Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Z tych podanych Adamsa znam i polecam, trzyma się wytycznych i dobrze produkuje okna. Reszta nie jest mi znana. Ktoś kiedyś miał tutaj na forum zastrzeżenia do Oknostylu. Ale już dokładnie nie będę podawał o co chodzi bo nie pamiętam dobrze tej sprawy. 4 pory roku. Nie działa chyba w moim regionie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych producentów na Schucco też wybrałbym Adamsa.

 

Co do stosowania xps-a pod balkony, tarasy, suwanki ja osobiście nie mam do tego zaufania i Klientom proponuję poszerzenia czy też profil bazowy.

 

Brak zaufania wynika z doswiadczenia czy przeczucia? Bo stosowne aprobaty to chyba ma?

No i wydaje mi sie, ze jednak jest to rozwiazanie "cieplejsze" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zaufania wynika z doswiadczenia czy przeczucia? Bo stosowne aprobaty to chyba ma?

No i wydaje mi sie, ze jednak jest to rozwiazanie "cieplejsze" ?

 

Z przeczucia, okna montowałem na tzw. ciepłych parapetach, ale ciężkich drzwi tarasowych czy też PSK nie mam odwagi. Poczekam, aż te rozwiązania "okrzepną" na rynku, nie będę eksperymentował na swoich Klientach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No i wydaje mi sie, ze jednak jest to rozwiazanie "cieplejsze" ?
Realnie to bez znaczenia bo akurat przy balkonach nie musi to być rozwiązanie cieplejsze i często też nie ma znaczenia biorąć pod uwagę specyfike tego miejsca.

Nie odważyłbym się postawić PSK ważącej 500 kilo (to żaden problem by taki ciężar osiągnąć) przy docelowym poziomie posadzki choćby 12 cm na styrodurze.

O HS- ważącym ponad tonę nie wspomnę. Zwykły balkon dwuskrzydłowy ważący tylko 300 kilo to też do mnie w takim montażu nie przemawia zwłaszcza że w każdym z tych rozwiązań pojawia się obciążenie dynamiczne progu.

Czy to doświadczenie czy przeczucie?

Doświadczenie wyniesione z okien, szerokich na 220 cm okien dwuskrzydłowych i co się tym podparciem dzieje pod wpływem obciążeń dynamicznych wiatrem i własnym ciężarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie to bez znaczenia bo akurat przy balkonach nie musi to być rozwiązanie cieplejsze i często też nie ma znaczenia biorąć pod uwagę specyfike tego miejsca.

...

 

Z wiekszoscia twojej wypowiedzi dyskutowac nie ma co: doswiadczenie cenna rzecz. Ale czy moglbys mi wyjasnic co masz na mysli w cytacie ? Ja mysle ze w domach energooszczednych czy pasywnych ( bo do takich zakladam ze ktos - np. ja - chcialby zastosowac parapet z XPS ) to licza sie wlasnie szczegoly.

 

Edit - XPS wklada sie pod cale domy, wiec odpowiedniej wytrzymalosci chyba mu nie brakuje ?

Toz to setki, czy nawet tysiace ton.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja filozofia - może i niesłuszna

XPS pod płytą fundamentowa ma obciążenie stałe i wbrew pozorom po przeliczeniu na cm2 okaże się że mniejsze jak np. przy HSie

Poszerzenie ma Uf takie samo jak ościeżnica, jak użyjesz bez wzmocnienia to Uf będzie mniejsze, tym samym poszerzenie będzie cieplejsze niż ościeżnica. Realnie będzie miało z 5-6 cm styczności z wylewką, reszta od wewnątrz będzie się stykać ociepleniem jakie jest między chudziakiem a wylewka pod posadzkę, co zresztą było już tu przeze mnie kilka razy ukazane - rysunek po raz kolejny

okno - balkon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ktoś się wreszcie zlitował i coś odpowiedział......

Może jeszcze znawcy tematu coś zaproponują - gdzie szukać?

Ale długi czas oczekiwania

pytanie - 16 maj 19:35

odpowiedz - 17 maj 15:22

Uwzględnij przy okazji że:

- czasem śpimy

- mamy weekendy, tylko cześć wariatów bywa to w weekend

Więc może odrobina pokory ? Co? ;)

A może nie mamy nic do powiedzenia ? W grupie budującej swego regionu szybciej wskażą Ci konkretnego producenta

A powiedz mi artastral ile stron wstecz tego wątku przeczytałeś? Od której strony ?
Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z badan wynika ze takie podparcia wytrzymują ogromne siły ale dla mojego dostawcy okien nie ma to znaczenia. Okno ma być zamocowane dołem mechanicznie do muru i kropka. Co z tego ze ten xps może mieć na dole mocowanie dla kotew jak okna do styroduru nie przykrecimy. Przy klejenia producent zapewne nie uzna za wystarczające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMmichał - taka jest prawda. Jak zamontować okno na styrodurze nie jest ujęte w "Instrukcjach montażu" i . . i moim zdaniem słusznie.

Znasz jeden montaż w Twym mieście, gdzie zastosowano kształtki ze styroduru przyklejone do okna i podłoża. Montaż zgodnie z zaleceniami twórcy systemu. Zważ Waść, przyklejony a nie jak zakłada systemodawca ciepłego parapetu czy samej kształtki zastępującej listwę podparapetową.

, tylko uszczelniony taśmą rozprężną.

Okna dwuskrzydłowe 200/150. W pół roku od montażu, przed montażem parapetów okazało się, że dolnym ramiakiem we wszystkich oknach można było poruszać kilka milimetrów w przód-tył.

Nie pamiętam, ale chyba tam także przy próbie szczelności okazało się, że połączenie się rozszczelniło, ale tego nie pamiętam na 100%

Jako, że w ewentualnym sporze o powód uszkodzenia czy wad okna, pierwszym elementem branym pod uwagę jest montaż, mimo wszystko proponuję trzymać się zaleceń co do mocowania okna w otworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...