Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Panowie,

 

Robie rozeznanie wśród montażystów:

Ilość kotew dla okna 150/150 to min 3 kotwy na stronę(w tym dół, więc wychodzi min12 na okno) - czy to odpowiednia ilość?

Cena warstwowego montażu to ok 110-115zl a zwykłego ok50zl (liczą na m2), widziałem tutaj jak ktoś podaje 16pln za zwykły... jakie są stawki w Małopolsce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 16zł to było najprawdopodobniej za metr bieżący. 50 za m2 - dla półtorowki oznacza ok 110zł, czyli ok 19zl mb. To nie jest tanio. Mniej - to bardzo tanio i najprawdopodobniej taki montaż zawiera dużo skrótów (np. notorycznie widuję niemontowane doły okien - czyli 25% obwodu okna jest pomijane..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

weźmy dla przykładu okno 1,5x1,5 m. 2,25 mkw. to w zaokrągleniu 247 zł.

Dla warstwowego wychodzi stawka za mb - 41 zł za standard 18 zł.

Raczej ceny niskie ale nie zaniżone i zależy teraz ile jest tych okien i co dokładnie zawarte jest w usłudze montażu

 

Ja bym dodał - za standardowy, który jest nie zgodny z zaleceniami zarówno ITB jak i zdecydowanej większości producentów jakich znam.

 

Standard - to sama piana a to za mało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich badań kolega T12345T nie wykonywał. Na jego stronie masz dokładne wyliczenia dla takiego połączenia ale bez tynków i ocieplenia.

I podane tam wyniki działają na wyobraźnię jednoznacznie przemawiając na korzyść montażu szczelnego

W swoich rozważaniach uwzględnij jeden fakt.

W dalszym ciągu ogrom wykończeniówki wykonywany jest bez listew dylatacyjnych, gdzie już po roku następują spękania i dla rozważań szczelności można przyjąć że warstwy wykończeniowej jakby wogóle nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czytałem, ale mnie to nie przekonuje, między innymi dlatego, że test był robiony w warunkach "laboratoryjnych".. I powiedz mi dlaczego takich testów nie chcą zrobić producenci uszczelnień. Przecież taki sprawdzony fakt byłby bezcenny w marketingu ich produktów. A tak poza tym to sam się powoli przygotowuje do zrobienia takiego testu: 3 jednakowe okna, zamontowane w jednakowych otworach w murze (żadne stalowe, drewniane, OSB-sowe ramy). Jedno okno zamontowane na pianę, jedno na folie, jedno na taśmę 3w1. Wszystkie okna ocieplone i otynkowane. W później zawezwę blowtestera. I zrobię to z czystej ciekawości, bo od handlowców nie mogę od lat dowiedzieć się niczego konkretnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja dla przekory zapytam: Michale podaj jakieś konkretne wartości, ile powietrza infiltruje przez okno zamontowane na samą pianę a ale przez zamontowane warstwowo. Tylko proszę o dane dla okna wykończonego, czyli z węgarkiem ze styropianu i tynkiem wewnętrznym.

 

Nie wiem i nie jest mi to do niczego potrzebne.

Skoro mądrzejsi zapisują takową KONIECZNOŚĆ to widocznie mają ku temu powody - to po pierwsze.

Po drugie skoro producenci pian wskazują na konieczność jej zabezpieczenia to chyba wiedzą co mówią prawda.

 

Naprawdę nie rozumiem tego typu pytań i takiego podejścia do tematów - jakichkolwiek tematów.

 

Możesz również dobrze zapytać DLACZEGO U okna jest wymagana na takim poziomie a nie na wyższym i ILE energii stracisz na każdym 0,1.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem czytałem, ale mnie to nie przekonuje, między innymi dlatego, że test był robiony w warunkach "laboratoryjnych".. I powiedz mi dlaczego takich testów nie chcą zrobić producenci uszczelnień. Przecież taki sprawdzony fakt byłby bezcenny w marketingu ich produktów. A tak poza tym to sam się powoli przygotowuje do zrobienia takiego testu: 3 jednakowe okna, zamontowane w jednakowych otworach w murze (żadne stalowe, drewniane, OSB-sowe ramy). Jedno okno zamontowane na pianę, jedno na folie, jedno na taśmę 3w1. Wszystkie okna ocieplone i otynkowane. W później zawezwę blowtestera. I zrobię to z czystej ciekawości, bo od handlowców nie mogę od lat dowiedzieć się niczego konkretnego.

 

Bardzo słuszna inicjatywa, potem zrób te testy po 1 roku po 2, 5 i 10 latach - jak otrzymasz wyniki podziel się.

Rozumiem, że wszystkie okna masz na tej samej ścianie o identycznych wymiarach itp. itd. - inaczej idąc Twoim tokiem rozumowania to nie będzie wiarygodne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie jest mi to do niczego potrzebne.

No tak. Wystarczy samo przekonanie, że tak jest i kropka. Dowody nie potrzebne. Jak w PISie :(

Możesz również dobrze zapytać DLACZEGO U okna jest wymagana na takim poziomie a nie na wyższym i ILE energii stracisz na każdym 0,1.

Tyle, że to każdy może łatwo sam wyliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to sam się powoli przygotowuje do zrobienia takiego testu: 3 jednakowe okna, zamontowane w jednakowych otworach w murze (żadne stalowe, drewniane, OSB-sowe ramy). Jedno okno zamontowane na pianę, jedno na folie, jedno na taśmę 3w1. Wszystkie okna ocieplone i otynkowane. W później zawezwę blowtestera. I zrobię to z czystej ciekawości, bo od handlowców nie mogę od lat dowiedzieć się niczego konkretnego.

 

Brass, chętnie wezmę w tym udział, to po pierwsze. Po drugie, zastanów się jaką wartość poznawczą będzie miało sprawdzenie szczelności połączenia przy ciśnieniu zaledwie 50 Pa? Po trzecie, BDT nie jest dobrą (nie jest żadną) metodą sprawdzania szczelności połączenia okna z murem nawet jak urządzenie zamontujesz w świetle ościeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie jest mi to do niczego potrzebne.

 

A to dziwne słowa od osoby, która angażuje się w problematykę poprawności montażu, a jeszcze bardziej w KiK. Niby po co stosować tę metodę montażu? Jakie są jej zalety? Było nie było, wymagania co do szczelności połączenia są jedynymi powszechnie obowiązującymi, więc wiedza o tym jaką szczelność uzyskamy stosując konkretny zestaw materiałów i metodę ich użycia jest ważna. Przynajmniej dla tego co ją stosuje, bo z tego mogą go rozliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystko inne.

Kolego Brass

Nasz nadworny prawnik i pasjonat T12345T dał Ci do ręki bardzo ważne argumenty byś przedstawił je klientowi. To żaden tam marketing tylko czarno na biały ukazaną infiltracje powietrza do tego rozbitą na różne ciśnienia.

Masz argument i czy potrafisz go wykorzystać czy nie to już Twój problem

Ja rozumiem, że CCC ale masz środek w ręku by przekonać rozsądnych klientów i tym samym więcej zarabiać.

Od prawie trzech lat nie wykonałem ani jednego montażu "tradycyjnego" z kotwami i samą pianą.

Wszystko leci z opcji może i nie taniej ale gwarantującej szczelność, na taśmie rozprężnej a wielofunkcyjnej bądź w ociepleniu na MOWO

Nie bój się, podaj cenę, skorzystasz na tym a klient za 20-30 lat dalej będzie miał szczelnie i realne oszczędności w wydatkach.

Dzielisz włos na czworo

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A to dziwne słowa od osoby, która angażuje się w problematykę poprawności montażu, a jeszcze bardziej w KiK. Niby po co stosować tę metodę montażu? Jakie są jej zalety? Było nie było, wymagania co do szczelności połączenia są jedynymi powszechnie obowiązującymi, więc wiedza o tym jaką szczelność uzyskamy stosując konkretny zestaw materiałów i metodę ich użycia jest ważna. Przynajmniej dla tego co ją stosuje, bo z tego mogą go rozliczyć.

 

Oj widzę że nie zaznaczyłem mojego sarkazmu :)

 

Dla mnie po prostu zadawanie takich pytań to jak pytanie czy aby na 100% woda jest mokra a jeżeli tak to jak bardzo :)

 

Co do KIKu to oczywiście widziałeś i wiesz, że szczelność jest dla nas bardzo istotna stąd pewne rozwiązania takie a nie inne - odrobina cierpliwości jako pierwszy otrzymasz wyniki badań całego systemu między innymi na przenikanie powietrza, myślę że do końca maj się wyrobimy :)

ale nawet wtedy ludzie pokroju Brass`a stwierdzą, że to badania laboratoryjne a na dodatek pewnie jeszcze "ustawione" :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o mój "pokrój". Chodzi mi oto, że nikt nie udowodnił, że istnieje taki problem, za to podaje metodę jego rozwiązania. Działanie w stylu dawnego CBA, nie ma afery? To ją stworzymy! Ja jak najbardziej chciałbym tak jak nikt_ważny montować tylko na wypasie, i więcej zarabiać. Ale nie lubię też prania mózgu w stylu: "kup armatę, zamiast packi to najlepszy sposób na muchy. Przecież muchy to problem, a my go rozwiążemy!" Edytowane przez Brass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oto, że nikt nie udowodnił, że istnieje taki problem,

 

Brass, życie co dzień udowadnia, że istnieje problem "wiania od okien". Ze względu na powszechność stosowania w montażu "metody standardowej" na razie należy wnosić, że jeśli wieje, to z powodu samej metody lub jej błędnego zastosowania. O ile upowszechni się "metoda ciepła" czas pokaże, czy także przy jej stosowaniu będzie wiało od okien i jaki czas będzie potrzebny do tego, aby przewiewy stały się problemem użytkownika. Aktualnie "ciepły montaż" wykonany w dowolnej dopuszczalnej metodzie zdaje się być lepszym i trwalszym sposobem na ograniczanie infiltracji powietrza przez złącze. Tyle pokazuje badanie laboratoryjne. Nie należy raczej przypuszczać, że w naturze będzie inaczej. Możemy jedynie spierać się co do skali ograniczenia zjawiska, która zależna jest od warunków wbudowania, miejsca eksploatacji i sposobu użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nam się robi dyskusja branżowa, bo bez jasnych i konkretnych wartości nie każdy Klient ostateczny wyciągnie z niej coś więcej niż marketing..

Popieram Brassa - jakby były konkretne, jasne dowody - to nie byłoby zewsząd podważania sensu stosowania taśm. A to chyba właśnie leży w interesie producentów tych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby były konkretne, jasne dowody - to nie byłoby zewsząd podważania sensu stosowania taśm. A to chyba właśnie leży w interesie producentów tych materiałów.

 

No to na zakończenie żeby już nie drażnić admina, niech mi admin powie ilu dostawców materiałów uszczelnieniowych, z których sam korzysta, zapytał o te "dowody", bo że ich posiadanie leży w ich interesie, nie ma najmniejszych wątpliwości. Czy to nie jest tak, że jak nie ma pytań, to i odpowiedzi brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator korzysta z różnych sklepów dystrybuujących materiały dla montażystów. Niektóre publikują karty techniczne. Problem jest w ich zrozumieniu:)

Przedstawiciele producentów pytani o sprawy techniczne - nie wiedzieć czemu - zwykle ograniczają się do wyciągnięcia cennika ew. instrukcji używania.

Ogólnie mówiąc - stan fachowej wiedzy w branży jest taki sobie. Darmowe szkolenia (od producentów) nie są na odpowiednim poziomie (dopasowanym do wiedzy słuchaczy) a szkolenia fachowe - są nie tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...