Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czy jest sens ładowac cieplejsze okna do domu przy takim ociepleniu jakie będę miał....

 

A dlaczego ładujesz aż takie docieplenie ?? Chcesz maksymalnie docieplić ściany, a zastanawiasz się nad cieplejszymi oknami ?? Okna to nie lampka przy drzwiach wejściowych, którą sobie wymienisz jak ci się przestanie podobać. Okna to zakup na kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Sam sobie odpowiedz czy chcesz cieplejsze okna w takiej perspektywie czasu.

 

To ci jeszcze dołoże jeden punkt. Żebyś miał jeszcze większy dylemat. Zastanów się jeszcze nad sposobem montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie ma mc donald ale mówimy chyba o dwóch różnych rzeczach bo to o czym ja mówi to stałe szklenie w ramie z szybą mleczną więc 7tys mogło by kosztować jak byś chciała całe ściany w tym zrobić :)

 

we wrocławiu jest 9 mc donaldów więc za długo mi zejdzie z szukaniem w Google Earth:D

 

Firma polring robi takie. Niestety, okno z szybą mleczną nie może być, bo dalej to jest okno ;) Stwierdziliśmy, że zamurujemy, bo i tak są tam okna duże, więc to jest zbędne.

 

Dziękuję w ogóle Wam bardzo za rady, właśnie mąż pojechał negocjować cenę na okna schuco :) Tylko ma podać , że ma być na profilu tym co pisaliście, Si82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma polring robi takie. Niestety, okno z szybą mleczną nie może być, bo dalej to jest okno ;) Stwierdziliśmy, że zamurujemy, bo i tak są tam okna duże, więc to jest zbędne.

 

Dziękuję w ogóle Wam bardzo za rady, właśnie mąż pojechał negocjować cenę na okna schuco :) Tylko ma podać , że ma być na profilu tym co pisaliście, Si82.

 

wynegocjował :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

A to bez skrzydła, to może patrzyłeś na projekt i widzisz, że obok jest to malutkie? to się nie da powiększyć, muszą być dwa okna, bo w tych malutkich oknach, to są inne pomieszczenia, w jednym spiżarka a w drugim pralnio-kotłownia.

 

 

Nie popisałam się z tą odpowiedzią, źle zrozumiałam, ale już wiem o co chodzi bez skrzydła.

 

Ale mam dalej dylemat czy je uchylnie zrobić czy nieotwierane. No ale co jak jednak nie damy wentylacji mechanicznej, bo nam się odwidzi hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostanie dorobić nawiewniki

 

To jeszcze jedno pytanie, jeśli te duże zrobię stałe, to chyba fix się nazywa? I skoro takie okno nie ma skrzydła, to czy nie będzie wizualnie dziwnie wyglądać, jeśli to okno malutkie obok będzie miało skrzydło?

 

edit: zostawiamy tak jak jest, już nie będziemy zmieniać, będą uchylne, po świętach zamawiamy i na koniec maja będziemy mieć , nie mogę się doczekać ;)

Edytowane przez mycha.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może doradzic, który profil wybrać ? Mam dwie propozycje z oferty Adams. BluEvolution AD oraz AS plus (Aluplast ideal 7000). Nie wiem, które są lepsze jeśli chodzi o energoszczędność. Dla mnie AS plus ma tą zaletę, że posiada okleinę taką jaka mnie interesuje.

as plus tylko niech ci sprzedawca przeliczy oferte z okuciami sygenia tytan AF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego masz obcinać? zostawiasz, dajesz się jej spokojnie rozprężyć, później przy ociepleniu dociskasz płytę styropiany do okna tym samym ściskasz taśmę - nie widzę żadnych powodów by obcinać taśmę

 

chyba własnie tak zrobię

 

Przy 2 cm wysunięcia otwór wypadnie ci ok 3 cm od lica ściany

JB-D ? tyle za ich kotwy tworzywowe przewidziane i zaprojektowanie właśnie do Twojej sytuacji? To ile ty tych okien masz ? Może przedstawiono ci opcję pełnego wysunięcia w ocieplenie na JB-D ?

 

to była cena za całkowite wysunięcie. Ostatecznie jednak po owocnych negocjacjach zdecydowałem się na profile DAKO i montaż z wysunięciem 3cm po za lico muru na kotwach + tasmy rozprężne. Od dołu ciepły parapet. Wszystko mam wyjaśnione i wiem jak będzie wygladać, wg mnie bedzie dobrze. Dla ciekawych montaż okien bedzie udokumentowany w moim dzienniku, za jakieś 5 tygodni :)

 

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...