Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Widzisz młody (zapewne) człowieku. Wiele razy dostałem przez plery pałą szturmowa ZOMOwca zarówno przed Kolumną jak i Viktorią. Gdybym był młodszy ani chwili bym sie nie zastanawiał tylko spieprzał stąd jak najdalej, bo nie o taką wizję Polski nadstawiałem karku. Zawiodłem się i tego niestety się nie zmieni. Majac szansę po odwołaniu stanu wojennego wyjechać - zostałem i pluję sobie w brodę. NIe dlatego że u władzy jest Tusk czy ktokolwiek inny, tylko dlatego że człowiek człowiekowi coraz większym wilkiem się staje. Wbrew pozorom solidarność między ludźmi była większa za komuny niż teraz. Ludzie byli bardziej względem siebie przyjaźni i . . . uśmiechnięci, tylko prawdziwa natura Polaków pojawiała się w kolejce po kartkowe mięcho czy przydziałową etylinę. I teraz tacy jesteśmy, że jakbyśmy mogli to adwersarzowi poderżniemy gardło, pieszego na przejściu rozjedziemy i każdy z nas jest tak mądry jak Einstein.

Myślisz, że ten coś zmieni? Wątpię, i wątpię czy nas wszystkich stać na powtórkę lat 05-07

obudzsie_412012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zamówienia będą. Jest klasa ludzi bardzo bogatych i będą budować nowe domy, gdzie będą bardzo duże przeszklenia wykonalne tylko w Aluminium.

 

Powyżej to optymistyczna prognoza.

 

Pesymistyczna wizja to taka, że obecna klasa polityczna się nie zmieni i wszyscy mądrzejsi wyjadą z tego kraju i takich budów nie będzie i pozostanie tylko CCC:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiemy Charlie, FM nie jest wyznacznikiem zakupów okien w klasie Premium - mnie interesuje coś innego - czy takie zamówienie zostało w kraju zrealizowane.
Ja bym napisał klasa Super Premium :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam. Jakie mogą być przyczyny pęknięcia ramy dużego okna przesuwnego (PCV wymiary długość 2,7, wysokość 2,3- połowa przesuwna, połowa fix). Rama pękła w samym rogu przy podłodze po stronie otwierania przesuwki, pęknięcie poszło od zgrzewu (puścił zgrzew) i dalej w poprzek ramy. Dziś to zauważyliśmy i dopiero będziemy zgłaszać. Firma miała problem z wyregulowaniem okna po zamontowaniu, myślę, że pewnie nie zostało właściwie zamontowane. Co ważne- jeszcze nie mamy tarasu więc okno praktycznie nie jest używane. Strach pomyśleć co będzie dalje. Myślę, że pójdzie na noże, bo raczej trzeba ramę wymienić. Co uważacie? Jaka byłaby najlepsza droga w takiej sytuacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka byłaby najlepsza droga w takiej sytuacji...

 

Przyczyną pęknięcia zgrzewu okna z reguły jest pojawienie się oddziaływania sił zginających lub rozciągających przenoszących wartości przyjęte przez systemodawcę jako dopuszczalne dla naroży danej odmiany kształtowników okiennych. Z reguły liczone są w setkach kilogramów, więc gdyby pęknięcie miało mieć przyczynę mechaniczną spowodowaną przez użytkownika musiałyby pozostać dobrze widoczne ślady na profilach. Jaką drogą pójść? Wyboru wielkiego nie ma. Pozostaje skorzystać z gwarancji. Niezgodność odpada ze względu na nieistnienie wady w chwili wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...