Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Przy takiej rozpiętości w ogóle zwróciłbym uwagę co obejmuje podana cena: np. wartość netto podstawowego okna a opcja full wypas (z elementami które chce klient i tymi które mogą być potrzebne przy montażu).

Inna sprawa - teraz duże różnice są pomiędzy wycenami HS`ów w profilach 5komorwych o głębokości ok 7cm a tymi nowszymi - o głębszej zabudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem np coś takiego za 12,8 tyś brutto (8%) - oczywiście przesówane jedno skrzydło z P4 :

 

Szczegóły konstrukcji - szer. x wys. [mm]: 3800 x 2386

 

1.Typ: DRZWI PRZESUWNE HST TYP A THERMO, kolor: BIAŁY /

MONTANA

Przymyki: 1 x HST THERMO PRZYMYK

 

 

 

1.Skrzydło bez okuć

 

Szklenie: [44mm/GL/U0.8] 44.4PlthXNx12x6Plcx10x6PlthXN SWS

 

 

 

2.Typ okuć: HS THERMO schemat A, kolor okuć: BIAŁY

 

Szklenie: [44mm/GL/U0.8] 44.4PlthXNx12x6Plcx10x6PlthXN SWS

 

Profile łączące 1 typu HST POSZ.36MM DO PROGU

 

 

Współczynnik Lt: 72 % Współczynnik g n : 0,49

z pakietem 44GL P4x6x6U0.8

 

 

Producent: OknoPlus - U okna 0,99

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie niska ta cena zwłaszcza z szybą P4

 

 

 

 

 

Dostałem np coś takiego za 12,8 tyś brutto (8%) - oczywiście przesówane jedno skrzydło z P4 :

 

Szczegóły konstrukcji - szer. x wys. [mm]: 3800 x 2386

 

1.Typ: DRZWI PRZESUWNE HST TYP A THERMO, kolor: BIAŁY /

MONTANA

Przymyki: 1 x HST THERMO PRZYMYK

 

1.Skrzydło bez okuć

Szklenie: [44mm/GL/U0.8] 44.4PlthXNx12x6Plcx10x6PlthXN SWS

 

2.Typ okuć: HS THERMO schemat A, kolor okuć: BIAŁY

Szklenie: [44mm/GL/U0.8] 44.4PlthXNx12x6Plcx10x6PlthXN SWS

Profile łączące 1 typu HST POSZ.36MM DO PROGU

 

Współczynnik Lt: 72 % Współczynnik g n : 0,49

z pakietem 44GL P4x6x6U0.8

 

 

Producent: OknoPlus - U okna 0,99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Typ: DRZWI PRZESUWNE HST TYP A THERMO, kolor: BIAŁY /

MONTANA

Przymyki: 1 x HST THERMO PRZYMYK

 

1.Skrzydło bez okuć

Szklenie: [44mm/GL/U0.8] 44.4PlthXNx12x6Plcx10x6PlthXN SWS

 

2.Typ okuć: HS THERMO schemat A, kolor okuć: BIAŁY

Szklenie: [44mm/GL/U0.8] 44.4PlthXNx12x6Plcx10x6PlthXN SWS

Profile łączące 1 typu HST POSZ.36MM DO PROGU

chyba drugie są białe a może się mylę

Tak czy siak 100% różnicy to za wiele, nawet przy ewentualnej różnicy w systemach profili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytałem na co zwrócić uwagę, bo wycena jest wyceną - oferta do 20 lipca - płacę i mam (maą promocję wakacyjną -33%). Ewentualna dopłata do ciepłego montażu bo w tej cenie jest tzw. surowy. oraz kilka procent przy wyborze koloru bo go nie podałem - dlatego jest biały.

 

Pewnie warto by dobrać jeszcze dodatkowe zaczepy antywyważeniowe, bo w standardzie jest chyba tylko 2 ?

 

Z tego co czytałem na forum OknoPlus nie jest chyba najgorszy.

 

ps. Dziś dostałem tez z Sokółki (tylko że drewno) reszta jak dla mnie to samo, U delikatnie poniżej 1 cena po rabacie - 23 tyś :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli pytam w złym wątku to przepraszam. Będę potrzebował wymienić w mieszkaniu 4 okna jednak szukam kogoś godnego polecenia w Oświęcimiu lub okolicach. Nie mam pojęcia o doborze okien nie wiem co wybrać aby nie przepłacić a mimo wszystko żeby były w miarę dobre okna bo mają posłużyć długo a patrząc na wątek lekko się rozrósł :)

 

A nie chciałbym aby mnie ktoś naciągnął lub ewentualnie zamontował okna marnej jakości. Więc jak ktoś mógłby polecić kogoś kto pomoże dobrać sensowne okna i nie zedrze ze mnie skóry będę wdzięczny.

Edytowane przez Mariusz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuco odpuszczam, bo kontakt ze sklepem i jego obsługa są fatalne, a szkoda, bo Awilux (dawny HeKaPlast) przez takie punkty traci klientów. Coraz bardziej skłaniam się ku Veka Perfectline z Vetrexu, tylko muszę znów do nich podjechać i dokładniej obejrzeć te zgrzewy, bo dużo osób na nie narzeka. Gdzieś tam mi świta jeszcze Oknoplast Koncept - ale wygląd białego okna, tego plastiku w oknie wystawowym mnie zmrozil, bardzo nieestetyczny, wygląda jak chiński, nie chodzi o porysowania tylko o fakturę - pod światło taki pofalowany. 4 tydzień wybierania i nic.. :no: Edytowane przez Tom84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, byłem dzisiaj w punkcie Vetrex i mogę stwierdzić, że profile wyglądają bardzo podobnie, ze zgrzewami też chyba ludzie przesadzają..

Vetrex montuje na kotwy - czytałem, że to lepiej przy plastikach, Oknoplast trochę wzbrania się od jednoznacznej odpowiedzi, ponoć to zależy od wielkości okna - albo dyble albo kotwy, montażysta decyduje.. Co prawda to wielka płyta ale rozumiem, że i tak kotwy lepsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkiej plycie wiekszosc fachowcow raczej wybierze dyble/ sruby. O tym zwykle decydyje sciana i jej budowa.

 

Witam

 

Chyba jeszcze ważniejsze jest spozycjonowanie okna względem tego muru - tak na moje. I nie skazywał bym od razu dybli dla wielkiej płyty - widziałem już tak "kruche" prefabrykaty, że szok :)

 

Pozdrawiam

Dziekuje za odpowiedzi. Niech faktycznie montazysta przyjdzie i oceni, ja nic z tego nie kumam, teraz mam dyble i niby wszystko gra, tylko bedzie plastik i pewnie bedzie bardziej reagowal na temperatury. Myslalem, ze jak od razu podaja kotwy - dokladnie ich cene i ilosc to juz cos i dobrze moze sie zapowiadac montaz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Cinek,

rozumiem te różnice, chciałem tylko bardziej obrazowo się wypowiadać, żeby było wiadomo o jaką firmę chodzi, bo jak napiszę Stolpoz nie każdy będzie kojarzył.. ale spoko, będę od teraz bardziej precyzyjny :)

Dziś rozmawiałem ze sprzedawcą i na montaż odpowiedział, że to zależy ode mnie - jaki będę chciał mieć sposób montażu.

Nie chciałbym znów męczyć tym samym pytaniem, ale jutro rano mam pomiar i co odpowiedzieć fachowcowi? nie każdemu się chce równo pracować, mi laikowi zaraz wmówią wszystko a ja chciałbym się Was poradzić na co lepiej zamontować plastiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu rozglądam się za oknami, zbieram wyceny itp. i ostatnio okazało się, że żona ma znajomego z oknami. Wycena od niego bardzo pozytywna patrząc na profil, okucie i parametry. Z tego co widzę, to jest on producentem tych okien i może dlatego wycena tak zaskakuje.

Porównując z jedną z wycen:

Adams Brugmann bluEvolution 82, 3-szybowe, okucia Siegenia Titan AF, montaż warstwowy - 21298,20 zł

 

kolega Veka Softline 82, 3-szybowe, okucia Roto NT, bez montażu warstwowego (czekam na info ile będzie za to dopłaty, ale myślę, że ok. 2000 zł) - 17622 zł (z warstwowym powiedzmy że 19622 zł)

 

Nic na temat jego firmy nie mogłem znaleźć w necie ani na forum, więc chciałbym się Was poradzić. Wiadomo, że okna to połowa sukcesu. Drugie pół to montaż i tego najbardziej się boję. Czy ktoś mógłby zerknąć na zdjęcia z realizacji i napisać (jeżeli coś będzie się dało wyczytać z tych zdjęć) czy z montażem jest wszystko ok. https://www.facebook.com/producent.okien.warszawa/photos_stream

 

Co sam zauważyłem, to: https://www.facebook.com/producent.okien.warszawa/photos/pb.136733699757227.-2207520000.1437038012./762666657163925/?type=3&theater

podparte/wiszące okno w głębi. Chyba nie powinno tak wisieć?

 

https://www.facebook.com/producent.okien.warszawa/photos/pb.136733699757227.-2207520000.1437038012./762666503830607/?type=3&theater

Też jakieś dziwne podpórki pod oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...