Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

 

 

 

Podobna ściema była kiedyś w Thermoplaście - nie ma go już w zasadzie.

 

Charli Thermoplast zatrudnia obecnie nieco ponad 200 osób i ma się dobrze. Okna nie są obecnie jego podstawową produkcją ale napewno są bardzo dobrej jakości.

 

http://www.thermoplast.pl/_oferta.htm

http://www.thermoplast.pl/index_profile_pl.htm

http://www.thermoplast.pl/_firma.htm

http://www.thermoplast.pl/_certyfikaty.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - blagam - nie znizaj sie do poziomu Szymona z Szymonowic i mojego sobowtora (jak i innych ktorych jakos wymiotlo z forum he he he) - nie podawaj tu plotek - Termo trzyma sie naprawde niezle - wciaz okna robi choc juz szalenstw cen jak sprzed lat nie ma - choc i tak w wiekszosci wypadkow sa w gornej ich granicy - zwlaszcza jesli chodzi o montaz - ale trzeba przyznac - ekipy maja wyszkolone niezle - mozesz mi wierzyc - czasem zastanawiam sie czy na szkolenie z ciekawosci do nich nie pojsc ;) ale coz mi powiedza nowego? ;) ;) ;)

Kurcze - dzis piekny wykusz montowalem i jak na sklerotyka przystalo zapomnialem kamery - piekny - naprawde - po trzy okna po luku na rurach - slicznie wyglada az zal ze uwieczniony nie zostal :( :( :( :(

Co do tej sciemy moze pomyliles z Hoverolem z pod Pruszkowa ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj raczej IDEAL INTERTEC 6000 {Aluplast ID 6000} lub DECEUNINCK [ten szeroki].

Okna są duże, szczeglnie wysokie są drzwi.

Na IDEAL intertec 4000 trudno je będzie zrobić [musi być doświadczona firma]. Jest tu przekroczenie dopuszczalnych wymiarów.

I sprawdź jeszcze oferty SCHUCO CORONA CT 70 - naprawdę super. Może być w cenach tego IDEAL 6000 i DECEUNINCKA - a bedzie najlepszy.

 

Dlaczego na ideal 6000 można zrobić takie duże okna a na ideal 4000 już nie? mimo że w obu przypadkach przekroczone są dopuszczalne wymiary? W obu profilach jest stosowane takie samo wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - realnie - dlaczego wogole to mozna w tych wymiarach zrobic gdyz wymiary sa ogromne i poza wszelkimi wykresami (mowimy oczywiscie o PVC)

Wykres statyki dla Ideal-4000,5000,6000 jest identyczny - czyzby powracal watek krztaltu komor i grubosci ich scianek? Chcialem ci przypomniec, iz powiedziales kiedys slowa, z ktorymi sie nie zgadzam - ze przekroj profila nie ma wplywu na odkrztalcanie sie zgrzewow i statyke okna - tylko wzmocnienie to gwarantuje

Aluplast nie chcial mi zrobic w zadnym ze swoich profili okna 1800/2500 a co dopiero 2400/2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violator co do balkonu - niestety tu nie ma co myslec - nawet Schuco w tej wyskosci takiej szerokosci skrzydla nie wytrzyma chocby nie wiem jak fabryka sie starala - niestety - przykro mi

I nie znam innego profila ktory z reka na sercu moglbym polecic w tych wymiarach

Pomysl czy przypadkiem nie wartoby otworu jeszcze poszerzyc odrobine (np. do 3 mb) i zrobic przesuwki - tylko tak cyrklowac by wielkkosc tafli nie przekroczyla 3,0 mkw gdyz powyzej juz koszta wieksze i szyby ciezsze

Szukacie okien w kolorze czy bialych?

Jesli kolor - to 2400 przechlapane i jesli nawet znajdzie sie ryzykant - nie bierzcie chyba ze klopoty chcecie miec z nimi zawsze ( w bialym tez uwazam ze tak bedzie, a jesli zorientowane sa na poludnie lub poludniowy-zachod to wrecz samobojstwo)

Wiem, że z tymi wymiarami będzie problem, oczywiście to okno wychodzi na taras i usytuowane jest na pd – zach – jareko, nie załamuj (ma być białe ze szprosami i roleta, też biała ;))

Poszerzyć otworu nie możemy. Ale myślimy o zmniejszeniu, bo okien w tym pomieszczeniu będzie dużo i zastanawiam się jeszcze nad ewentualnym wymiarem 1800 szer. x 2500 wys. czy to w ogóle cos może pomóc czy jeszcze bardziej zaszkodzi? (uroku pomieszczenie nie straci, a zrobi się bardziej ustawne)? Co o tym sądzicie?

Z ciekawszych wymiarów jest jeszcze 2700 szer x 1600 wys, czy tu też jawi się jakiś problem?

Wczoraj wysłaliśmy wycenę do Nowego Domu z Chodzieży, koło Poznania oni mają schuco corona ct 70, ale trochę się boje ceny!

Aluplast wycenił nam ideala 6000 na ponad 25.000, Pięciokomorowy deceuninck podobnie; dlatego gdy dostaliśmy wycenę na aluplast intertec 4000 dużo niższą zaczęliśmy się zastanawiać czy „gra warta..........” Oczywiście dla żadnego z tych, którzy nam przysłali wyceny nie było problemu z wymiarami 2400 x 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

pewnie kiedys o tym juz w "Szukam dobrych okien" bylo (bo chyba bylo juz o wszystkim!), ale brakuje podsumowania dla zagubionych klientow: uszczelnienie wokol okna: pianka, tasma, czy pianka i tasma? Ze tak powiem jakie sa wady i zalety? Kiedy co sie stosuje? Na co trzeba uwazac? Jak trwale jest toto? I prywatnie co bedzie lepsze jak sie ma sciane jednowarstwowa bez wegarkow? Plizzz...

 

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violator - podaję ci na priva moje namiary.

Gość Ci tak miesza w głowie, że ..............

1800 podzielone przez dwa = 900. Więc są dwa skrzydła o szerokości 900 i wysokości 2500. Czy słupek stały czy ruchomy to nie ma to znaczenia.

Skrzydła są identyczne.

Można to zrobić.

A po co to kto badał - [tak wysokie drzwi]. By sprawdzić czy można je zrobić. Można. Nie tylko w SCHUCO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violator - ...

Gość Ci tak miesza w głowie, że ..............

1800 podzielone przez dwa = 900. Więc są dwa skrzydła o szerokości 900 i wysokości 2500. Czy słupek stały czy ruchomy to nie ma to znaczenia.

Skrzydła są identyczne.

Można to zrobić.

A po co to kto badał - [tak wysokie drzwi]. By sprawdzić czy można je zrobić. Można. Nie tylko w SCHUCO.

No cz mam nadzieje ze nie myslisz o mnie ze mieszacz jestem :)

Oczywiscie nie ma znaczenia czy mamy dwuskrzydlowe z ruchomym czy stalym slupkiem - to bez znaczenia - liczy sie wielkosc skrzydla i tyle

Pchelek jak ty policzyles, ze wyszlo ci 900? 2400 podzielic na 2 wychodzi jakby nie patrzyl 1200 a dokladnie w CT-70 skrzydlo bedzie mialo 1145/2420 i biorac to pod uwge Jureczku ja bym klientowi czegos takiego jako praktyk nie sprzedal nawet w Schuco

Co innego gdyz otwor zmniejszy do 1800 - wtedy spoko - Schuco, Decuning, Rehau takze i jeszcze kilka by sie znalazlo choc w tym upale nie moge sie skupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

pewnie kiedys o tym juz w "Szukam dobrych okien" bylo (bo chyba bylo juz o wszystkim!), ale brakuje podsumowania dla zagubionych klientow: uszczelnienie wokol okna: pianka, tasma, czy pianka i tasma? Ze tak powiem jakie sa wady i zalety? Kiedy co sie stosuje? Na co trzeba uwazac? Jak trwale jest toto? I prywatnie co bedzie lepsze jak sie ma sciane jednowarstwowa bez wegarkow? Plizzz...

 

Pieczara.

bylo tu i nie tylko tu - skorzystaj z opcji "szukaj" w wpiesz tasme rozprezna - milej lektury

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=286868&highlight=tasma+rozprezna#286868

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=325486&highlight=tasma+rozprezna#325486

 

oraz dosc dokladne info :

http://www.kalejbud.pl/polecamy%20str/p_pianka.html

 

a reszty sam poszukaj - korzystaj czasem z tej funkcji - przydatna jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violator - podaję ci na priva moje namiary.

Gość Ci tak miesza w głowie, że ..............

1800 podzielone przez dwa = 900. Więc są dwa skrzydła o szerokości 900 i wysokości 2500. Czy słupek stały czy ruchomy to nie ma to znaczenia.

Skrzydła są identyczne.

Można to zrobić.

A po co to kto badał - [tak wysokie drzwi]. By sprawdzić czy można je zrobić. Można. Nie tylko w SCHUCO.

 

:o

 

Gdyby w oknie 1800x2500 wstawić słupek stały, to jakiej sztywności zbrojenie powinno być zastosowane w tym słupku??? Policzy ktoś i poda????

...może 2x900 =1800 może i mieszam, ale pokażcie mi słupek ruchomy przy takich wymiarach, który zapewni odpowiednią sztywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jareko!

 

wiem, wiem, leniuch jestem, ale to, co bylo na Forum jakos mi nie odpowiedzialo na moje watpliwosci. Natomiast Twoj link do Kalejbud jest super! O to mi chodzilo!

 

No i teraz pytanie: skoro pianka ma zamkniete pory i nie przepuszcza wody, a tasma otware i wode przepuszcza, to co jest "lepiej"??? Czy lepiej jak puszcza wode (i dom "oddycha" - pamietam piekne dyskusje na temat "oddychania" domow), czy lepiej jak nie puszcza wody na styku okna i muru, bo wtedy nie ma grzyba i wilgoci. Help!

 

Co do kasy, to rozumiem, ze pianka wygrywa zawsze. Pianek jest wiele rodzajow. A jaka pianke polecaja profesjonalisci?

 

Pozdrawiam

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jareko!

No i teraz pytanie: skoro pianka ma zamkniete pory i nie przepuszcza wody, a tasma otware i wode przepuszcza, to co jest "lepiej"??? Czy lepiej jak puszcza wode (i dom "oddycha" - pamietam piekne dyskusje na temat "oddychania" domow), czy lepiej jak nie puszcza wody na styku okna i muru, bo wtedy nie ma grzyba i wilgoci. Help!

Co do kasy, to rozumiem, ze pianka wygrywa zawsze. Pianek jest wiele rodzajow. A jaka pianke polecaja profesjonalisci?....

Ach ty leniu a mnie juz palce bola gdyz prosto z budowy wracam i nadzwigalem sie okienek tak ze hej - ale do rzeczy

Pchelek perfekcjonista (i dobrz ze jest taki wsrod nas :) ) powiedzialby tak:

- od wewnatrz piana z folia poroizolacyjna (robi taka Ilbruck i nie tylko on)

- o dzewnatrz tasma rozprezna

a ja na to jako praktyk he he he

Realnie mozesz tak jak Pchelek radzi ale wystarczy jesli dasz sama piane - zwlaszcza gdy otwory nierowne bedziesz mial - wtedy nic poza piana sie nie sprawdzi gdyz podstawowym zadaniem piany czy tesmy jest dokladne uszczelnienie styku okno-mur by nie bylo zjawiaska przenikania wilgoci w tym miejscu a chyba juz wszyscy czytajacy forum ze tam gdzie jest wilgoc mozna zapomniec o izolacyjnosci tego miejsca - to zjawisko tylko to moze byc przyczyna zagrzybienia glifow - sadze ze wyjasnilem to dokladnie

Piane podaje ci na Priv - bo znow jacys Szymonowie na mnie naskocza i z blotem mieszac beda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałam do tego wątku i ..... :o jestem w ciężkim szoku jaka pyskówka tu miała miejsce... :-? Całe szczęście, że jareko i pchelek wyszli zwycięsko - jakość się zawsze obroni! Dobrze, że jesteście chłopaki !!! Ja tylko chciałam napisać, że po przeczytaniu, któregoś postu o oknach pojechałam, do ETC Swarzędz, żeby zobaczyć okna PINUS. Zrobiły na mnie duże i pozytywne wrażenie, ale ten temat jest jeszcze jakieś 1,5 roku przede mną. Pozdrawiam prawdziwych fanów FORUM, Alison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jareko! Mam do Ciebie pytanie. Zgodnie z Twoimi radami sprzed kilku miesiecy sam montuje okna - pozostały mi tylko jeszcze 2 balkonowe - i jak dotychczas wszystko szło idealnie - jednak w tej chwili pojawił mi sie problem z dzwiami balkonowymi z ruchomym słupkiem. Okna mam z oknoplastu (dzieki bogu nie w systemie awans a którym tyle było w innym wątku). W dzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem bo zamknięciu okucia (maco) nie łapią za górne zaczepy i drzwi nie otwierają sie tylko dzieki temu ze trzymaja sie na dolnych - jesli jeszcze skrzydło prawe jestem w stanie po recznym uniesieniu w góre zamknąć - to skrzydło to z ruchomym słupkiem wogóle nie "zaczepia" sie o górną ramę - domyślam sie ze jest to kwestia regulacji okucia - tylko jak to zrobic - byłem taki dumny ze jestem w stanie sam to wszystko zrobic jednak w tej chwili bez pomocy doświadczonego montera chyba sie nie obędzie - jesli to wogóle mozliwe to powiedz czy ściągnąc kogoś na budowe kto ma juz z tym doświadczenie czy moze jest gdzies w internecie jakaś szczegółowa instrukcja regulacji okuć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konzad

no coz - moze nie powinienem tego pisac bo mi jeszcze chleb zabierzesz ;) ale Andychow zbyt daleko jest by na miejscu ci pokac co jest - wiec :) po kolei:

- koniecznie sprawdz piony i poziomy i to duza poziomica 60 czy 80 przy braku wprawy nie zda sie na nnic

- sprawdz czy poziome czesci oscieznicy nie sa wylukowane - jesli montowales na dyble moze po prostu sciagnales je za bardzo i chocby nie wiem co rygle lapac nie beda (albo poziomica albo po prostu miarka - wysokoc okna powinna byc w swietla taka sama +- 1 mm - ta wyjatkowa dokladnosc potrzebna jest szczegolnie przy balkonach z ruchomym slupkiem)Swoja droga sprawdz to takze w szerokosci balkonu gdyz tutaj tez bardzo czesto blad popelniany jest

- znajdz w moich postach (wyszukiwarke do tego wykorzystaj) o regulacji okuc - juz pisalem wyczerpujaco na ten temat

- w Maco masz jeszcze jedna regulacje - ale ja lepiej pozostaw - do czola dolnego zawiasu masz srube regulujaca docisk skrzydla do ramy

 

jesli masz pion, jesli masz poziom i uzyskasz linie prosta po krawedziach i dalej bedzie cos nie tak - pisz

aaaa... to prawe skrzydlo - jesli piony i poziomy sa ok - zle wyregulowane na produkcji - od razu na rozworce (gorny zawias) sciagnij je do oscieznicy (jak otworzysz okna i na stolek wejdziesz bedziesz mial tam srube regulacyjna - wkrec z dwa trzy obroty od razu. W wiekszosci wypadkow rozworki nie sa ustawiane na "zero" i skrzydlo lekko jakby wisi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko dzieki za odpowiedź - okna montowałem przy użyciu poziomicy o długości 1m wiec skontroluje te długości o których piszesz - montowałem na kotwy więc problemów z nieprawidłowym dociągnięciem byc nie powinno - poszukam Twych postów nt. regulacji i jak mimo to nic nie zdziałam to sie odezwę - pracy Ci nie zabiore bo do Warszawy daleko a przy swoim domu lubie sam sobie popracowac - staranniej bo dla siebie;) - ale teraz sie obawiam ze to był błąd - ale nie załamuje rąk - zawsze mogę ściągnąc specjaliste do pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma jest porowata. Ale wody nie przepuszcza. Jest bitumizowana i pory są zbyt małe i się nie łączą. Podobnie jak w pianie. Taśma ma tę zaletę, że jest paroprzepuszczalna.

Według zasad montażowych strona wewnętrzna musi być szczelniejsza niż zewnętrzna. Wilgoć nie może wejść w styk połączenia okna z murem ale musi mieć możliwość wyjścia [jak niestety wejdzie].

Dlatego od wewnątrz daje się paroszczelne folie. W środku piankę - jako ocieplenie złącza a od zewnątrz taśmy - paroprzepuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie. przeczytałam część stron w tym wątku, ale jest tego strasznie dużo więc wszystkiego nie dałam rady. póki co nie znalazłam dywagacji na temat następujący:

mam w projekcie (przerobiona Nela z Archipelagu) ogromne przeszklenia w salonie. Salon ma 45 m2 i pustkę powietrzną. razem będzie szyb ze 23,5 m2 na to jedno pomieszczenie. Pokój ten jest skierowany ku zachodowi (z lekkim niewielkim skosem ku południu) więc całe lato będzie ostre słońce. Zastanawiam się czy wziąć okna ze standardowymi szybami U=1,1 czy zainwestować w szyby z kryptonem albo innym cudem o U=0,5.

Jest to zasadnicza zmiana kosztu, ale mam pytanie: czy taka zmiana U rzeczywiście da wyczuwalną różnicę w temperaturze w salonie? czy będą to wyrzucone pieniądze i od razu lepiej myśleć o klimatyzacji lub roletach zewnętrznych (nie za bardzo podoba mi się to rozwiązanie)

 

pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...