Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A okna jakiego producenta?

 

Profile to DPQ-82 termo, a producentem jest DAKO, a sprzedaje mi je lokalny sprzedawca/montarzysta.

 

Jeżeli chodzi o montaż ciepłych parapetów to będziemy rozmawiali we wtorek rano na pomiarze i wszystko ustalimy ostatecznie. Z tego co widzę po profilu i parapetach to możliwe że da się to zrobić bez dodatkowych kotew, ale nie jestem pewien. Po przymiarce wszystko się wyjasni, bo nie wiem na 100% jakie będą dokładnie te ciepłe parapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys zastanawialem sie nad zwyklym wysunieciem c.parapetow ale na szczescie ktos mi to wybil z glowy/ dziękiT./ a majster potwierdzil. Ksztaltka jest zbyt slaba by sama wisiala. Bez podparcia ani rusz- na zdjeciu Mmichala masz pomysl firm Knelsen/Klinar ale jak wisac opiera sie na konsolach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie bez zastanowienia... W czym jest lepsze od MSline+"?

 

A czy napisałem że jest lepszy, równoważny, gorszy? Nie. Nic takiego nie napisałem.

 

Może po prostu AdamS ma dobre okna, nie mam z nimi problemu montując je i w sumie nie wiem jak serwis wygląda bo nie potrzebuję go wzywać?

MS mimo, że jest znany to nie wiem jak od środka wygląda sprawa np. z reklamacjami, dostawami, itd więc dlatego jeśli miałbym wybierać to AdamSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bez podparcia ani rusz- na zdjeciu Mmichala masz pomysl firm Knelsen/Klinar ale jak wisac opiera sie na konsolach.

 

To jedna z alternatyw - taka, który można zastosować jeżeli nie pomyślało się wcześniej, jeżeli zaś Inwestor zadbał o to trochę wcześniej będzie tak:

20150223_162851.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

robił ktoś może porównanie pomiędzy Oknoplastem a MS Okna? Kogo lepiej wybrać? Jakieś kontakty z dobrymi montażystami w okolicach Bydgoszczy?

 

i jeden i drugi producent są znani i uznani . kwestia wyboru okien i ich zamontowania

tylko tu już wpływ ma bardzo dużo czynników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam,

robił ktoś może porównanie pomiędzy Oknoplastem a MS Okna? Kogo lepiej wybrać? Jakieś kontakty z dobrymi montażystami w okolicach Bydgoszczy?

 

Przepraszam a po co pytasz ?

Przecież masz już wszystko i jesteś zadowolona z ekipy, która Cię obsługiwała więc .... ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Jestem na etapie zakupu okien do mojego domu - projekt gutek. I zastanawiam sie nad okanami 3 szybowymi. Roznica w cenie na calym domu u mnie to ok 2 tys. Martwi mnie jedynie ciezar okien jak i to ze przepuszczaja mniej swiatla niz te 2 szybowe co przy moim domku moze bgc problemem. Moze ktos mi cos doradzic ? Wstepnie wybralem okna z firmy pagen arte 2 szybowe lub blue 3 szybowe. Oba sa brugmanna tyle ze 3 szyby maja tylko takie proste ramy a arte zaookraglone. Ponadto w tyc arte stosowana jest wkladka metalowa o profilu zamknietym a w blue tradycylne L. Ktos mi cos doradzi ? Robilem wiele wycen w roznych firmach i tradycyjnie najtaniej wychodzi na aluplascie 4000. Ale nie chce takic najtanszych. ProsE o porade i ppzdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtansze mam alupast 2 szyby z ciepla ramka z firmy honer z nowego sacza. Calosc z montazem 6900 zl. Z pagenu te same okna ale profil burgmanna wychodzi 7300 z montazem. Ale mowimy tu o oknach dwu szybowych. Ale ja nadal nie wiem czy takie robic czy jednak 3 szybowe. Porpstu nie wiem czy warto doplacic ta kase a moze miec ciemniej i wogole. Dodam ze te 3 szybowe z pagenu sa na profilu 6 komorowym 82mm wiec szersze niz normalne. Myslalem ze zakup okien bedzie prosty a tu calkiem co innego. Czy ten brugmann jest lepszy od aluplasta ? Wiem ze wazny jest montaz i tu akurat bedzie robiony przez kuzyna ktory zrobi mi to naprawde porzadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

robił ktoś może porównanie pomiędzy Oknoplastem a MS Okna? Kogo lepiej wybrać? Jakieś kontakty z dobrymi montażystami w okolicach Bydgoszczy?

 

W innym temacie napsiałaś to:

"Witam,

ja nie miałam problemów z Oknoplastem, okna zamówione od firmy Sampre z Bydgoszczy. Fajna obsługa i doradztwo. Wszystko poszło sprawnie.

System HST jest solidnie wykonany - w salonie sprzedaży jest na wystawce i można sobie porównać różnice pomiędzy systemami balkonowymi."

 

Więc ???

 

 

Edit: serio, 3 szybowe okna sprawią, że w domu będzie ciemniej?

Edytowane przez mycha.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Jestem na etapie zakupu okien do mojego domu - projekt gutek. I zastanawiam sie nad okanami 3 szybowymi

Nie wiem kiedy był złożony wniosek o pozwolenie na budowę ale okna 2 szybowe (zazwyczaj) nie spełniają minimalnych wymaganych prawem parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem tą rzadkością, bo pierwszy raz słyszę, że okna muszą być 3 szybowe, bo norma, a buduję trzeci dom w przeciągu 7 lat.

 

Nie muszą być 3 szybowe. Muszą jednak mieć Uw<=1,3W/m2K (i jeszcze kilka innych parametrów). Jeżeli będzie dostatecznie "ciepła rama" i korzystne PSI to i na 2-szybówce uda się osiągnąć takie parametry. Jednak dla większości tanich ofert ten warunek nie będzie spełniony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek mam z 2013 roku więc ten wymóg prawny mnie nie dotyczy.

mam ten domek:

http://www.archeton.pl/projekt-domu-gutek_1348_widokil

okno balkonowe to duże zmniejszyłem o jedno kwaterę i są teraz 3. do tego okno. okna na dole i u góry od strony tarasu są 150x150 te z balkonikiem 120x130 i teraz naprawdę jak popatrzeć na te okna boje się o stratę tej jasności przez te 3 szyby.

różnica cenowa okien Pagen bo chyba na te się zdecyduję to 1800 zł miedzy 2 a 3 szybami z tym ze 2 szyby sa na 5 komorowym 72mm a 3 szyby na 6 komorowym z 3 uszczelkami 82mm. poradźcie coś koledzy bo naprawdę nie mam pojęcia na co się decydować. dziś ma być gość do pomiaru i bede musial na dniach coś zamówić a nie mam pojęcia co...

tutaj linki do tych profili:

http://pagen.pl/bluevo82.php

http://pagen.pl/produkty.php?kat=oknapcv&prod=adarte

a jeszcze pytanko mam co do tych zastosowanych usztywnień bo arte ma pełny profil O a Blue L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...