Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wiem żem nudna bvo pisze sama do siebie- kochany Plonskij czyżeś na wakacjach? Nie zniknij prosze! Ja też "robie w konserwacji zabytków ale zabytkiem trudno nazwać dom który teraz przerabiam na potrzeby własne po kupnie /architektura z lat 80- wszyscy radzą aby zburzyć i od nowa a ja ta durna- przerabiam! w Tym okna! W ogrodzie zimowym który chce robić mówią \\\'specjaliści, że nie warto okien P4 na dach otwierany! Czy naprawdę? Jakbym była złodziejem to tylko od dachu- gdy takie preferencje!Co na temat Metalplastu? A przy okazji szukam żaluzji do tego ogrodu. Nie z materiału tekstylnego- na dach! Do tego regulowane ręcznie bo taniej! Jakieś propozycje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: :grin: Metalplast - znam lepsze propozycje.

Ogrody zimowe - rzadkość w Polsce. Może SCHUCO. Ma PVC i aluminium.

Na złodzieja nie ma rady [jak się uprze]

P4 to ciężka szyba - powinna wystarczyć P2. Jak [złodziej] walnie w szybę i ta nie pokruszy się to sobie odpuści i pójdzie do sąsiada.

Remont domu - to świetny pomysł. Pomyśl co by było gdybyś go musiała zburzyć i zaczynać wszytko od początku - horror. Co zrobić z gruzem - do lasu????????

Widziałem pudełka z czasów wczesnego Gomółki - przerobione aktualnie - cudo. To tylko zależy od dobrej głowy projektanta.

Pomyśl o oknach drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-06-04 13:16, plonskij wrote:

TTRAS OKNA tel 042/6334232

O.K.N.O. tel 042/6407471

Petecki 042/6819749

Pietrucha 042/6365928

VIDOK - System 042/6300173

Szkilnik 042/6789502

Profiloplast 042/6407595

Linda 042/6365377

Finestra sc 042/6306567

Wszystkie są znane i ugruntowane na rynku.

Solidne z tradycjami

 

LUSKA! Tez jestem z Łodzi Niestety firmy TRAS bym Ci nie polecila. U mnie w nowym domu robione byly okna pod wymiar przez tę firmę. Tak dokladnie wymierzyli, ze kiedy zamontowali okna okazalo sie, ze z kazdej strony sa przerwy na okolo 5-6 cm, ktore wypelnili pianka i powiedzieli, ze tak musi byc. Z tego co mi wiadomo luz dookola moze sie wahac w granicach 1-2 cm. Kiedy chcielismy zareklamowac okna, uslyszelismy tylko stek wyzwisk od wlascicieli Autoryzowanego Przedstawiciela TRAS na Gdanskiej. Moze w innym punkcie sprzedazy tej firmy lepiej traktuja klientow? pozdrawiam, ELLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie luzy są niedopuszczalne bo w domu będzie zimno jak w lodówce. Można reklamować - a na pewno przy takim traktowaniu klienta jest to ekipa "spod ciemnej gwiazdy" i wad montażu jest znacznie więcej. Ile jest kotew na każdą stronę okna, czy parapety są do ram czy pod ramy. I tak dalej.

Sławek - wyślę jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek, dzieki za porady. Parapety sa pod ramy, to nie wiem czy to dobrze. I bede wdzieczna za pozostale info nt. norm montazu okien i ewentualnych sposobow wykrycia wad w momencie odbioru. pozdrawiam, ELLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku, Plonskij, jesteście skarbnicą wiedzy :smile:. Mam nadzieję, że i mi zechcecie pomóc, bo mam już taki mętlik w głowie.

 

Prawdopodobnie zdecyduję się na Aluplast 3000. Nie jestem jednak pewna, czy jest sens, i czy lepiej nie kupić Aluplast 2000 lub VEKI. Jak na moje warunki finsowe Aluplast 3000 jest dość drogi. Ale wyglada ładnie, solidnie.

 

Czy Aluplast 3000 jest odpowiednim profilem do okien (a właściwie witryn) o wielkości 1,40 m na 2,29 m? Będą to witryny wyglądające jak zwykłe okna tzn. 8 cm ościeżnicy i rama nieotwierana 4 cm. Drugie takie duże okno to dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem, jedno skrzydło 1,30 na 2,29 m.

 

Jak oceniacie firmę ADAMS z Mrągowa?

 

Jak powinna wyglądać umowa z pośrednikiem tej firmy (bo od niego kupowałabym te okna) i czy 60%zaliczki to nie za dużo? Montaż własny.

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Iwka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Ponieważ zostało mi parę dni na podjęcie decyzji ,chciałbym zapytać czy ktoś korzysta bądź wie jak sprawdza się system drzwi balkonowych przesuwnych.Czy jet to rzecz godna polecenia , czy tylko dodatkowy bajer.Okna robione w systemie KBE przez małą rzeszowską firmę.

 

Pchelku ,jak możesz prześlij materiały na temat okien.

[email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu założyłem okna od Igiesa z Jaworzna. Trudno je jeszcze oceniać, ale jestem raczej zadowolony. Myślę że ich oferty są warte rozpatrzenia. Obsługa klienta w miarę dobra, umówione terminy są dotrzymywane, wykonanie nie wzbudziło zastrzeżeń.

Jedna uwaga: jeśli będziesz robił pomiary to najlepiej aby wykonywała je grupa montażowa. Mają poziomicę laserową i od razu sprawdzą czy nadproża masz na jednym poziomie i ewentualnie skorygują błędy rzeczywistymi wymiarami okien.

Adres http://www.igies.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Tarnowie (woj. małopolskie).Jestem na etapie wyboru okien pvc pomiedzy M&S ze Słupska profil VEKA Tytanowe czterokomorowe a DFB z Niepołomic koło Krakowa profil Plustech Clasic też czterokomorowe. Co o nich myślicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: temat wrócił i dobrze. Bez Forum poranna kawa jest gorzka jak piołun i nie daje się pić.

Pozdrawiam wszystkich.

THERMA Tychy {?}. Natomiast sam system GEALAN jest bez zarzutu.

Sprawdź na tych oknach z THERMY jak przesuwają się okucia. Mają jakieś SIEGENIA [takie srebrne] co nie bardzo dobrze "chodzą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...