Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Niestety nie mam. Ale stosuje się wtedy klamkę prawie taką samą jak do HSa. No i PSK musi być na skrzydle pośrednim.

Można zastosować np. takie rozwiązanie jak w tej PSK alu.

GU ma tych klamek sporo w ofercie, od prawie płaskich , "wślizgujących" się pomiędzy słupek skrzydło, po lekko wystające (jak ta), kanciaste czy zaokrąglone w kilku wersjach.

klamka dwustronna psk alu ze wspomaganiem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem okazję być w Jezierskim - w swoim nowym "showroomie" ( taka ładna ekspozycja) pokazali przesuwkę na okuciu Winhausa DUO PORT.

Różnica jest przede wszystkim w sposobie otwierania - jest to okucie odstawno-przesuwne (czyli się nie uchyla a odjeżdża całym pionem). I ma możliwość zwykłego obsłużenia z zewnątrz jak HS (np. za pomocą zwykłego pochwyciuku balkonowego). Mi w tym czymś się najbardziej podobało zamykanie - takie płynne, z hamulcem jak w szafkach kuchennych. Fajny bajer:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać wątku groźnego inwestora przenoszę zasadnicze pytanie tutaj:

 

To znaczy jak ma wyglądać zamawianie okien? W salonach chcą zaliczkę w wysokości nawet 80 %, a najlepiej to 100 i wtedy dają extra zniżki.

Będę za 2 tygodnie zamawiać okna, będzie też pomiar na budowie.

Czy mógłbym prosić o wytyczne jak powinna być rozwiązana kwestia umowy i zaliczki oraz jak ma przebiegać pomiar i protokół z niego? Czy umawiać kierownika budowy na to?

 

Kolejne pytanie, wybrałem okna krispola FEN 92 i zastanawiam się nad systemem montażu, wg kolejności od najgorszego myślę tak: warstwowy, Illbruck TP652 Illmod TRIO+, Multifunkcyjna taśma rozprężna ISO Chemie-Bloco One . Co sądzicie o taśmach 3 w 1? Czy lepiej brać illbrucka czy tą iso chemie?

Okno ma profil 92 mm a taśma illbrucka to chyba max 88? w iso chemie chyba nawet 74. Czy są szersze bo na stronie producenta nie bardzo wiadomo.

 

Jak dobrze przygotować otwór okienny pod montaż okien w takim systemie pod taśmy?

 

Mam teraz tak, co i czym zrobić żeby było dobrze?

 

DSC07939.jpgDSC07940.jpgDSC07942.jpgDSC07949.jpg

 

Planuję też zastosować styropianowe kształtki podparapetowe illbruck i3

DSC07938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie taśm w tych otworach będzie zmarnowaniem pieniędzy. Powinny być wyrównane. Im równiejszy otwór, tym lepiej ułożą się taśmy czy folie. Zostawione miejsce w nadprożu też trzeba wcześniej wypełnić tym, co tam ma być.

Sprzedawca / pomiarowiec nic nie mówił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja niewyraźnie piszę? Zapytalem się jak obecne otwory przygotować pod montaż a nie że będę w nie montować.

Jak ja uwielbiam takie teksty najlepszych doradców na forum - bwojtek powiedz wyraźnie co masz do powiedzenia, bo takie aluzje to może łapie Wasze grono ale ja nie wiem o czym piszesz.

Czy tak ciężko przeczytać dokładnie i udzielić konkretnej odpowiedzi? A jak nie chcecie to po prostu olejcie post i nic nie piszcie. Tylko w takim razie po co tu jesteście i po co to forum?

W nadproże pójdzie cooltherm kingspana pod rolety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja niewyraźnie piszę? Zapytalem się jak obecne otwory przygotować pod montaż a nie że będę w nie montować.

Jak ja uwielbiam takie teksty najlepszych doradców na forum - bwojtek powiedz wyraźnie co masz do powiedzenia, bo takie aluzje to może łapie Wasze grono ale ja nie wiem o czym piszesz.

Czy tak ciężko przeczytać dokładnie i udzielić konkretnej odpowiedzi? A jak nie chcecie to po prostu olejcie post i nic nie piszcie. Tylko w takim razie po co tu jesteście i po co to forum?

W nadproże pójdzie cooltherm kingspana pod rolety .

 

otwór pod taśmę trio (3 w 1) musi być idealnie równy nie może być zamków itd

musisz wygładzić jakąś zaprawą lub czymś podobnym ościeża

to samo się tyczy przy zastosowaniu taśm paroizolacyjnych

 

widać że cofanie nadproża jest mury wyglądają na "ładne" więc ekipa wie co robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... i zastanawiam się nad systemem montażu, wg kolejności od najgorszego myślę tak: warstwowy, Illbruck TP652 Illmod TRIO+, Multifunkcyjna taśma rozprężna ISO Chemie-Bloco One . Co sądzicie o taśmach 3 w 1? Czy lepiej brać illbrucka czy tą iso chemie?

Okno ma profil 92 mm a taśma illbrucka to chyba max 88? w iso chemie chyba nawet 74. Czy są szersze bo na stronie producenta nie bardzo wiadomo.

 

Jak dobrze przygotować otwór okienny pod montaż okien w takim systemie pod taśmy?

 

 

Otwory pod taśmy multifunkcyjne muszą być otynkowane i "wyciągnięte' do pionów i poziomów. I należy to zrobić przed pomiarem. Nadproża docieplone, materiał izolacyjny przyklejony dokładnie, w poziomie.

Polecam jednak zastanowić się nad klasycznym montażem warstwowym (taśmy wewnętrzna i zewnętrzna, w środku piana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

Reasumując - jeśli pod montaż warstwowy to wystarczy same otwory w silce zalepić? Jeśli taśmy 3 w 1 to wszystko dokładnie wyrównać np zaprawą termoizolacyjną?

Czy ocieplenie nadproża musi być zrobione przed montażem okien niezależnie od wybranego sposobu, czy tylko w przypadku taśm 3 w 1?

Brass, dlaczego bardziej polecasz montaż warstwowy?

 

Co jest nie tak w oknach krispola FEN92 , że mam mieć problem jak groźny inwestor? Oglądałem różne okna i akurat te mi się podobają i odpowiadają parametrami. Jako że montaż przewiduję dopiero we wrześniu to wybieram się do salonu za jakieś 2 tygodnie celem omówienia szczegółów. Na co zwrócić uwagę podczas zawierania umowy i podczas pomiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy użyciu taśmy 3 w 1 musi być idealnie bo jak taka taśma rozpręży się za mocno to traci swoje właściwości

przy foliach masz jakiś margines bo zazwyczaj ma ona z 7cm

powierzchnia musi być gładka i jednolita

 

ocieplenie nadproża powinno być przed montażem okien

montaż rolet może być po montażu okien ale to ocieplenie warto zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ocieplenie nadproża musi być zrobione przed montażem okien niezależnie od wybranego sposobu, czy tylko w przypadku taśm 3 w 1?

 

Finalnie ma być mniej więcej tak jak na zdjęciach, a więc ocieplenie nadproży przed montażem okien w każdym przypadku. Jeśli z foliami i aerożelem, to na dwa razy. Styropian/folie/aerożel/puszka. Dlaczego lepiej warstwowo? Bo szczelniej i bardziej trwale. Dlaczego na foliach? Bo szczelniej, bardziej trwale i wyższy poziom wybaczania niedokładności i błędów.

2013.02.10 086.JPG

2013.02.10 093.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...