Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam serdecznie ;) Pewnie niczym nie zaskoczę, ale poszukuję dobrej rady w doborze okien i nie tylko. Mam nadzieję, że tu ją znajdę. Mam porobione wyceny ale mam też i obawy - zwłaszcza jeżeli chodzi o montaż. Ale od początku. Okna trzyszybowe, 6-komorowe. Największe w aluminium, reszta pcv.

Wymiary okien:

910x3300 (a dokładniej 910x2370+930) - fix

1560x 3300 (660(fix)+900x2370+930(fix))

760x2400

760x2400 - fix

960x2400 - 3 szt.

960x2400 - 2 szt. fix

1660x2400 - z ruchomym słupkiem

1800x2400 - 3 szt z ruchomym słupkiem

1910x2400 - 890(fix)+1020x2400

 

plus dodatkowo HS 6650x3350 - 4-skrzydłowe, najlepiej jakby wszystkie skrzydła "jeździły".

 

Wyceny dostałem na Schuco SI 82, bluEvolution82 Classic, Vetrex v90, czekam jeszcze na wycenę Rehau.

I teraz pytanie - które polecacie bardziej i ewentualnie dlaczego?

Co prawda bluEvolution i Vetrex wchodzą w grę tylko gdy firma również przedstawi mi ofertę na rolety, bo z tym jest problem.

 

Kolejne - chyba ważniejsze pytanie. Czy możecie kogoś polecić z woj. łódzkiego do zakupu i przede wszystkim montażu okien? Ewentualnie z innego województwa, ale żeby tu przyjechał ;)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz BMW albo jakiś z oponami 205/65/15! A... To dostawczy ma być. To nie. To bierz tego malowanego na biało Sikkens'em. Najlepszy będzie.

 

Dziękuję za bardzo rzeczową i cenną poradę! Właśnie tego mi było trzeba - już wszystko wiem - jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

od dwóch tygodni szukam, chodzę i szukam i nie umiem wybrać okien. Jedną babkę już zamęczam telefonami i trochę mi jej szkoda.. Do mieszkania w bloku chciałbym kupić okna dwuszybowe Schuco CT 70 Classic (Winkhaus) z Centrum drzwi i okien w Poznaniu lub Vetrex Veka Perfectline 70 (Roto) ze Stolpozu. Pakiety trzyszybowe odrzuciłem, bo obwiesza się to ponoć, zresztą jak ktoś napisał, nie można mieć tanio a porządnie. Jedyne co bardzo mi przeszkadza to niestety schuco nie ma mikrowentylacji - zamiast tego stopniowany uchył (wiem, bo pisałem, dzwoniłem)

Czy moglibyście mi coś doradzić? Macie jakieś doświadczenia z tymi oknami, montażem?

Będę bardzo wdzięczny za każdą sugestię.

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Tom84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie w okuciach Winkhaus zamówić mikrowentylacje - to po pierwsze

po drugie między bajki włóż opuszczanie się skrzydeł z pakietem trzyszybowym. Wiele razy montowałem pakiety dwuszybowe o wiele cięższe od trzyszybówki i nie było z tym problemów, warunek - prawidłowo wykonane okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie byla taka opcja to super, albo cos ze mna nie tak, albo co, ale trudno informacje uzyskac od sprzedawcow, ja sie trzese, bo z siedem tysiecy to wyjdzie, a oni jakby bulki sprzedawali, pewnie na domkach sie skupiaja bo i wiekszy zysk od takich inwestorow maja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo rzeczową i cenną poradę! Właśnie tego mi było trzeba - już wszystko wiem - jeszcze raz dziękuję.

 

Nie dziw się. W Twoim poście jest misz-masz taki jaki tu się zdarza systematycznie. Nie ma okien bluevolution - są okna wykonane z takich profili. A jeśli sprzedawca nie wymienia nazwy producenta (który wraz ze swoim "dziedzictwem" jest w oknach ważniejszy niż jakaś tam nazwa profila) to znaczy, że firma produkująca niewiele znaczy na rynku okiennym. I to jest istotny argument, by się poważniej zastanowić nim się wybierze tego sprzedawcę.

 

Masz ogromne okna i taki HS wymaga doświadczenia. Zapytaj sprzedawcę jakiego największego HS`a robił i czy jest w stanie Ci go pokazać, bo bajki będzie opowiadać większość. Mając takie okna (więc i dom wg undywidualnego projektu) to nie miałbym obiekcji zapytać architekta o polecenie odpowiedniej firmy. Niech się też wykaże.

Ja tam bym Cię na początek wysłał do Internormu. Poznasz górną granicę cen, ale na pewno spotkasz się z dobrą obsługą, która być może przybliży Ci temat okien. Swego czasu nasz kolega od szyb poelcał tu firmę Zimny (co by nie mówić - ciekawe realizacje mieli)

 

 

Gdyby faktycznie byla taka opcja to super, albo cos ze mna nie tak, albo co, ale trudno informacje uzyskac od sprzedawcow, ja sie trzese, bo z siedem tysiecy to wyjdzie, a oni jakby bulki sprzedawali, pewnie na domkach sie skupiaja bo i wiekszy zysk od takich inwestorow maja..

To jednak uwierz w to co mówi Nikt ważny. Jest taka możliwość i nie powinna kosztować więcej niż 10-20zł do skrzydła. Stopniowany uchył także ma w domyśle funkcję wentylacji, ale faktycznie - jest mniej stabilny niż klasyczny zaczep.

To może jak się następny raz udasz do salonu okiennego, to nastaw się by pogadać o oknach, bo jak zaczynasz od ceny to sprzedawca podejdzie do tego jak chcesz - też skupi się na tym by zrobić jak najniższe okno kosztem mniej lub bardziej praktycznych dodatków. Tak z ciekawości - będziesz miał "wypełnienie rowka ramy" - elemencik za kilka groszy, który ułatwi Ci w przyszłości mycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak uwierz w to co mówi Nikt ważny. Jest taka możliwość i nie powinna kosztować więcej niż 10-20zł do skrzydła. Stopniowany uchył także ma w domyśle funkcję wentylacji, ale faktycznie - jest mniej stabilny niż klasyczny zaczep.

To może jak się następny raz udasz do salonu okiennego, to nastaw się by pogadać o oknach, bo jak zaczynasz od ceny to sprzedawca podejdzie do tego jak chcesz - też skupi się na tym by zrobić jak najniższe okno kosztem mniej lub bardziej praktycznych dodatków. Tak z ciekawości - będziesz miał "wypełnienie rowka ramy" - elemencik za kilka groszy, który ułatwi Ci w przyszłości mycie?

Te okna mają w standardzie tzw. antykurz - to pewnie o to chodzi. Co do ceny to nigdy od tego nie zaczynam, tylko grzecznie siedzę i czekam aż wycenę dostanę konkretnego profilu, w międzyczasie dopytuję co ma okno, żeby tylko nie przeszkadzać sprzedawcy bo chęci do sprzedawania nie mieli w kilku miejscach :yes:

Ale chodzi o to, że te okna są bardzo podobne, czy jakościowo też są podobne Vetrex Veka i Schuco Awiluxa? Jednym zgrzewy się nie podobają, innym banany się robią.. :o:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się. W Twoim poście jest misz-masz taki jaki tu się zdarza systematycznie. Nie ma okien bluevolution - są okna wykonane z takich profili. A jeśli sprzedawca nie wymienia nazwy producenta (który wraz ze swoim "dziedzictwem" jest w oknach ważniejszy niż jakaś tam nazwa profila) to znaczy, że firma produkująca niewiele znaczy na rynku okiennym. I to jest istotny argument, by się poważniej zastanowić nim się wybierze tego sprzedawcę.

 

Masz ogromne okna i taki HS wymaga doświadczenia. Zapytaj sprzedawcę jakiego największego HS`a robił i czy jest w stanie Ci go pokazać, bo bajki będzie opowiadać większość. Mając takie okna (więc i dom wg undywidualnego projektu) to nie miałbym obiekcji zapytać architekta o polecenie odpowiedniej firmy. Niech się też wykaże.

Ja tam bym Cię na początek wysłał do Internormu. Poznasz górną granicę cen, ale na pewno spotkasz się z dobrą obsługą, która być może przybliży Ci temat okien. Swego czasu nasz kolega od szyb poelcał tu firmę Zimny (co by nie mówić - ciekawe realizacje mieli)

 

Ok, przyjąłbym każdą formę krytyki, ale taką, z której coś wynika. Mniejsza o to. Ważniejsze pytanie było o wykonawcę/montaż, bo z tym można różnie trafić,a przy takiej inwestycji wolałbym ograniczyć "straty" do minimum. Architekt - żona, z jedną z firm współpracowała podczas pracy w Łodzi, inwestor był zadowolony.

 

Dziękuję za namiary do Zimnego dzisiaj podjadę, z Internorm postram się skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,

nikt tu nie da Ci jednoznacznego polecenia. Zbyt łatwo firmy zmieniają ekipy monterskie, by dać głowę za kogoś, kto dobrze robił parę lat temu. Ja przynajmniej bardzo się powstrzymuję a to wynika tylko i wyłącznie z lektury opisywanych na forum, Waszych doświadczeń. Z wszelkiego rodzaju programów montażowych wyraźnie przebija się marketing i w moim oczach tracą na znaczeniu gdy wchodzą w nie sponsorzy, np. Mistrzowie Montażu (http://www.montaze.info - piersi byli z powołania. Ostatni to już tylko ciąg na reklamę)

 

Architekt na pewno obraca się środowisku budowlanym, więc jakieś firmy ze słyszenia powinna znać, tym bardziej że projektując takiego OGROMNEGO HS`a pewnie go gdzieś wcześniej widziała (mam obawy, że on ma 3300 wysokości i jest bez naświetla... ?)

 

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna firma z Łodzi - Mróz. Swego czasu kilka razy wspominana na tym forum. Jest jeszcze jeden facet który mógłby znać dobrych wykonawców, ale nie wiem czy jemu się już nie znudziło odbierać telefony z pytaniami tego typu, bo za chwilę i tak jak my tu wszyscy zostanie posądzony o interesowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wybraniem profila okien, I tak zastanawiam się nad oknem 3-szybowym na profilu 3-uszczelkowym Aluplast Ideal 8000, Veka Softline 82 MD oraz profil 2-uszczekowy Alupkast 7000 oraz Salamander 76. Nie będę się tutaj rozpisywał jakie rozmiary okien kupuje bo chyba nie ma to znaczenia, tylko chciałbym dowiedzieć się jaki wybrać profil oraz czy warto dopłacać ( około 300zł na 11 oknach) do 3 uszczelek skoro okna z dwoma uszczelkami mają podobne parametry.

Dodam jeszcze że Aluplast 8000 i 7000 z fabryki Oknohit z Chełma Śląskiego na okuciach Roto, Softline z KNS Wodzisław Śląski także na Roto, a Salamander z Alsecoo Nysa na okuciach Maco WK1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt na pewno obraca się środowisku budowlanym, więc jakieś firmy ze słyszenia powinna znać, tym bardziej że projektując takiego OGROMNEGO HS`a pewnie go gdzieś wcześniej widziała (mam obawy, że on ma 3300 wysokości i jest bez naświetla... ?)

 

Heh, niedopatrzenie - wszystkie okna opisałem dokładnie ale tego HS'a już nie... z naświetlem podobnie jak wszystkie wyższe okna, czyli 2370 + 930. Pewnie wynika to z tego, że oferty jakie dostawaliśmy to z rozpisaniem wszystkich okien oprócz tego największego - to była oddzielna pozycja.

 

To co mamy z polecenia, to Mielczarka ze Zduńskiej Woli i jak na razie przychylamy się do niego - zrobili też najlepsze wrażenie podczas rozmowy. Wrażenie bywa mylące, mam nadzieję, że nie przejedziemy się z tego względu też na dachu (nieznana firma, ale naprawdę fajnie i rzeczowo się rozmawiało - głównie żonie ;)).

 

Jeszcze raz dziękuję za wskazanie firm, w najbliższym możliwym czasie podjedziemy z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wybraniem profila okien, I tak zastanawiam się nad oknem 3-szybowym na profilu 3-uszczelkowym Aluplast Ideal 8000, Veka Softline 82 MD oraz profil 2-uszczekowy Alupkast 7000 oraz Salamander 76. Nie będę się tutaj rozpisywał jakie rozmiary okien kupuje bo chyba nie ma to znaczenia, tylko chciałbym dowiedzieć się jaki wybrać profil oraz czy warto dopłacać ( około 300zł na 11 oknach) do 3 uszczelek skoro okna z dwoma uszczelkami mają podobne parametry.

Dodam jeszcze że Aluplast 8000 i 7000 z fabryki Oknohit z Chełma Śląskiego na okuciach Roto, Softline z KNS Wodzisław Śląski także na Roto, a Salamander z Alsecoo Nysa na okuciach Maco WK1

 

 

KNS ok, Alsecoo też ok. Oknohita nie znam więc nie wiem jak z wykonaniem i serwisem. Do Alsecco dolicz klamki secustic chyba ze już są w standardzie. Co do obsługi gwarancyjnej przez serwis to KNS ma u mnie większy plus niż Alsecco, ale może cos od 2 lat sie zmieniło na plus u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...