Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

 

 

Nie jest istotne co i od kogo, mnie bawią takie kombinacje i tyle, oczywiście każdy może jak chce, ja tylko nie wiem po co ? skoro są rozwiązania już gotowe ?

ze zdjęć nie wynika nic a Twoje "lubienie" mnie powala :)

 

Pozdrawiam

 

To, że coś Ciebie nie bawi nie oznacza jeszcze, że jest to niepoprawne i zakazane. Myślę, że łatwiej znajdziesz sojuszników dla "wyrobów tylko gotowych" wśród osób o poczuciu humoru podobnym Twojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To, że coś Ciebie nie bawi nie oznacza jeszcze, że jest to niepoprawne i zakazane. Myślę, że łatwiej znajdziesz sojuszników dla "wyrobów tylko gotowych" wśród osób o poczuciu humoru podobnym Twojemu.

 

Andrzeju czytaj dokładniej co zostało napisane - mnie właśnie bawią takie kombinacje :)

i czy ja powiedziałem, że to jest zakazane ? absolutnie nie

sojuszników nie szukam - bo nie mam potrzeby, wszak żadnej wojny nie prowadzę :)

ale jak czytam co pisze człowiek, który chce uporządkować pewne sprawy to jestem hmmmm ... lekko zdziwiony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy przy temacie MOWO, czy poszerzenie i profile MOWO trzeba czyms zaizolowac (papa, XPS itp)?

http://images54.fotosik.pl/169/3f62f56d909fe4c9gen.jpg

Dodam, ze docelowo przy balkonach bedzie taras z kostki, a same balkony sa zadaszone.

Z gory dziekuje.

Ps

Niestety funkcja wrzucania zdjec ze strony Muratora u mnie nie dziala, stad duzy format.

 

to są 2 szyby czy już mi wzrok szwankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek86 nie, to sa trzy szyby.

Co do tego balkonu i innych w moim domu, to pojawil sie problem i zmuszony bylem je reklamowac do Heki. Otoz, w celu wentylacji pomieszczen po tynkach zostawilem je w pozycji uchylonej na caly dzien i pojawil sie problem z ich zamknieciem.

Balkon lukowy calkiem opadl i gorna czesc mechanizmu od strony oscieznicy wygiela sie.

Ledwo zdolalem go zamknac. Serwisant ma sie pojawic w nastepnym tygodniu.

Czyzby mechanizmy byl nie odpowiedni dla okna RU i ciezar skrzydla zrobil swoje?

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Balkon lukowy calkiem opadl i gorna czesc mechanizmu od strony oscieznicy wygiela sie.

Ledwo zdolalem go zamknac. Serwisant ma sie pojawic w nastepnym tygodniu.

Czyzby mechanizmy byl nie odpowiedni dla okna RU i ciezar skrzydla zrobil swoje?

Myślę, że teza o nieodpowiednim mechanizmie RU jest tylko częściowo trafna. Wg mnie w łukach nie powinno się stosować RU a jedynie Rozwierne (pewien znajomy montażysta powiedział mi wiele lat temu: "nie chcesz problemów, to bierz tylko ROZWIERNE". Uchył w takim skrzydle może rodzić problemy użytkowe, szczególnie w uchylonym skrzydle, podniesionym za bardzo na zawiasie (takie skrzydło jest w uchyle przechylone w stronę klamki, łapie odkształcenie przy dłuższym tkwieniu w tej pozycji i stąd "problem").

Oczywiście możecie to bronić montażem, przeszkleniem, doświadczeniem itp i pewnie jest w tym jakaś racja, ale może moje doświadczenia komuś się przydadzą.

To są moje obserwacje z pracą uchylanych skrzydeł łukowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest rolka najazdowa powody są gdzie indziej

Jeśli tej rolki nie ma - realnie błąd producenta

Skrzyło powinno na stałe opierać się na rolce, przejście na U nie powoduje wtedy obciążenia zawiasów i możliwości odkształceń

Takie okno zawsze przy zamykaniu powinno być podparte po stronie klamki - a to właśnie gwarantuje rolka z najazdem

Przyjedzie serwis, Tomasz nam opowie co i jak

Może montażysta coś sp... tez tak może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia masz raacje, w tych balkonach lepiej nie miec mechanizmu RU- jak juz to z blokada klamki. U mnie blokady nie ma i nic z tym zrobic sie raczej nie da.

Najgorsze, ze to jedno"okno" w pomieszczeniu :(

Co dziwnego, dwa balkony, z ktorymi jest problem mam po stronie wschodniej. Jeden z nich dziala dzisiaj calkiem dobrze, drugi bez zmian nie mozna go dokonca domknac klamka. Lukowy jest od poludnia i prawdopodobnie wysoka temperatura powietrza zrobila swoje.

Niestety nie bedzie mnie przy serwisantach, relacje zda mi moj tesc- stolarz.

Ma wieksze pojecie na temat okien ode mnie.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcami. Mimo braku wzmocnienia w łuku szyba stanowi element usztywniający i trzymający płaszczyznę skrzydła. Jeśli przy uchylę skrzydło jest oparte nie tylko na zawiasie lecz także na wślizgu zamocowanym niedaleko słupka, nie ma prawa się nic dziać.

Mało tego, czasem, przy większych gabarytach czy promieniu warto zamienić szyby z 4 na 6mm by dodatkowo skrzydło usztywnić bądź . . bądź wkleić szybę - to rozwiązanie jest najlepsze i czasem sobie myślę, że wogóle okna łukowe z założenia powinny mieć szyby wklejane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w tym przypadku mam rację :) jakbyś nie wiedział hi hi hi

Od czasu gdy Winkhaus wprowadził okucia do RU, po pierwszych niepowodzeniach gdyż nie mogliśmy odkryć powodu przestawiania się skrzydła by było możliwe ponowne jego "wejście" w zawias i znalezieniu rozwiązania nie mamy z nimi kłopotu. Najprawdopodobniej jednak jest błąd na produkcji, zapomnieli a montażysta też nie zauważył i nie dodał od siebie

Opis kłopotów jakby potwierdza moją sugestię co do przyczyny. Jeśli okna są na Winkhausie to na 99% powodem jest brak ślizgu. Wtedy przy zamykaniu nożyce nie trafiają w zawias i łatwo całość pokrzywić nie wiedząc jak zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...