Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Chyba (ale może źle zrozumiałam) dlatego że okna są cieżkie / duże ...a dlaczego pytasz to źle ?
Po prostu jestem zdziwiony. Nie wiem jakie okna, jaki projekt, może są inne powody - nie ważne.

 

A co do akrylu i silikonu.

Upierdliwa robota, cenowo wbrew pozorom osiągnie cenę co folie czy taśma wielofunkcyjna - oczywiście by to zrobić dobrze a nie obsmarkać czymś z tubki. Nie licz na to, że dokładnie wykona Ci to monter, ale jak sama lubisz dłubać - jak w sam raz zajęcie na nudne budowlane wieczory z puszką piwa w ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Wszystkie dane na temat momentów bezwładności na podstawie dokumentacji systemowej producentów.

 

Prześlij mi te dane na priva, bo ich nie mogę wygooglować:) Wiadomo, że geometria przekroju wzmocnienia a nie jego grubość decyduje o Ix.

Co do sztywności oprócz cyfr jest odczucie i takie właśnie mam. Zresztą zauważ, że Brugmann/Salamander wprowadzili Evo 82 z czegoś to wynika, zresztą to samo zrobiła Veka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sztywności oprócz cyfr jest odczucie i takie właśnie mam.

Trudno polemizować z takim argumentem :(

Zresztą zauważ, że Brugmann/Salamander wprowadzili Evo 82 z czegoś to wynika, zresztą to samo zrobiła Veka.

Zeszli do poziomu produktów konkurencji (np. Si82) wprowadzając środkową uszczelkę "płetwową" zamiast prawdziwej trzeciej przylgi i upraszczając system (choćby łącznie słupka z ramą albo szklenia stałe w ramie) by było taniej. Z postępem to raczej wiele wspólnego nie ma.

Prześlij mi te dane na priva

Sprzedajesz Si82 i nie masz katalogu systemowego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Si82 (20261200) - 0,66 i 4,03 (stal 2,5mm)......

*Wszystkie dane na temat momentów bezwładności na podstawie dokumentacji systemowej producentów.

W katalogu rzeczywiście wartości te wynoszą Ix=4,03 oraz Iy=0,66, dla skrzydła classic i rondo, ale Schuco Plansoft podaje Iy=0,82 , czyli takie samo jak dla wzmocnienia 202618. :rolleyes: Sprawdzę w wolnej chwili (moje ulubione powiedzenie ), które jest bliższe prawdy.

Dla uzupełnienia wkleję jeszcze wzmocnienia dla skrzydła SI 82 Cava, gdzie Ix najsłabsze wynosi 4,66 a najmocniejsze 6,70 cm4...

si 82 cava wzmocnienia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu rzeczywiście wartości te wynoszą Ix=4,03 oraz Iy=0,66, dla skrzydła classic i rondo, ale Schuco Plansoft podaje Iy=0,82 , czyli takie samo jak dla wzmocnienia 202618. :rolleyes: Sprawdzę w wolnej chwili (moje ulubione powiedzenie ), które jest bliższe prawdy.

Dla uzupełnienia wkleję jeszcze wzmocnienia dla skrzydła SI 82 Cava, gdzie Ix najsłabsze wynosi 4,66 a najmocniejsze 6,70 cm4...

 

Witam,

 

Witając się chciałbym zapytać, czy wiecie, że SI82 Cava jest jeszcze "testowym" produktem i do powszechnego obiegu nie są wprowadzone wszystkie akcesoria systemowe...

Na razie nie wskazane są w tym systemie całościowe realizacje obiektów.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na producentów wybrałbym MS. Patrząc na profil Schucco. Najlepsze parametry termiczne ma Geneo. Firmy 4 pory nie znam i nie wiem jak produkują. MS i Petecki ok.

 

Liczy się jednak głównie MONTAŻ i na to zwróć uwagę. Poproś o referencje i autoryzacje producenta.

 

Dziękuje za rozjaśnienie sytuacji. Dla MS i Schuco(4pory, ew oknostyl) mam sprawdzonych montażystów- sprawdzałem ich i wiem że robią to dobrze, są z polecenia. Geneo niestety nikt mi nie polecał ale sprzedawca już chce mnie umawiać na wizyty na swoich budowach gdzie już zakładał podobne okna. Możecie mi coś wyjaśnić. Podobno Geneo(Petecki) są najcieplejsze bo nie mają w sobie wzmocnień stalowych i są budowane z jakiegoś innego materiału niż MS i Schuco, przez co są również najsztywniejsze, troche dziwne że bez wzmocnień są najsztywniejsze. Kosmiczna technologia? Jako jedyni zaproponowali mi 2 okna których nie trzeba dzielić ze względu na rozmiar skrzydła, u innych jest to niestety konieczność. Czy ma to coś wspólnego z prawdą czy to zwykły bajer do zamydlenia oczu:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Podobno Geneo(Petecki) są najcieplejsze bo nie mają w sobie wzmocnień stalowych i są budowane z jakiegoś innego materiału niż MS i Schuco, przez co są również najsztywniejsze, troche dziwne że bez wzmocnień są najsztywniejsze. Kosmiczna technologia? Jako jedyni zaproponowali mi 2 okna których nie trzeba dzielić ze względu na rozmiar skrzydła, u innych jest to niestety konieczność. Czy ma to coś wspólnego z prawdą czy to zwykły bajer do zamydlenia oczu:confused:

 

Nie to nie bajer. Geneo jest zbudowany nie z PVC tylko z tworzywa RAU-FIPRO - patent Rehau (kompozyt) i rzeczywiście nie wymaga wzmocnień, dzięki czemu termika profilu jest lepsza.

W przypadku Geneo możesz uzyskać Uf do 0,86 W/m2K, MsEvolution ze wzmocnieniem stalowym to Uf =1.0, ze wzmocnieniem steelpur MS-a Uf= 0,93, Schucco SI 82 wypada tutaj najgorzej Uf=1.0-1.1.

 

Przy takich samych szybach i ramce dystansowej we wszystkich porównywanych oknach uzyskasz najlepszy współczynnik Uw w przypadku Geneo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jako jedyni zaproponowali mi 2 okna których nie trzeba dzielić ze względu na rozmiar skrzydła, u innych jest to niestety konieczność. ..

Technologia może być i z innej galaktyki co nie zmienia faktu że GENEO jest profilem bez wzmocnienia, wiotkim (wbrew marketingowym wpisom jakie tu się pojawiają), wymagającym wyjątkowego doświadczenia w montażu i . . . powiem Ci tak. Od innego producenta wszystkie balkony zostały wykonane z profili ze wzmocnieniem - nie wnikam, dlaczego ;)

Natomiast inną sprawą jest to że najcieplejsze nie jest wcale Geneo tylko PasivLine Ultra Adamsa, co pięknie w tabelce przedstawił kolega T12345T na swojej stronie oknotest.pl Mam nadzieję, że redakcja tego linku nie potraktuje jako reklamy tylko odnośnika do merytorycznej informacji dotyczącej poruszanego wątku.

Gdybym miał Ci polecać na podstawie tego co trzymałem w dłoni (bez świństw proszę ;) ) i tego co dajesz na do opiniowania, obstawiłbym w kolejności MS, 4 Pory Roku, Petecki.

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast inną sprawą jest to że najcieplejsze nie jest wcale Geneo tylko PasivLine Adamsa, co pięknie w tabelce przedstawił kolega T12345T na swojej stronie oknotest.pl

Gdybym miał Ci polecać na podstawie tego co trzymałem w dłoni (bez świństw proszę ;) ) i tego co dajesz na do opiniowania, obstawiłbym w kolejności MS, 4 Pory Roku, Petecki.

 

Nie no 4 profil to już dla mnie za wiele, uznajmy że pisał o najcieplejszym z 3 wymienionych MS, Schuco i Geneo. Podsumowując:

W kategorii producentów (fabryk) MS, Schuco powiedzmy ex aequo z Geneo.

W kategorii sztywność. Dyskusyjne zwycięstwo Geneo oparte na kosmicznym włóknie dalej schuco i MS na końcu za zbyt duży stosunek plastiku do wzmocnienia i dość szeroki profil

W kategorii właściwości termiczne wygrywa Geneo dalej MS, i schuco

W kategorii stopnia zaufania do wybranych montażystów (porównuje tylko 3, moja subiektywna opinia oparta na własnych badaniach) Schuco, MS, Geneo

W kategorii cena/CCC :p (mówimy o wycenach jakie otrzymałem przy zał tych samych pakietów 3 szybowych ramek itp) MS, Geno, Schuco

 

 

Weź tu wybierz zwycięzce...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...