Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pchelek - realnie ani antsol ani stopsol nic tu nie pomoga - za duza powierzchnia by efekt byl gwarantowany. Poza tym z praktyki wiem ze mimo wszystk otemperatura w takim pomieszczenie wzrasta takze - czy to wazne ze zamiast 40 mamy 38 stopni? A zima ciemno gdyz taka szyba zabiera conajmniej 25% swiala wpadajacego do srodka

ankalenka - w calosci scian ta szyba i roznica w k=0.6 jest moim zdaniem nie warta swieczki - zabulisz jak za zboze a oszczednosci w ogrzewaniu beda znikome - no moze 5%? trzeba by to dokladnie obliczyc uwzgledniajac straty przez sciany, grunt, okna, dach. Moze okazac sie ze za twojego zycia i twoich dzieci inwestycja w szybe k=0.5 sie nie zwroci :(

Pozostaje odpowiednia moc grzejna zainstalowac bu odpowiednia temperature zima uzyskac - jesli zamierzasz tam dac podlogowke to koniecznie zagescic rozstaw rur przy oknie - nawe nie trzy tylko z piec sasiadujacych rur dalbym co 10-15 cm. Na ddadet jesli wykonczenie podlogi bedzie w kamieniu(terakota, gres) to bedzie to dzialac jak piekny piec akumulacyjny i moze tym bardziej okazac sie ze koszty na ogrzewanie nie beda takie duze i czas zwrotu przedluzy sie na wnuki.

Najwiekszy problem bedziesz miala w lecie - tutaj zrobilas sobie na zyczenie saune - slonce gotowac ludzi w srodku bedzie zywcem ;)

Coz poradzic? Hmmm..... oslonic to okno: dachem - wysunac okap tak by juz od 10 do 17 w cieniu bylo - inne metody okaza sie polsrodkami.

Nie obawiaj sie ze zima bedziesz miala ciemna nore - zima slonce jest nizej na horyzoncie i zagladac do twego domku bedzie caly dzien dogrzewajac wnetrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze to co w innym watku napisalem gdyz ws okien wiekszosc jednak tu zaglada - wymiary tzw, typowki

 

szerokosci:

otoworw/okien

600/565

900/865

1200/1165

1500/1465

1800/1765

2100/2065

 

wysokosci:

otworow/okien

600/535

900/835

1200/1135

1500/1435

1700/1635

 

balkony:

szerokści:

jednoszkrzydlowy:

900/865

dwuskrzydlowy:

1500/1465

1800/1765

wysokosci:

2110/2095

2210/2195

2310/2295

 

wymiarow typowych okien trzyskrzydlowych z pamieci nie podam - poza tym czesc firm traktuje je z zalozenia jako nietypowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Uwaga

Strona zawierająca elementarze Pchełka ...

 

dostępna pod adresem: http://pchelek_dox.tripod.com/

została założona na darmowym serwerze i jako taka ma kilka wad. Jedną z nich są limity ilości danych, które mogą z niej ludzie pobierać. Gdy ją zakładałem, dowiedziałem się tylko, że dla tej strony ustalony jest limit miesięczny. Teraz okazuje się, że są jescze limity dzienne i godzinowe. Jeśli więc strona komuś nie działa, to znaczy że właśnie była trochę bardziej obciążona przez innego użytkownika. W takim wypadku trzeba spróbować jeszcze raz za godzinę, a może następnego dnia.

Ja poszukam jeszcze jakichś darmowych serwerów bez limitów i może jakoś mi się uda usprawnić tą stronę.

 

Jeśli 1-szy link nie działa, można spróbować tutaj

 

Dla ułatwienia dostępu umieszczam kopię tej strony z odpowiednimi plikami do pobrania pod adresem http://www.mir.gdynia.pl/priv_html/okna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikom

Powiedz cos wiecej o sobie jesli mozesz - artykuly Pchelka sa juz od dawna takze u mnie - ale to nie wazne

jako nowy i jak sadze z branzy :) - warto by bylo cie blizej poznac :)

 

Witam :)

No cóż... nie jestem z branży ;)

 

Jestem zaledwie dociekliwym kupującym. Od dwóch dni studiuję temat "poszukuję dobrych okien" i przyznaję się bez bicia - jestem dopiero w okolicach 20 strony.... Podczas lektury tego wątku stwierdziłem, że materiały Pchełka są wyjątkowo przydatne także dla indywidualnego klienta zagubionego w gąszczu (dzungli??) firm sprzedających i montujących okna. A że na stronie z tymi tekstami widziałem informacje o limitach transferów to postanowiłem ją "sklonować" :) Bowiem wniosek z lektury wypowiedzi na forum jest prosty - jeśli chcesz kupić okna PCV (PVC jak kto woli) to masz małe szanse na kiepski profil, ale za to ogromne na kiepski montaż...

 

Wracam teraz do lektury, by chłonąć i przetrawiać ogromną dawkę wiedzy, informacji, dezinformacji itp i wreszcie podjąć decyzję...

 

P.S.

A tak swoją drogą, to jestem (w zasadzie) informatykiem w Morskim Instytucie Rybackim w Gdyni. Okien szukam do mieszkania (wymiana w bloku) a przy okazji do pracy - remont kilku pomieszczeń typu "serwerowniopodobnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikom najszybciej dowiesz sie pytajac wprost Pchelka jakie firmy moze polecic w Twojej okolicy - tak jak on chyba nikt inny rynku okiennego w calym kraju nie zna. A pozniej juz tylko wybierac oferte ktora cie najbardziej satysfakcjonuje swa estetyka jak i kosztem

Ja niestety tego rynku calkowicie nie znam, podpowiedziec czasem moge o warszawie i okolicach zas co do montazu - masz calkowita racje - on w 99% sukces gwarantuje - po warunkiem iz nie dasz sie skusic, jak wiekszosc kupujacych, na jakie wyjatkowe okazje - one zawsze podejrzane sa, gdyz w tej branzy, niestety - powiem to wprost - oszustow jest sporo (duzo za duzo) zarowno na etapie produkcji jak i pozniej montazu

Niestety dobre okno jak i prawidlowy jego montaz MUSI kosztowac

Chyba ze ktos ciagle wierzy w to, iz producent czy montazysta prezenty robi na ladne oczy. Kazda zaoszczedzona zlotowka w cenie okna czy montazu juz daje do myslenia - gdzie ja zaoszczedzono a miejsc gdzie to mozna uczynic jest bardzo wiele - moze nawet zbyt wiele

powodzenia w dalszej lekturze - a watek jest obszerny oj oj oj obszerny

bedziesz mial material na nie jedna nie przespana noc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tym letnim przegrzaniem martwię się najbardziej. antisol mam teraz w oknach w mieszkaniu. mimo tego w pokoju dzieci (zachód) nie da się wytrzymać.

Jak myślisz (pomijając kwestię finansów), czy U=0,5 odczuwalnie obniży temperaturę w salonie?

 

dzięki za odpowiedź! :p

A.

 

Hello,

 

Szkło przeciwsłoneczne wymyślono przede wszystkim w celu ograniczenia natężenia światła oraz w celu ograniczenia kosztów KLIMATYZACJI !!!

Niestety, ale "radosna" twórczość naszych projektantów przynosi odwrotne skutki do zamierzonych w sztuce budowlanej czego jesteś przykładem. Każde szkło niskoemisyjne ogranicza ucieczkę ciepła z wnętrza pomieszczenia -U = ...W/m2K a także ogranicza jego napływ g = ...% i są one współzależne tzn. im mniejszy wartościowo jest U to g jest większe ale... współczynnik g ma sens w momencie kiedy nie otwieramy okien. W przeciwnym przypadku ciepło wpada do środka pomieszczenia przez rozwier czy uchył.

 

Masz problem przez 3 m-ce w roku (mniej więcej tyle trwa lato w Polsce).

Są 2 grupy szkła przeciwsłonecznego - barwione w masie typu ANTISOL i refleksyjne np. typu STOPSOL , które bardziej od antisolu ogranicza przepływ ciepła przez przegrodę szklaną. Jednakże szkłami o wyrafinowanej spektrofotometrii są tzw. SZKŁA FASADOWE np. typu COOL-LITE używane specjalnie do obiektów "ze szkła" ( ok. 500% droższe od antisolu!!!!). Ale wszystkie te typy szkieł powinny być stosowane wraz z klimatyzacją lub wymuszoną grawitacją powietrza w obiekcie, którą można uzyskać np. przez kominek w salonie.

 

Osobiście uważam, że im większe przeszklenia w budynku to zyskuje on na lekkości, przestronności itd.. W Twoim przypadku sugerował bym Ci:

 

1. napisanie e-maila do projektanta z zapytaniem co on sobie myśli na ten temat a jak nie znajdzie precyzyjnego rozwiązania to niech odda kasę za projekt.

2. zastosowanie szkła typu STOPSOL SUPERSILVER CLEAR ( w miarę przystępna cena) na combi z 1,1

3. niestety, ale zamontowanie MARKIZY zewnętrznej - zbadaj geometrię promieni słonecznych w stosunku do długości markizy i jej kąta nachylenia szczególnie na elewacji zachodniej.

4. zastosuj w mniejszych oknach ROZWIER + UCHYŁ w tych pomieszczeniach gdzie są te duże przeszklenia.

5. kup sobie do każdego pomieszczenia schładzacz powietrza - to i tak taniej Cię wyjdzie niż CLIMA :lol: + antyperspiranty :lol:

6. w ostateczności w dniach o dużym nasłonecznieniu wyprowadź się np. do teściowej :lol:

 

Nic się nie martw - punkty 2 , 3 , 4, koniecznie 5 na pewno pomągą.

 

Pa

 

... kup szyby z "ciepła ramką" np. TIS i nie stosuj szprosów wewnątrz szybowych w dużych szybach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tym letnim przegrzaniem martwię się najbardziej....

.....Są 2 grupy szkła przeciwsłonecznego - barwione w masie typu ANTISOL i refleksyjne np. typu STOPSOL , które bardziej od antisolu ogranicza przepływ ciepła przez przegrodę szklaną.

Charlie - jak widze to ty szklarz a milczysz i polgebkiem - miedzy wierszami - to przekazujesz :) Ale cos mi sie zdaje ze lekko ci sie nawy pokrecily - mnie uczono ze Antisol jest z powloka zas Stopsol barwiony w masie - dobrze mnie uczono? Ale faktem jest ze Stopsol (ten barwiony w masie) jest skuteczniejszy

 

6. w ostateczności w dniach o dużym nasłonecznieniu wyprowadź się np. do teściowej :lol:

 

Nic się nie martw - punkty 2 , 3 , 4, koniecznie 5 na pewno pomągą.

a co z poz.6? o niej zapomniales ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Są 2 grupy szkła przeciwsłonecznego - barwione w masie typu ANTISOL i refleksyjne np. typu STOPSOL , które bardziej od antisolu ogranicza przepływ ciepła przez przegrodę szklaną.

 

PRAWDA

 

Charlie - jak widze to ty szklarz a milczysz i polgebkiem - miedzy wierszami - to przekazujesz :) Ale cos mi sie zdaje ze lekko ci sie nawy pokrecily - mnie uczono ze Antisol jest z powloka zas Stopsol barwiony w masie - dobrze mnie uczono?

 

[/b]FAŁSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie... Uff, jestem juz po lekturze calosci watku :roll: Nie bylo to latwe, choc kilka ostatnich stron dalo sie w zasadzie "przeleciec" z powodu malo merytorycznych lub zbyt specjalistycznych jak dla mnie dyskusji.

 

Ale by zaczac od poczatku, chcialbym podziekowac wszystkim aktywnym (nie wymieniam by nie draznic...) uczestnikom watku za ogromna dawke wiedzy na temat okien jaka przedstawili na tym forum. Zaczynalem calkiem "zielony", teraz jestem zielonkawy i to tylko w polowie :p

 

Dzieki poradom jakie tu znalazlem doszedlem do kilku wnioskow, ograniczylem swoje wymagania i w sumie wiem juz co bym chcial kupic i zamontowac w mieszkaniu. Wprawdzie byloby milo, gdyby moja "lepsza połowa" rowniez byla zdecydowana na Schuco CT-70 Rondo, ale pewnie zainstalujemy Iglo Drutexu... Oczywiscie jesli nie okaze sie, ze ktos z uzytkownikow Forum mial z tymi oknami przykre doswiadczenia.

 

Wprawdzie montuje w domu niewiele okien, bo tylko 2 x O35 i 1 x balkon+witrynka, ale wole dmuchac na zimne - zanim podpisze jakas umowe chcialbym wyjasnic kilka watpliwosci - moze ktos z Was mi podpowie??

 

Do rzeczy:

 

    Chcialbym zainstalowac w kuchni nawiewnik VENTAIR i nie wiem, czy trzeba je instalowac w czasie montazu okien, czy tez mozna pozniej? I jak to sie ma do gwarancji producenta?
     
    W duzym pokoju planuje zainstalowac typowe drzwi balkonowe i obok "witrynke" 2000x1450 ale mam problem - czy sa jakies nawiewniki "wilgotnosciowe" ktore moglyby byc montowane w "witrynce" czyli w ramie ze stalym oszkleniem? Bo w tym miejscu stoja setki (troszke przesadzam, ale tylko troszke) kwiatow, w tym kilka sztuk wymagajacych ciaglej "kapieli" w duzej ilosci wody (papirusy itp.), a wiec wilgotnosc bedzie DUZA. Nie chce montowac nic na dzwiach balkonowych, wiec pozostaje tylko witrynka, ale tu nie mam skrzydla okiennego... Jak to zrobic?
     
    Montowal juz ktos okna Drutexu z serii Iglo? Chwilowo sa "w promocji" w cenach takich jak modele 3-komorowe, ale to nowosc i nie wiem jak z jakoscia produktu?
     
    A teraz sprawa "lokalna" - jedyny "Salon Firmowy" Drutexu w Gdyni (podobno) ma kiepska ekipe montazowa. Dwoje znajomych kupowalo u nich okna z montazem i z samych okien byli zadowoleni, ale jesli chodzi o montaz to poprostu pozal sie boze... I to w obu przypadkach. Czy zna ktos w Trojmiescie naprawde dobra firme montujaca okna? Boje sie troche o kwestie gwarancyjne, ale wpuszczac znanych partaczy do domu to jeszcze wiekszy stres. Chyba, ze zna ktos dobrego fachowca / eksperta, ktory zgodzilby sie uczestniczyc w montazu i przypilnowac jakosci roboty.

 

Niestety dobre okno jak i prawidlowy jego montaz MUSI kosztowac...

Masz racje, ale zastanawia mnie jedno - znam ceny montazu kilkunastu firm w Trojmiescie i w moim przypadku nie ma wielkiej roznicy (od 650 do 800) pomiedzy "prawdopodobnymi partaczami" a firmami-dystrybutorami (namiary ze stron producentow profili) okien z Schueco czy Gealana. Jak tu rozpoznac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Chcialbym zainstalowac w kuchni nawiewnik VENTAIR i nie wiem, czy trzeba je instalowac w czasie montazu okien, czy tez mozna pozniej? I jak to sie ma do gwarancji producenta?

W dowolnym momencie mozesz dziury sobie zrobic i zamontowac ale, no wlasnie, klopot z gwarancja. To glupie, gdyz ma sie to nijak do utraty wlasciwosci okien, ale wiekszosc producentow zamontowanie nawietrzakow traktuje jako pretekst do utraty gwarancji. Chyba, ze sami to uczynia na etapie produkcji, nie prawdaz, ze to glupota?

 

W duzym pokoju planuje zainstalowac typowe drzwi balkonowe i obok "witrynke" 2000x1450 ale mam problem - czy sa jakies nawiewniki "wilgotnosciowe" ktore moglyby byc montowane w "witrynce" czyli w ramie ze stalym oszkleniem? Bo w tym miejscu stoja setki (troszke przesadzam, ale tylko troszke) kwiatow, w tym kilka sztuk wymagajacych ciaglej "kapieli" w duzej ilosci wody (papirusy itp.), a wiec wilgotnosc bedzie DUZA. Nie chce montowac nic na dzwiach balkonowych, wiec pozostaje tylko witrynka, ale tu nie mam skrzydla okiennego... Jak to zrobic?

spoko - wystarczy ze dasz poszerzenie na gorze 20mm i w nim nawietrzakow tyle ile chcesz ;) Jesli jest to FIX szklony w oscieznicy - realnie nie ma mozliwosci zamontowania w nim nawietrzakow. Wiem, ze niektorzy to czynia ale to juz naraza okno gdyz otwory przechodza przez wzmocnienie i oscieznica jest oslabiona, i to znacznie, a wzmocnienie zaczyna rdzewiec. Polecam AERECO - szczerze ci powiem - jeden bedzie za malo przy takiej ilosci planowanych kwiatow - a jesli zonka lubi draceny i pryska je nagminnie to ja w tym miejscu dalbym co najmniej dwie sztuki {koszt jednej to 150,- PLN netto w Wawie)

 

Montowal juz ktos okna Drutexu z serii Iglo? Chwilowo sa "w promocji" w cenach takich jak modele 3-komorowe, ale to nowosc i nie wiem jak z jakoscia produktu?

niestety nie mialem okazji - w wawie jakos nie wiodczni sa

 

A teraz sprawa "lokalna" - jedyny "Salon Firmowy" Drutexu w Gdyni (podobno) ma kiepska ekipe montazowa. Dwoje znajomych kupowalo u nich okna z montazem i z samych okien byli zadowoleni, ale jesli chodzi o montaz to poprostu pozal sie boze... I to w obu przypadkach. Czy zna ktos w Trojmiescie naprawde dobra firme montujaca okna? Boje sie troche o kwestie gwarancyjne, ale wpuszczac znanych partaczy do domu to jeszcze wiekszy stres. Chyba, ze zna ktos dobrego fachowca / eksperta, ktory zgodzilby sie uczestniczyc w montazu i przypilnowac jakosci roboty

niestety nie znam montazystow z Twego terenu - wiem, ze kilku z wawy do Was jezdzi, ale powiem szczerze, znam ich i na pewno nie sa lepsi od ekipy firmowej Drutexu. Nie wiem jak ich rozpoznac, fachowosc niestety z twarzy nie bije ;) tylko po robocie ich rozpoznac mozesz - popytaj wszystkich znajomych - moze ci kogos poleca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...