy błędach w montażu

Pamiętajcie o jednym

Strona w umowie nie jest Producent tylko inny podmiot gospodarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie, jestem zielona :(

mamy do wstawienia do nowo budowanego domu stałe szklenia 4200/2500; 2450/2350; 2450/2000; 2300/2500, 3300/550, dwa trójkąty, 6 drzwi balkonowych, 1 przesuwkę 2400/.2500

Nadeszły oferty

Adams passiv Line plus , szyba U-0,5/4TM/18A/4/18A/4TM, okucie Siegenia Titan AF

 

System veka – alphaline 90 MD, szyba 0,5kw 4/18SSZ/418SSZ/4,

 

Mitbau sp. Z o.o., schuco SI 82 classic, szybab 4/18/4/18/4 U-0,5, okucie Winkhaus ActivPilot Concept

 

Vetrex, veka V90+, szyba MASTER THERM CZARNY U=0.5 / 4-18-4-18-4, okucie Roto NT Designo

 

Scorpio aluminium sp. Z o.o., aluplast8000, szyba 4TM/18A/4/18A/4TM - 48mm (U=0,5), Okucie: SIEGENIA TITAN AF

 

kolor obustronny antracyt

Co radzicie wybrać?

a może macie inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko jakoś dzielone czy jako jedna szyba?

 

tak, dzielone jest 4200/2500 (2x2100/2500 ), 2400/2300 i 2400/2000 przedzielone słupkami , przesuwka oczywiście w dwóch częściach.

Dwoje drzwi balkonowych 1500/2100 dzielona 900/600/2100

Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie, jestem zielona :(

mamy do wstawienia do nowo budowanego domu stałe szklenia 4200/2500; 2450/2350; 2450/2000; 2300/2500, 3300/550, dwa trójkąty, 6 drzwi balkonowych, 1 przesuwkę 2400/.2500

Nadeszły oferty

Adams passiv Line plus , szyba U-0,5/4TM/18A/4/18A/4TM, okucie Siegenia Titan AF

 

System veka – alphaline 90 MD, szyba 0,5kw 4/18SSZ/418SSZ/4,

 

Mitbau sp. Z o.o., schuco SI 82 classic, szybab 4/18/4/18/4 U-0,5, okucie Winkhaus ActivPilot Concept

 

Vetrex, veka V90+, szyba MASTER THERM CZARNY U=0.5 / 4-18-4-18-4, okucie Roto NT Designo

 

Scorpio aluminium sp. Z o.o., aluplast8000, szyba 4TM/18A/4/18A/4TM - 48mm (U=0,5), Okucie: SIEGENIA TITAN AF

 

kolor obustronny antracyt

Co radzicie wybrać?

a może macie inne propozycje?

 

 

Sam osobiście znam Adamsa i spokojnie jego produkty można polecać. Vetrex też jest ok.

 

A reszty nie znam, może ktoś z forum podpowie.

 

I że firma mało znana, to nie znaczy że grosza od jakiejś dużej firmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam szybkie pytanie, okna to Alsecco z Nysy, były montowane 2 lata temu, ale dopiero teraz wykańczam budowę, więc wychodzi na to że przechodziłem obok nich przez te 2 lata i nie zauważyłem jednej rzeczy. Mianowicie na jednej z kwater okna tarasowego zauważyłem, że naklejka jak w załaczniku 1 jest od zewnętrznej strony.

Na pozostałych jest jak w załaczniku 2 od strony wewnętrznej.

 

Bardzo źle ?

Czy może to nie ma znaczenia ?

DSC00700.jpg

DSC00701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam szybkie pytanie, okna to Alsecco z Nysy, były montowane 2 lata temu, ale dopiero teraz wykańczam budowę, więc wychodzi na to że przechodziłem obok nich przez te 2 lata i nie zauważyłem jednej rzeczy. Mianowicie na jednej z kwater okna tarasowego zauważyłem, że naklejka jak w załaczniku 1 jest od zewnętrznej strony.

Na pozostałych jest jak w załaczniku 2 od strony wewnętrznej.

 

Bardzo źle ?

Czy może to nie ma znaczenia ?

Przy 3-szybowych pakietach odwrócenie nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie, jestem zielona :(

mamy do wstawienia do nowo budowanego domu stałe szklenia 4200/2500; 2450/2350; 2450/2000; 2300/2500, 3300/550, dwa trójkąty, 6 drzwi balkonowych, 1 przesuwkę 2400/.2500

Nadeszły oferty

Adams passiv Line plus , szyba U-0,5/4TM/18A/4/18A/4TM, okucie Siegenia Titan AF

 

System veka – alphaline 90 MD, szyba 0,5kw 4/18SSZ/418SSZ/4,

 

Mitbau sp. Z o.o., schuco SI 82 classic, szybab 4/18/4/18/4 U-0,5, okucie Winkhaus ActivPilot Concept

 

Vetrex, veka V90+, szyba MASTER THERM CZARNY U=0.5 / 4-18-4-18-4, okucie Roto NT Designo

 

Scorpio aluminium sp. Z o.o., aluplast8000, szyba 4TM/18A/4/18A/4TM - 48mm (U=0,5), Okucie: SIEGENIA TITAN AF

 

kolor obustronny antracyt

Co radzicie wybrać?

a może macie inne propozycje?

 

Trochę szklenie dziwne takie gabaryty i na szkle 4 mm. Nawet dzielone na polowe 4200 x 2500 to szkło ma kolo 5 m2. Chyba ze jest inaczej podzielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytałam się w oferty i faktycznie, jeśli chodzi o o dwa największe szklenia, to: Vetrex daje szyby 6/16/6/16/6, a Adams 6/14/6/16/6

Schuco na całości 4/18/4/18/4. Vetrex barwiony w masie, co chyba przy obustronnym kolorze powinno mieć znaczenie?

Mam rozumieć, że należy dać sobie spokój z schuco?

 

Ze względu na gabaryty mam tez oferty na aluminium:

Scorpio aluminium, sp. z o.o. (lokalna) na profilu Ponzio (PE78, Sliding 1600), szyby 4/18/4/18/4, 4/12/6/12/6, - cena 10% większa od PCV

 

Prodal sp. z o.o. (lokalna) na profilu Yawal (TM 74 1.0, DP 150 Tehermo, PBI 50N, pakiet szybowy k=0,7, cena nieco wyższa od w/w

 

Mitbau sp. z o.o. profil Aluprof MB 86 ST, MB 77HS HI, pakiet szybowy Ug=0,5 , 4/18/4/18/4 - cena zbliżona

 

Adams - ALIPLAST - SUPERIAL ciepłe gr.75mm, 3-komorowy, ECONOLINE zimne, gr.51mm, 1-komorowy, ULTRAGLIDE LS ciepłe gr.65mm, 3-komorowy, Szyby: 4TM/18A/4FL/18A/4TM CIEPŁA RAMKA;6FL/16A/6TPS/16A/6TPS CIEPŁA

 

I teraz dylemat, PCV czy aluminium? W domu jest chyba tyle samo szkleń co ścian. Jak ugryźć temat, żeby było ciepło, nowocześnie i bezpiecznie? Wiadomo, aluminium zimniejsze od PCV, ale czy ta różnica będzie faktycznie odczuwalna, przecież pakiety szybowe w obu przypadkach są zbliżone.

 

Przepraszam, może pletę głupoty, ale temat mnie przerósł. Mogę liczyć na rozsądne rady? Czym się kierować, na co zwrócić uwagę, gdzie w otrzymanych ofertach tkwi diabeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium dobrze wykonane to trwałość większa hmmm... największa ze wszystkich materiałów z jakich okna się wykonuje

Ale i tak podstawą jest PRODUCENT i MONTAŻYSTA

Człowieka który przedstawił ci ofertę na szybach 4 mm skreśl od razu - nie ma zielonego pojęcia co ludziom sprzedaje

Barwienie w masie nie ma realnie żadnego znaczenia, wykorzystywanie go jako argumentu to tylko marketing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Prodal sp. z o.o. (lokalna) na profilu Yawal (TM 74 1.0, DP 150 Tehermo, PBI 50N, pakiet szybowy k=0,7, cena nieco wyższa od w/w

...?

 

Bierz to i nie dziel szyb.

 

Takie wielkie gabaryty są teraz bardzo modne. Nawet sobie nie wyobrażasz jaki to komfort obcować w zimie z naturą przez takie szyby - czyste musza być :)

 

Jestem fanem Yawala - bardzo dobry system aluminiowy. Niech Ci wycenią w takim kolorze ( bardzo modny ): TIEFMAT 70160 albo MAT 71319 IGP -HWF SUPERIOR 57 lub IGP-HWF classic 59

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponieważ wątek HekaPlast-Awilux trochę się na forum rozkręcił, zdecydowałam doprecyzować kwestię zmiany nazwy. Faktycznie, nazwa została zmieniona, tak jak informuje część forumowiczów. Obecnie firma nazywa się Awilux sp. z o.o.Sp.k i nie skutkuje żadnymi negatywnymi zmianami dla klientów. Wszystkie świadczenia gwarancyjne zostają zachowane. Nie ma podstaw do żadnych obaw związanych z zakupem i montażem okien, zakupionych w naszej firmie.

Tak się złożyło odwiedził mnie miły pan z firmy (przypadkiem?;) i już mi wszystko wyjaśnił :) Jak dobrze to zrozumialem, to dotychczsowy właściciel części udziałow stał się jej głównym udziałowcem i tyle by tego było. No i nazwa .Awilux brzmi lepiej. Gdyby tak firma chciała się "wypiąć " na bełe gwarancje, to byłoby to największym głupstwem, bo po pierwsze nie mieści się to w naszej kulturze, a po drugie to strzał w stopę - jak okna są dobre to i kosztów za wiele nie będzie a starzy klienci są przecież najlepszymi ambasadorami marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło odwiedził mnie miły pan z firmy (przypadkiem?;) i już mi wszystko wyjaśnił :) Jak dobrze to zrozumialem, to dotychczsowy właściciel części udziałow stał się jej głównym udziałowcem i tyle by tego było. No i nazwa .Awilux brzmi lepiej. Gdyby tak firma chciała się "wypiąć " na bełe gwarancje, to byłoby to największym głupstwem, bo po pierwsze nie mieści się to w naszej kulturze, a po drugie to strzał w stopę - jak okna są dobre to i kosztów za wiele nie będzie a starzy klienci są przecież najlepszymi ambasadorami marki.

 

tylko ty kochasz drewno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytałam się w oferty i faktycznie, jeśli chodzi o o dwa największe szklenia, to: Vetrex daje szyby 6/16/6/16/6, a Adams 6/14/6/16/6

Schuco na całości 4/18/4/18/4. Vetrex barwiony w masie, co chyba przy obustronnym kolorze powinno mieć znaczenie?

Mam rozumieć, że należy dać sobie spokój z schuco?

 

To nie wina Schuco tylko człowieka który rysował stolarkę. Wręcz przy takich gabarytach, aż się prosi o Schuco wyróżniające się sztywnością.

 

Ze względu na gabaryty mam tez oferty na aluminium:

Scorpio aluminium, sp. z o.o. (lokalna) na profilu Ponzio (PE78, Sliding 1600), szyby 4/18/4/18/4, 4/12/6/12/6, - cena 10% większa od PCV

 

Prodal sp. z o.o. (lokalna) na profilu Yawal (TM 74 1.0, DP 150 Tehermo, PBI 50N, pakiet szybowy k=0,7, cena nieco wyższa od w/w

 

Mitbau sp. z o.o. profil Aluprof MB 86 ST, MB 77HS HI, pakiet szybowy Ug=0,5 , 4/18/4/18/4 - cena zbliżona

 

Adams - ALIPLAST - SUPERIAL ciepłe gr.75mm, 3-komorowy, ECONOLINE zimne, gr.51mm, 1-komorowy, ULTRAGLIDE LS ciepłe gr.65mm, 3-komorowy, Szyby: 4TM/18A/4FL/18A/4TM CIEPŁA RAMKA;6FL/16A/6TPS/16A/6TPS CIEPŁA

 

I teraz dylemat, PCV czy aluminium? W domu jest chyba tyle samo szkleń co ścian. Jak ugryźć temat, żeby było ciepło, nowocześnie i bezpiecznie? Wiadomo, aluminium zimniejsze od PCV, ale czy ta różnica będzie faktycznie odczuwalna, przecież pakiety szybowe w obu przypadkach są zbliżone.

 

Przepraszam, może pletę głupoty, ale temat mnie przerósł. Mogę liczyć na rozsądne rady? Czym się kierować, na co zwrócić uwagę, gdzie w otrzymanych ofertach tkwi diabeł?

 

Aluminium bardzo dobre na duże przeszklenia witrynowe przy szybie U-0,5 lub U-0,6 strata na ramach znikoma, zwłaszcza że połowę ramy i tak chowasz w ociepleniu. Przy oknach mniejszych gdzie mamy skrzydła to już robi się mala dziura cieplna. Może zamieszać trochę alu. trochę PCV ciepłego. Przy alu. weź pod uwagę Blyweerta z Czosnowa w fajnej cenie wychodzi jak za parametry które oferuje do tego posiada jedną z najlepszych lakierni.

http://blyweert.pl/index.php/oferta/systemy-okienno-drzwiowe/10-oferta/38-triton

Edytowane przez przemek1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...