Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jak liczy się cena to weź białe, kolor ją podwyższa, czasem znacząco.

Skoro nie masz innych wymagań poza ceną bież Drutexa

 

NW, nie mogę się z tobą zgodzić, że w tym przypadku doradzasz klientowi Drutex. Bo zobacz te wymiary co klient podaje przy oknach balkonowych. A przy D. to może się okazać problemem i później klient będzie mówił, że takie okna mu doradzili na FM

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sorki. Domek parterowy z poddaszem użytkowym na normalnej działce ani morze ani las. jedno okno taras troje drzwi balkonowych i trochę zwykłych okien. Chodzi o okna PCV w kolorze drewna 2 lub 3 szybowe nie muszą być jakoś super energooszczędne gdyż liczy się cena woj. Małopolskie. Rozmiar okien balkonowych 1100 x 2350. Taras 2400 x 2350. Proszę o cene wskazówki.

 

Podejdź z projektem do kilku sprzedawców okien i zobacz co ci zaoferują.

Szczególnie bądź czujny przy tych drzwiach balkonowych co ci zaproponują. Bo tutaj może być bardzo duża różnica w cenach. Jedni wycenią ci normalne drzwi balkonowe - które na dłuższą metę przy tych wymiarach nie będą funkcjonowały, a inni wycenią ci coś co będzie funkcjonowało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NW, nie mogę się z tobą zgodzić, że w tym przypadku doradzasz klientowi Drutex. Bo zobacz te wymiary co klient podaje przy oknach balkonowych. A przy D. to może się okazać problemem i później klient będzie mówił, że takie okna mu doradzili na FM

 

Przy jedynym kryterium wyboru jakim jest cena co byśmy nie napisali zostanie wybrana najniższa oferta i nasze słowa nic nie zmienią

1100/2350 w Drutach jest wykonalne bez gwarancji a to dla tych szukających ceny nie ma znaczenia. Może nawet nie zostaną poinformowani o tym przez sprzedawcę chcącego złowić kupującego

Wiele razy, mając do oferowania różne konstrukcje słyszałem później że przegrałem z Drutexem czy innymi badziewiarzami. Wygrała cena a nie zdrowy rozsądek i znajomość statyki sprzedawanego produktu. Powiem więcej, wielu sprzedawców nawet nie wie co to statyka czy wymagania jakim muszą spełniać okna w zakresie termiki dziś i w następnych latach. Widziałem zapytania zawierające wydruki ofert innych sprzedawców gdzie Uw,1,3 nie spełniało żadne okno. Oni nawet nie wiedzą co obowiązuje, co ma obowiązywać w 2017 czy później. Nie zdają sobie sprawy z tego że cwany klient zakupione takie okna może mieć za darmo a on sam wielkie nieprzyjemności z tego powodu. Liczy się kasa wyrwana od klienta

Temat rzeka, nie raz już poruszany dylemat na tych łamach.

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo nie kipieli sarkazmem to i tak druty będą miały swoich wielbicieli. Drażni nas słowo niska cena ale dla kazdego oznacza ona cos innego. Nawet klienci na mercedesy nie raz powiedzą - cena ma znaczenie. Ale co do gabarytow to zgadzam się - balkony wymagają dobrego /a wiec nietaniego/ wykonania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo nie kipieli sarkazmem to i tak druty będą miały swoich wielbicieli. Drażni nas słowo niska cena ale dla kazdego oznacza ona cos innego. Nawet klienci na mercedesy nie raz powiedzą - cena ma znaczenie. Ale co do gabarytow to zgadzam się - balkony wymagają dobrego /a wiec nietaniego/ wykonania.

 

Zgadza się.

20 lat do tyłu jak ktoś kupił O 34 za 800 zł to było tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam okien do wymiany w domu rodziców - dom z lat 70-tych - obecnie okna drewniane skrzynkowe. Dom w Nowym Sączu, w większości parterowy, cześć z piętrem, w terenie raczej osłoniętym drzewami,

Dom będzie ocieplany (obecnie ściana 3 warstwowa) ale nie od razu. Największe są okna tarasowe (wymiar otworu szer.:292 , wys. 230 - w otworze są 2 dwu- skrzydłowe okna) Oprócz nich okna 90x232, 90x145, 150x145; 145x90; 90x90 ... łącznie - kilkanaście otworów...

 

Nie ukrywam - cena bardzo istotna, ale z rozsądkiem - badziewia nie chcę im kupować.

Nie wiem czy pozostać jeszcze przy rozwiązaniach 2 szybowych czy jak już zmieniać to tylko 3 szybowe, (nie wiem jaka jest różnica w cenie)

Najchętniej nie białe, chyba, że różnica w cenie znacząca, materiał to pewnie PVC ze względu na cenę ale jestem otwarty na inne propozycje. (sam mam drewniane i nie narzekam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelniał to będziesz najwyżej chwilowo a wentylacja ma działać 24h na dobę. Stare okna miały to do siebie że nie były zbyt szczelne a w nowych już raczej tego efektu nie będzie. Moim zdaniem będą potrzebne nawiewniki, Chyba że masz inaczej tą sprawę rozwiązaną w co wątpię. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nawiewniki "wpisane na listę" ;-) dzięki

- zakładam, że to elementy które mogą być "wbudowane" w okna, czy raczej osobno, w ścianie ? Są jakieś ogólne zasady, czy w każdym pomieszczeniu, jaka wielkośc itp. Wentylacja w domu grawitacyjna, kratki w kuchni, i łazienkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli lubisz spać przy nieszczelnym oknie i masz zamiłowanie do częstego wietrzenia . . zastanowiłbym się nad sensem stosowania nawiewników, zwłaszcza że rozszczelnione okno pełni taką samą rolę

Zasada jest prosta

poza kuchnią i łazienką i każdym pomieszczeniem wyposażonym w kanał wentylacyjnym każde inne pomieszczenie powinno mieć system zezwalający na wymianę powietrza, czy to ścienny czy okienny.

W sytuacji gdy każde pomieszczenie ma swój własny kanał wentylacyjny w każdym z nich powinien być nawiewnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewniki to zdecydowanie bardzo ważna sprawa bo dom ma oddychać przez 24h. Uważam też, że okna są elementem na którym nie powinnismy oszczedzac. Mam tutaj na massli profil, okucie plus montaz który jest bardzo wazny. u siebie mam profile shuco na okuciach GU i jestem bardzo zadowlolny, kolge ma shuco na okuciach roto i również nie narzeka. Powiem wam szczerze ze z drugiej strony dobry montaż to połowa sukcesu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nawiewnikami nie należy przesadzać, a hasła w stylu "dom musi oddychać" lepiej sobie odpuścić. Zasada jest prosta strumień powietrza nawiewanego musi być równy strumieniowi powietrza wywiewanego. Jeśli ktoś nie zna tych wartości można trzymać się zasady wymiana 20m3/h na jedną osobę. Żaden tam "nawiewnik na każdym oknie za wyjątkiem łazienki i kuchni". Nawiewnikowi doradcy powinni pamiętać, że dostarczane powietrze trzeba ogrzać, a wydajność nawiewników określa się dla różnicy ciśnień 10 Pa. Wystarczy więc nieco bardziej wietrzny dzień i robi się... zimno, ale pooddychać można. Fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Andrzeju pamiętam, pamiętam że należy ogrzać. Ale mając na uwadze sytuację z domu moich rodziców po wymianie okien po prostu ostrzegam. Już dwóch sąsiadów po wymianie okien do mnie przyleciało czy czasem u mnie się coś nie leje bo u nich grzyb i wilgoć się pojawiła. Na pytanie co z wentylacją byli bardzo zdziwieni - bo przecież mają kanały w kuchni i łazience.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Teście chcesz powiedzieć, że fachowe doradztwo ma znaczenie. Nie gadka-szmatka jaką sobie czasem urządzamy.

Jak ze wszystkim. Tylko że takich kwalifikowanych doradców to na palcach jednej ręki można policzyć... a tych co chcą się tego nauczyć by przekazywać dalej też zbyt wielu nie ma, co chyba sam widzisz po ilości absolwentów Twojego programu jakości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Teście chcesz powiedzieć, że fachowe doradztwo ma znaczenie. Nie gadka-szmatka jaką sobie czasem urządzamy.

 

Fin nie chodzi o gadkowanie i szmatkowanie, taka już specyfika każdego forum, że pisze się "skrótami". Wentylacja to bardzo złożone zagadnienia i taka prosta rada "załóż nawiewniki" jest... zbyt prosta, a i chyba często mści się na Was samych. Zimą dostaję furę maili ze zdjęciami termo, w których inwestorzy wskazują nawiewnik, jako "zło" dodając przy tym, że jak zwykle nikt im nie powiedział, że przez to urządzenie wlatuje powietrze dokładnie takie... jakie właśnie jest za oknem w danej porze roku:-).

 

Tylko że takich kwalifikowanych doradców to na palcach jednej ręki można policzyć... a tych co chcą się tego nauczyć by przekazywać dalej też zbyt wielu nie ma, co chyba sam widzisz po ilości absolwentów Twojego programu jakości..

 

Jeśli mówisz o programie rekomendacji, to pierwsi "absolwenci" mogą się pojawić dopiero w lipcu:-). Chętnych do startu nie brakuje, tylko większość wyobraża sobie, że ten program jest podobny do innych i wystarczy w nim dać co łaska nic nie robiąc dodatkowo. Jak się dowiadują, że jest inaczej wolą nie brać udziału i ja się z tego cieszę, bo oszczędzają mój czas. Części nie pozwala na start współpraca z miernym dostawcą, który o jakości mówi, ale o nią nie dba i w "pompie" ma, co i komu sprzedaje oraz co dalej dzieje się z produktem, sprzedawcą i inwestorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do praktyków:

 

Okna PCV zamontowano na profilu podokiennym o wysokości 3 cm (okna mają szer. od 150 do 230 cm). Niestety pod profilem jest zbyt cienka warstwa piany.

 

Zgodnie ze sztuką parapety wewnętrzne powinny być wsunięte pod ramę okna. Boki parapetu powinny wchodzić 3-4 cm w mur. Czy da się zamontować bez podkuwania parapet z konglomeratu grubości 3 cm na pianę jeśli luz montażowy pod parapetem waha się od 3 do 8 mm (średnio 5mm)? Czy może lepiej zamówić cieńsze parapety np. 2,5 cm z drewna lub MDF? (Cieńszy konglomerat ma gr. 2 cm, co wizualnie nie pasuje.)

Edytowane przez neko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...