Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pomysł całkiem fajny, tylko widzisz, gdy montujesz jako usługobiorca to za bardzo nie możesz odejść od systemu, czego pilnuje Illbruck.

Zaoszczędzone 2 metry kształtki z (tak na oko) 6 mb obwodu - całkiem nieźle. Ja czegoś takiego klientowi zaproponować nie mogę

 

A co do zalet MOWO obaj jesteśmy zgodni

 

Odpadów nie ma gdy masz więcej jak jeden montaż.System dopuszcza sklejanie całości nawet z małych kawałków jak tutaj widać. Wszystko można, tylko z głową :)

 

miales na mysli uslugodawce ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy przy temacie MOWO, czy poszerzenie i profile MOWO trzeba czyms zaizolowac (papa, XPS itp)?

http://images54.fotosik.pl/169/3f62f56d909fe4c9gen.jpg

Dodam, ze docelowo przy balkonach bedzie taras z kostki, a same balkony sa zadaszone.

Z gory dziekuje.

Ps

Niestety funkcja wrzucania zdjec ze strony Muratora u mnie nie dziala, stad duzy format.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł całkiem fajny, tylko widzisz, gdy montujesz jako usługobiorca to za bardzo nie możesz odejść od systemu, czego pilnuje Illbruck.

 

Illbruck pilnuje systemu nie odpadów. Reszta więc też została zrobiona mocno nie systemowo na foliach i aerożelu. W ogóle tam szły jeszcze rolety zewnętrzne i inne takie zajączki. Wszystko zostało uzgodnione z inwestorem, a on wybrał zapewnienie "będzie Pan zadowolony" niż gwarancję systemową:-). Oby był, bo jak nie to... mnie przy tym nie było:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przynajmniej na Ciebie nie będzie. A Inwestor... jak to co będzie - będzie Pan zadowolony :)

 

Tomaszs131a co dokładniej chcesz zabezpieczać i przed czym ? Jeśli planujesz ocieplenie w tym roku to nie ma powodu, jeśli w przyszłym to zabezpiecz przed wodą opadową i śniegiem by nie rozsadził klejenia kształtek do muru.

Czy na górze tak zostało, czy zdjęcie w trakcie ? Ładne okna, jaki kolor ?

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przynajmniej na Ciebie nie będzie. A Inwestor... jak to co będzie - będzie Pan zadowolony :)

 

Tomaszs131a co dokładniej chcesz zabezpieczać i przed czym ? Jeśli planujesz ocieplenie w tym roku to nie ma powodu, jeśli w przyszłym to zabezpiecz przed wodą opadową i śniegiem by nie rozsadził klejenia kształtek do muru.

Czy na górze tak zostało, czy zdjęcie w trakcie ? Ładne okna, jaki kolor ?

 

Okna mialem montowane w Listopadzie zeszlego roku, jakos przezimowaly- dzieki Bogu Zima byla lagoda :)

Mysle nad zabezpieczeniem styro, ktory jest przyklejon do profilu u podstawy balkonu. Poszerzene bedzie przysypane piaskiem przed ulozeniem kostki. Poza tym co z tasmami Trio u podstawy balkonu, one tez beda mialy kontakt z piaskiem? Ocieplac budnek zamierzam za pare tygodni. Przydalybysie jakies sugestie?

Ciesze sie, ze okna przypadly Ci do gustu- ich kolor to Daglezja. Oczywiscie u gory profilu zostala doklejona ksztaltka styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Illbruck pilnuje systemu nie odpadów. Reszta więc też została zrobiona mocno nie systemowo na foliach i aerożelu. W ogóle tam szły jeszcze rolety zewnętrzne i inne takie zajączki. Wszystko zostało uzgodnione z inwestorem, a on wybrał zapewnienie "będzie Pan zadowolony" niż gwarancję systemową:-). Oby był, bo jak nie to... mnie przy tym nie było:-).

 

Czyli pomysł ala Adam Słodowy :)

 

Tak się zastanawiam po co firmy wymyślają różne systemowe rozwiązania ? Illbruck zrobił prawie kompletny system tylko po to aby teraz go pociąć ?

Nie rozumiem tego ale może za głupi jestem.

W sposobie jak na fotkach w miejscach kształtek z movo bym dał konsole i byłoby pewnie taniej z możliwością dużo lepszej modyfikacji ustawienia okna itp itd no ale ....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sposobie jak na fotkach w miejscach kształtek z movo bym dał konsole i byłoby pewnie taniej z możliwością dużo lepszej modyfikacji ustawienia okna itp itd no ale ....

 

No to przy następnej okazji dasz konsole, a potem zbudujesz na około nich ramkę żeby to docieplić. Rozumiem tę konieczność modyfikacji ustawienia. :-). Z tych zdjęć jasno wynika, że była konieczna i bez konsoli (najlepiej od pana Waldka) ni rusz:-). Jak ja to lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhhh ten język polski - może się pomerdać

Inwestor jest dla mnie usługodawcą - czyż nie? Jest

Czyli ja jestem dla niego usługobiorcą - tak czy nie ? Tak

Więc kto ma rację - ja czy karolek75 ?

 

Ty jesteś usługodawcą on usługobiorcą. Ty wykonujesz dzieło on odbiera. Ty partolisz, on się wkurza. On nie płaci, Ty się wkurzasz. No proste! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhhh ten język polski - może się pomerdać

Inwestor jest dla mnie usługodawcą - czyż nie? Jest

Czyli ja jestem dla niego usługobiorcą - tak czy nie ? Tak

Więc kto ma rację - ja czy karolek75 ?

 

Inwestor KUPUJE usługę od Ciebie a nie Ty od niego. A więc to Inwestor jest USŁUGOBIORCĄ bo Ci płaci !!!

To Ty wystawiasz FV dla Inwestora za usługę a nie on Tobie :)

 

K...wa, nie pij tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś usługodawcą on usługobiorcą. Ty wykonujesz dzieło on odbiera. Ty partolisz, on się wkurza. On nie płaci, Ty się wkurzasz. No proste! :-)
Aaaaaa no masz rację, faktycznie

Uffff ale ani ja ani karolek75 się nie wkurzamy jeszcze na siebie

Usługod... no wiecie, my nie teges ;)

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to przy następnej okazji dasz konsole, a potem zbudujesz na około nich ramkę żeby to docieplić. Rozumiem tę konieczność modyfikacji ustawienia. :-). Z tych zdjęć jasno wynika, że była konieczna i bez konsoli (najlepiej od pana Waldka) ni rusz:-). Jak ja to lubię.

 

Nie jest istotne co i od kogo, mnie bawią takie kombinacje i tyle, oczywiście każdy może jak chce, ja tylko nie wiem po co ? skoro są rozwiązania już gotowe ?

ze zdjęć nie wynika nic a Twoje "lubienie" mnie powala :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...