Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Da się. Pewnym wyzwaniem praktycznym jest odpowiednie podklinowanie parapetu przy oknie, ale to tajemnica dobrego montażu.

Pistoletu w otwór mniejszy niż 1cm nie wciśniesz. Pianki wężykowej tym bardziej nie "dopsiukasz" aż pod listwę, ale stosując odpowiednią rurkę już można sobie poradzić.

Niektóre, najbardziej popularne konglomeraty występują w grubościach 2,5cm. Trzeba pytać w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jedynym kryterium wyboru jakim jest cena co byśmy nie napisali zostanie wybrana najniższa oferta i nasze słowa nic nie zmienią

1100/2350 w Drutach jest wykonalne bez gwarancji a to dla tych szukających ceny nie ma znaczenia. Może nawet nie zostaną poinformowani o tym przez sprzedawcę chcącego złowić kupującego

Wiele razy, mając do oferowania różne konstrukcje słyszałem później że przegrałem z Drutexem czy innymi badziewiarzami. Wygrała cena a nie zdrowy rozsądek i znajomość statyki sprzedawanego produktu. Powiem więcej, wielu sprzedawców nawet nie wie co to statyka czy wymagania jakim muszą spełniać okna w zakresie termiki dziś i w następnych latach. Widziałem zapytania zawierające wydruki ofert innych sprzedawców gdzie Uw,1,3 nie spełniało żadne okno. Oni nawet nie wiedzą co obowiązuje, co ma obowiązywać w 2017 czy później. Nie zdają sobie sprawy z tego że cwany klient zakupione takie okna może mieć za darmo a on sam wielkie nieprzyjemności z tego powodu. Liczy się kasa wyrwana od klienta

Temat rzeka, nie raz już poruszany dylemat na tych łamach.

Miały być trzy firmy lub modele które warto kupić a cenę się porówna i rozważy. Okna balkonowe zmieniam na 900 X 2200. Proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradźcie proszę jaki zastosować montaż okien 3 szybowych aluminiowych. Są to w 90% fixy oraz dwa hsy. Zależy mi na ciepłym montażu ale nie mam możliwości szastania gotówką a więc interesuje mnie złoty środek. Czy ciepły parapet z i taśmy + dobra pianka czy lepiej taśma rozprężna? A może zupełnie inaczej? Chciałabym wysunąć okna o 2-3cm poza lico muru (styropian 20cm) tak żeby nie było konieczności stosowania drogich kotew. Problem to podstawa okna - na razie jest to porotherm ale zawsze można go podciąć i dać na górze kilka cm gęstej zaprawy....mam bardzo słabą ekipę montażową, która nic nie potrafi zaproponować a umowa podpisana :( poratujcie radą proszę Was bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o tym wysunięciu, stwarza tylko problemy a zysk....wątpliwy. Kiedyś byłem orędownikiem tej metody ale jak później widziałem jak wykonano ocieplenie wolę mówić żeby tego nie robić

Czy taśma czy folia - realnie bez róznicy, ważne by w obu wypadkach wykonać to prawidłowo i szczelnie - a to już inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy doradźcie proszę jaki zastosować montaż okien 3 szybowych aluminiowych. Są to w 90% fixy oraz dwa hsy. Zależy mi na ciepłym montażu ale nie mam możliwości szastania gotówką a więc interesuje mnie złoty środek. Czy ciepły parapet z i taśmy + dobra pianka czy lepiej taśma rozprężna? A może zupełnie inaczej? Chciałabym wysunąć okna o 2-3cm poza lico muru (styropian 20cm) tak żeby nie było konieczności stosowania drogich kotew. Problem to podstawa okna - na razie jest to porotherm ale zawsze można go podciąć i dać na górze kilka cm gęstej zaprawy....mam bardzo słabą ekipę montażową, która nic nie potrafi zaproponować a umowa podpisana :( poratujcie radą proszę Was bardzo

 

Zmień ekipę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano....w tym przypadkuakurat nie cena okien i montażu lecz przygotowanie ościerzy w cenie. Wystawił mnie budwlaniec, który najwyraźniej nagle dostał amnezji i zapmniał, że od pierwszej rozmowy wyraźnie uzgadnialiśmy przygotowanie okien pod ciepły montaż. Firma wybrana od okien zaśpiewała natomiast dodatkowe 2,5 tys zł za to więc wybór padł na drugą braną pod uwagę firmę okniarską, która oferowała to już w ramach ceny. To był błąd życia.....

 

a mogłabym jeszcze prosić o podpowiedź odnośnie ciepłego parapetu? Jaki rodzaj , jaka firma?

Czy mógłoby to być np. ciepły XPS pod ramą w oknach "Listwa podokienna" ?

http://www.jaro-max.pl/pl/cieply-montaz/cieply-parapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ano....w tym przypadkuakurat nie cena okien i montażu lecz przygotowanie ościerzy w cenie. Wystawił mnie budwlaniec, który najwyraźniej nagle dostał amnezji i zapmniał, że od pierwszej rozmowy wyraźnie uzgadnialiśmy przygotowanie okien pod ciepły montaż. Firma wybrana od okien zaśpiewała natomiast dodatkowe 2,5 tys zł za to więc wybór padł na drugą braną pod uwagę firmę okniarską, która oferowała to już w ramach ceny. To był błąd życia.....

 

Czyli decydowała jednak cena............

 

Na to wygląda ale ... albo to jest bardzo duży dom w sensie ilości mb otworów do przygotowania albo firma nr 1 dała faktycznie cenę "zaporową" aby jednak tych otworów nie przygotowywać, a może jeszcze inaczej - chcieli DOBRZE zarobić na tych dodatkowych usługach i efekt mamy jaki mamy.

 

Nie znam całej sytuację więc to tylko "gdybanie".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież już napisał - umowa podpisana i po ptokach.

Zapewne znów zwyciężyła cena

 

Czy oby na pewno? Umowę można zmienić aneksem. Ja to bym rozegrał tak: proszę wcześniej swojego wykonawcę o instrukcję montażu by się dobrze przygotować. Zapoznaje się z nią, pytam sprzedawcę by rozwiać wątpliwości, od słowa do słowa napominam że mam na oku montażystów do których mam zaufanie, jestem gotowy zapłacić różnicę w cenie. Nowa ekipa monterska dogaduje się ze sprzedawcą, wystawia mu fakturę na ten montaż by ten mógł legalnie sprzedać to na 8 %....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm jest rzeczywiście dużo i trudno jest wybrać. Najważniejsze, że zdecydowaliście się na okna drewniane, nie na PCV. Ich żywotność jest o wiele dłuższa: okna drewniane służą ok 100 lat, plastikowe zaledwie 30 lat. Życzymy powodzenia w znalezieniu najlepszego producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ w odpowiedzi na moje pytanie skupiliście się na nawiewnikach (za zwrócenie na nie uwagi dziękuję ;-) ) a uciekło meritum sprawy pozwalam sobie zacytować je raz jeszcze:

 

szukam okien do wymiany w domu rodziców - dom z lat 70-tych - obecnie okna drewniane skrzynkowe. Dom w Nowym Sączu, w większości parterowy, cześć z piętrem, w terenie raczej osłoniętym drzewami,

Dom będzie ocieplany (obecnie ściana 3 warstwowa) ale nie od razu. Największe są okna tarasowe (wymiar otworu szer.:292 , wys. 230 - w otworze są obecnie 2 dwu- skrzydłowe okna) Oprócz nich okna 90x232, 90x145, 150x145; 145x90; 90x90 ... łącznie - kilkanaście otworów...

 

Nie ukrywam - cena bardzo istotna, ale z rozsądkiem - badziewia nie chcę im kupować.

Nie wiem czy pozostać jeszcze przy rozwiązaniach 2 szybowych czy jak już zmieniać to tylko 3 szybowe, (nie wiem jaka jest różnica w cenie)

Najchętniej nie białe, chyba, że różnica w cenie znacząca, materiał to pewnie PVC ze względu na cenę ale jestem otwarty na inne propozycje. (sam mam drewniane i nie narzekam)

 

Polecam się uwadze ;-) zwracając jednocześnie uwagę iż istotnym "parametrem" będzie zapewne (niestety) jeszcze koszt demontażu okien obecnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,na wstępnie radze poszukac dobrej ekipy montazowej, bo spapraja cała robotę i będziesz mial potem same problemy :/ Na oknach nie powinno się oszczedzać bo oszczedzisz teraz a poźniej będziesz płacił kosmiczne racunki za gaz... Na tej stronce maja spoko rzeczy do montazu, poczytaj moze zadzwon. MODEROWANO Edytowane przez finlandia
Dobre rady są w cenie, ale ten na siłę wciśnięty link to już reklama która na tym forum nie jest dozwolona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Nie wiem czy pozostać jeszcze przy rozwiązaniach 2 szybowych czy jak już zmieniać to tylko 3 szybowe, (nie wiem jaka jest różnica w cenie)

Najchętniej nie białe, chyba, że różnica w cenie znacząca, materiał to pewnie PVC ze względu na cenę ale jestem otwarty na inne propozycje. (sam mam drewniane i nie narzekam)

 

Polecam się uwadze ;-) zwracając jednocześnie uwagę iż istotnym "parametrem" będzie zapewne (niestety) jeszcze koszt demontażu okien obecnych ...

No sam nie wiem jak CI pomóc, jeśli jeszcze nie zrobiłeś żadnego kroku w kierunku wyceny okien. Wstępne kalkulacje cenowe rozjaśnią Ci kwestie podstawowe - czyli białe czy droższe z okleiną zewnętrzną a może już full wypas za pełny kolor? Dwuszybowe czy tzyszybowe - często różnica jest podawana jako kwota - będziesz miał jasność... Demontaż starych okien oczywiście kosztuje. Nawet jak ktoś Cię wyczuje i obieca to zrobić gratis, to chyba nie uwierzysz, że swojego nie zarobi... A jak uznasz że to drogo - to zawsze możesz to zrobić sam.

 

Na początek przejdź się po 2-3 sklepach z oknami. Wybierz te, które masz po drodze a może znajomi w nich kupowali. Będziesz miał okazję poznać kawałek okiennego tematu z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm jest rzeczywiście dużo i trudno jest wybrać. Najważniejsze, że zdecydowaliście się na okna drewniane, nie na PCV. Ich żywotność jest o wiele dłuższa: okna drewniane służą ok 100 lat, plastikowe zaledwie 30 lat. Życzymy powodzenia w znalezieniu najlepszego producenta.

 

" okna drewniane służą ok 100 lat, plastikowe zaledwie 30 lat" - az wyje ze to bezczelna reklama producenta okien drewnianych - hej koles - a masz ty choc troche rozumu [nie wspominajac o obowiazkowych badaniach tych twoich stuletnich okien]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...