Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nie rozumiemy się. Można wytworzyć kostkę PCV ważąca 1 kg i w tym samym wymiarze ważącą 50%

Gęstość PVC wbrew pozorom bywa różna - ale o tym chyba wiesz :)

Tak wiem;) Tylko weź sobie mb seta z przed dziesięciu lat profila 3 komorowego i obecnej 5 komorówki. Waga tego nowego będzie niższa. Coraz mniej cukru w cukrze :p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam już wymarzone okna po wymianie. Niestety okazało się, że chyba dokonałem złego wyboru, tzn. nie potrzebnie brałem pakiet 3-szybowy, gdyż rano okna są zaparowane od strony zewnętrznej i wstając rano zamiast patrzeć na widoki za oknem, to wkurzam się tymi oknami. Czytałem, że świadczy to o dobrej termice okna, ale już wolałbym gorszą termikę i widoki niż to co mam teraz.

Szkoda, że sprzedawca nie poinformował mnie, że takie zjawisko może wystąpić. Szkoda też, że wcześniej o tym nie przeczytałem.

I jak to jest, że jedne okna 3-szybowe parują od zewnątrz a inne nie?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie, ale tak stawiając sprawę, to nie można by zadać tutaj żadnego pytania, gdyż chemia, matematyka, polski itp. też były więc każdy wszystko wie.

Niestety nie jestem wszechwiedzący. Znam się na innych rzeczach.

 

Rozumię, że Ty uważałeś, więc mam prośbę czy możesz mi wytłumaczysz dlaczego nie w każdym pakiecie 3-szybowym to zjawisko występuje?

Edytowane przez robercikzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to takie samo zjawisko jak pojawianie się porannej rosy na szybach w Twoim aucie stojącym przed domem. . Brak różnicy temperatur, lub różnica minimalna powoduje, że na szybie wkrapla się o poranku woda zawarta w powietrzu. Zjawisko rzadko kiedy występuje na wszystkich szybach, wystarczy lekkie ruch powietrza, inna strona świata, różnica w temperaturze szyby (np. uchylone nocą okno)Poranna rosa na trawie czy drzewach. Zjawisko naturalne

Im większa izolacyjność termiczna szyb tym szanse na jego wystąpienie są większe.

Przy jednej tafli na pewno nie wystąpi . . . ale zimą będziesz miał od wewnątrz dla odmiany piękny rysunek z lodu na szkle, o kosztach ogrzania wnętrza nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak okno jest uchylone, to to zjawisko występuje. Nie występuje na oknach, które są pod podciągami i na jednych drzwiach od strony południowej.

 

ale zimą będziesz miał od wewnątrz dla odmiany piękny rysunek z lodu na szkle, o kosztach ogrzania wnętrza nie wspomnę

 

To teraz mnie przeraziłeś. Coraz bardziej zastanawiam się po co mi ten remont był potrzebny, bo coraz bardziej mnie wykańcza psychicznie.

Znaczy się, że koszta ogrzewania będą bardzo duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku czy czytasz ze zrozumieniem ? Jakbyś miał zamiast szyby zespolonej składającej się z trzech szyb zwykłą pojedynczą szybę wtedy byś na ogrzewaniu zbankrutował

To jest zjawisko występujące nie na co dzień tylko w określonych warunkach i nie masz realnie na nie wpływu

A że kupiłeś okna z trzema szybami a nie jedną ;) to bobrze bo zimą na ogrzewanie wydasz o wiele mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój błąd, źle zrozumiałem :-)

 

Czyli teoretycznie jak nad każdym oknem zrobiłbym szklane daszki, to zjawisko to nie wystąpi?

Ciekawe jak bym zrobił taką obramówkę wokół okna ze styropianu, to czy to zjawisko wystąpi. Muszę poeksperymentować jak skończę z remontem zanim on nie skończy ze mną.

Dobrze, że rano człowiek idzie do pracy, to długo na te szyby nie patrzy ;-)

Edytowane przez robercikzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

.... pakiet 3-szybowy, ....rano okna są zaparowane od strony zewnętrznej....

 

....e jedne okna 3-szybowe parują od zewnątrz a inne nie?

 

Pozdrawiam,

 

...nie powinno być takiego zjawiska na 3 szybówkach pod warunkiem, że thermofloaty są zewnętrznymi szybami.

 

Podejdź do szyby,która paruje i nie paruje oraz spisz na kartce to co jest nadrukowane na ramkach międzyszybowych. Następnie zapodaj na Forum to coś uradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak wrócę do domu to posprawdzam i przedstawię na forum jak się sprawy mają.

 

Sprawdziłem wszystkie okna. Na każdym jest praktycznie ten sam nadruk, tzn. oprócz pozycji i rozmiaru.

 

1. Okna, które paruje od zewnątrz:

PG 2014/03/08 03:52 Z/16917/2014 p.2 SunEnergy+ Ug=0,5 4/18CH.U0740/4/18CH.U0740/4 Ar 928x1386

 

1. Okna, które nie paruje od zewnątrz:

PG 2014/03/08 03:52 Z/16917/2014 p.11 SunEnergy+ Ug=0,5 4/18CH.U0740/4/18CH.U0740/4 Ar 656x2006

 

W przypadku każdego okna na obydwu ramkach jest ten sam nadruk różniący się jedynie godziną.

Edytowane przez robercikzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off top ;)

Niech ktoś doradzi jak ma doświadczenie.

Okna zewnątrz złoty dąb w środku białe

jaki kolor ciepłej ramki? sprzedawca radzi pod kolor dębu

żona twierdzi że lepiej może jasny szary, nigdzie nie mogę

znaleźć przykładów

 

kiedyś był jeden kolor i był spokój :bash:

 

Nie lubię jak ktoś na forum pyta i znika

i nie przedstawia jak rozwiązał problem

więc wrzucam fotki okien :yes:

IMG_20140630_104354.jpgIMG_20140630_104243.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie powinno być takiego zjawiska na 3 szybówkach pod warunkiem, że thermofloaty są zewnętrznymi szybami.

 

Podejdź do szyby,która paruje i nie paruje oraz spisz na kartce to co jest nadrukowane na ramkach międzyszybowych. Następnie zapodaj na Forum to coś uradzimy.

Charlie

I co uradziłeś? Proszę, żebyś przestał wypisywać takie pierdoły i robił mętlik w głowach!

Im pakiet będzie cieplejszy tym zjawisko roszenia na zewnętrznej szybie wystąpi szybciej.

Najczęściej dotyczy to poranków, w okresie wiosna -jesień, gdy na schłodzonej szybie zewnętrznej kondensuje się para wodna, zwykle w okolicach łąk, stawów czy parków i wcale nie musi wystąpić na wszystkich szybach w budynku.

Zjawisko to nie podlega reklamacji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie

I co uradziłeś? Proszę, żebyś przestał wypisywać takie pierdoły i robił mętlik w głowach!...

A co miał uradzić ?

Napisał głupotę, taką głupotę, że aż wstyd gdy człowiek uznawany tu za speca od szyb takie głupoty wypisuje. Zresztą nie tylko w tym wątku co chwila strzeli takiego babola, że płakać się chce

 

Zjawisko wyraszania się pary wodnej na szybie od zewnątrz jest zjawiskiem normalnym. Zjawiskiem normalnym, od dawna istniejącym w naturze w różnej postaci np. porannej rosy

W tym konkretnym wypadku (szyby) jego skala wzrasta wraz ze wzrostem izolacyjności termicznej szyby.

 

Ale jak zainteresowany nie wierzy niech zgłosi reklamację tak jak podpowiada mu to "doradca" od szyb, Pan Charlie. Niech wyjdzie na błazna i nieuka, jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...